Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 13:53   #21
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Čemu omalovažavanje nečijih problema, samo zato što iz naše perspektive su oni mizerni i vrijedni ismijavanja? Svi ponekad stresiramo oko loše frizure, mrzimo kolegicu jer se dobro udala, a mi smo u kreditima, imamo loše jutro i napravili smo jaku kafu, pa zbog toga mislimo da smo nesposobni u svemu u životu. Svakome je njegovo najpreče.

Autoru teme, frizura ili veliki nos su samo jedan minorni dio tebe i ni u kojem slučaju ne definiraju tebe kao osobu. Po uvodnom postu izgleda kao da frizura najmanje tebe dira, više te brine mišljenje kolega i prijatelja. Na svu sreću, to je samo mišljenje koje nema veze s tobom kao osobom, nego sa njima i njihovim preferencijama. Sigurna sam da od 100 ljudi, određeni broj njih više voli tvoju sadašnju frizuru, a za staru je mislilo da je ružna. Umjesto stresiranja i okomljavanja na lošeg frizera, probaj uraditi nešto što će te dovesti do frizure koju želiš, nađi što više slika željenog rezultata, nove načine da objasniš što želiš itd.

Tema jeste površna, ali u dubini površnih stvari se često nalaze dublje nesigurnosti, koje se projiciraju na razne aspekte života, a mi se baš eto okomimo na samo jednu stvar, koja je obično trivijalna, kao frizura.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 14:22   #22
Kika je cesto sarkasticna, to joj je hobi
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 14:52   #23
Ma bez brige znam da nije ništa loše se mislilo, ali tema me ponukala da je malo pronanaliziram dublje. Iako je naizgled trolerska, možda nekom slučajnom prolazniku pomogne odgovor.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:08   #24
Pa da, svako pitanje u kojem se ne optuzuje i u kojem se demokratski postuju drugi sudionici je legitimno za raspravu, legitimno za slicne ideje i ako nekom pomogne, to je vec napredak
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:54   #25
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Čemu omalovažavanje nečijih problema, samo zato što iz naše perspektive su oni mizerni i vrijedni ismijavanja? Svi ponekad stresiramo oko loše frizure, mrzimo kolegicu jer se dobro udala, a mi smo u kreditima, imamo loše jutro i napravili smo jaku kafu, pa zbog toga mislimo da smo nesposobni u svemu u životu.
mislim da je omalovazavanje slaba rijec .. ovo sto je kolegica napravila je van svake pameti .. katastrofalna povreda pravilnika i uvreda casti autora teme .. cudi me da vec nije banirana i da su joj zabranjena javna izlaganja ... pa da vidimo tko ce omalovazavati frizuru .. dobro da nije krenula dalje na modu no moram se smiriti .. preosjetljiv sam na omalovazavanje .. budem otvorio par tisuca tema oko svih mojih velikih problema koji zivot znace ne samo meni nego cijelom ovom napacenom narodu

Quote:
Svakome je njegovo najpreče.
steta sto to vrijedi za ego a ne za samopouzdanje

Quote:
Autoru teme, frizura ili veliki nos su samo jedan minorni dio tebe
ali sta ako je jako mali covjek i jako veliki nos .. ono kings size .. XXL .. preko 20 centimetara ..slonovski ... surla!

Savjet autoru pazi se da ovo tesko stanje ne poprimi kronicni razvoj ili jos gore da ti ne narusi previse opce stanje pa da ne krene sve nizbrdo .. glavu gore .. ukloni sva ogledala i izbjegavaj direktnu komunikaciju sa ljudima!

nebi se ustrucavao niti posavjetovati se sa ljecnikom opce prakse oko eventualnog psihickog ljecenja .. kako kazu mudri; bolje sprijeciti nego ljeciti

i da zavrsim u pozitivnom duhu ..autore, tko te šiša?!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:14   #26
Omalovazanje je u svakom slucaju nepotrebno...ima ona zlatna...ak ne znas kak pomoc, bar nemoj odmagat.

Da ne ispadne ono, popravljas zarulju, a strgas luster....Lolek i Bolek...he A je to to..Pat i Mat ustvari...legende..al mislim kaj mladost ode putevima svojim {jednu źenu i sad mnogo volim} {tesko je biti sam}

Sve ke jasno, treba sluśat srce, jer onda izbjegnemo nepotrebne śokove}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:22   #27
Moja psi je uvijek govorila da je frizura problem dok se na terapiji ne dode do stvarnog problema koji lezi iza toga. Tako da nema manjih i veih problema, svakom je njegov najveci, preporucila bih terapiju da se dode do pravog uzroka, ne salim se.
__________________
nabacim osmijeh i briga me
cioccolatina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.