Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 21:54   #41
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio sa ovim dijelom...problem je kada ti partner da sve što od njega očekuješ, pa čak i više, ali tebi niti to nije dovoljno jer si sheban i neznaš što hoćeš u životu...mislim da se danas olako prekidaju veze jer na nekoj prekretnici života shvatiš to je sad to ali ja hoću ponovo biti mlad (a) a to mi ne dopušta ovaj ili ova kraj mene pa ajmo ga ili nju tlačit i srušit sve što smo zidali...a da ne govorimo o ovom kompjuterskom virtualnom udjelu na psihu ljudi, eh o tome bi se dao napisati barem magisterij iz psihologije...
Pa kad ti partner odgovara i daje ono sta se prizeljkuje, nevidim razlog da se to ide rusit.
Jedino ukoliko je netko poliamorican bi mogao tako nesto dobro srusit. Znaci onaj tko moze voljeti vise osoba odjednom, a partneru to ne odgovara.

A ovo da netko ponovno hoce biti mlad i svrljat naokolo, po meni takve osobe su izgubile volju i zelju za svojim partnerom i obnavljanjem ljubavi.
Druga stvar je kad se pozeli ponovno biti mlad, odnosno zabavljat i ic na ples i zabave sa svojim partnerom.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:05   #42
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
Nego mene zanima što misliš zašto žene lakše podnose samoću od muškaraca?
Nemoj mi samo dati odgovor zato što su mentalno jače, to ne pušim...ali primjeri i statistika su neumoljivi, poznam desetak susjeda (žena) iz zgrade i okolnih zgrada što su uredno živjele same (sa djecom doduše) i bile nasmijane, djeca se osamostalila otišla a one i dalje žive sa 60plus sa hobijima smijehom etc...bivše partnere im je valjda popapao mrak, neki u depri neki umrli neki se propili...u čemu je kvaka nikako nemogu dokučiti?
Poprilicno tesko za odgovoriti zasto zene lakse podnose samocu. Mozda je i jedan od razloga taj sta zene znaju da ce s vremenom imati udvarace i priliku da biraju nekog tko ce im se svidjati i odgovarati, dok muski slobodnjaci znaju da moraju u akciju ukoliko i dalje ne zele biti sami.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:08   #43
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Ako igra, dajte mi recite frajera u kojem znaku i podznaku (jel se na to mislilo ) da tražim 😅😂

A što ako ti nađu nekog mekšeg? Može li se to ikako preživjeti? Ako ste kontra okrenuti, mislim.
Elois is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:14   #44
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Pa kad ti partner odgovara i daje ono sta se prizeljkuje, nevidim razlog da se to ide rusit.
Jedino ukoliko je netko poliamorican bi mogao tako nesto dobro srusit. Znaci onaj tko moze voljeti vise osoba odjednom, a partneru to ne odgovara.

A ovo da netko ponovno hoce biti mlad i svrljat naokolo, po meni takve osobe su izgubile volju i zelju za svojim partnerom i obnavljanjem ljubavi.
Druga stvar je kad se pozeli ponovno biti mlad, odnosno zabavljat i ic na ples i zabave sa svojim partnerom.
Naravno, u pravu si ovo za zabave ponekad itd...ali ljudska psiha je zeznuta stvar, logika tu ne postoji niti u promilu...imam par prijatelja, poznam ih u dušu jer smo od malih nogu odrastali (naravno uvijek ima dio koji neznam)...prekinuli duge veze ili brakove zbog čestih svađa i netrpeljivosti...citiram te, kad ti partner daje ono šta se priželjkuje...pa ih ja pitao što su davali...dakle išli na posao, plaća u kuću, izvodili dijete u park popodne, išli u dućan po namirnice, skuhali, pomogli u čišćenju doma, izbacili tulumarenja sa nama starim društvom, seks prema želji partnerice (kažu skoro nikad , ali prema njenoj želji) pa ja pitam što su još trebali? Nisam pametan.
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:24   #45
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Poprilicno tesko za odgovoriti zasto zene lakse podnose samocu. Mozda je i jedan od razloga taj sta zene znaju da ce s vremenom imati udvarace i priliku da biraju nekog tko ce im se svidjati i odgovarati, dok muski slobodnjaci znaju da moraju u akciju ukoliko i dalje ne zele biti sami.
Ima logike sa psihološkog aspekta...no ja razmišljam na primjeru susjeda koje poznajem, dakle fizički izgled osrednji, mentalni sličan pa sumnjam da su im spoznaje da će imati udvarače kako ti kažeš (a možeš mislit kalibar tih udvarača) davale snagu da izdrže sa smiješkom do dan danas...sa druge strane muškarci ništa lošijeg fizičkog izgleda i mentalnih sposobnosti svi "netragom nestali".
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:30   #46
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
Naravno, u pravu si ovo za zabave ponekad itd...ali ljudska psiha je zeznuta stvar, logika tu ne postoji niti u promilu...imam par prijatelja, poznam ih u dušu jer smo od malih nogu odrastali (naravno uvijek ima dio koji neznam)...prekinuli duge veze ili brakove zbog čestih svađa i netrpeljivosti...citiram te, kad ti partner daje ono šta se priželjkuje...pa ih ja pitao što su davali...dakle išli na posao, plaća u kuću, izvodili dijete u park popodne, išli u dućan po namirnice, skuhali, pomogli u čišćenju doma, izbacili tulumarenja sa nama starim društvom, seks prema želji partnerice (kažu skoro nikad , ali prema njenoj želji) pa ja pitam što su još trebali? Nisam pametan.
Ocito nestaje onog nekog zara, sve predje u neku monotoniju i pocinje smetat sve i svasta. Svadje postaju ucestalije. Stvara se gnjev i nezadovoljstvo. I manjak seksa definitivno pridonosi udaljavanju partnera.
Ma svaka situacija je drugacija i tesko je sad tocno reci sta kod nekog presudjuje da i taj na prvi pogled dobar brak propadne.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 22:46   #47
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ocito nestaje onog nekog zara, sve predje u neku monotoniju i pocinje smetat sve i svasta. Svadje postaju ucestalije. Stvara se gnjev i nezadovoljstvo. I manjak seksa definitivno pridonosi udaljavanju partnera.
Ma svaka situacija je drugacija i tesko je sad tocno reci sta kod nekog presudjuje da i taj na prvi pogled dobar brak propadne.
uh, jako je to kompleksno pitanje i puuuno faktora utiče, minimum knjiga bi se dala napisati o psihi duge veze (braka)...ali ponavljam olako se sve ruši...da ne prijeđem i na temu manipuliranja muškarcima sa djecom i alimentacijama jer će sve žene graknut a muškarci se naravno povući ...a ovo o manjku seksa se definitivno ne slažem...daj molim te kome je seks spasio vezu (brak) nakon izvjesnog broja ponavljanja?!...to što si rekao da počinje smetat sve i svašta je bit, ali zašto tko će ga znati?!
ps. kako mojoj baki nije smetao deda i obrnuto nakon 50g braka? možda zato što su dnevno progovorili jednu riječ i vidjeli se tri minute .
Distanca ali hebat ga nisu rušili.
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:00   #48
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
uh, jako je to kompleksno pitanje i puuuno faktora utiče, minimum knjiga bi se dala napisati o psihi duge veze (braka)...ali ponavljam olako se sve ruši...da ne prijeđem i na temu manipuliranja muškarcima sa djecom i alimentacijama jer će sve žene graknut a muškarci se naravno povući ...a ovo o manjku seksa se definitivno ne slažem...daj molim te kome je seks spasio vezu (brak) nakon izvjesnog broja ponavljanja?!...to što si rekao da počinje smetat sve i svašta je bit, ali zašto tko će ga znati?!
ps. kako mojoj baki nije smetao deda i obrnuto nakon 50g braka? možda zato što su dnevno progovorili jednu riječ i vidjeli se tri minute .
Distanca ali hebat ga nisu rušili.
Ma nisam rekao da sex spasava brak, nego kad ga postepeno ima sve manje definitivno utjece na raspolozenje, sex je opustajuci i koliko znam oslobadja hormon srece serotonin.
Sta se tice duzine ostajanja u braku opet ovisi od osobe do osobe koliko tko podnosi sutnju, brbljavost, razlicite partnerove osobine.
Slozio bi se i sa tim sta kazes da kad partneri ne provode puno vremena zajedno da ostane mozda i veci zar i zelja za partnerom. Dok su po 10 sati dnevno zajedno zasigurno sa vremenom bi preslo u neku dosadu i rutinu. Al opet svatko je drugaciji. Nemozes tocno znati sta je kome bolje.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:20   #49
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ma nisam rekao da sex spasava brak, nego kad ga postepeno ima sve manje definitivno utjece na raspolozenje, sex je opustajuci i koliko znam oslobadja hormon srece serotonin.
Sta se tice duzine ostajanja u braku opet ovisi od osobe do osobe koliko tko podnosi sutnju, brbljavost, razlicite partnerove osobine.
Slozio bi se i sa tim sta kazes da kad partneri ne provode puno vremena zajedno da ostane mozda i veci zar i zelja za partnerom. Dok su po 10 sati dnevno zajedno zasigurno sa vremenom bi preslo u neku dosadu i rutinu. Al opet svatko je drugaciji. Nemozes tocno znati sta je kome bolje.
Volja je bit svega rekao je Schopenhauer (a danas je nema za duge veze ili brak svejedno, nažalost)...ajoooj seks i hormoni, pa danas svatko može varat svakog gdje stigne da se to i nezna i eto ti "sreće"...karikirao sam sa babama (iako je istina da su toliko komunicirali ) al ajde realno koliko u današnjem življenju moraš gledati partnera?...radite do 16 ili 17, dok dodješ doma pa par riječi, skuhaš nešto i spavanac, realno 2h dnevno...vikend? ode opet svatko svojim aktivnostima ako želi, netko šetat dijete netko psa itd, opet svedeš na 2h kao i moji deda i baka, par riječi, tri minute...a opet oni su tako tukli 50g a danas sve puca po šavovima...ne kažem da je ono bolje a ovo gore samo analiziram.
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 11:02   #50
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
Nego mene zanima što misliš zašto žene lakše podnose samoću od muškaraca?
Nemoj mi samo dati odgovor zato što su mentalno jače, to ne pušim...ali primjeri i statistika su neumoljivi, poznam desetak susjeda (žena) iz zgrade i okolnih zgrada što su uredno živjele same (sa djecom doduše) i bile nasmijane, djeca se osamostalila otišla a one i dalje žive sa 60plus sa hobijima smijehom etc...bivše partnere im je valjda popapao mrak, neki u depri neki umrli neki se propili...u čemu je kvaka nikako nemogu dokučiti?
Osmjesi mogu biti i maske prema nepoznatima u vanjskom svijetu.

Ja sam čuo izjavu od jedne iskusne žene, koja kaže da zna više rastavljenih žena i da ni jedna nije sretna. Ali da se bore i ne prepuštaju vjerujem da nije dvojbeno. Pogotovo ako imaju dijete, u koje tada usmjeravaju svu svoju ljubav i koje ih diže kada padnu.

Teške sudbine njihovih bivših partnera se mogu tumačiti time da su gnjev zbog propalog prvog braka ibacivali i osvećivali se na novim partnerima, koje nikada nisu niti voljele već su im bili neko prikrpno sredstvo nakon traume i samohranog majcinstva.
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:48   #51
Quote:
Arias kaže: Pogledaj post
Osmjesi mogu biti i maske prema nepoznatima u vanjskom svijetu.

Ja sam čuo izjavu od jedne iskusne žene, koja kaže da zna više rastavljenih žena i da ni jedna nije sretna. Ali da se bore i ne prepuštaju vjerujem da nije dvojbeno. Pogotovo ako imaju dijete, u koje tada usmjeravaju svu svoju ljubav i koje ih diže kada padnu.

Teške sudbine njihovih bivših partnera se mogu tumačiti time da su gnjev zbog propalog prvog braka ibacivali i osvećivali se na novim partnerima, koje nikada nisu niti voljele već su im bili neko prikrpno sredstvo nakon traume i samohranog majcinstva.
mudro zboriš...no to sad otvara pitanje drugih ljubavi ili "ljubavi"...nekako sam mišljenja da čovjek ima snage samo jednom uložiti svoje srce, trud i sve ostalo u brak ili dugu vezu svejedno (pod uvjetom da je stvarno dao cijelog sebe), pa ako pukne kao obično 7-10g, meni se ti naknadni brakovi (obično ih prakticiraju bogati-glumci, pjevači etc.) isto čine nekako nategnuti. Sumnjam u prave emocije kad je priča već jednom prožvakana pogotovo u starijim godinama...volio bih da griješim i da netko od njih ponovo istinski voli no nekako mi ne drži vodu...kada si mlad i kažeš volim te onda stvarno voliš (pogotovo muškarci) dok kasnije znam primjera koji kažu volim te a apsolutno ništa ne osjećaju.
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 13:40   #52
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
mudro zboriš...no to sad otvara pitanje drugih ljubavi ili "ljubavi"...nekako sam mišljenja da čovjek ima snage samo jednom uložiti svoje srce, trud i sve ostalo u brak ili dugu vezu svejedno (pod uvjetom da je stvarno dao cijelog sebe), pa ako pukne kao obično 7-10g, meni se ti naknadni brakovi (obično ih prakticiraju bogati-glumci, pjevači etc.) isto čine nekako nategnuti. Sumnjam u prave emocije kad je priča već jednom prožvakana pogotovo u starijim godinama...volio bih da griješim i da netko od njih ponovo istinski voli no nekako mi ne drži vodu...kada si mlad i kažeš volim te onda stvarno voliš (pogotovo muškarci) dok kasnije znam primjera koji kažu volim te a apsolutno ništa ne osjećaju.
Primjeri ljudi koji su sklopili drugi brak i u njemu ostvarili sreću i zadovoljstvo pobijaju tvoje mišljenje.
Imala sam prilike vidjeti nekoliko sretnih drugih brakova. Zajedničko im je da su prvi brak sklopili jako mladi, rane 20-te. Brak je završio zbog zlostavljanja, alkohola, nerada. U zrelim godinama upoznali su novog partnera ( netko je bio rastavljen, netko slobodan - momak). U tom braku su dočekali starost. Dojmovi su im isti: nisu mogli vjerovati kako brak može biti lijep, kako partner može biti tako dobar.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:04   #53
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Primjeri ljudi koji su sklopili drugi brak i u njemu ostvarili sreću i zadovoljstvo pobijaju tvoje mišljenje.
Imala sam prilike vidjeti nekoliko sretnih drugih brakova. Zajedničko im je da su prvi brak sklopili jako mladi, rane 20-te. Brak je završio zbog zlostavljanja, alkohola, nerada. U zrelim godinama upoznali su novog partnera ( netko je bio rastavljen, netko slobodan - momak). U tom braku su dočekali starost. Dojmovi su im isti: nisu mogli vjerovati kako brak može biti lijep, kako partner može biti tako dobar.
drago mi je vidjeti da je netko u kontaktu sa stvarnim zivotima sa stvarnim ljudima .. a ne virtualnim spikamai natezanjima trendova prema svojim fantazijama a ja bi ovo ja bi ono ja zelim ja hocu nja nja nja da ne spominjem

... i nije im dovoljno kaj su jadni sami sebi nego na sva zvona moraju srati kako nema srece nema ljubavi .. meni j elose svima je lose nitko nemoze biti sretan nema pomoci a joj oj jadan ja sto brzo prelazi u jadni "MI" .. ljudi govna .. fuj ovo fuj ono svi samo seru .. i da ne duljim

respect kokica spori na upadu
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:24   #54
Quote:
kawhy kaže: Pogledaj post
Nego mene zanima što misliš zašto žene lakše podnose samoću od muškaraca?
Nemoj mi samo dati odgovor zato što su mentalno jače, to ne pušim...ali primjeri i statistika su neumoljivi, poznam desetak susjeda (žena) iz zgrade i okolnih zgrada što su uredno živjele same (sa djecom doduše) i bile nasmijane, djeca se osamostalila otišla a one i dalje žive sa 60plus sa hobijima smijehom etc...bivše partnere im je valjda popapao mrak, neki u depri neki umrli neki se propili...u čemu je kvaka nikako nemogu dokučiti?
Zato sto imaju djecu pa su paznju na nih preusmjerile.
Vjeruj mi zene puno teze podnose samocu nego muskarci.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:32   #55
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
drago mi je vidjeti da je netko u kontaktu sa stvarnim zivotima sa stvarnim ljudima .. a ne virtualnim spikamai natezanjima trendova prema svojim fantazijama a ja bi ovo ja bi ono ja zelim ja hocu nja nja nja da ne spominjem

... i nije im dovoljno kaj su jadni sami sebi nego na sva zvona moraju srati kako nema srece nema ljubavi .. meni j elose svima je lose nitko nemoze biti sretan nema pomoci a joj oj jadan ja sto brzo prelazi u jadni "MI" .. ljudi govna .. fuj ovo fuj ono svi samo seru .. i da ne duljim

respect kokica spori na upadu
"volim te" F.A:Q ...i baš seru na sva zvona i baš se takvi zvončeki prime na njihove spike...još jednom "volim te" FAQ ...
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 22:38   #56
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Zato sto imaju djecu pa su paznju na nih preusmjerile.
Vjeruj mi zene puno teze podnose samocu nego muskarci.
...pa imaju i moji susjedi muškarci djecu pa su propali i nestali u tenutku...a žene ("mame") žive li ga žive...nema teorije da žene teže podnose samoću, baš obrnuto...ali ja još uvijek ne uspjeh dokučiti zašto?!...i ne pušim spiku zato što su mentalno jače...možda zločestije?!...
kawhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:49   #57
Quote:
NezaposlenUm kaže: Pogledaj post
Mozda ce bit onih koji ce rec o cemu to ja. Ali iz svog iskustva, a ii iz ovog sta tu na forumu mogu procitati, cini mi se da ima mnogo nesretnih dusa.
Cast iznimkama, ali cini mi se da u mnogim vezama ne cvatu ruze. Jedno su svadjice i rasprave unutar veze, a drugo je kad svaka strana tjera po svom. Netko trpi, netko se nada da ce biti bolje. A na kraju ispadne da mnogi zaglave u negativnim vezama. Ako sam u pravu, recite da sam sam u pravu i obratno.

Zakljucak je da sva ta borba iscrpi psihu i ispadne da je covjek na kraju ustvari sam iako se tjesi cinjenicom da ima nekog. A ustvari i ima. Ima nekog koga jebe i fizicki i psihicki.
Cemu onda to?
Ljudi su sami u vezi kad ne rade na odnosu.

Nije odnos nesto sto postoji samo po sebi, treba u njega ulagati.
Naravno, ako se trudis pa ne ide, onda se razidjete zbog nepomirljivih razlika.
Ali ako pustas stvari i guras svoje tvrdoglavo i u nadi da ce se druga strana tome po defaultu prilagodjavati i biti dugorocno sretna, pisi propalo.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:03   #58
Ima i loših veza, ima i dobrih veza.

Problem su ljudi koji su sami po sebi nesredjeni i sjebani, pa unose to u veze i na kraju te iste veze i ljude s kojima su bili okrivljuju za vlastitu sjebanost. I tako unedogled.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:35   #59
To se i ja sve više i više pitam. Čemu?

Možda znam za premalo dobrih primjera veza, a previše vidim oko sebe onih loših, ali nekako mi to ima sve manje smisla.
Zapravo se divim onima koji još optimistično vjeruju u zajedništvo, odnos koji se gradi godinama i postaje sve bolji i bolji itd. Drago mi je za one koji to imaju, ali ja nekako ne vjerujem. Ljudima se samo tako odjednom nešto preokrene u glavi i uvijek im nešto fali, koliko god dobar i zdrav odnos imali.
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:49   #60
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ima i loših veza, ima i dobrih veza.

Problem su ljudi koji su sami po sebi nesredjeni i sjebani, pa unose to u veze i na kraju te iste veze i ljude s kojima su bili okrivljuju za vlastitu sjebanost. I tako unedogled.
Ovo...i tema može pod ključ.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger