Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2017., 15:42   #1
Marš za znanost

Na Dan planete Zemlje 22.travnja u Splitu, Rijeci i Zagrebu održan je Marš za Znanost sa brojnim sudionicima.

Quote:
U 'Maršu za znanost' stotinjak Splićana krenulo iz Đardina
http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...splicana/20699

Quote:
Boris Jokić: "Ako danas za išta vrijedi marširati onda su to znanost i obrazovanje"
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---474131.html

Quote:
U Rijeci održan Marš za znanost
http://www.fiuman.hr/foto-u-rijeci-o...rs-za-znanost/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 16:37   #2
I koje su reakcije od strane politike? Nula bodova.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:55   #3
Citajuci parole i ikonografiju barem ovog naseg dijela covjek se nemoze oteti dojmu da je u tom marsu "znanost" zadnja rupa na svirali.
A cini se i originalnom organizatoru koji umjesto za znanost marsira za jednu politicku partiju.

druga stvar....nekako je previse uocljivo da je mahom rijec o ekipi iz nekakvih humanistickih studija...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:59   #4
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Citajuci parole i ikonografiju barem ovog naseg dijela covjek se nemoze oteti dojmu da je u tom marsu "znanost" zadnja rupa na svirali.
A cini se i originalnom organizatoru koji marsira za jednu politicku partiju.

druga stvar....nekako je previse uocljivo da je mahom rijec o ekipi iz nekakvih humanistickih studija...
Da ti život o tome ovisi nisi u stanju odvojiti vlastite političke predrasude od stvarnosti....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:02   #5
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Da ti život o tome ovisi nisi u stanju odvojiti vlastite političke predrasude od stvarnosti....
A ti meni zelis kazati da to nije bio ideoloski obojan skup?

Znanost je ljudska djelatnost koja ne pozna ideologiju ....netko moze biti najveci nacista i paralelno sa time vrhunski znanstvenik..dapace, upravo su nas takvi i odveli na mjesec.
Drugo, netko moze biti istovremeno duboko religiozan i vrhunski fizicar....dapace upravo su takvi i stvorili fiziku.

Nekako mi se cini da oni koji su bili na onom gore skupu toga bolno nesvjesni.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:06   #6
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A ti meni zelis kazati da to nije bio ideoloski obojan skup?
Kako sam bio u toj šetnji po Splitu sasvim odgovorno ti mogu kazat kako jučer od politike nije bilo ni p.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:13   #7
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Kako sam bio u toj šetnji po Splitu sasvim odgovorno ti mogu kazat kako jučer od politike nije bilo ni p.
Potpuno ti vjerujem ...medjutim..citiram Slobodnu.
Podsjetimo, zamisao o organizaciji Marša za znanost rodila se dan nakon Trumpove inauguracije, 21. siječnja,
Kladim se da ni na onim plesnjacima koje organizira KPSK takodjer nema ni p od politike, samo ples, drugarstvo i pjesma.

Dakle ...vec u startu je rijec o manifestaciji koju organizira politicka opozicija nezadovoljna rezultatima glasovanja u jednoj drzavi.
I to je legitimno....dapace, dobra ideja. Ali kao sto rekoh...tu je znanost bila zadnja rupa na svirali.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:13   #8
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A ti meni zelis kazati da to nije bio ideoloski obojan skup?

Znanost je ljudska djelatnost koja ne pozna ideologiju ....netko moze biti najveci nacista i paralelno sa time vrhunski znanstvenik..dapace, upravo su nas takvi i odveli na mjesec.
Drugo, netko moze biti istovremeno duboko religiozan i vrhunski fizicar....dapace upravo su takvi i stvorili fiziku.

Nekako mi se cini da oni koji su bili na onom gore skupu toga bolno nesvjesni.
Naravno da nije, pa nije ti to crkvena procesija.... ako nisi znao marš je u cijelom svijetu. Rodila se zbog velikog smanjenja ulaganja u znanost i negiranja globalnog zatopljenja. Na mjesec je ljude odvelo preko 5000 znanstvenika i inženjera s time da von braun nije bio ideološki nacist što je i dokazao na saslušanju. Time što je netko religiozan ne znači da nije dobar znanstvenik pogotovo u starije doba... Nekako mi se čini da se od vlastite pojednostavljene sheme stvarnosti ne možeš maknuti pa da te tuku.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:33   #9
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Potpuno ti vjerujem ...medjutim..citiram Slobodnu.
Podsjetimo, zamisao o organizaciji Marša za znanost rodila se dan nakon Trumpove inauguracije, 21. siječnja,
Kladim se da ni na onim plesnjacima koje organizira KPSK takodjer nema ni p od politike, samo ples, drugarstvo i pjesma.

Dakle ...vec u startu je rijec o manifestaciji koju organizira politicka opozicija nezadovoljna rezultatima glasovanja u jednoj drzavi.
I to je legitimno....dapace, dobra ideja. Ali kao sto rekoh...tu je znanost bila zadnja rupa na svirali.
Ista je zadnja rupa na svirali već pričan broj godina a ja se ne mogu otet dojmu da je u ovoj garnituri još na "jedno mjesto iz zadnjeg".

Jučer su na maršu bile dvije kandidatkinje za gradonačelnicu i koliko sam imao priliku vidit i čut obje se politikom i predizbornom kampanjom jučer nisu bavile a je li sama njihova pojava neka vrst politike je moguće ali ja taj dojam nemam.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:39   #10
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ista je zadnja rupa na svirali već pričan broj godina a ja se ne mogu otet dojmu da je u ovoj garnituri još na "jedno mjesto iz zadnjeg"..
Pricas o Hrvatskoj?Jer na svjetskoj razini znanost nikada nije bila jacha.

Glede znanosti u Hrvata....tuzno je da o tome pricaju ljudi kojima je prosjek studiranja na njihovim vlastitim fakultetima 9 godina.......da uopce ne pricamo o rezultatima znanstvenih radova.
Da...definitivno bi se slozio da je znanost u Hrvata na niskim granama, obrazovanje takodjer.....ali ako bi ja u nekog upro prstom to sigurno nebi bili nekakvi politicari koji su zasjeli prije par mjeseci na vlast vec bi radije prst uprao u one koji po svojim katedrama i stolicama sjede 30 godina.



Doduse i to je bullshit...i ja malo zivim u proslosti.
Ja se sjecam kako je FESB i okolica izgledala u doba kada sam ja tamo studirao a kako izgleda danas. Tko kaze da se umedjuvremenu nije ulozila ogromna lova taj zivi u paralelnom svemiru...ili jednostavno nezna.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.04.2017. at 18:50.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:15   #11
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naravno da nije, pa nije ti to crkvena procesija.... ako nisi znao marš je u cijelom svijetu. Rodila se zbog velikog smanjenja ulaganja u znanost i negiranja globalnog zatopljenja. Na mjesec je ljude odvelo preko 5000 znanstvenika i inženjera s time da von braun nije bio ideološki nacist što je i dokazao na saslušanju. Time što je netko religiozan ne znači da nije dobar znanstvenik pogotovo u starije doba... Nekako mi se čini da se od vlastite pojednostavljene sheme stvarnosti ne možeš maknuti pa da te tuku.
Od kada se to danas manje ulaže u znanost? Pa upravo danas više nego ikad po čitavom Svijetu imamo sve više i više znanstvenih istraživanja, samo jedna Kina u zadnjih 15 godina je učetverostručila broj znanstvenih radova, Indija,Pakistan,Vijetnam,Filipini zemlje koje broje od 100 miliona pa na više zbog sve bolje ekonomske situacije imaju daleko više obrazovanih, novo otvorenih faulteta i znanstvenih studija.Nalazimo se u novoj tehnološkoj revoluciji koja drastično mijenja Svijet svakim danom u svim područjima.Dolaze nam samovozeći automobili, imamo dronove kojima se već dostavljaju nalazi krvi, dostava paketa, umjetna inteligencija koja bolje i brže izvodi dijagnostiku tumora nego lječnici specijalisti, a danas već Elon Musk izjavljuje o umetanju elektroničkih pločica u mozak koje bi trebale pomoći sa tumorima, pamćenjem i ostalim stvarima.Nije upitna toliko znanost već do kuda će nas sve to dovesti i stanje tih ljudi koji stoje iza puno tih stvari...Znanost je u svemu tome najmanji problem.

Tehnologija,medicina i brojne druge stvari su se drastično promjenile unatrag 15-ak godine i napredovale, sumnjam da bi se to moglo bez da se ne ulaže u znanost.Što se globalnog zatopljenja tiče stalno se gura jedna teorija po medijima i iz jednog kuta, a znanost nije forsiranje ideologije gdje moram slušati Di Caprija ili hrpu slavnih glumaca,pjevača i sportaša koji će mi govoriti na dodjeli sportskih,pjevačkih ili glumačkih nagrada o problemu klime već čisto ovisi o raspravi među onim ljudima koji su za to stručnjaci s obje strane glediša.
Može netko marširati za klimatske promjene međutim na sukobljenim stranama znanstvenika je da u međusobnom dijalogu na temelju činjenica potvrde svoje teze.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:34   #12
Barem tu ima smisla kad imamo plagijatora za ministra.
Energija X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:10   #13
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pricas o Hrvatskoj?................
Naravno jer kad imaš ekipu koja je ukinula-zaustavila-zanemarila kurikularnu reformu i ministra kojem je znanstveni status u najmanju ruku upitan a izdvajanje iz proračuna skandalozno o tome treba pričat pa i marširat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:58   #14
Čim sam vidio organizatore, vidim da cijela priča (bar kod nas), nema sa znanosti puno veze.
Još prikrpano uz Dan planete zemlje, globalno zatopljenje (koje se kao dogma ne smije preispitivati)....

Kako lijepo reče netko u komentarima: "čudno je da na maršu oni koji zagovaraju rodnu ideologiju (nema znanstvene podloge), vjeruju da je eko-feminizam nekakva znanost...nose transparent: Zemlja nije ravna ploča"
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:03   #15
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Naravno jer kad imaš ekipu koja je ukinula-zaustavila-zanemarila kurikularnu reformu
A što je borba oko kurikularne refrme nego borba za to da jedna ideologija postane službena kvazireligija u školama?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:26   #16
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
A što je borba oko kurikularne refrme nego borba za to da jedna ideologija postane službena kvazireligija u školama?
A što se pak znanosti tiče, kurikularna reforma bi smanjila obrazovanje iz područja STEM,
a favorizirala "društveno" i "humanističko" obrazovanje.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:38   #17
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Naravno jer kad imaš ekipu koja je ukinula-zaustavila-zanemarila kurikularnu reformu i ministra kojem je znanstveni status u najmanju ruku upitan a izdvajanje iz proračuna skandalozno o tome treba pričat pa i marširat.
Dobro si me podsjetio.....koji je status one prijave u augsburgu?...jesu li se javljali, rade na njoj ili su prijavu poslali pravo u kos? Onomad je bilo receno da ce to biti rijeseno maksimalno do mjesec dana....od tada nisam cuo ni jednu jedinu rijec o tome.


Nisam pratio slucaj u posljednje vrijeme ali i dalje drzim da slucaj moze zavrsiti samo na dva nacina...prvi da iz augsburga potvrde da su objede tocne a samim time ministar mora dati ostavku...ili odbace optuzbe a u tom slucaju bi svi koji su ucestvovali ili podrzavali lazne prijave prije svega javno ispricati ministru i posuti pepelom.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.04.2017. at 21:48.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:51   #18
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Od kada se to danas manje ulaže u znanost? Pa upravo danas više nego ikad po čitavom Svijetu imamo sve više i više znanstvenih istraživanja, samo jedna Kina u zadnjih 15 godina je učetverostručila broj znanstvenih radova, Indija,Pakistan,Vijetnam,Filipini zemlje koje broje od 100 miliona pa na više zbog sve bolje ekonomske situacije imaju daleko više obrazovanih, novo otvorenih faulteta i znanstvenih studija.Nalazimo se u novoj tehnološkoj revoluciji koja drastično mijenja Svijet svakim danom u svim područjima.Dolaze nam samovozeći automobili, imamo dronove kojima se već dostavljaju nalazi krvi, dostava paketa, umjetna inteligencija koja bolje i brže izvodi dijagnostiku tumora nego lječnici specijalisti, a danas već Elon Musk izjavljuje o umetanju elektroničkih pločica u mozak koje bi trebale pomoći sa tumorima, pamćenjem i ostalim stvarima.Nije upitna toliko znanost već do kuda će nas sve to dovesti i stanje tih ljudi koji stoje iza puno tih stvari...Znanost je u svemu tome najmanji problem.

Tehnologija,medicina i brojne druge stvari su se drastično promjenile unatrag 15-ak godine i napredovale, sumnjam da bi se to moglo bez da se ne ulaže u znanost.Što se globalnog zatopljenja tiče stalno se gura jedna teorija po medijima i iz jednog kuta, a znanost nije forsiranje ideologije gdje moram slušati Di Caprija ili hrpu slavnih glumaca,pjevača i sportaša koji će mi govoriti na dodjeli sportskih,pjevačkih ili glumačkih nagrada o problemu klime već čisto ovisi o raspravi među onim ljudima koji su za to stručnjaci s obje strane glediša.
Može netko marširati za klimatske promjene međutim na sukobljenim stranama znanstvenika je da u međusobnom dijalogu na temelju činjenica potvrde svoje teze.
Da ne pricamo o razvoju AI koji je zadnjih godina eksplodirao a koji ce u sljedecim desetljecima dramaticno promjeniti svijet u kome zivimo.


Medjutim ovi koji "marsiraju" se ne bave time nego razbijaju glavu zasto su ljudi glasovali za Trumpa....barem ovi oridzidzi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:21   #19
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Medjutim ovi koji "marsiraju" se ne bave time nego razbijaju glavu zasto su ljudi glasovali za Trumpa....barem ovi oridzidzi.
Odakle ti znaš čime se bave ovi koji marširaju? I odakle ti ta ideja što pišeš?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:33   #20
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Jučer su na maršu bile dvije kandidatkinje za gradonačelnicu i koliko sam imao priliku vidit i čut obje se politikom i predizbornom kampanjom jučer nisu bavile a je li sama njihova pojava neka vrst politike je moguće ali ja taj dojam nemam.
Marš za znanost je izuzetno dobra ideja i svakako ga je trebalo (i treba) organizirati.

Na žalost, u našem slučaju stvar ipak je vezana uz neke političke ideje, osobe i stranke. A tu i novinari imaju veliku krivicu, jer u želji za jeftinim jednostavnim senzacionalizmom uvijek pronađu i prenesu baš određene osobe, ideje i političke platforme.

Katastrofa za ovaj prosvjed je što su ga u medijima svojim izjavama predstavljali Ivica Puljak (POLITIČAR, da ne bude zabune, i to najjače ekonomske desnice) i Boris Jokić, maneken lijeve političke opcije.

Ako su novinari već dovoljno glupi da u čitavoj priči pronalaze baš takve teme i ljude, bar su se ti ljudi mogli suzdržati i ne koristiti prosvjed za širenje sebe i svojih (političkih) interesa. Dakle, priča o "kurikularnoj reformi" je trebala ovaj put biti prešućena, Jokić je mogao ljubazno odbiti sve intervjue i spominjanja. Sad je u prvi plan trebalo doći npr. cijepljenje, ekološke teme i sl.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.