Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2008., 12:54   #81
prošlo ljeto sam je posudila,al je nisam stigla pročitat do kraja...
prvi put kad idem u knjižnicu posudit ću ovu knjigu i napokon je pročitati!!!!
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 03:40   #82
Svakako knjiga za procitat...al uz to treba procitat i Dnevnik jedne narkomanke (malo losija knjiga al ok sve u svemu)...
__________________
...my dream is to fly...
Dr.Evil* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 10:32   #83
Quote:
miss corto kaže: Pogledaj post
čitala prvi put u 6-7 razredu
tu knjigu je netko imao i samo je išla po razredu od ruke do ruke...svi smo je pročitali....
sad kad sam starija čitam je i sjetim se našeg druženja i komentiranja, više se o nijednoj knjizi tako ne raspravlja.....

identična stvar

još se sjetim mučnine dok sam ju čitala
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:26   #84
Cuo sam da je Kristijana vec 5 godina cista,ali da ima sina narkomana.
Peckham is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 02:39   #85
toj knjizi je valjda cilj da mlade odvuce od droge ali ja se nekako pitam koliko tu ima istine.
mene nije sprijecila da u tim istim godinama eksperimentiram s drogama, cak sam iz te knjige naucila neke sitnice tipa kako prezivjeti turkey i to. ne ponosim se time ali nikad me ta potresnost knjige nije sprjecila da ne kupim novu dozu. ima nesto strahovito privlacno u autodestukciji. a film je jos strasniji ako mene pitate. ja ga izbjegavam gledat jer svaki put dobijem poriv izaci van, kupiti drogu i doslovno se urokat. ponekad nedostaje taj osjecaj nesvjesnosti. bila sam u Berlinu nekoliko puta i trazila tragove onog svijeta ali nista od svega..nema fiksera u uskim trapericama i visokim petama, Judamm je jedno lijepo mjesto a ne stajg, wci su novi, moderni, sami se ispiru... sve u svemu to kao da je ostalo u jednom vremenu prije pada Zida.... iako je kreuzberg jos uvijek zanimljivo mjesto.
__________________
"An elegant suicide is the ultimate work of Art"
Dorian Moriarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:53   #86
uf, mene ta knjiga užasno nervira. pročitala sam je nekoliko puta (što celu, što na preskok) i svaki put sam htela nekog da tučem. naravno, priča je potresna, i užasno mi je žao te dece, ali ja nekako tu knjigu uvek vidim kao odraz lošeg vaspitanja, loših roditelja koji ne umeju da usmere svoje dete, a ne kao tragediju jedne devojke. lično, ja bih te njene roditelje onako malo vezala za radijator pa šipkom preko bubrega.
buva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:32   #87
procitala san je 100 puta,obozavam tu knjigu.....sijecam se kad sam je prvi put citala da sam se cila najezila
le femme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 19:43   #88
citala sam je sa 14 godina.
knjige u sustini imaju moc da te unesu u svijet preko subjekta.
ova knjiga definitvno postize suprotan učinak.
osim toga taj pokusaj da prikaze 'ljudsko' u narkomanima je isto kao ona usrana serija sopranosi koja je tako tipicno americki izromantizirala svijet mafije i pokusala prikazati tu humanu stranu.

gledala sam mali dokumentarac na temu.
svi ljudi iz knjige su poumirali.ona se uspjela spasiti zahvaljujuci publicitetu i novcu.zivi u grckoj sa sinom i psom
osim toga snimljen je film osamdesetih prema knjizi (njemacka produkcija) i dostupan je na internetu.nije neko remek djelo ali zanimljivo uprizoruje neke scene.
dandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 20:07   #89
citala sam je sa 14 godina.
knjige u sustini imaju moc da te unesu u svijet preko subjekta.
ova knjiga definitvno postize suprotan učinak.
osim toga taj pokusaj da prikaze 'ljudsko' u narkomanima je isto kao ona usrana serija sopranosi koja je tako tipicno americki izromantizirala svijet mafije i pokusala prikazati tu humanu stranu.

gledala sam mali dokumentarac na temu.
svi ljudi iz knjige su poumirali.ona se uspjela spasiti zahvaljujuci publicitetu i novcu.zivi u grckoj sa sinom i psom
osim toga snimljen je film osamdesetih prema knjizi (njemacka produkcija) i dostupan je na internetu.nije neko remek djelo ali zanimljivo uprizoruje neke scene.
dandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:08   #90
Mene je prošle godine prof. iz hrvatskog "natjerala"(trebala sam neko izlaganje radit) da ju pročitam i ta knjiga mi je tolko zgadila drogu da mi sad definitivno ne pada na pamet probat ju...
barbara 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:27   #91
Zakon knjiga... Pročitao sam je u jednom dahu i to je po meni stvar koju bi definitivno trebalo uvrstiti u školsku lektiru.

Mislim da jedna knjiga poput ove može odvratiti mlade od droge više nego milijun predavanja kakve nam stalno izlagaju profesori.
Vitez_Tuznog_Lika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:21   #92
pročitah knjigu sa 12-13 godina ..bilo mi je skroz mučno i maasu žao dok sam čitala o sudbini christiane i prijatelja..ne mogu vjerovat da se nakon svega ona opet drogsala..
inače pročitala sam sigurno dvoznamenkasti broj knjiga te tematike i ova je jadna od najboljih ( eventualno ´hors´ )
lara__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 16:30   #93
http://images.google.com/imgres?imgu...3Doff%26sa%3DN


Dolje kliknite i imate par slika Kristijane.


Inace Natja Brunckhorst koja je glumila Kristijanu u filmu je preslatka ...a sad joj gledam slike kad je starija ...kakva katastrofa ....
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:32   #94
Quote:
buva kaže: Pogledaj post
uf, mene ta knjiga užasno nervira. pročitala sam je nekoliko puta (što celu, što na preskok) i svaki put sam htela nekog da tučem. naravno, priča je potresna, i užasno mi je žao te dece, ali ja nekako tu knjigu uvek vidim kao odraz lošeg vaspitanja, loših roditelja koji ne umeju da usmere svoje dete, a ne kao tragediju jedne devojke. lično, ja bih te njene roditelje onako malo vezala za radijator pa šipkom preko bubrega.
to i moja mama kaže..... tragedija je zapravo u tome što su ju tako odgojili i tragedija je u tome što ona ispašta od njihovog nedostatka brige.......
dj baraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 19:47   #95
Quote:
barbara 15 kaže: Pogledaj post
Mene je prošle godine prof. iz hrvatskog "natjerala"(trebala sam neko izlaganje radit) da ju pročitam i ta knjiga mi je tolko zgadila drogu da mi sad definitivno ne pada na pamet probat ju...
hahahaha procitala sam je davno, a i "hors" koja mi je mozda cak i bolja..ali na mene je imala suprotan ucinak nego na tebe
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 01:22   #96
ja sam je prvi put procitala u 5 osnovne, a od tada jos 2-3 puta. i svaki put me iznova odusevi... :
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 01:30   #97
to je jedna od rijetkih knjiga koja je ostavila takav dojam na mene....par puta ju čitala...prvi pun u osnovnoj....a i film bi volila pogledat...
__________________
I make Jesus cry
komsinica_slavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 12:19   #98
gdje se može nabaviti film?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 12:35   #99
to i mene zanima
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 00:06   #100
Quote:
Dorian Moriarty kaže: Pogledaj post
toj knjizi je valjda cilj da mlade odvuce od droge ali ja se nekako pitam koliko tu ima istine.
mene nije sprijecila da u tim istim godinama eksperimentiram s drogama, cak sam iz te knjige naucila neke sitnice tipa kako prezivjeti turkey i to. ne ponosim se time ali nikad me ta potresnost knjige nije sprjecila da ne kupim novu dozu. ima nesto strahovito privlacno u autodestukciji. a film je jos strasniji ako mene pitate. ja ga izbjegavam gledat jer svaki put dobijem poriv izaci van, kupiti drogu i doslovno se urokat. ponekad nedostaje taj osjecaj nesvjesnosti. bila sam u Berlinu nekoliko puta i trazila tragove onog svijeta ali nista od svega..nema fiksera u uskim trapericama i visokim petama, Judamm je jedno lijepo mjesto a ne stajg, wci su novi, moderni, sami se ispiru... sve u svemu to kao da je ostalo u jednom vremenu prije pada Zida.... iako je kreuzberg jos uvijek zanimljivo mjesto.
Ja sam knjigu procitao davno i zauvijek je u meni oblikovala stav prema drogiranju.

Ono sto me ovdje i danas sokira je broj ljudi koji tvrde da ih je knjiga motivirala i potakla u njima znatizelju za isprobavanje droga. Neka mi netko objasni kako je onaj turobni i hiperrealisticni opis stradanja mladih u nekome tko dolazi iz relativno normalne obitelji i relativno normalnog okruzenja mogao izazvati takvu znatizelju??? Pitam to zato sto ove tvrdnje povezujem s tvrdnjama konzervativnih usidjelica kako igranje nasilnih video igara potice djecu na nasilje. Naravno, ja uopce ne vjerujem da jedno ima veze s drugim, ali ovo me nekako navelo na razmisljanje.

Dakle, neka mi oni koje je ta knjiga motivirala na drogiranje pokusa objasniti sto je tocno u toj knjizi za vas bio taj pozitivan impuls a kojega ne bi bilo da je niste procitali.

Ozbiljno...
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.