Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 12:02   #41
DIO$,
A kako ti drži baterija?
Evo moja(wifi i mrežni net, nešto kopanja po postavkama), na 80% za sat i po uključenog ekrana:
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:04   #42
Budem vidio na kraju dana ili sutra kad se isprazni kolki je sot ili nakon par ciklusa punjenja....budem tu stavio ss

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 12:16   #43
Zahvaljujem.
Gledaću i ja da stavim na kraju dana.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:20   #44
Quote:
hadzija kaže: Pogledaj post
DIO$,
A kako ti drži baterija?
Evo moja(wifi i mrežni net, nešto kopanja po postavkama), na 80% za sat i po uključenog ekrana:
Malo san pogleda taj mobitel i mogu ti rec da ti je baterija poprilicno dobra s obzirom na specifikacije, pod uvjetom da taj screenshot nije anomalija nego je tako konstantno. To saznas tako da pratis par dana na nacin da ga koristis svaki dan slicno. Jos ako ti je ekran posvjetljen na 25% ili vise, a mobitel nije rootan(sreden), baterija ti je prakticki odlicna. Jos ako se pritom u pozadini vrti whatsapp ili drustvene mreze-cisti vrh. Nego, taj prikaz baterije nije dobar, trebalo bi prikazat puno vise stvari, od sistemskih do korisnickih. Mobilni internet trosi vise od WiFia inace, a i pripazi da je dobro postavljen umjesto da cesto prebacuje sa 3g na 4g ili 2g itd., sta trosi previse baterije. Evo ti jedan banalni, iako solidan clanak kako se ponasat prema bateriji: https://zimo.dnevnik.hr/clanak/5-mit...---473563.html
Samo, mozes djelomicno ignorirat ovo kalibriranje baterije svakih 1-3 mjeseci (0-100%). To mozes napravit svakih 3-4 mjeseca ili 3 puta godisnje. Ovo posebno vridi za skuplje mobitele s ugradenom baterijom, kod jeftijijih obzolacija nije bitna.

Izgleda da je OS kod tog modela, barem u tvom slucaju vrlo dobro optimiziran, pod uvjetom da je fluidan bez velikih i ucestalih lagova i da je relativno brz. U suprotnom bi to objasnilo bateriju
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:46   #45
Nije rootan, svjetlost na 60%, viber u pozadini, nikada nije kalibrirana baterija(star je oko pola godine).
Znam da mrežni net jače povuče bateriju(mijenja ga konstantno od E,H,H+,3G).
Ne trza, osjetno je brži sada na Nougat, a nije bio spor ni na MM.
Ima u podacima za bateriju gomila softverskih stvari koji su je trošili(i sistemskih i od mojih aplikacija).
Elem, vidjeću danas koliko će izdržati sot.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:23   #46
U tom slucaju i ako je inace barem malo priblizno takvom trajanju baterije, to ti je cisti vrh. Bateriju nemoj kalibrirat dok ne primjetis da ti priskoci koji postotak u radu ili se mobitel ugasi na nekih 3-5%. Ako je na oko sve precizno i normalno, ne treba je kalibrirat. Osim toga, ako ti je ukljucena ona opcija 'adaptive brightness', probaj bez nje pa rucno u status bar namistaj svjetlinu po potrebi. Na taj nacin ti svjetlina moze bit jednaka ili slicna, a ekran na nekih 40%. Barem je meni tako, i kod nekih drugih mobitela koje san vidio. Ta funkcija mi je dosta neobicna, k'o da je lose balansirana, a ekran inace puno trosi ako je visa svjetlina. Zapravo trosi vise od svega drugog ako je uredaj u normalnom softverskom stanju poput tvoga.

Moj Nubia z7max ima nekih 9-11h sot (filmovi/serije/chrome, youtube kroz chrome), ali je sredena i gotovo nista mi se ne vrti u pozadini. Koristin samo wifi, ekran je na nekih 15% pri citanju jer mi tako odgovara ocima, a pri gledanju filmova na nekih 80%. Nije bas klasicno mjerilo. Iako odlicno trajanje za ovaj moj model, tvoje je barem jednako dobro ili bolje s obzirom da nije rootan i na tvoje potrebe.

Zadnje uređivanje Phantomas : 24.04.2017. at 18:36.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 18:56   #47
Stanje sada: 43% sa 3.30h ekrana. Od 10h do 18h je radio na mrežnom netu.
Još uvijek nisam uradio factory reset posle update na 7.0(stvarno nemam volje).
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:58   #48
Update:
Baterija 20%, sot 5.35h.
Ide na punjenje.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:50   #49
....ajmo vipovci updateeeeee....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:44   #50
Pa stavi ga preko firmware findera ko ja. Imas app na playstore.

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:50   #51
A čim uhvatim vremena potrudit ću se progooglat kako i šta....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 15:19   #52
2 min posla.

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:47   #53
Quote:
gjalski17 kaže: Pogledaj post
Isključenja štednja. Samo whatsapp zeza. Ni jedna druga aplikacija. Kolega ima isti mob i isti problem samo s whatsappom

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
I ja imam ovaj problem na Mate 9.
Ne znam u čemu je stvar, sve sam probala.

Drugo ništa, samo Whatsapp.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:00   #54
Pozdrav!

planiro sam uzet P9 lite mobitel, ali onda sam vidio na Tele2 stranici da imaju u ponudi i P9 lite 2017 (iako sam našao na gsm areni da je to zapravo P8 lite 2017), a razlika u cijeni je 5 kuna mjesečno. zanima me koje su neke glavne razlike i koji bi mi preporučili? hvala
soap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 22:11   #55
Koliko vidim, P8 lite ima standardno 3GB ram-a(P9 lite je uglavnom sa 2GB, mada ima i sa 3), i malo brži procesor. I dolazi standardno sa Nougat.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 22:22   #56
I koji izabrati od ovih svih i na koji način instalirati

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
gjalski17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:53   #57
Dali i vama mob sam od sebe pali gps? Ja ugasim i upali mi barem 2,3 puta dnevno sam od sebe. Kako to rijesiti??

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 09:54   #58
FullOTA-MF-PV361 ako je single sim i 360 ako je dual. Ima i novijih, mislim da je trenutno 370 i 371
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:57   #59
jel moguce da još uvijek nije došao nougat na moj p9 lite?
kupljen je u HTu prije 9 mj, 3 GB.
__________________
- Nikada nećeš znati razumjeti tu maglu u mom pogledu... Kad odlutam, kad zastanem u pola riječi, u pola koraka. Uvijek ću ti ostati daleka... Uvijek ću ti odgovoriti: "Nije mi ništa." A svašta mi je...
A. Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:19   #60
ikone na huawei p9 lite

pozdrav

dali neko zna kako postaviti prozirne ikone na početnom zaslonu.nakon ponovnog pokretanja tel izgubila se ta opcija,koja je prije bila
stef55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.