Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2009., 23:34   #41
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Meni piše server error
To je bilo nešto do njih, tako je bilo na svim forumima, sada probajte svi :

http://trueblood.4umer.com/
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 00:04   #42
Na forumu imate, ne samo temu, vec citav PDF za svaku knjigu Nadam se da cete se uclaniti, postati prvi clanovi foruma Thanks.
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:27   #43
@poluplave okice
jesi pročitala 3. dio - baš ti zavidim što čitaš prvi put i sve ti je novo , meni su se dijelovi pomiješali ali je li 3. dio onaj u kojemu Bill nestaje pa ga Sookie uz pomoć Billa i Erica ide tražiti? To je bio jako dobar dio - Eric i Sookie su se počeli zbližavati i ona postaje svjesna da on nije samo hot bad guy.
Koliko se sjećam u tom dijelu je jedna prilično šokantna scena između Billla i Sookie SPOJLER: ona u kojoj je Bill siluje u prtljažniku auta nakon što ga ona spasi , to je bila baš grozna scena i nisam očekivala tako nešto.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:32   #44
Da, to je taj dio. Šokantna scena čitatelja definitvno vraća u realnost što su vampiri i da nije sve romantično.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:46   #45
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
@poluplave okice
jesi pročitala 3. dio - baš ti zavidim što čitaš prvi put i sve ti je novo , meni su se dijelovi pomiješali ali je li 3. dio onaj u kojemu Bill nestaje pa ga Sookie uz pomoć Billa i Erica ide tražiti? To je bio jako dobar dio - Eric i Sookie su se počeli zbližavati i ona postaje svjesna da on nije samo hot bad guy.
Koliko se sjećam u tom dijelu je jedna prilično šokantna scena između Billla i Sookie
nisam uspjela procitati jos, strasno me glava boli od zubnog aparatica ap se nemrem skoncentrirat...
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 12:21   #46
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Da, to je taj dio. Šokantna scena čitatelja definitvno vraća u realnost što su vampiri i da nije sve romantično.
U jednu ruku mi je drago što je tako ispalo, bilo bi nerealno i glupo da je sve divno i krasno i da su vampiri dobrice ( čiatj Twilight ). C.H: je definitivno šokirala i otvorila oči obožavateljima Billa ovom scenom - meni on inače nije bio baš nešto - premračan,uštogljen,neduhovit , stvarno se nadam da Sookie ne će na kraju završiti s njim - zapravo ne želim da više uopće završe zajedno čak i na kratke staze.

@poluplaveokice - žao mi je zbog aparatića!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 12:23   #47
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post

@poluplaveokice - žao mi je zbog aparatića!
hvala
za dva dana sam ko nova
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:50   #48
jooj temica za knjigeeeee


kaj se zadnje knjige tiče, meni se isto čini da je niall mislio na erica.
ionak se prek erica javil sookie, a čini mi se da su se i otprije poznavali hmm

čitala sam negdje da je harris rekla da budu prezivjeli sam eric i sookie, al to je bilo prije neg je serija postala popularna tak da je to poslije maknula sa svoje stranice

inače, i meni se čini da ne bude sookie ostala s ericom jer piše u faqu na stranici c. harris da sookie nikad neće postat vampir

možda pretvori erica u čovjeka opet
al onda eric više ne bi bio eric
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 13:56   #49
Quote:
selma21 kaže: Pogledaj post
možda pretvori erica u čovjeka opet
al onda eric više ne bi bio eric
Ne, odgovorila je negdje i na to pitanje - nema pretvaranja natrag u čovjeka.

Eric i Niall su se definitvno poznavali otprije. Možda jednom i saznamo kako i zašto, pošto Niallov rod baš ne voli vampire.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:03   #50
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Ne, odgovorila je negdje i na to pitanje - nema pretvaranja natrag u čovjeka.

Eric i Niall su se definitvno poznavali otprije. Možda jednom i saznamo kako i zašto, pošto Niallov rod baš ne voli vampire.
uf sam da onda ne ubije i erica i billa na kraju. to bi me fakat razočaralo

ak se ne varam, spominjali su se neki ratovi prije koje su vilenjaci vodili pa možda zbog tog
plus kaj vilenjaci tak fino mirišu
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:11   #51
Nadam se da ćemo u sljedećim nastavcima saznati više o vilinskim ratovima, ali Niall je rekao da odlazi iz Sookienog života?
Također bi bilo super saznati još stvari iz Ericove prošlosti - i već je vrijeme da vidimo gdje živi, bio je tako sladak kada je ponudio Sookie da se useli kod njega u ovom zadnjem dijelu !
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:18   #52
Možda Sookie i ne će postati vampri ali će nekom čarolijom ( možda vile tu budu imale svoje prste ) ostati vječno mlada? To bi bio jedan od načina kako riješiti problem koji se pojavljuje u odnosu s vampirima. Meni bi bilo o.k. da se tako nešto dogodi ali nije baš realna mogućnost, sve mi se čini da C.H. puca na to da Sookie ostane kakva je i živi u Bon Tempsu obiteljskom životom - vjerojatno sa Samom.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 16:39   #53
Potvrđeno je da se 10. knjiga zove "Dead in the family".
__________________
2007 - 2017
Halloween is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 16:40   #54
Možda već i je dugovječna, samo što to još ne zna? Spojler za do knjige broj 9: s obzirom da joj je otac ubijen, a znamo da je njegova žena bila zaluđena s njim zbog njegovog vilinskog porijekla, možda isto to porijeklo njima i donosi dugovječnost?

Također, što se djeteta tiče, negdje sam pročitala zanimljivu ideju da bi - spojler za sve do 8. knjige - ona možda mogla preuzeti brigu o svom malom rođaku koji je također telepat.

Općenito je zanimljiv "razvoj" Sookienog lika. Na početku imamo nesretnu djevojku koja se ne uklapa u društvo zbog svojih telepatskih vještina i koja sanja o nečemu višem. Onda upoznaje vampire, pa druga nadnaravna bića, pa iako je na početku zastrašena zbog svih pizdarija koje joj se događaju (krvavo mi je kako je pola vremena pretučena, u masnicama i na rubu smrti), primjećuje se i da donekle i uživa u tom novom životu. Ali onda od nekog vremena krene žaliti za svime što "propušta".
Mislim da je njen osnovni problem što ne prihvaća samu sebe kakva je.
Polako gubi i svoju naivnost, nakon druge knjige više toliko ne cendra kao na početku (svako malo je plakala), ogrubi i baš me zanima kako će završiti. Po meni bi bilo šteta da to bude konvencionalan završetak sa Samom i osnivanjem obitelji. Koliko god Sam bio simpatičan i shapeshifter.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:29   #55
Moguće je da joj i silna količina vampirske krvi koju su natankali u nju kroz ove knjige, osim sjajnog tena i neispucanih vrhova, daje određenu dugovječnost - da ne govorimo o obiteljskom podrijetlu!
A možda nam draga Sookie umre od raka kože s obzirom koliko se voli sunčati, e to bi bio pravi kraj , ona umire u bolnici okružena svim svojim muškarcima!
A što se tiče teorije o djetetu nikako mi se ne sviđa, općenito mislim da je uvođenje tog lika bilo bespotrebno
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:35   #56
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Općenito je zanimljiv "razvoj" Sookienog lika. Na početku imamo nesretnu djevojku koja se ne uklapa u društvo zbog svojih telepatskih vještina i koja sanja o nečemu višem. Onda upoznaje vampire, pa druga nadnaravna bića, pa iako je na početku zastrašena zbog svih pizdarija koje joj se događaju (krvavo mi je kako je pola vremena pretučena, u masnicama i na rubu smrti), primjećuje se i da donekle i uživa u tom novom životu. Ali onda od nekog vremena krene žaliti za svime što "propušta".
Meni ona djeluje kao vrlo nesigurna i nezadovoljna osoba - nikada nije zadovoljna onime što ima, stalno nešto drami i preispituje ( takva sam i sama pa ne moram još o takvima i čitati ). Nije bila zadovoljna u početku jer joj je život bio dosadana a kad je krenula akcija opet ne valja. Zar nije sumnjivo koliko puta je ona pretučena i krvava u knjigama - u svakoj je u bolnici sa slomljenim udovima ili unutrašnjim krvarenjem - izgleda da ju niti C.H. ne voli previše kad joj snješta takve scene!
Da se razumijemo, Sookie je meni drag lik i volim njenu naivnost i iskrenu dobrotu ali nekad bih ju
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 21:06   #57
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Moguće je da joj i silna količina vampirske krvi koju su natankali u nju kroz ove knjige, osim sjajnog tena i neispucanih vrhova, daje određenu dugovječnost - da ne govorimo o obiteljskom podrijetlu!
Sjećaš se njezinog razgovora s Ericom iz 9. knjige (ne pamtim naslove) kad joj objašnjava krvnu vezu, odnosno kako ljudi koji piju previše vampirske krvi postanu njihovi "Renfieldovi" (usput, priča o Draculi ko da ga poznaje), odnosno gube svoje ja? I kako joj obećaje da joj se to neće dogoditi? Volio on nju ili ne, ali jedan je od rijetkih iz njezine okoline tko je poštuje.
Iako joj voli namjestiti tu i tamo.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 22:31   #58
ae i rečeno je u knjigama kao da su se ona i eric sad približili nekakvoj maksimalnoj količini izmjenjene krvi.... baš me zanima jel se tu misli na to s "renfeldom" il nekaj više.

meni se isto čini da bi moglo ispast da sookie fakat bude "dugovječna", što zbog tolike vampirske krvi, što zbog vilenjačkog podrijetla.

jel se još nekom čini da bude u desetoj knjizi nekaj više o ericovom makeru?
znam da joj je eric pričo kao da mu se mora podredit čak i kad oće pobjeć. možda je taj njegov maker kriv zaš nije došao u pomoć sookie sad u zadnjoj knjizi
selma21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 23:00   #59
Quote:
selma21 kaže: Pogledaj post
jel se još nekom čini da bude u desetoj knjizi nekaj više o ericovom makeru?
znam da joj je eric pričo kao da mu se mora podredit čak i kad oće pobjeć. možda je taj njegov maker kriv zaš nije došao u pomoć sookie sad u zadnjoj knjizi
Vrlo je moguće. Upravo sam na jednom sajtu pročitala da je Harrisova izjavila da je 10. knjiga o obitelji - Sookienoj, Ericovoj, Billovoj,... I da, najavljeno je da će se Appius pojaviti.
Iskreno se nadam da ćemo saznati zašto Eric nije došao. Ali s obzirom kako gospođa neke stvari voli zaboraviti doraditi (zanese se ), moglo bi se to dogoditi tek za dvije, tri knjige... (da bi Sookie još mogla malo duže pizditi na jadnika).
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 23:16   #60
S obzirom na to da smo čekali 4 (?) knjige da mu se napokon vrati sjećanje ( Ericu), mislim da je malo vjerojatno da ćemo u sljedećoj saznati zašto je nije došao spasiti.
A ovako će Sookie samo dobiti još materijala da se ponaša rezervirano prema njemu .

Nadam se da ćemo saznati puno o Ericovoj prošlosti i napokon saznati gdje živi ( fora mi je što to do sad nismo saznali i što je Pam jedina koja zna gdje živi ).

Osim one šokantne scene između Billa i Sookie u 3. knjizi postoji još jedna stvar koja me zatekla a tiče se Erica i njegove prošlosti SPOJLER : iznenadilo me što je C.H. opisala odnos između Erica i njegovog makera kao seksualan, nisam računala na tako nešto s obzirom na to kako je opisivala njegov lik - čak bih ga prije zamislila kao homofoba kao je već pomalo šovinist, a dano je naslutiti da se Ericu to sviđalo, barem u početku.

Bit će mi glupo ako ispadne da Eric nije došao spasiti Sookie zbog svog makera - tu kartu su već ispucali na Billu!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.