Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 02:15   #7081
Quote:
Gaupera kaže: Pogledaj post
Jedna ispravka.
Kod nas je bila reforma visokog školstva.
Sad je većina fakulteta koji su bili četverogodišnji razdvojena na dva dijela 3 plus dva.
Prve tri godine se zove bachelor, odnosno prvostupnik, a druge dvije masters.

SVi koji su ranije završili školovanje po četverogodišnjem sistemu postali su automatizmom masters (ne bachelor).

Liječnici ne spadaju u niti jedno nego imaju poseban status - dr med (što nije isto kao i doktor), a tek specializacijom postaju postdiplomski, a subspecializacijom doktori.

Prvanici nakon 4 godine studija imaju masters .
Moraju dodatno sudiratati, ako žele biti postiplomci, ali za to se niko ni ne odlučuje jer ni nema smisla.

Managera imaš i bachelor, i mastars i dalje...
Hvala ti na razjasnjenju. Znam da se sve mijenjalo nakon sto ste u EU usli, ali eto ne znam detalje, drago mi je da si objasnio.

Meni je blesavo da je ovdje pravo postdiplomski da ti pravo kazem, a pogotovo sto je osoba nakon toga "juris doctor" (jos se sjecam kako je moj otac bio odusevljen kad je vidio diplomu, rece covjek, "pa nisi spominjala da si sad doktor!" ), ovo vase mi ima vise smisla.

U mojoj glavi su jedino lijecnici i oni s Ph.D. diplomom "doktori" necega, a ovo ostalo manje-vise.

No dobro, da ne offtopicarim.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 02:33   #7082
Quote:
listerstorm kaže: Pogledaj post
Appeals court deals blow to Trump administration travel ban

http://www.fox5dc.com/news/256938965-story
Vjerujem da ce administracija traziti da Vrhovni Sud ovo pregleda. Prva je bila ocito neustavna no ovdje se vec postavljaju neka kompleksnija pitanja.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 02:35   #7083
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Pa Jackie izgleda daleko više over the top nego Melania. A španjolska kraljica s mantillom?
Uostalom, Melania je, za razliku od nabrojanih prvih dama (osim Jackie), katolkinja. Stoga, za nju to ne predstavlja samo državni posjet nego i religijski.
A gle kraljice Sofije u bijelom....Debelo sam u offu ali kad već pričamo o ženskim toaletama u Vatikanu malo ko zna da postoji sedam žena koje imaju privilegiju da nose bijelo u prisustvu pape tzv. le privilege du blanc. dok ostale moraju stavit crninu

To su kraljice Belgije i Španije (uključujući i kraljice majke), velika vojvotkinja od Luksemburga, Marina Savojska i (po prvi put u tom klubu) žena princa od Monaka. Naravno, to su sve katolička veličanstva sa posebnim vezama i zaslugama u prošlosti i nije se čuditi.

Isključene su katolkinje udate za protestantske vladare ili katolkinje udate za predsjednike (Jackie je bila katolkinja) ili katolkinje predsjednice (Cristina Kirshner). 2006 skandal je izazvala krava Cherie Blair kada se mimo protokola i svojevoljno ukazala u bijelom

http://people.com/royals/princess-ch...-of-the-white/
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 02:49   #7084
Ako se pogleda malo profil ličnosti tog DOnalda. može se vidjeti da je on zapravo veliki egoist i čovjek prevelikog JA. I to HUGE!!!

prvo što mi upada u oči je njegova nedosljednost u stavovima. Toliko je protiv imigranata, ne samo ilegalnih nego svih došljaka meksikanaca, europljana, azijata koji oduzimaju native amerikancima u SAD-u posao. Recimo facebook se pobunio zbog ograničavanja dobivanja vize za nadarene studente iz kine ili odsvakud.

A pogledajte samo kućne pomoćnice u njegovim apartmanima i hotelima. sobarica mu je latinoamerikanka to se vidi u jednom dokumentarcu. Čak je jednom priliko rekao jer se bavi hotelima, da nema boljih i discipliniranijih radnika od njih.

Žena mu je prva i ova zadnja došljakinja. Znači nije rođena amerikanka niti ima korjene američke. očito tu nije bitno jesi li slovenac, ukrajinac, ako mu se ženska svidjela. A vidim lijepo da su mu sve žene visoke > 1,80 m s vrlo nategnutim konturama lica, tijela, nogama dužim od one skakačice Isimbajeve. Onda nije problem gdje si rođen. jesi li u sloveniji ili ne znam gdje. Prema tome čovjek sere po ekonomskim migrantima, a zna jako dobro kolike koristi ima uslužni sektor u njegovoj zemlji od njih.Prvenstveno hoteli, restorani....

da ne analiziram njegovu gospodarsku politiku, zdravstvenu. Čovjek je egotriper na desetu. I to mora svakome biti jasno. nisu problem očito mediji koji isto rade farsu od njega. on je svojim stavovima i odlukama u životu dovoljnu farsu od sebe napravio. Postavši predsjenik očekivano je došao pod lupu medija i javnosti.
Old Danas, 02:50   #7085
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
A gle kraljice Sofije u bijelom....Debelo sam u offu ali kad već pričamo o ženskim toaletama u Vatikanu malo ko zna da postoji sedam žena koje imaju privilegiju da nose bijelo u prisustvu pape tzv. le privilege du blanc. dok ostale moraju stavit crninu

To su kraljice Belgije i Španije (uključujući i kraljice majke), velika vojvotkinja od Luksemburga, Marina Savojska i (po prvi put u tom klubu) žena princa od Monaka. Naravno, to su sve katolička veličanstva sa posebnim vezama i zaslugama u prošlosti i nije se čuditi.

Isključene su katolkinje udate za protestantske vladare ili katolkinje udate za predsjednike (Jackie je bila katolkinja) ili katolkinje predsjednice (Cristina Kirshner). 2006 skandal je izazvala krava Cherie Blair kada se mimo protokola i svojevoljno ukazala u bijelom

http://people.com/royals/princess-ch...-of-the-white/
Da, a ovoj monegaškoj je tek to pravo dao Benedikt XVI. Monegaška plemićka obitelj nikad nije bila na razini drugih europskih vladarskih obitelji. Zato i imaju ono ispred imena Serene Highness, a ne Royal Highness ili Majesty. Oni su više u rangu nešto nižeg plemstva. Isto kao i Lihtenštajn, isto ne vrijedi Privilège du blanc. Zbog toga, Grace Kelly nosila je crninu.

Veo se pak i ne mora nositi, Merkel ga nije nosila. Očito su ta pravila sve blaža.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:13   #7086
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ne znam otkud ti ta ideja da dobro znas engleski?
Oh, ne znam. Svakodnevno korištenje istog u govoru i pismu proteklih gotovo 20 godina me donekle ispunilo samopouzdanjem. Znaš onaj osjećaj kad se npr. ti probudiš ujutro i pomisliš kako ćeš danas napraviti nešto dobro jer si sposoban i informiran? Kako ti se možda i dogodi nešto lijepo kao posljedica tvojih kvaliteta i znanja? E, kod mene je otprilike tako s razumjevanjem engleskog, samo istinito.

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post

Da ti dam primjer. Predpostavimo ti i ja radimo u nekom poduzecu. Jednog dana se ispostavi da je netko ukrao kancelarijski kompjuter. Svi znamo da ce se povesti istraga i da ce nas sef upozoriti da ubuduce pazimo da se tako nesto ne dogodi.
Ne. Pretpostavimo da smo ti i ja šefovi dva odvojena poduzeća i da ja dam na raspolaganje tvom poduzeću svoj kompjuter. Koji ukrade netko iz tvog poduzeća. Netko stalno krade kompjutere iz tvog poduzeća.

Ne postoji nikakav zajednički šef nama dvojici. (Osim ako, naravno, nisi ozbiljno shvatio The Onion leakove o tome kako je poanta Trumpove administracije otvaranje Zlatnog portala kroz koji će Onaj Sa Tisuću Lica ponovno probiti Krvavi Veo i sjesti na prijestolje koje mu pripada.)

Budi siguran da ću te confrontati. Štoviše, održao sam pressicu na kojoj sam to najavio. Malo drukčijim riječima koje imaju potpuno isti smisao.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.