Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 18:56   #161
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Postoji i kvalitetan materijal, ali iz apsolutno poznatih razloga, teško pronalazi svoje kupce u našoj hiper produkciji "majstora" u građevinarstvu i inih razloga koji nisu bitni ovaj momenat.
lim je lim koliko ja razumijem, ono što može varirati je debljina cinka i kvaliteta boje, na to misliš?

inače i ja dajem prijednost crijepu ali je za oluke neibježan...
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:33   #162
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
lim je lim koliko ja razumijem, ono što može varirati je debljina cinka i kvaliteta boje, na to misliš?

inače i ja dajem prijednost crijepu ali je za oluke neibježan...
Apsolutno si u krivu.

Ne razumijem baš, o kojem limu govoriš. Cink limu, pocinćanom ili obojenom limu?

Nije svaki lim za prešanje ili štancanje! odnosno , možeš svaki lim staviti u prešu i savinuti limeni pokrov u obliku crijepa. na kaj si dobio, to trebaš malo bolje pogledati , kada lim izađe iz preše. nemoj biti siguran da nije na nekim mjestima ispucao ili ili ima sitne , gotovo nevidljive rupe.
e to ipak ne vrijedi , lim je lim.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:51   #163
A sto je sa crijepom koja isto tako ima sitne rupice koje su zamaskirane glazurom? I onda nakon par godina ti se pocne ljustit?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:19   #164
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
A sto je sa crijepom koja isto tako ima sitne rupice koje su zamaskirane glazurom? I onda nakon par godina ti se pocne ljustit?
Upravo zbog toga sam ja odlucio staviti lim, jer sam u par navrata čuo da su ljudi isto imali problema sa crijepom nakon par godina. Na jednom primjeru sam se uvjerio osobno, nakon 5 godina čovjeku se s unutarnje strane crijepa pocelo dešavati to da kad prođe prstom po crijepu kao da se brašno sipa, takva sitna prašina. Što je najgore domaći proizvođač crijepa. Vjerojatno nije dobro pečen ili što?
da-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:36   #165
Ili nema odozdola zraka .......
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 09:46   #166
Čini mi se da lim ima dosta prednosti vezano za težinu konstrukcije i nepropusnost. Mene bi kod njega odbilo ukoliko se radi o stambenom potkrovlju ljetno zagrijavanje, jer unatoč ventilaciji pa i sa 8cm kontra letvom i samoj debeloj izolaciji mislim da prenosi više topline od crijepa. A druga stvar estetika u slučaju tuče. Ako je neka jača tuča otići će vrit 10, 20, 100 komada crijepa, pljunut će se par stotina kuna i mir. Lim će ostat dobar (iako vjerojatno sa oštećenom zaštitom), ali izubijan, i bome bi me to s vremenom izludilo da moram gledat na kući piknice i udubljenja narednih par desetaka godina ili pak osjetno više investirat u zamjenu ploča koje će i nijansom odudarat i sl. Za gospodarske građevine, garaže, drvarne i slično, lim definitivno super opcija po meni.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 06:43   #167
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Mene bi kod njega odbilo ukoliko se radi o stambenom potkrovlju ljetno zagrijavanje
Kao teški laik, usudim se pretpostaviti da ako je izolacija napravljena kako je prikladno za današnje doba (25cm nečega barem), da je bilo kakvo pregrijavanje potpuno zanemarivo.

Također, živio sam u neizoliranom potkrovlju ispod crijepa, užas po ljeti, zrači toplinu dugo u noć, kao mikrovalna.


A hot attic isn’t necessarily a problem. If you don’t have any ductwork or HVAC equipment up there, who cares how hot it gets? After all, you should have a thick layer of insulation on your attic floor to isolate your hot attic from your cool house.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 09:26   #168
Sa pola metra izolacije i ventiliranim krovištem većeg presjeka zračnih tunela od klasičnih (štafla) zagrijavanje ljeti je opet nerješivi problem. Prosto se kuća ne stigne preko noći i iz jutra vjetrenjem dovoljno rashladiti da drži temp na 25 i ispod stupnjeva tokom dana. Naravno sve ovisi i o podneblju. Ja govorim o periodima u ljeti kada je 35 stupnjeva normala u serijama po tjedan dana i sl. Druge periode nema brige. I naravno mislim na etažu koja je u stambenom potkrovlju ili neposredno ispod tavana. Također igra ulogu i šta je kome ugodno. Meni je 26, 27 plafon ugodnog boravljenja, nekome je bliže 30 stupnjeva, i za njega nema problema.

Tako je, dobro ste zamijetili, crijep zagrije prilično i sebe i krovište. A onda jednom prilikom stavite na sunce komad lima 0,5 ili milimetarski, i jedan crijep jedan do drugoga, pa ih pipnite rukom ili izmjerite ako imate termometar na njima temperaturu. Običan lim se zagrijava i do 70, 80 stupnjeva. Crijep se također puno zagrije, no trebat će mu daleko više vremena da akumulira istu količinu topline i prenese kroz izolaciju jer je dvadesetak puta deblji. Ili drugim riječima baciti oko na koeficijent provodljivosti topline lima (crnog lijeva/željeza) i crijepa.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 11:18   #169
Šta se ne bi lim trebao i brzo ohladiti?

Drugim riječima, toplinski kapacitet?

U svakom slučaju, teško mi je zamisliti da sa 50 cm može biti problema? Imaš li neku studiju?

Zanima me, jer nisam još načisto sam sa sobom. Kako vjetar zapuše, tako promjenim želje

Naletio sam i na one folije, radijacijske barijere. Na papiru zvuči logično, ali navodno ipak ne fukcionira?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 08:18   #170
Prvo da ne zaboravimo, radi se isključivo o ljeti po pitanju dotaknutog. Stoga ukoliko postoji npr klimatizacijski uređaj u domu onda je o ovom aspektu bezpredmetno razgovarati. Nije poenta u hlađenju tokom noći, jer ionako kroz dobru izolaciju teško će se od izvana u ljetnom vremenu išta rashladiti, jedino provjetravanjem iznutra. (dok po pitanju prodiranja topline u iznosu i od 50 stupnjeva razlike je druga priča)

Da se razumijemo, sigurno to nisu značajne razlike, no ako uzmemo u obzir da je općenito vrlo teško, gotovo nemoguće dovoljno izolirati krovni dio kuće da ljeti ne bude po dva, tri stupnja razlike između gornje i donje etaže onda su možda dovoljne. I to je iz primjera roditeljske kuće sa 10cm stiropora, i u krovištu 30-40cm vune. I naravno u periodu velikih vrućina. U donjoj etaži dobrim vjetrenjem iz jutra i zatvaranjem drži se 25, 26, no gore nema pomoći, ide i prema 29. (tondach continental)

Limeni krov mi je jasan izbor za pomoćne objekte, renoviranje krovišta di je oslabljena konstrukcija, mogući jeftiniji aranžman, svakako sigurnija nepropusnost (iako i crijep je bez greške, pogotovo sa folijama u današnje vrijeme koje su neizostavne (a i bez njih uz godišnju reviziju)). No kada se uzme u obzir da se solidan crijep može nabaviti po podjednakoj cijeni, i da će sigurno nadživjeti taj lim, te dobiti malo patinu, ja nebi dvojio. Pogotovo šta se na drvenoj građi kroz par rogova i koju gredu ide u zanemariv trošak. Za lim se daju garancije i garancije, no ja bi se prvo pitao kako dugo će onaj završni sloj na njemu se sjajiti ili biti samo postojan, odnosno kako će izgledati za dvadeset godina, a ne pedeset. Crijep mi je nekako ok vidjeti i nakon šezdeset, sedamdeset godina potamnjeo i ishaban na kući. No limeni pokrov ne znam baš kako bi mi sjeo. (no to su ionako sad već pitanja estetske prirode)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 18:05   #171
Može li mi netko reći koja bi bila kvalitetna solucija u mom slučaju. Ne tražim "preseravanje" ,ali isto tako me ne zanima ni fušarenje sa krovom.

Mjenjam krov na kući,tj. kuća se malo i podiže te će se dobiti stambeno potkrovlje. Koji je lim najbolje staviti s obzirom na to da će se u potkrovlju živjeti.Kakva izolacija itd? Pitam jer sam stvarno laik,a moj otac forsira neke jeftine limove od 70 kuna/m2.

Dakle koji je lim kvalitetna i sigurna opcija,a da nije sad nešto prepre fancy. I što još moram uračunati u troškovnik,krov je površine nekih 80-90 kvadrata.


Hvala vam velika unaprijed
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:44   #172
Moja preporuka ti je lindab..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:48   #173
Zna li itko trenutne cijene Lindaba, mislim da su debelo preko 100kn po m2, a to je po meni ipak preskupo za limeni krov koliko god dobar bio.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:05   #174
Već dugo vremena čitam o limenim krovovima pa me sad zanima sljedeće:
imam u sklupu vikendice terasu i kuhinju te ostavu koju su na jednu vodu, trenutno pokriveno s crijepom i ispod terpapir kojeg su miševi na mjestima izbušili itd. pa mi voda zna curiti. dio je s daskama podaskan a dio s osb plocama riječ je o nekih cca 70m2. predlozili su mi da stavim limeni krov te paropropusnu vodo nepropusnu foliju?? zanima me vasa misljenja??

skica krovista, limom bih išao samo ovaj dio sto je u crnoj boji

osim toga svega s kojim bi limom to bilo najbolje ici? te sto sve osim lima jos moram uzeti? grede, letve imam na mjestima gdje je daska mozda bi samo uzeo jos osb ploce i postavio. dali treba uzimati štafle mjesto letvi ili?

Hvala na pomoći unaprijed
BiLi22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2019., 14:25   #175
Radim neku malu kucicu za alat, dimenzija 2x3m, visine oko 2m.
Bocne stranice sam planirao iz ravnog lima i to iz jednog komada. Samo bi ih zabio/zaferafio u drvene stupove. Dal ima slisla to radit iz ravnog lima ili je trapezni obavezan?
Debljina lima bi bila oko 0.5mm.

Za krov bi mozda stavio trapezni lim, malo nagnut na jednu stranu.
tale242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2019., 17:36   #176
Ljepši je od trapeznog lima . A upotreba ravnog lima (koji nije bombiran) iziskuje neravnine kod pričvršćivanja i zagrijavanja.
Mislio si na ovakove dimenzije ? :http://www.shelterness.com/10-cool-g...ictures/16326/
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 08:42   #177
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Ljepši je od trapeznog lima . A upotreba ravnog lima (koji nije bombiran) iziskuje neravnine kod pričvršćivanja i zagrijavanja.
Mislio si na ovakove dimenzije ? :http://www.shelterness.com/10-cool-g...ictures/16326/

Ici cu sa trapeznim onda.

Da, tak nesto samo voda ne jednu stranu. I vrata bi bila cijela jedna strana da neku vecu mehanizaciju mogu stavit unutra.
tale242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 14:03   #178
A zašto ne bi stavio na dvije strane- ljepše je i jednostavno za raditi ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 22:03   #179
Pozdrav,
punac i ja smo napravili metalnu konstrukciju nadstrešnice...
Za pokrov sam odustao od limenih sendvic profila punjenih pur pjenom.
Planiram postaviti na konstrukciju OSB plocu, na to 30mm stiropor i na to obicni trapezni lim.
Da li to ide skupa ili nesto trebam promjenit?
Nadstrešnica je na suncu do 17h te je otvorena sa sve 3 strane ispod...

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 22:16   #180
Moože, samo nemoj biti racionalan sa dužinom i količinom zeta vijaka
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.