Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 20:19   #1921
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
itko
Hm, što znači doma sa običnim spravama? Kakve utege imaš na raspolaganju?
Računaj da ti bodyweight trening nije baš najbolji pristup za dobivanje mase...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:37   #1922
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Hm, što znači doma sa običnim spravama? Kakve utege imaš na raspolaganju?
Računaj da ti bodyweight trening nije baš najbolji pristup za dobivanje mase...
Sprava baš ni nemam.

Ali,prvo trebam koliko vidim nabaciti nešto kila.

Glupo pitanje,ali kako to.

Nebi htio se šopati s svačime,znači što više jesti,što ne i koliko to financijski iziskuje ?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:34   #1923
jesti kao što se predlaže onima koji žele smršaviti, tako i tebi, prijavi se na myfitnesspal, ukucaj podatke koji te zanimaju i klopaj. ne znam koliko će ti to biti financijski, ali trebaš jesti što više "normalne" hrane. mislim da ima tema kako se udebljati/nabiti masu pa pročitaj malo
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 21:54   #1924
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
Sprava baš ni nemam.

Ali,prvo trebam koliko vidim nabaciti nešto kila.

Glupo pitanje,ali kako to.

Nebi htio se šopati s svačime,znači što više jesti,što ne i koliko to financijski iziskuje ?
Ako pod "zdravu masu" podrazumijevaš lean bulk, onda bi trebao jesti samo onoliko koliki ti je kapacitet da mjesečno nabiješ mase. Okvirno je to svega 1kg mjesečno za početnike, tako da možeš krenuti već i od toga da svoje dnevene kalorijske potrebe pojačaš za nekih 300tinjak kcal. Ako ti je metabolizam brži, trebat će ti više od toga, ali to je neki solidan početak za lean dobivanje mase.

Ja bih krenuo tako + svakodnevno vaganje i mjerenje 1x tjedno, pa pratio situaciju..

A možeš jednostavno puno više jesti bez da vodiš previše računa, al onda ćeš sigurno dobiti puno više sala nego mišića svaki mjesec koji imaš takvu prehranu.
I bez obzira na to gdje želiš dobiti mase, radi cijelo tijelo, pumpanje bicepsa samo po sebi jednostavno nema dovoljno anabolički učinak da vidiš toliko velike promjene.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:45   #1925
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ja sam krenula u teretanu kad je moja imala 7.5 mj...nisam pazila na vrijeme podoja (nisam ni znala da treba ), mala je normalno dojila do malo iza 1. rodjendana.
Znam da nisam pomogla oko pitanja, samo kažem da moje nepaženje nije imalo posljedica po bebu. Mislim da se ne bi trebala zamarat. Vježbanjem se luče dobri hormoni.
ok...pa i to je dobra informacija...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 09:48   #1926
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Jedino koga se mogu sjetiti da je uzivao u kardiu ( uz Zuzku npr) je forumasica alek
Ispravka, ne volim cardio nego volim Zuzku zato sto sam sa cardiom gotova za 12-15 min Sasvim dovoljno da mi resting heart rate bude ispod 60, a dok sam radila dugotrajni (40-60 min) steady cardio na sobnom biciklu sam em umirala od dosade em mi je resting heart rate bio znacajno visi a jos sam bila mladja tad i kondicija losija nego sada. Tako da zivjeli burpees, odrade posao za najmanje ulozenog vremena. Doduse neke varijacije i volim, npr. pullups burpees, clapping PU burpees, i slicno ali inace sam manijak za sve varijacije zgibova i sklekova tako da eto... Odgovaraju mi aktivnosti koje podignu heart rate a da nisu klasicno skakutanje, tipa KB swings, razni dinamicki sklekovi, i tako to.

Jedina cardio aktivnost koju bas volim je planinarenje,ali to mi je vise zato sto volim biti u priorodi nego kao rekreacijska aktivnost. Koliko ih trbusastih vidim po stazama, ipak je najbitnije sredjena prehrana, koliko se moze pojesti u pol sata je tesko potrositi za nekoliko sati cardio aktivnosti.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:00   #1927
Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
jesti kao što se predlaže onima koji žele smršaviti, tako i tebi, prijavi se na myfitnesspal, ukucaj podatke koji te zanimaju i klopaj.
Što se tiče myfitnesspala, računa mi cca 2200 kalorija dnevno po unesenim parametrima - 63kg - 176cm - active.
Totalno glupo pitanje, no zvuči li to realno?
Upala sam očito u deficit (cca 2000 unesem dnevno, sita sam s tim no evidentno nije dovoljno) i zveknula skoro 3 kg dole a nikako ne bih voljela mršavjeti.
Candy Factory is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:58   #1928
Quote:
Candy Factory kaže: Pogledaj post
Što se tiče myfitnesspala, računa mi cca 2200 kalorija dnevno po unesenim parametrima - 63kg - 176cm - active.
Totalno glupo pitanje, no zvuči li to realno?
Upala sam očito u deficit (cca 2000 unesem dnevno, sita sam s tim no evidentno nije dovoljno) i zveknula skoro 3 kg dole a nikako ne bih voljela mršavjeti.
Ako hoces povecati kalorijski unos bez nekog veceg napora, samo dodaj nesto orasastih, nikakav problem unijeti dodatnih par stotina kcal za nesto sto se zacas pojede a plus jos i nije junk.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:18   #1929
Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Ako hoces povecati kalorijski unos bez nekog veceg napora, samo dodaj nesto orasastih, nikakav problem unijeti dodatnih par stotina kcal za nesto sto se zacas pojede a plus jos i nije junk.
Zvačem orašaste svako jutro no mogla bih podebljati, nije mi uopće palo na pamet. Tenks
Candy Factory is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:12   #1930
Treba mi preporuka vjezbi za core koje iskljucuju koristenje, tj. opterecenje rucnog zgloba (desni je problem)
Dakle ne smijem nikakve burpees, sto mi je inace vrlo efikasna i draga vjezba, sklekove, te slicne "podne" vjezbe.

Znaci ostaje mi plank, ali bi jos nesto uz to, po mogucnosti dinamicno.

Sto se opreme tice, raspolazem s promjenljvim bucicama od 2x5 i 2x10 kg
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:15   #1931
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka vjezbi za core koje iskljucuju koristenje, tj. opterecenje rucnog zgloba (desni je problem)
Dakle ne smijem nikakve burpees, sto mi je inace vrlo efikasna i draga vjezba, sklekove, te slicne "podne" vjezbe.

Znaci ostaje mi plank, ali bi jos nesto uz to, po mogucnosti dinamicno.

Sto se opreme tice, raspolazem s promjenljvim bucicama od 2x5 i 2x10 kg
Ne kužim kakve veze imaju marinci s opterećenje (pretjeranim) ručnog zgloba (postoji verzija gdje se spuštaš do poda)

Zar ne opterećuje plank ručni zglob?
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 11:11   #1932
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ne kužim kakve veze imaju marinci s opterećenje (pretjeranim) ručnog zgloba (postoji verzija gdje se spuštaš do poda)

Zar ne opterećuje plank ručni zglob?
Pretpostavljam da je plank niski plank na podlakticama. Dinamicno moze plank jacks u niskom planku, mozes raditi naizmenicno skokovi pa sliders pa skokovi ima da te ubije i core i noge.

Ako ima one rucke za sklekove ili stabilne hex utege onda nema problema i moza i sklekove i burpees bez obzira na zglob jer se zglob ne savija.

U zavisnosti kakva je povreda zgloba u pitanju, ako moze dodati opterecenje onda su cucnjevi dobra varijanta jer tu se dosta angazuje core. Ako moze drzati uteg skroz ravno, vjetrenjaca je meni ubitacna vjezba za core.

Od podnih vjezbi hollow hold, razne varijante scissors u hollow hold su takodje ubitacne, onda recimo ona joga kombinacija low boat-high boat naizmenicno, ili jos bolje low boat- high boat - candle combo.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:01   #1933
Tnx alek, moram guglati, dosta toga mi je nepoznato

Radi se o istegnucu i ozljedi ligamenta otprije 5 mj., (jos uvijek boli pri nekim rotacijama) ali mi je ortoped rekao da pazljivo biram vjezbe. Uskoro pocinjem s fizikalnom terapijom pa cu se konzultirati i s fizioterapeutom.
Iskreno, dopizdilo mi je vise cekat i zelim vjezbat, jer sam ispala iz forme i ne pase mi ovo stanje.

Uteg mogu drzati ravno, vazno je samo da ne navaljujem cijelu svoju tezinu na zglob i ne rotiram ga prema van. Snaga u zglobu nije bitno oslabljena, tako da cu pokusati ovo sto si napisala.
A za plank sam mislila na low plank, tako da to mogu bez problema.

Jos jednom hvala na savjetima

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:35   #1934
Pozdrav svima
Od studenog vježbam nekoliko puta tjedno, 3-4x. Prije se nisam bavila nikakvim sportom i nisam bila posebno aktivna. Hodanje do faksa i na bliže udaljenosti Prije par godina sam vježbala nekih 6 mjeseci poprilično intenzivno i jednostavno sam prestala i nakon toga- ništa (nije mi se dalo vježbati preko ljeta). Sad sam se aktivirala jer su me leđa i koljena počela boljeti, opisala bih to kao bol zbog slabosti mišića. Koljena su mi bila ''labava'', osjećala sam se slabašno. Uglavnom, osjetila sam potrebu da se malo aktiviram. Imam 170 cm, 59kg (prije vježbanja sam imala 60-61).

Moj problem je što mi se ne da raditi cardio. Uživam u statičkim vježbama i vježbama snage ali jednostavno se ne mogu naterati da radim nešto ful aktivno. Pokušavam se psihički natjerati DA PROBAM trčanje... Jer nikad nisam mislila ni da ću u vježbanju uživati pa se pokazalo potpuno suprotno.

Vježbam u stanu, sama (meka podloga i bučice od 2kg). Počela sam sa jednostavnijim vježbama i kako sam jačala uvodila sam nove i povećavala broj, popravljala tehniku pazila na pogreške itd. Pokušavam raditi vježbe za cijelo tijelo i svakih tjedan- dva nešto promijenim, uvedem... Vidim rezultate u smislu tonusa tijela. Uvijek sam bila mršavija ali mlohavo mršava i stvarno sam zadovoljna sa rezultatima. Prvo jer ne odustajem i ne pada mi na pamet prestati vježbati, drugo jer mi se i prehrana uravnotežila otkad vježbam. I to ne namjerno, jednostavno manje jedem jer ako pojedem previše - ne mogu vježbati bez neugode. Manje jedem navečer itd. Nemam više problema sa leđima, osjećam se odlično!

Molim preporuku za cardio!
radila sam iskorake na stepenicama (?? korak preko dvije stepenice pa vraćanje, izmjena nogu). Najradije bih trčala-hodala po stepenicama ali to mi nije dostupno xd
Što da radim? Trčanje? Koliko? Kada da pojačam vrijeme, tempo? Kako da to ukomponiram u dosadašnji trening? Vježbam 3-4 puta tjedno prosječno 80-90 minuta

Teretana me ne privlači... Volim vježbati sama!


Hvala na bilo kakvim preporukama
__________________
neki bruse meandre neki bruse sebeandre
truebiet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 18:33   #1935
Sta ce ti kardio?
Serge Nubret je znao da radi 45 minuta trbusnjake, gotovo bez pauze, to je njemu bio kardio.
Kardio ne podrazumeva neku vrstu trcanja, vec je svaka aktivnost koja traje duze i gde je srcana frekvencija u odredjenom opsegu kardio.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 17:29   #1936
Quote:
truebiet kaže: Pogledaj post
Moj problem je što mi se ne da raditi cardio. Uživam u statičkim vježbama i vježbama snage ali jednostavno se ne mogu naterati da radim nešto ful aktivno. Pokušavam se psihički natjerati DA PROBAM trčanje... Jer nikad nisam mislila ni da ću u vježbanju uživati pa se pokazalo potpuno suprotno.
...
Molim preporuku za cardio!
radila sam iskorake na stepenicama (?? korak preko dvije stepenice pa vraćanje, izmjena nogu). Najradije bih trčala-hodala po stepenicama ali to mi nije dostupno xd
Što da radim? Trčanje? Koliko? Kada da pojačam vrijeme, tempo? Kako da to ukomponiram u dosadašnji trening? Vježbam 3-4 puta tjedno prosječno 80-90 minuta

Teretana me ne privlači... Volim vježbati sama!


Hvala na bilo kakvim preporukama
Tenis o zid


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:51   #1937
Nemam zid ma nešta ću smislit, malo po malo
__________________
neki bruse meandre neki bruse sebeandre
truebiet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:02   #1938
ako baš mrziš cardio, a i ja sam ga mrzila, dok nisam došla u kondiciju, sada ga volem, preporučam T25 od Shaun T. ima nekoliko cardio vježbi u cijelom programu i traje svega 25 min. ili jednostavno odi na YT, upiši fitness blender cardio. izbacit će ti hrpu videa, razliitih dužina, težina pa si biraj. imaš kratki opis svakog videa.

što se tiče trčanja, ne znam što bih ti pametno rekla, osim odi trčati pa ćeš skužiti koliko i kako ti paše. ja većinom odem oko 5-7 km, kroz nekih 40 min. znam da nije neki tempo, a i malo sam ispala iz kondicije, ali brige me. slušaj svoje tijelo, to ti je najpametnije. prije sam znala radit rastrčavanje (je li se to uopće tako zove???). tipa izmjena laganog tempa i sprinteva.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 12:21   #1939
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Treba mi preporuka vjezbi za core koje iskljucuju koristenje, tj. opterecenje rucnog zgloba (desni je problem)
Dakle ne smijem nikakve burpees, sto mi je inace vrlo efikasna i draga vjezba, sklekove, te slicne "podne" vjezbe.

Znaci ostaje mi plank, ali bi jos nesto uz to, po mogucnosti dinamicno.

Sto se opreme tice, raspolazem s promjenljvim bucicama od 2x5 i 2x10 kg
hollow body hold
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:20   #1940
Imam excel tablicu gdje je dovoljno upisat količinu hrane i dobiva se količina ugljikohidrata, proteina i masti. Računa basal mass index i potrebe kalorija u odnosu na index. Vidiš čak i postotak proteina, UH i masti.


Zainteresirani se mogu javiti preko pp.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.