Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 23:22   #41
moram priznat da je odgovor na temu: ne znam
nisam sigurna jel bi to moglo tak kod mene funkionirat, za vezu
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:31   #42
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
moram priznat da je odgovor na temu: ne znam
nisam sigurna jel bi to moglo tak kod mene funkionirat, za vezu
Možeš li dati nekoliko situacija koje ti se čine kao teškoće u takvoj vezi?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:40   #43
Virtual, pitanje je teško zbog svega što si navela, ali još više zato što - ne dolazim u doticaj s gluhim ljudima. Jbg, ne izbjegavam ih nego ih ne poznam, pa mi se nikad nijedan nije ni sviđao... Ovako imam filing da mi ne bi smetalo (barem ne jako), ali to je samo teorija, za praksu mi treba da stupim u komunikaciju s takvom osobom.
Kad pričamo već o tome, koliko je postotak ljudi gluh???
mila_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:41   #44
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Možeš li dati nekoliko situacija koje ti se čine kao teškoće u takvoj vezi?
nije pitanje za mene, ali buduci da sam odgovorila isto kao i ange na temu, odgovorit cu i na ovo:

nikakve ozbiljne. ne radi se o tome da ne znam bi li takva veza mogla funkcionirati: ako je on dobar decko, za to sto ne cuje moje sexy saputanje me zaboli tuki

ali ne znam bi li si dozvolila da do veze (u kojoj onda moze sali ne mora biti problema) dodje.
poucena prijasnjim iskustvom, ne usudjujem se odgovoriti da bih, iako trenutno ne vidim razloga zasto ne.
Ariane is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:48   #45
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Znam da je većinom odgovor negativan ali bi li vi bili u stanju prihvatiti gluhu osobu za partnera? Primiječujete li uopće predivne gluhe cure i zgodne gluhe momke oko sebe? Bi li bili u stanju posvetiti godine svog života učenju Hrvatskog znakovnog jezika u ime Ljubavi? Možete li ih voljeti?
Da bih.
Ali ja sam tako kronicno usamljen i zeljan ljubavi i necijeg zagrljaja da nisam siguran bi li to ucinio zbog svoje sebicnosti, da sebi nadjem nekoga da me grli, ili bas zbog ljubavi prema toj osobi...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:05   #46
Ja ne cujem, ja sam nagluh i odlicno govorim, ali imao sam problema sa cujucim djevojkama. Ja sam prije htio naci curu koja cuje, posto ovdje u malom gradu nema puno gluhih ili negluhih, gluhi frendovi su mi upozorili da cu proci gadno sa cujucim curama, da bolje budem sa gluhim ili negluhim djevojkama i ja bih mozda, ali rekoh ovdje skoro nema, pa nema mi sta drugo nego patiti se ganjajuci cujuce cure ili da odem u Zagreb...
meni je dovoljno da djevojka bude lijepa, zgodna, pametna, da zna govoriti i koristiti znakovni jezik
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:17   #47
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
Ja ne cujem, ja sam nagluh i odlicno govorim, ali imao sam problema sa cujucim djevojkama. Ja sam prije htio naci curu koja cuje, posto ovdje u malom gradu nema puno gluhih ili negluhih, gluhi frendovi su mi upozorili da cu proci gadno sa cujucim curama, da bolje budem sa gluhim ili negluhim djevojkama i ja bih mozda, ali rekoh ovdje skoro nema, pa nema mi sta drugo nego patiti se ganjajuci cujuce cure ili da odem u Zagreb...[/B]
meni je dovoljno da djevojka bude lijepa, zgodna, pametna, da zna govoriti i koristiti znakovni jezik
Drago mi je da si se javio.

Jesi li ikad bio sa čujućom djevojkom?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:52   #48
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
Ja ne cujem, ja sam nagluh i odlicno govorim, ali imao sam problema sa cujucim djevojkama. Ja sam prije htio naci curu koja cuje, posto ovdje u malom gradu nema puno gluhih ili negluhih, gluhi frendovi su mi upozorili da cu proci gadno sa cujucim curama, da bolje budem sa gluhim ili negluhim djevojkama i ja bih mozda, ali rekoh ovdje skoro nema, pa nema mi sta drugo nego patiti se ganjajuci cujuce cure ili da odem u Zagreb...
meni je dovoljno da djevojka bude lijepa, zgodna, pametna, da zna govoriti i koristiti znakovni jezik
samo to
pa gdje ćeš naći sve to, i još da zna i znakovni jezik
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:58   #49
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Bi li se u ime te ljubavi bila u stanju oduprijet svima onima kod kojih bi naišla na osudu i nerazumjevanje?
smatram da bih,ne smatram te ljude ni po cemu drugacijim od onih koji cuju
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 01:22   #50
Pozdravljam topic koji se na ovaj način bavi tematikom ljubavi kog osoba koje su lišene nekog od čula (u ovom slučaju sluha). Svakako spada na ovaj pdf!!

Osobno bih mogao voljeti osobu koja je (na)gluha, jer ta predispozicija nije predispozicija ljubavi.

Drago mi je da se Legenda javio, jer danima nisam iz njega na Muškom kutku uspio izvući zašto je poseban, kolko god puta je to ponovio.

Volio bih da se javi još pokoja osoba koja ima sličnu situaciju (bilo da je gluha ili je hodao/la s gluhom osobom); te možda i s ostalim oštećenjima čula također. Mislim da su ta iskustva dragocjena.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 01:31   #51
Quote:
Virtual Baby kaže:
primjer
hmm
znam dva nagluha dečka, jednog gluhog i jednu slijepu curu
i jako mi je žao, ali svi imaju kroničan nedostatak samopouzdanja i to je prva stvar sa kojom se ja ne bih mogla nosit (a možda i bih - zato kažem da ne znam)...... kad razgovaraš s njima praktički te srežu odmah jer misle da ih sažaljevaš
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 01:51   #52
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si se javio.

Jesi li ikad bio sa čujućom djevojkom?
I meni drago!
Jesam bio sa cujucom djevojkom, samo dvaput
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 01:55   #53
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
samo to
pa gdje ćeš naći sve to, i još da zna i znakovni jezik
mozda sam postavio malo previse uvjete hehe
pa mislim na gluhu ili nagluhu djevojku, volio bih barem da zna i malo govoriti i naravno vec zna i znakovni
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 02:56   #54
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Zbog kompleksnosti tematike, dugo sam razmišljala na koji PDF postaviti ovakvu temu ali kako sam najčešće upravo na LJES-u usuđujem se modificirati je da tu (barem malo) i pripada.
Naime, u svojoj svakodnevici u kontaktu sam sa gluhim, nagluhim i gluhoslijepim osobama. Zbog svoje ljubavi prema tim ljudima često sam bila neshvaćena ali i podržana upravo od strane tzv. čujućih osoba. Imala sam priliku upoznati njihov mali Svijet i spoznati barem dijelom problematiku koja ih konstantno muči – nerazumijevanje i izrugivanje.
Osim šta im je život jeben po pitanju traženja posla, prihvaćenosti općenito u zajednici, odlasku k liječniku i svemu onom što je za nas „normalno“ nekolicinu muči i problematika Ljubavi.
Gluhi ljudi tražit će partnera među gluhima upravo zato što ih čujući ne žele ili smatraju manje vrijednima. Njihova djeca (čujuća uglavnom) rađat će se u zajednici u kojoj se ne čuje ni njihov smijeh ni njihov plač. Prve riječi djeteta roditelji neće čuti a ovisit će o barem maloj pomoći čujućih.
Znam da je većinom odgovor negativan ali bi li vi bili u stanju prihvatiti gluhu osobu za partnera? Primiječujete li uopće predivne gluhe cure i zgodne gluhe momke oko sebe? Bi li bili u stanju posvetiti godine svog života učenju Hrvatskog znakovnog jezika u ime Ljubavi? Možete li ih voljeti?
Kako ne. Dapace, ovo ljeto mi se to bas i dogodilo. Naisao sam na grupicu ljudi, u kojoj je bilo dvoje gluhih/nagluhih. Na prvi pogled nisam ni skuzio, nego sam mislio da je djevojka iz inozemstva (i da lose prica hrvatski ). I da, bila je jako simpaticna, simpaticnija od mnogih "cujucih" djevojaka. Ono sto me je odusevilo kod nje je sto je bila jako pozitivna, i to sto ne cuje je uopce nije smetalo. Dapace.

Uvjeren sam da bih mogao voljeti i gluhu osobu, da li cuje ili ne mi je potpuno nevazno.
Klonasto Pismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 03:33   #55
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
hmm
znam dva nagluha dečka, jednog gluhog i jednu slijepu curu
i jako mi je žao, ali svi imaju kroničan nedostatak samopouzdanja i to je prva stvar sa kojom se ja ne bih mogla nosit (a možda i bih - zato kažem da ne znam)...... kad razgovaraš s njima praktički te srežu odmah jer misle da ih sažaljevaš
a reci jesu oni krivi za to..najlakse je doci do njega i reci:brate to ti u kurcu,nemoj biti takav..mislim pogledaj kriterije koji se provlace ovdje i kakv tko treba biti..mislim zbogom pameti..kamoli jos da iams takav neki "nedostatak"..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 04:17   #56
jeste sve je to zajebano...
Wheel Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:43   #57
Mogla bih bit s takvom osobom, nema veze, gluha ili slijepa. Bitno je da je čovijek. Žao mi je što ne znam jezik gluhih
Bibitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:43   #58
naravno da primjećujem,ne bi mi bio problem.ako je netko zgodan onda je zgodan
mahatma_tesla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:51   #59
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
mozda sam postavio malo previse uvjete hehe
pa mislim na gluhu ili nagluhu djevojku, volio bih barem da zna i malo govoriti i naravno vec zna i znakovni
ej, možda offtopičarim, ali iz kojeg si grada? baš me zanima... i da ti kažem nešto, gluhim ljudim se čude kako su pozitivni. vidim ja da na ovom forumu ima sve nekih koji misle da su gluhi bez samopouzdanja i da su ljuti na okolni svijet. gluhi ljudi trebaju samo da ih drugi prihvate takvi kakvi jesu. nisu ništa drugačiji nego drugi ljudi. to što se tiče da imaš problema sa čujućim djevojkama, možda su one takve da ne žele imati gluhog dečka. jako je primitivno neku osobu šikanirati samo zato jer fali sluh. kako si ti gluh, primijetio si da imaš jače izražen njuh i dodir i ostala osjetila... ima tu i svojih čari.
neki smatraju da gluhi ljudi mogu zavoljeti svakog tko im pokaže cice i želju da bude s njima, a ne ne... imaju i gluhi ljudi kriterije...što ste vi čujući mislili...

i da dam primjer di su gluhi i čujući izjednačeni... recimo da netko gluh i netko čujuć idu u neki kafić sa preglasnom muzikom... oboje ne čuju razgovor, dakle, moraju tipkati na mobitelima...
__________________
smatram da svaki čovjek mora biti slobodan od tuđeg mišljenja, inače je nesretan...
starhammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:12   #60
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
a reci jesu oni krivi za to..najlakse je doci do njega i reci:brate to ti u kurcu,nemoj biti takav..mislim pogledaj kriterije koji se provlace ovdje i kakv tko treba biti..mislim zbogom pameti..kamoli jos da iams takav neki "nedostatak"..
Slažem se. Kriteriji koji se danas postavljaju osobama s posebnim potrebama su nedostižne. Od problema komunikacije do problema pronalaska posla, gluhi se nalaze u situacijama da se ne usuđuju tražiti pravo na ljubav i intiman odnos sa čujućima. Radije biraju "sebi slične" kako se ne bi našli u vrtlogu omalovažavanja zbog njihovih nedostataka.
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger