Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 12:41   #2941
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
kolika je razlika u cijeni od običnog čokoladnog?ugljikohidrati od kojih je skoro sve šećer i proteina tek 9,4gr (znači niti 10%) je po meni bezveze, obično mlijeko ima 3,3 gr proteina na 100ml
Ovo košta 9kn, ne znam koliko košta obično čokoladno, ali evo našla sam da dukatovo ima 2,3g proteina, na količinu od 330ml od dukata dobijem niti 8g proteina, od ovog meggle 30g! Mogla bi se nalit i litre mlijeka i pojest dva reda čokolade da dobijem to! Taman negdje 9kn!
A što se šećera tiče, pa to mi je kao da popijem dvije kave, svaku sa dvije vrećice šećera, ništa neobično za prosječnog čovjeka (ne pijem kavu sa šećerom, samo uspoređujem). Slažem se da bi šećera moglo biti i manje, ali mislim da ovo nije tako loše...
sasanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:32   #2942
Proteini i kreatin

Pozdrav ekipa. Laik sam po pitanju uzimanja suplemenata pa molim za savjet.

Eto, zadnjih 7 mjeseci idem u teretanu od 3 do 4 puta tjedno. Sve ovisi kakav sam sa vremenom, ali pokusavam minimalno 3 puta tjedno.

Pijem proteine vec 7 mjeseci. Pio sam prije koji mjesec kreatin, pa sam napravio pauzu. Sada sam opet kupio 500g i poceo piti.

Mene sada zanima kada i koliko ga je najbolje piti. Negdje sam procitao da ga je najbolje piti prije i poslije treninga.
Ja ga za sada pijem ovako. Pa me zanima da li je dobar taj unos za najbolje rezultate.

Dan kada ne treniram ujutro prije posla, na taste popijem 5 grama kreatina zajedno sa shejkom od proteina.
Dan kada je trening, opet ujutro prije posla popijem kreatin sa shejkom. Prije treninga opet mjericu od 5grama ali samo kreatina, i nakon treninga proteinski shejk opet sa mjericom os 5 grama.

Da li je to previse kreatina? Negdje sam procitao da nema utjecaja ako pijem vise od 5grama dnevno. Da ostatak izbacim preko urina. Cijelo vrijeme pijem puno vode od kada sam poceo piti kreatin, to sam isto cuo da treba doata tekucine unosit.
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:44   #2943
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Htio bi upozorit sve koji piju omegu, da se prebace na kapsule i drže ih u freezeru ako mogu, hladnjaku ako nema mjesta u freezeru.

Tekućina se puno brže kvari zbog resetiranja oksidativnog procesa svaki put kada ju otvoriš, dok se s kapsulama to ne događa, također zamrzavanjem se sporije kvare a smiju se tako piti.
Ja uzimam na myproteina super omegu 3 elite. Smješno je da su prije koju godinu (ili kad vec) promjenili plastičnu bocu u prozirnu. Inače nije mi nikada palo na pamet da kutiju spremim u frižider, mozda je dobar savjet. Da li bi se to odnosilo na vec otvorenu kutiju sa kapsulama ili i na one zatvorene?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 18:12   #2944
Pozdrav
Ne znam jel ovo prikladan pdf, ako nije, neka moderatori premjeste.
Dakle vec zadnjih 2 godine muku mucim sa hormonima, sve je sad u redu, osim kortizola.
Jucer sam vadila krv i kortizol, narocito onaj jutarnji mi je i dalje uzasno visok (iznad referentnog).
Ne radim, strucno se osposobljavam te otkako sam krenula na SO vodim nestresan zivot.
Zanima me bi li mi kreatin pomogao kao pwm u supresiji kortizola posto sam treninge u teretani (i opcenito treninge) svela na minimum jer mi jako utjecu na spavanje?
Dakle nakon jednog treninga (cak i onog smanjenog intenziteta) ne mogu spavati vise od 3-4h tijekom 2 noci, tijekom dana sam uzasno umorna i takoder ne mogu zaspati. Tek 3. Dan nakon treninga mogu zaspati.i da, cak treninzi u 6,7 ujutro utjecu na san.
Htjela bih nabaciti misicnu masu, ali prije svega skinuti postojecu mast sto mi naravno ne polazi za rukom zbog ovog (ne)spavanja i posljedicnog ojacanog apetita za junkom.
evica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:07   #2945
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Ja uzimam na myproteina super omegu 3 elite. Smješno je da su prije koju godinu (ili kad vec) promjenili plastičnu bocu u prozirnu. Inače nije mi nikada palo na pamet da kutiju spremim u frižider, mozda je dobar savjet. Da li bi se to odnosilo na vec otvorenu kutiju sa kapsulama ili i na one zatvorene?
Jep nije ni meni jasno čemu prozirna, mojih 6000 kapsula su dostavili u najlonskoj vreći.

Omegu DEFINITIVNO u frižideru čuvat, freezer još bolje.

Kapsule su zatvorene, ulje je unutra i njima ne smeta zrak (ili barem do mjere kao tekućoj), kapsulama smeta toplina i svijetlost. Dakle samo u frižider i dobar si.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:27   #2946
Moze preporuka za neki dobar multivitamin sa iherba..

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Rebuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 00:21   #2947
https://labdoor.com/rankings/multivitamins

Ja koristim Alpha Men od MP.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 20:55   #2948
Evo jedna preporuka za one koji bi htjeli probati nešto novo, naručio sam iz znatiželje i topivost je odlična, a bome i ukus. Banana mi je top.

http://www.proteini.si/hr/store/item...in-2250g/4789/
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:27   #2949
I zašto bi netko uzeo rendom vej naspram provjerenog Myproteina gdje dobiješ za 250+- kuna + 250g više?
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:29   #2950
iz znatiželje
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:33   #2951
Postoje i drugi kvalitetni brendovi uz MiceProtein koji je upitne kvalitete, ne zna se ni od kuda nabavljaju sirutku za whey, vjerojatno iz Kine, zato i je tako jeftin, a znamo kakve su provjere tih proizvoda kada dođu u EU, ili ne znamo u tvom slučaju...
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:37   #2952
Myprotein nije upitne kvalitete, obrnuto zapravo.

Kupit iz znatiželje nešto što je skuplje iako znaš da već koristiš optimalnu opciju, zvuči glupo, no svakom svoje.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:39   #2953
To je testiranje samog sastava a ne kvalitete.

Kvaliteta i porijeklo sirovine se ne testira, vrši se samo fito-bakterijološka kontrola.

Bilo je slučajeva da su u takvim sumnjivim sirutkama nalazili proteine iz brašna kokošjeg i pačjeg perja, dlaka, životinja, ljudske kose ili rogova krava što se između ostaloga koristi u proizvodnji npr. hrane za pse, a kako se ne rade analize na kvalitetu, odnosno porijeklo sirovine može se dogoditi da takvo što i prođe analizu sastava.

Dakle sirutka iz Pakistana, Indije, Kine, i sve tako slične "egzotične" zemlje.

Radije ću dati više para, a da znam da pijem nešto kvalitetno, recimo domaći brand Proteos, nabavljaju sirovine iz Danske i Njemačke, i to od najkvalitetnije sirutke od koje se radi dječija hrana/kašice.
__________________
"Where the Rainbow Ends"

Zadnje uređivanje brunejz : 31.05.2017. at 23:56.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:41   #2954
Šta
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 23:53   #2955
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
To je testiranje samog sastava a ne kvalitete.

Kvaliteta i porijeklo sirovine se ne testira, vrši se samo fito-bakterijološka kontrola.

Bilo je slučajeva da su u takvim sumnjivim sirutkama nalazili proteine iz brašna kokošjeg i pačjeg perja, dlaka, životinja, ljudske kose ili rogova krava što se između ostaloga koristi u proizvodnji npr. hrane za pse, a kako se ne rade analize na kvalitetu, odnosno porijeklo sirovine može se dogoditi da takvo što i prođe analizu sastava.

Dakle sirutka iz Pakistana, Indije, Kine, i sve tako slične "egzotične" zemlje.
koja je razlika npr. leucina iz Kine i europskog?
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:02   #2956
Pitanje je od kuda ga "vade".

Nije baš isto jel ga izvade iz nečega sumnjivoga gore nabrojanog, ili recimo jaja, barem je meni to bitno.

U Europi samo u "divljim" istočnim zemljama rabe tu lošiju sirutku.
__________________
"Where the Rainbow Ends"

Zadnje uređivanje brunejz : 01.06.2017. at 00:22.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:36   #2957
Ma da, filtriraju onako čist vej iz krava sa 2 glave. Daj.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:37   #2958
Nije smiješno, niti ne znaš šta prodaješ, žalosno je.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 01:23   #2959
Ono što ja znam je da je labdoor potvrdio kvalitetu proizvoda.

Na drugu stranu dolaziš ti i lupetaš o rendom brendovima i praviš se da znaš od kuda tko uvozi sirutku, donesi konkretne informacije il prestani.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 01:26   #2960
Opet ti o labdooru?

Objasnio sam ti zašto si to možeš objesiti mačku o rep.

Drugi brendovi imaju javno objavljeno od kuda uzimaju sirovine, a MiceProtein nema.

Pitam se zašto, plus što su najjeftiniji na tržištu, vrlo je lako sve povezati.

Sve više i više pokazuješ da si totalno nekompetentan za prodaju suplemenata, i to ne samo ovoga koje trenutno prodaješ.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.