Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 13:36   #141
Prvo što sam pročitala od njega bila je pjesma "Raw with love" i svidjela mi se. Kako me zaintrigirao, pročitala sam još i roman "Žene". Mogu reći da ipak nisam fan Bukowskog.
Pregrub mi je, preprost a to drugo samo po sebi možda i ne bi bio problem da mi na nekim djelovima nije bio i dosadan. Nekako sam očekivala ispod svega toga nešto dublje, a sve se zadržavalo na uvijek istim mučnim opisima jedne grozne svakodnevnice i životnih situacija.
Da se razumijemo-nije da ne volim čitati o tome, volim, ali mi se njegov stil ne sviđa. I više nisam imala želju čitati neki drugi roman made by Bukowski. Možda jednom, al me trenutno ne privlači baš.
aritmija01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 21:21   #142
Čitala sam ga u originalu i dopao mi se.. Women je njegov klasik, nešto što svi pročitaju. Od romana mi je bolji Ham on Rye, ali mislim da se zbilja dao u kraćim proznim djelima i poeziji.
Prvo što sam pročitala od njega, a čime me i zaintrigirao, bilo je Ispovijesti starog pokvarenjaka. Tome se i danas rado vratim. Tu mi se učinio kao netko tko dobro vidi kroz ljudske maske, bježi od vlastite ranjivosti, rado istražuje svoj mrak..brutalno pojednostavni stvari, ali ne skriva. I htjela sam se sjest s njim u neku zabit na pivu, pričati o smislu života.
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:57   #143
Quote:
Edgarka kaže: Pogledaj post
I htjela sam se sjest s njim u neku zabit na pivu, pričati o smislu života.
a to bi išlo malo teže zbog njegovog problema s hemeroidima.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 02:45   #144
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
a to bi išlo malo teže zbog njegovog problema s hemeroidima.
Bitna je namjera. Ili bi ga smanjila na 6 inča.
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 03:01   #145
Quote:
Edgarka kaže: Pogledaj post
Bitna je namjera.
nije, nego zvati se ERNEST. vidiš da nemaš pojma!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 22:05   #146
prva knjiga koju sam procita od njega je Post i bas mi se svidila. dosta humora, kratak jednostavan jezik, zanimljiva radnja, moga sam se i povezat s njegovim poslom.

onda sam procita hym on rye i bas mi se nije svidila. opisuje njegovo odrastanje od prvog sjecanja do nakon zavrsetka skolovanja. jednostavno knjiga nema konkretnu radnju, sporedni likovi su svi usputni, slabiji je humor. ukratko knjiga mi je bila dosadna. stat cu s njim neko vrime.
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:27   #147
je li ham on rye preveden na hrv ili nije?
__________________
BOOK-O-GRAPHY
cbook is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 20:27   #148
Quote:
Edgarka kaže: Pogledaj post
Čitala sam ga u originalu i dopao mi se.. Women je njegov klasik, nešto što svi pročitaju. Od romana mi je bolji Ham on Rye, ali mislim da se zbilja dao u kraćim proznim djelima i poeziji.
Prvo što sam pročitala od njega, a čime me i zaintrigirao, bilo je Ispovijesti starog pokvarenjaka. Tome se i danas rado vratim. Tu mi se učinio kao netko tko dobro vidi kroz ljudske maske, bježi od vlastite ranjivosti, rado istražuje svoj mrak..brutalno pojednostavni stvari, ali ne skriva. I htjela sam se sjest s njim u neku zabit na pivu, pričati o smislu života.

Ko zna zna

Nikako ne shvaćam ljude koji ga omalovažavaju,a što je najgore velika većina takvih,bar koliko sam primjetio,ga omalovažava zbog njegovih čitatelja!

Nebuloza na kub.

Hank je jedan vrlo dobar pisac,vrlo jak pjesnik,čovjek detektor,i nema maski.
A to cijenim,nije to lako.....pogotovo sa onakvim djetinjstvom,i karakterom koji se izrodio iiz toga.Nije lako bit bez maske.

Bukowskog bi trebao proć svako ko voli čitat.Svako.Kome smeta njegov crni humor,njegov surovi pogled na život,a jbg,neka čita nešto veselije nakon toga...

Mada,najiskrenije,meni Bukowski uopće nije ni surov,ni depresivan.Dapače,sedam puta mi je smješniji od Kishona,a o optimizmu kojim me puni da ne pričam.

Isto tako,ko voli čitat,a ne voli poeziju,dam se kladit da će volit poeziju Bukowskog.

Koga zanima ima jako dobar dox o njemu na tjubu,zove se "Born into this"

Meni osobno daleko najdraži pisac,imam ga istetoviranog
__________________
-"Bolje bili narkoman nego kafeni šprinter." R.P.
Marginalac1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:31   #149
Quote:
cbook kaže: Pogledaj post
je li ham on rye preveden na hrv ili nije?
Yep, pod naslovom Lovac ispod žita..
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:10   #150
Meni je ipak najbolji u originalu.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:37   #151
Do prije par godina nisam ni znao da postoji, sve dok nisam naletion na clanak o Californicationu, gdje je pisalo da je djelomicna inspiracija za Hanka bio bas Bukowski. Prva je bila Women, a najbolja mi je Factotum i Post office. Malo poznati John Fante je pisao slicnim stilom i Bukowski je u vise navrata rekao, da je Fante bio njegov bog. Ako vam se svidio Bukowski, sigurno ce vam se i Fante.
__________________
Al Lowe's masterpiece
nickherc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 00:21   #152
Upravo čitam Ham on Rye u originalu i zasad mi se sviđa stil pisanja, brutalna iskrenost i jednostavnost kojom opisuje događaje istovremeno iz perspektive djeteta i odrasle osobe.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:23   #153
Post nikako da nabavim da pročitam. Knjižnica ga nema moja, ima li tko u .pdf-u mozda?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:04   #154
Your Life is Your life: Go all the way - Charles Bukowski

https://www.youtube.com/watch?v=2lK4LrD8Ii4
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2022., 10:13   #155
Quote:
~*MiSs-AnDy*~ kaže: Pogledaj post
Koje njegovo djelo preporučate za nekoga tko ga nije nikada čitao? Ne znam što bih prvo pročitala...znam da to opet ovisi o svakome, ali eto...
''Factotum'', ''Pošta'' ''Lovac Ispod Žita'', pa onda ''Pulp''
dr_gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2022., 19:26   #156
Quote:
dr_gonzo kaže: Pogledaj post
''Factotum'', ''Pošta'' ''Lovac Ispod Žita'', pa onda ''Pulp''
Lovac ispod žita (a ne Lovac Ispod Žita, zaboga) na srpski je preveden kao Bludni sin.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 22:46   #157
Pošta za početak kao prvi roman. Svaka njegova knjiga prepuna je mudrosti, definitivno vrijedi čitati sve

https://www.youtube.com/watch?v=pWQ3...ature=youtu.be
h20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 00:30   #158
Nemojte previdjeti čovjekovu poeziju. Užici prokletih je fenomenalna zbirka.
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.