Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Magazina moglo bi biti:
Kokolo 5 20.00%
Ivana 1 4.00%
Tamara 4 16.00%
Piši mi 10 40.00%
Sve bi seke ljubile mornare 3 12.00%
Put putujem 14 56.00%
Idi 5 20.00%
Tri sam ti zime šaptala ime 8 32.00%
Ti si želja mog života 10 40.00%
Kako sam te voljela 3 12.00%
Suze krijem, one padaju 2 8.00%
Besane noći 0 0%
Ljube se dobri, loši, zli 6 24.00%
Rano, ranije 4 16.00%
Starimo dušo (Da mi te zaljubiti u mene) 2 8.00%
Simpatija 4 16.00%
Nostalgija 5 20.00%
Zlato jubavi 1 4.00%
Suze biserne 5 20.00%
Minut srca tvog 6 24.00%
Ginem 6 24.00%
Opijum 5 20.00%
Gutljaj vina 3 12.00%
Na svijetu sve 1 4.00%
Idi i ne budi ljude 1 4.00%
Ako poludim 3 12.00%
Kasno je 1 4.00%
Nemam snage da se pomirim 1 4.00%
Ko me zove 3 12.00%
S druge strane Mjeseca 1 4.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 00:26   #801
meni su fosili uvijek bili drag band. nisu, ili su rijetko bili banalni u svom pop izričaju, a napraviti kvalitetnu pop pjesmu mislim da je daleko teže nego napraviti kvalitetnu rock pjesmu, i još da bude hit. zato i ima manje cijenjene pop glazbe, a zbog veće količine nekvalitetne, generalno je podcijenjena. moje je mišljenje da Dujmiću kao kompozitoru nije dorastao nijedan hrvatski rock kompozitor. svojedobno je i Hus rekao kako je u svojim počecima na fosile gledao kao na bezveznu perolaku glazbu, da bi, kako je dublje spoznavao glazbu, shvatio koliko su to u stvari kompleksne kompozicije. meni je daleko draža faza s Đurđicom, nego sa Sanjom. već u startu Đurđica je puno bolja pjevačica od Sanje, štoviše, Đurđica je u rangu najboljih ikad, a Sanja najlošijih. zato je Dujmić imao više prostora u radu s Đurđicom, pa su melodije bile raskošnije. sa Sanjom se manevarski prostor suzio, ali je svejedno do maksimuma i na najkvalitetniji mogući način iskoristio Sanjin vokal, toliko da je prelazak sa izrazito kvalitetne pjevačice na pjevačicu koja skoro da se tako ne bi trebala ni nazivati prošao bezbolno i bez reza. naravno, u svemu su pomogle bogate voklane harmonije koje su svo vrijeme bile jedan od njihovih zaštitnih znakova.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 00:33   #802
uopće ne kuzim zasto je uzeo sanju? ustvari, padaju mi samo pokvarene misli na pamet

ova mi je super
https://www.youtube.com/watch?v=k-dk56alGP4
Novi Fosili - Ti si moja kisa blaga

Zadnje uređivanje arenx : 17.05.2017. at 01:16.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 00:56   #803
Kako voliš klasiku a isključuješ mozak? Mozart recimo zahtijeva dosta umnog napora. Bilokoja glazba zapravo, pogotovo ako do kraja želiš prokljuviti i melodije i aranžmane. Pravi slušatelj sluša i temeljnu melodiju, i bas liniju (ako je ima) i vokal (ako ga ima) i bubnjeve (ako ih ima) i sve ostalo i to istovremeno. Dosta naporan zadatak.
Zato glazba zahtijeva opetovanu konzumaciju. U pedeset godina života čovjek može pogledati skoro sve bitne filmove recimo, ali nikako poslušati i sve bitne ploče. Film se nakon dva-tri gledanja može zapamtiti gotovo napamet, a album može zahtijevati i deset puta toliko slušanja da mu se uđe u bit.

O jazzu neću. Volim razmišljati o onome što slušam, ali ne i svojevoljno trpjeti jebanje u mozak.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 01:11   #804
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Kako voliš klasiku a isključuješ mozak? Mozart recimo zahtijeva dosta umnog napora. Bilokoja glazba zapravo, pogotovo ako do kraja želiš prokljuviti i melodije i aranžmane. Pravi slušatelj sluša i temeljnu melodiju, i bas liniju (ako je ima) i vokal (ako ga ima) i bubnjeve (ako ih ima) i sve ostalo i to istovremeno. Dosta naporan zadatak.
ja ne želim niti pokušavam glazbu slušati raščlanjujući ju na sastavne dijelove, nego isključivo kao cjelinu. bubnjeve neka ekstrahira bubnjar, meni su oni samo dio cjeline.

Quote:
Zato glazba zahtijeva opetovanu konzumaciju. U pedeset godina života čovjek može pogledati skoro sve bitne filmove recimo, ali nikako poslušati i sve bitne ploče.
to je samo zato što se snimi više ploča nego filmova, a to je zato što je film obično puno kompleksniji za proizvesti nego ploča.

Quote:
Film se nakon dva-tri gledanja može zapamtiti gotovo napamet, a album može zahtijevati i deset puta toliko slušanja da mu se uđe u bit.
uostalom, ne znam koja je poanta uspoređivanja filma i glazbe. to su različiti doživljaji.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:45   #805
fali u anketi 'Ako se rastanemo'

a i oni kao noviji fosili, posle sanje, su imali par jako kvalitetnih uradaka
__________________

čovik je jedina beštija koja piše
div is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:25   #806
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:50   #807
Novi fosili su imali prilično impresivan niz hitova. Ova faza s Đurđicom na vokalu je odlična. Imala je nekakvu posebnu toplinu u glasu. Dvije najbolje pjesme su im Ključ je ispod otirača i Milena.

Ključ je ispod otirača - malo remek djelo o raspadu jedne veze
Milena - himna radničke klase, bila je aktualna u 80-ima, aktualna je i danas. Mada radnička klasa vjerojatno više voli čuti Bolje živim nego ministar.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:48   #808
za nikad prežaljenu Đurđicu najanđeoskijeg glasa ikad
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:52   #809
Imao sam ih na narandzastoj kaseti. Na ljubicastoj je sjecam se bilo Bijelo Dugme, Cola je bio plav ili ljubicast, muzika iz sivog doma crna. bila je i Barbara Streisand, cini mi se zuta.


Sad sam pogledao, imam jos fosile Tvoje i moje godine. Narandzasta je!!!
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:01   #810
tri za vremensku kapsulu

Milena
Najdraže moje
Sanjaj me
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:03   #811
Tjedan s domaćim (i okolnim) glazbenim legendama: IDOLI

IDOLI


Osnovani 1980. godine u Beogradu, razišli se 1984.

Albumi:
VIS Idoli (1981)
Odbrana i poslednji dani (1982)
Čokolada (1983)
Šest dana juna (1985)

Članovi: Vlada Divljan, Srđan Šaper, Nebojša Krstić, Zdenko Kolar, Kokan Popović, Boža Jovanović, Branko Isaković, Goran Vejvoda

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:04   #812
Dosta puta sam tu kasetu poslusao kao dijete. Najvise mi se urezala pjesma Petre, divlji vjetre. Meni su Fosili ta pjesma, pa tek onda Djecace plavi, Za dobra stara vremena,...( za koje sam saznao tek poslije)...
Sada slusam ponovo taj album, nakon toliko godina
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:07   #813
Dobar pop bend s obzirom na ponudu u našem podneblju. Iako su bili malko formulirani prilično im je dobar prvi dio karijere. "Za dobra stara vremena" me uvijek štrecnula malo. Hrvatska "ABBA" je malo pretjeran naziv, no sjeda im donekle. ABBA nije nikada bila baš toliko šablonizirana u svojim skladbama i neusporedivo su naravno bolji, no niti ne treba to uspoređivati.
Upiknuo sam 5 pjesmica koje su mi dobre, a ima ih i više i to je to.
Od 1987. ako je suditi po ovoj listi, malo su se previše raspekmezili i postali monotoni i predvidljivi, no i dalje relativno simpatični.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 23:13   #814
Nisam fan, ali jedan od najznacajnih beogradskih i yu bendova.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:25   #815
Bakićeva ulica
Već je zaspala
Senke se pritajile
Svetlost zgusnula

Nasa tiha soba se
Tek probudila
Naša tiha soba je
Zatreperila

Ja sam jos studirao
Ona je radila
Noću sam joj čitao
A. Fadejeva

Nekad bi se čudila
Mojim pesmama
Nije mi dopustala
Da se zamaram

Nama nova godina
Ništa nije donela
Kao da se zbunila
Il' se rugala

Nama nova godina
Ništa nije donela
Po nebu smo tražili
Svetlost Vostoka

Imala je snažnije
Ruke nego ja
Imala je snažnije
Ruke nego ja

Nije mi dozvolila
Da je savladam
Nije mi dopustila
Da je savladam
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:39   #816
Mlad, vedar i u svoje vrijeme i za tadašnje prilike na tom prostoru inovativan band. Mislim da je recimo Ime Da Da bila prva pjesma s non-meaning ili tako nešto tekstom. Maljčiki, naravno, parodična, vesela, "proturevolucionarna" zajebancija. Jedva je koji tulum mogao proći bez Devojko Mala dernjave, no naravno nitko nije mario za verziju Đorđa Marjanovića. Meni osobno njihova najcool pjesma je bila Dok Dobuje Kiša, a najiritantnija ona Čokolada.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:06   #817
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Jedva je koji tulum mogao proći bez Devojko Mala dernjave, no naravno nitko nije mario za verziju Đorđa Marjanovića.
kako je i mogao kad nije u pitanju Marjanović, nego Đuza Stojiljković, a do obrade Idola već je dugo bila jedan od najpopularnijih evergreena.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:50   #818
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
kako je i mogao kad nije u pitanju Marjanović, nego Đuza Stojiljković, a do obrade Idola već je dugo bila jedan od najpopularnijih evergreena.
Dile, Dile, crni Dile... c c c c c...

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:14   #819
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Dile, Dile, crni Dile... c c c c c...

Nije greh pogrešiti
Niper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 20:19   #820
Devojko mala je pesma Darka Kraljića i svoju popularnost je stekla zahvaljujući Đuzi i filmu Ljubav i Moda iz 1960, ali je dobijala različite verzije od Marjanovića, Idola pa i hrvatskog benda Cubismo.

Idole smatram najznačajnijim sastavom sa beogradske novotalasne scene, a verovatno da su potrajali bili bi na samom vrhu jugoslovenske rock muzike. Možda nisam objektivan kao njihov dugogodišnji fan da procenjujem, međutim, potencijal i kreativno eksperimentisanje prevashodno kod Divljana ukazivali su da se ne radi samo o instant slavi, bilo je tu elemenata da se napravi proboj i na malo globalnijem nivou. U nekom izboru sedam poznatih evropskih muzičkih magazina, neposredno posle albuma Odbrana i poslednji dani, Idoli su svrstani u najbolje četiri evropske rock grupe.
Meni su prva asocijacija na bend specifične balade koje nisam sretao kod drugih bendova sa ovih prostora. Dobro su se dopunjavali Šaperov duboki glas i romantičarski vokal Vlade Divljana. Kako su se dopunjavali kao najbolji prijatelji iz srednje škole, još burniji je bio raskid njihovog prijateljstva koji je doveo do raspada grupe budući da su se njihove razlike uočavale u mnogim segmentima života. Mislim da od tada nisu uspostavili kontakt, a Šaper je za razliku od gnjide Krstića bio na poslednjem oproštaju nekadašnjeg velikog prijatelja iz škole i benda.

Iznenađen sam da je izostala pesma koja se našla na čuvenom albumu "Paket Aranžman" - Schwule Über Europa


Btw, teško je bilo nabaviti u Srbiji albume Idola početkom devedesetih, skoro nemoguća misija jer je Jugoton maltene objavljivao sve od singlova, mini Lp-ja, preko albuma i kompilacija. Bile su neke loše kopije u opticaju, tako da sam jedva dočekao ponovni dolazak Croatia Records u Srbiji (još uvek pod starim nazivom Jugoton ). Sećam se da je početkom rada te kuće bila akcija box set albuma Paket Aranžmana uz dodatak jedinog albuma Šarlo Akrobate, kao i prvog albuma Električnog orgazma...i sve to za nešto manje od 10 evra. Odmah sam angažovao prijatelja iz Beograda koji je čekao dva-tri sata ispred radnje. Raritet.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.