Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2010., 19:06   #41
Ma naravno, mozes na forumu tvrditi bilo sto, to je jasno.

Primjer jasno pokazuje o cemu se radi kad se govori o "pomoci Tarotologa", no ako to nije ono o cemu ti pricas, onda mi je zao kaj sam se uopce upustila u raspravu, buduci da o necem desetom nemam namjeru ovdje se natezati.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:42   #42
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ma naravno, mozes na forumu tvrditi bilo sto, to je jasno.

Primjer jasno pokazuje o cemu se radi kad se govori o "pomoci Tarotologa", no ako to nije ono o cemu ti pricas, onda mi je zao kaj sam se uopce upustila u raspravu, buduci da o necem desetom nemam namjeru ovdje se natezati.
Budimo realni sve iznad 300kn je stvarno previše, a ja ih znam najmanje četvero koji će ti napraviti istu stvar tj. dati kvalitetan savjet i mnogo jeftinije !

Koji tarot majstor će reći: Sutra u 17h će ti se približiti jedna lijepa cura i ta cura će s tobom hodati 5g. Nema šanse ! Nego će to biti ovako : Imaš potencijala to mi pokazuju karte negdje za dva tri mjeseca možda uleti neka cura, sve ovisi o tebi hoćeš li to prepoznati,...

Kužiš nema rješenja to je naš manjak samopouzdanja ! Meni 30 tarot majstora može reći ti imaš šanse biti super košarkaš, ali ako ja ne primim loptu i vježbam svaki dan barem 2h sa vjerom u sebe ništa od toga !

I priznajem slab sam tj. ne vjerujem u sebe te sam zato išao kod tarot majstora, a mnogi prijatelji i prijateljice idu i dalje. Njihova odluka
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:18   #43
A što kad ti dva tarot majstora daju za isto pitanje totalno različite "dijagnoze"?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:26   #44
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
A što kad ti dva tarot majstora daju za isto pitanje totalno različite "dijagnoze"?
zavisi jesi li pitala konkretno..hm ne zna kako da ti objasnim al ona moja majstorica to odlično radi,
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:34   #45
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
zavisi jesi li pitala konkretno..hm ne zna kako da ti objasnim al ona moja majstorica to odlično radi,
Vrlo konkretna pitanja. Koja je tvoja majstorica?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:04   #46
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Naravno da mogu tvrditi. Ako netko želi pomoći i zaraditi onda će staviti razumnu satnicu koja je prilagođena društvu u kojem živi. Ovo je samo iskorištavanje odstrane jednog napuhanog kvaziduhovnjaka.

Primjer ti nema nikakve veze sa ovime o čemu pričamo. Ne tražim od tarotologa da bude majka Tereza već da se pokuša ponašati bar malo u skladu sa onime što propovjeda. I rekoh već. satnica od 100 kuna bi nekako i bila prihvatljiva ali ovo je očiti primjer gramzive osobe kojoj je na pameti samo zarada.
Hm,ja sam i sam tarotolog i nemam ni približno toliku satnicu,međutim mislim da je to ipak njeno pravo,tržište je otvoreno,tko hoće hoće tko neće nemora
Što se tiče da iskorištava ljude i da bi se mogla prilagoditi društvu u kojem živi isto se nebih složio,eto dat ću ti primjeroznajem dva prijatelja koji su braća i zajedno rade centralno grijanje,vodovod i kanalizaciju,sveukupno za jednu kuću košta od 12-15 tisuća kuna,ovisi o kući i njih dvojica taj posao naprave za 2-3 dana,znači njima je praktički dnevnica svakome 2000-2500 kn,znači u državi gdje je i 200kn dobra dnevnica,pa te ja pitam imaju li oni sluha za društvo u kojem žive??eto njih sam uzeo za primjer jer ih dobro poznajem i znam podatke iz prve ruke,a takvih primjera imaš milijun....mislim da se toliko prašine diže zbog toga što je ona tarotolog,da je bilokoje drugo zanimanje nebi nitko ni spomenuo
GabrijelSimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:10   #47
Quote:
mustangx10 kaže: Pogledaj post
Budimo realni sve iznad 300kn je stvarno previše, a ja ih znam najmanje četvero koji će ti napraviti istu stvar tj. dati kvalitetan savjet i mnogo jeftinije !
Pa sto onda?

Ono, tko se VI da si uzimate za pravo reci kolika bi kome satnica trebala biti? Za koju placu/satnicu ti radis, bas me zanima...? A i ostali koji bi upravljali tudjim financijama... To je zeni posao/profesija, a ako cemo realno - nema zaista tih novaca koji mogu platiti to sto ona radi (osobito ako je dobra u tome)...
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:12   #48
Quote:
GabrijelSimba kaže: Pogledaj post
Hm,ja sam i sam tarotolog i nemam ni približno toliku satnicu,međutim mislim da je to ipak njeno pravo,tržište je otvoreno,tko hoće hoće tko neće nemora
Što se tiče da iskorištava ljude i da bi se mogla prilagoditi društvu u kojem živi isto se nebih složio,eto dat ću ti primjeroznajem dva prijatelja koji su braća i zajedno rade centralno grijanje,vodovod i kanalizaciju,sveukupno za jednu kuću košta od 12-15 tisuća kuna,ovisi o kući i njih dvojica taj posao naprave za 2-3 dana,znači njima je praktički dnevnica svakome 2000-2500 kn,znači u državi gdje je i 200kn dobra dnevnica,pa te ja pitam imaju li oni sluha za društvo u kojem žive??eto njih sam uzeo za primjer jer ih dobro poznajem i znam podatke iz prve ruke,a takvih primjera imaš milijun....mislim da se toliko prašine diže zbog toga što je ona tarotolog,da je bilokoje drugo zanimanje nebi nitko ni spomenuo
A eto, valjda postavljanje centralnog nije presveti od boga dan dar pomaganja ljudima i izgubljenim dusama pa je OK da se naplati toliko... Dok tarotolog ipak mora biti skroman i ponizan... pa njegova je duznost valjda da bude na raspolaganju, ko Majka Tereza...
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:16   #49
Quote:
GabrijelSimba kaže: Pogledaj post
....mislim da se toliko prašine diže zbog toga što je ona tarotolog,da je bilokoje drugo zanimanje nebi nitko ni spomenuo
Čisto sumnjam da vodoinstalaterima na kraju web stranice ili cjenika radova piše :

"Naš cilj je pokazati vam put do Svjetla i Ljubavi."
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:19   #50
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ma naravno, mozes na forumu tvrditi bilo sto, to je jasno.

Primjer jasno pokazuje o cemu se radi kad se govori o "pomoci Tarotologa", no ako to nije ono o cemu ti pricas, onda mi je zao kaj sam se uopce upustila u raspravu, buduci da o necem desetom nemam namjeru ovdje se natezati.
Da te netko shvati ozbiljno pretpostavio bi da ja nešto izmišljam. Srećom da postoji njena web stranica gdje su sve moje tvrdnje potvrđene.

Očito je da je kod tebe temelj rasprave osobne prirode a ne činjenično sagledavanje stvari.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:21   #51
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
... pa njegova je duznost valjda da bude na raspolaganju, ko Majka Tereza...
Opet izmišljaš. Nitko nije rekao da mora biti kao Majka Tereza već samo da pohlepnost nije u skladu sa "putevima Svjetlosti i Ljubavi".
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 14:40   #52
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A eto, valjda postavljanje centralnog nije presveti od boga dan dar pomaganja ljudima i izgubljenim dusama pa je OK da se naplati toliko... Dok tarotolog ipak mora biti skroman i ponizan... pa njegova je duznost valjda da bude na raspolaganju, ko Majka Tereza...
Zar svatko tko je podijelio mišljenje samnom da je cijena previsoka, moraš napadati?
To je bilo samo moje mišljenje i stojim iza toga.
S obzirom da me tarot oduvijek zanimao, i sama ga ponekad tražim kao pomoć za usmjeravanje rješavanja problema, i dalje stojim da je cijena od 600,00 kn previsoka.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 18:52   #53
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da te netko shvati ozbiljno pretpostavio bi da ja nešto izmišljam. Srećom da postoji njena web stranica gdje su sve moje tvrdnje potvrđene.

Očito je da je kod tebe temelj rasprave osobne prirode a ne činjenično sagledavanje stvari.
Ocito je valjda samo tebi vidovitom koji znas i na koji nacin radi zenska kod koje nikad nisi bio. Molim bez projekcija.

A nitko nista ne treba pretpostavljati, dovoljno je da se procitaju tvoji postovi i da se vidi na temelju cega dajes neke zakljucke.

Tvoje tvrdnje su samo ovdje na forumu i nigdje vise, to kaj ti mislis da je tvoje misljenje zakon i da svi ovu stvar na isti nacin percipiraju je druga stvar. Tvoje misljenje je po mom misljenju sasvim pogresno.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 19:00   #54
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Opet izmišljaš. Nitko nije rekao da mora biti kao Majka Tereza već samo da pohlepnost nije u skladu sa "putevima Svjetlosti i Ljubavi".
Skini se, molim te s izmisljanjem. Ja nisam ogranicena na tvoj rijecnik i izbor rijeci, a ako ne vidis poveznicu izmedju onoga sto ja pricam i onoga sto ti tvrdis, rado cu ti objasniti. Ako lijepo zamolis.

Zenska uopce ne mora biti pohlepna, niti je njena cijena u suprotnosti s "putevima Svjetlosti i Ljubavi" niti iscim trecim sto ces izvuci sa njene stranice. Vec sam to objasnila u primjeru koji sam dala. Da stoji "putevima besplatnih savjeta" ili "putevima savjeta niske cijene" onda bih kuzila ove primjedbe... Ovako... cini mi se jedino kao hrpa predrasuda i umisljaja o tome da imas pravo (ti ili bilo tko) na temelju nicega odrediti cijenu njenog rada.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 19:34   #55
Quote:
visoka_peta kaže: Pogledaj post
Zar svatko tko je podijelio mišljenje samnom da je cijena previsoka, moraš napadati?
To je bilo samo moje mišljenje i stojim iza toga.
S obzirom da me tarot oduvijek zanimao, i sama ga ponekad tražim kao pomoć za usmjeravanje rješavanja problema, i dalje stojim da je cijena od 600,00 kn previsoka.
Ah, sva sreca pa ti ne "napadas" one cije se misljenje kosi s tvojim. Pocevsi od ove zene koja se bavi Tarotom.

Uostalom i ja rekoh da je cijena poprilicno visoka, a komentirala sam samo "zakljucke" koji se donose na temelju te cinjenice a koji uopce nuzno ne proizlaze iz nje.

I ne, za to ne moram imati osoban razlog.

Dovoljno je da imam na umu da je danas gotovo nemoguce zivjeti od satnice od 100kn, osobito ako moras placati najam poslovnog prostora. I da nemam neke svoje umisljaje o tome sto je Tarot savjetovanje.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 22:02   #56
Ja pak stvarno nisam nikad na ovom forumu nikoga napala, samo sam vrlo na pristojan način rekla svoje skromno mišljenje. Povlačim se iz daljnje rasprave.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:14   #57
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Skini se, molim te s izmisljanjem. Ja nisam ogranicena na tvoj rijecnik i izbor rijeci, a ako ne vidis poveznicu izmedju onoga sto ja pricam i onoga sto ti tvrdis, rado cu ti objasniti. Ako lijepo zamolis.

Zenska uopce ne mora biti pohlepna, niti je njena cijena u suprotnosti s "putevima Svjetlosti i Ljubavi" niti iscim trecim sto ces izvuci sa njene stranice. Vec sam to objasnila u primjeru koji sam dala. Da stoji "putevima besplatnih savjeta" ili "putevima savjeta niske cijene" onda bih kuzila ove primjedbe... Ovako... cini mi se jedino kao hrpa predrasuda i umisljaja o tome da imas pravo (ti ili bilo tko) na temelju nicega odrediti cijenu njenog rada.
Majka Tereza je simbol za nesebično davanje i koliko je meni poznato nije naplaćivala svoje usluge tako je se zna na šta se misli kad se sa njom uspoređuje a to ti radiš.

Naravno da je u suprotnosti sa "putevima Svjetlosti i Ljubavi" jer to se ne naplaćuje. Ali ako ti misliš da se Ljubav mora dobro naplatiti onda je to već druga stvar.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 01:09   #58
Možete me slobodno napasti, ali mislim da je bahato pokušavati živjeti od tarota.
Čak ni osobe kojima je duhovnost poziv ne žive od toga. Žive od milodara, koji su ionako materijalni. Ili u sprezi s vlašću, uzimaju previše. I sami sebi rade kontradikciju.
Milodar je okej, ukoliko je dobrovoljan. Čak ni na katoličkim crkvama ne postoje cjenici.
Za tarot, i 0 kuna je previše. Kad malo bolje razmislim.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 01:56   #59
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ah, sva sreca pa ti ne "napadas" one cije se misljenje kosi s tvojim. Pocevsi od ove zene koja se bavi Tarotom.

Uostalom i ja rekoh da je cijena poprilicno visoka, a komentirala sam samo "zakljucke" koji se donose na temelju te cinjenice a koji uopce nuzno ne proizlaze iz nje.

I ne, za to ne moram imati osoban razlog.

Dovoljno je da imam na umu da je danas gotovo nemoguce zivjeti od satnice od 100kn, osobito ako moras placati najam poslovnog prostora. I da nemam neke svoje umisljaje o tome sto je Tarot savjetovanje.
Zašto se onda netko ide baviti tarotom ako ne može živjeti od toga ? Imaš fakultet pa se muči ! Nakon toga traži posao ! Sa partnerom-icom digni kredit na 20, 30g. A što je sa umjetnicima npr. koliko oni malo zarađuju, a recimo 20g. od jutra do mraka vježbaju razne instrumente od violine, gitare, bubnjeva, flaute,...

Život nije lak ! Pogotovo ako radiš nešto što ne voliš !! Inače ima jedna gospođa koja naplaćuje 15min bioenergije 300kn !!

Danas je sve normalno ! Znaš onu poslovicu : Ne bacaj svinji bisere ne zna što će s njima !!
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 02:01   #60
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
A što kad ti dva tarot majstora daju za isto pitanje totalno različite "dijagnoze"?
E to je fora zar ne

Zato treba živjeti pnako kako ti unutarnji instinkt ili tvoja priroda govori, spontanost i sl.
mustangx10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.