Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2010., 11:50   #61
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
Evo mene su upravo zvali iz poglavarstva

Idem u petak na potpisivanje, izvan sebe sam od sreće
kaj ti je on rekao da dođeš u petak ili je tebi odgovaralo ??
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:31   #62
Quote:
snjezana321 kaže: Pogledaj post
tvoj raspored je kao i moj isto sobe odvojene ,garderoba isto ,sad me zanima dali na toj garderobi dobiš neka vrata ili nešto ,ili je to samo rupa ??
U našem stanu je to posebna prostorija sa vratima, oko 2,5 kvadrata. Može se ugraditi ormar ili napraviti police.Vidjela sam nacrt stana iz B-bloka na kojem postoji samo udubljenje za ugradbeni ormar. Kaj nemate nacrt stana, na njemu se sve vidi? Sretno s potpisivanjem!!!!
ina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:39   #63
Quote:
lenakena kaže: Pogledaj post
Pozz susjedi!

mi smo danas našli u sandučiću pismo našeg "voljenog" BTneta u kojem nas obavještavaju da poskupljenje ide od 01.12. zbog prekasno poslane obavijesti o poskupljenu . odgovor na mail još uvijek nismo dobili, ali zato jesmo pisanim putem . . . sad još samo treba dočekati novi prijamnik za dig. tv

little girl čestitam od srca kao i svim budućim susjedim!
Svi smo dobili obavijest i o poskupljenju i o odgodi. Mene zanima dali mi trebamo potpisivati neki novi ugovor ili će oni sami dolaziti u stanove i mijenjati prijamnik za dig. tv
lyla28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:40   #64
Rekao mi je da dodjem ko biljeznika ili u petak od 8 do 19h ili subota 8-13h!

Nisam jedina, pozvano ih je jos, neki su i danas vec kod biljeznika, pa sam se i ja ugurala odmah danas To u dogovoru sa biljeznicom, nevezano za poglavarstvo..
little girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:52   #65
Quote:
ina2 kaže: Pogledaj post
U našem stanu je to posebna prostorija sa vratima, oko 2,5 kvadrata. Može se ugraditi ormar ili napraviti police.Vidjela sam nacrt stana iz B-bloka na kojem postoji samo udubljenje za ugradbeni ormar. Kaj nemate nacrt stana, na njemu se sve vidi? Sretno s potpisivanjem!!!!
ina2 išla sam ja sad malo proučiti raspored nama je isto prostorija od 3.88m2 vjerojatno ima vrata ,ma ja sam si zamislila da je to isto samo rupa kad sad sam bolje pogledala nije ...hvala ti
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:53   #66
Quote:
little girl kaže: Pogledaj post
Rekao mi je da dodjem ko biljeznika ili u petak od 8 do 19h ili subota 8-13h!

Nisam jedina, pozvano ih je jos, neki su i danas vec kod biljeznika, pa sam se i ja ugurala odmah danas To u dogovoru sa biljeznicom, nevezano za poglavarstvo..
joj blago tebi možda mene danas nazovu tako sam živćana više nemogu ćekati ...sretno sa potpisivanjem i drugi tijedan si u svom stanćeku
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 00:36   #67
Quote:
snjezana321 kaže: Pogledaj post
joj blago tebi možda mene danas nazovu tako sam živćana više nemogu ćekati ...sretno sa potpisivanjem i drugi tijedan si u svom stanćeku
hvalim te bože doćekala i ja taj dan da idem na potpis i da dobijem kljućeve ..Dali možeš dobiti isti dan ljućeve ako im odmah uplatiš lovu i uplatnicu odneseš?
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 10:26   #68
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Pitala me imamo li ručkicu/ventil u kuhinji, ja rekla da nemamo, glavni ventil dovoda plina je u hodniku. E, kaže ona, onda prvo trebate zvati Gradsku plinaru.
Dakle, s obzirom da dosad nismo imali gradski plin, osjećamo se potpuno izgubljeno. Molim dobre duše koje imaju iskustva i znaju što nam je činiti, dajte me uputite
Ako imas plin samo do plinske ure i dalje nista ..na sto se onda grijes? Cini mi se da je nemoguce da su tako ostavili stan. U tom slucaju bi morala povlaciti cjelokupnu plinsku instalciju po stanu. Najvjerojatnije ipak u kuhinji imas plin ventil.
Quote:
Jel taj striček plinar ovlašteni i izdaje račun? Može riješiti ovo moje gore opisano? Daj mi pliz pošalji njegove podatke na PM. Hvala
Ako ipak postoji taj ventil, ona ti plinorerviser dodje montirati crijevo od tog ventila do stednjaka. Ako stvarno nemas plin u kuhinji, onda moras prvo zvati plinoistalatere da ti povuku cijevi do kuhinje.
Zamjene diza na stednjacima morao bi besplatno obaviti servis stednjka - one firme ciji stednjak ste kupili.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 10:28   #69
Quote:
vatrenaa kaže: Pogledaj post
Podesi termostat na najjače,i otvori sve radijatore. Nakon toga čekaj da se stan zagrije,i bojler isključi kad postigne temperaturu.
Termostat ne treba drzati na najjace nego na onoj temperaturi koju zelite u stanu.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:56   #70
Evo otvorio se i kiosk u našem kvartu I-novine al u A-bloku skroz na pocetku.A mi u D.bloku i dalje smo zakinuti za slicne sadržaje.
suzanarazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 19:52   #71
molim za odgovor.

malo smo čitali,ali nismo našli, frend i ja, o dodijeli tih stanova osobama s posebnim potrebama.

zna li netko nešto o tome?koliko se čeka?

hvala na trudu.
someproblems is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:16   #72
Bok. Uzeo bi stan u B bloku pa me zanima kvaliteta zgrada i stanova. Ako netko ima bilo kakve informacije, molio bi....
Andrijašević is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 08:59   #73
Gdje ima najbliža fina kod GP ili kod javne bilježnice Vlaste ???????????'
__________________
18.12.010 :))
snjezana321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 11:52   #74
Fina ima poslovnicu u Ul. Grada Vukovara 70, smeđa zgrada između hotela internacional i otvorenog učilišta. Nemreš fulat imaju ogroman natpis fina i hrvatska lutrija.
__________________
Why does life keep teaching me lessons I have no desire to learn???
Forgive your enemies, but never forget their names - "John F. Kennedy"
Ima jedna mala bedasta curica...
ivoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:00   #75
imam jedno pitanje, Dali se moram prijaviti na ovu adresu zbog računa i slično? znači prijavljujem boravak ili kaj već i gdje to idem obaviti i što mi sve treba?

hvala
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:23   #76
Po PS-u se moraš prijaviti, nema to veze s računima nego sa zakonom o prebivalištu/boravištu.

Za prijavu ti treba stara osobna, 2 obrasca za prijavu/odjavu prebivališta (jedan za odjavu sa stare adrese, jedan za prijavu na novu), kopija ugovora, 2 fotke i jedno sat vremena slobodnog vremena.

Odeš na policiju u sesvetama, dobiješ uplatnicu na nekih 48 kn, uplatiš to na pošti, vratiš ne natrag na policiju, predaš sve papire i za 30 dana dođeš po osobnu.
Mi smo odmah obavili i promjenu adresa na PK karticama u poreznoj(to je gotovo za cca 5 minuta)

Btw jel to samo meni ili mi se čini da bi se sve to tako jednostavno moglo obaviti preko interneta da se samo pojaviš sa fotkama i daš otisak??

Kako sam samo danas raspoložen za pomaganje
__________________
Why does life keep teaching me lessons I have no desire to learn???
Forgive your enemies, but never forget their names - "John F. Kennedy"
Ima jedna mala bedasta curica...
ivoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 16:33   #77
Izvoz prijatelju hvala za info
znači nije nužno da se prijavim...dobivat cu uplate i bez toga
a jel se dobije neki povrat poreza i ima li on neke veze s tim najmom?
tx
Bare23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 17:09   #78
Sve ti je vezano uz ugovor o najmu. Mi smo to napravili čisto da za 5 godina kad istekne ugovor i kad ga budemo morali obnavljat nema pitanja zakaj nismo prijavljeni na adresi na kojoj živimo. Osim toga nije baš neki veliki trošak.
A ima i ta jedna mala sitnica zbog koje bi to morao napraviti, zove se Zakon o prebivalištu i boravištu građana.
Al u ovoj državi tako ionako nitko ne poštuje zakone pa ono

Kaj se tiće povrata poreza možete se zahvalit jaci i šukiju jer od ove godine više nema povrata poreza na bilo kakvoj osnovi(meni su uzeli cca 3000 kn povrata poreza i dali mi cca 1500 kn veću plaću godišnje...Živio hrvatistan)
__________________
Why does life keep teaching me lessons I have no desire to learn???
Forgive your enemies, but never forget their names - "John F. Kennedy"
Ima jedna mala bedasta curica...
ivoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:28   #79
Quote:
F-mann kaže: Pogledaj post
Inace kad smo se uselili, zgrada je bila prazna a zima jaka. Nikako se nismo mogli zagrijati. Trosili smo vise od 900 kn mjesecno za plin... Nadam se da ce ove godine biti drugacije.
Na žalost te ne mogu utješiti: NE samo da neće biti drugačije, nego moraš računati i na još VEĆE račune za plin, jer predviđa se da će zima opet biti hladna, a plin će POSKUPITI, neki predviđaju i za 100%! Nego, doista ovo nisam znao da je ovo cijelo naselje izgrađeno BEZ zajedničkog sustava centralnog grijanja i toplane! Inače, naselje ovako "od oka" kad se tamo prođe djeluje čak dosta lijepo, ali sad kad čujem ovo, pa ovo je više nego strašan propust. Za toliko stanova koliko je tamo izgrađeno, a i planovi su da se to naselje znatno proširi, je svakako trebalo izgraditi TOPLANU, ili pak sprovesti vod iz postojeće toplane. Ja nikad ne bih kupovao novi stan koji ima to tzv. "etažno grijanje" na plin, pa to je doista NAJGORE rješenje! Ja stvarno ne znam zašto još mnogi ljudi misle da je to "dobro i moderno" i stvarno sam šokiran ovakvom politikom grada i države da planiraju nova naselja, a kao "rješenje" prave da stanovi imaju zasebna grijanja. Pa, to je čisto rasipanje energije, k tome javlja se samo opasnost od tolikih plinskih trošila u zgradi, javljaju se dodatni troškovi, tj. svatko mora sam plaćati servisiranje i održavanje sustava, itd.itd. Pogledajte malo kolike račune imaju ljudi spojeni na toplanu, pa ćete vidjeti da plaćaju znatno MANJE nego vi, a k tome - stalno im je toplo, pa i pre toplo u stanu. A vi unatoč svoj štednji i smanjenju grijanja imate strahovite račune za plin! K tome, ovakva grijanja nikad nemaju takvu toplinu i stabilnost radijatora kao ona na toplanu, to je doslovce "čista improvizacija" od grijanja u usporedbi s toplanom... A još ako plin doista poskupi 30, a pogotovo 100%... Što onda
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:26   #80
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Nego, doista ovo nisam znao da je ovo cijelo naselje izgrađeno BEZ zajedničkog sustava centralnog grijanja i toplane! Inače, naselje ovako "od oka" kad se tamo prođe djeluje čak dosta lijepo, ali sad kad čujem ovo, pa ovo je više nego strašan propust.
Kako za koga, stvar je prilicno subjektivna.
Quote:
Ja nikad ne bih kupovao novi stan koji ima to tzv. "etažno grijanje" na plin, pa to je doista NAJGORE rješenje!
Ja npr. nikada ne bih kupovala stan sa grijanjem na toplanu jer upravo to smatram najgorim rjesenjem.
Quote:
Pa, to je čisto rasipanje energije,
Upravo suprotno, imo. Rasipanje energije je kada toplana cijelu zgradu grije 100 na sat, pa je ljudima vruce i otvaraju prozore. Kod etaznog grijanja svatko grije upravo onoliko koliko zeli i toliko i plati. Dok kod toplane moras placati po kvadratu i nema sanse da ustedis - imas velik stan i puno placas iako ti toliko energije ne treba.
Quote:
k tome javlja se samo opasnost od tolikih plinskih trošila u zgradi
To su (koliko znam) sve fasadni bojleri i nema nikakve realne opasnosti.
Quote:
Pogledajte malo kolike račune imaju ljudi spojeni na toplanu, pa ćete vidjeti da plaćaju znatno MANJE nego vi, a k tome - stalno im je toplo, pa i pre toplo u stanu.
Za racune bas nisam sigurna...
Quote:
A vi unatoč svoj štednji i smanjenju grijanja imate strahovite račune za plin!
Onaj tko stedi, trosi manje plina i naravno - manje placa. Za razliku od grijanja na toplanu gdje se stednjom racun ne smanjuje, jer se placa po kvadratu. (osim ako nisu ugradjeni kalorimetri, ali to za sada jos ne funkcionira)
Quote:
K tome, ovakva grijanja nikad nemaju takvu toplinu i stabilnost radijatora kao ona na toplanu,
Toplinu imaju onakvu kakvu si podesis. Placas koliko potrosis. Po meni, puno bolja opcija.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.