Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 12:13   #41
Quote:
Tarapanaaa kaže: Pogledaj post
Po postojećem zakonu naše demokratske države, smiju zvoniti 0-24.
Pročitaj uvodni post. Traži se procjena ustavnosti takvog zakona. Čak i da ona ne prođe to ne znači zabranu zvonjave.


Još mi nije jasno u čemu je problem. Čega te strah? Opet nekakvih pedera?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:13   #42
Quote:
Tarapanaaa kaže: Pogledaj post
Po postojećem zakonu naše demokratske države, smiju zvoniti 0-24.
Ako ti smetaju zakoni demokratske države, pravac Sjeverna Koreja.
Zakon je u suprotnosti s Ustavom RH i zato odredba o crkvenoj zvonjavi treba biti ukinuta. Sudeći po tvome stavu kojim očito ignoriraš Ustav, ti si iz Sjeverne Koreje došao s "demokratskim" odgojem svojstvenim toj državi.
Pompon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:13   #43
U kojem roku će Ustavni sud donijeti zaključak?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:16   #44
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Pročitaj uvodni post. Traži se procjena ustavnosti takvog zakona. Čak i da ona ne prođe to ne znači zabranu zvonjave.


Još mi nije jasno u čemu je problem. Čega te strah? Opet nekakvih pedera?
ako zvona budu zvonila tiše svijet neće znati da je Hrvatska predziđe kršćanstva


Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:17   #45
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
To neću odrediti ja,
Kako ne određuješ, kad pišeš rečenice kao da je to već gotova stvar i znaš kakva će biti odluka Ustavnog suda u vezi te tužbe?
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
već ustavni sud, i bilokakvu odluku ću ispoštovati. Ja sam, za razliku od tebe, spreman poštovati zakone države u kojoj živim
Navedi mi neki moj post iz kojeg si zaključio da nisam spreman poštovati zakone ove države.
Tarapanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:22   #46
Quote:
Pompon kaže: Pogledaj post
Ovi prijedlogom se ne traži zabrana crkvene zvonjave već propitivanje je li u skladu s ustavom davanje vjerskim ustanovama prava na zvučno oglašavanje kao apsolutno, ničim ograničeno pravo, bez ikakvog pravnog lijeka u slučaju zloupotrebe tog prava. Već i samo davanje takvog prava je protivustavno i u suprotnosti s međunarodnim konvencijama na čije poštovanje se obvezala RH..
U prvoj rečenici napišeš propitivanje, a u drugoj više ništa ne propituješ nego si već "odlučio" da je to protuustavno.
Čitaj malo kaj pišeš prije nego stisneš "Pošalji odgovor".
Quote:
Pompon kaže: Pogledaj post
Tipična reakcija koja ukazuje na manjak demokratske političke kulture i višak netolerancije i bahate sključivosti uvjetovane pripadnosti većem čoporu, krdu, odnosno stadu.
Ti to meni ili svome kolegi:
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ako ti smetaju zakoni demokratske države, pravac Sjeverna Koreja
Tarapanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:25   #47
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Talk is cheap.
Put your money where your mouth is.
Ilitiga povjerovat ću tek kad vjernici zatraže da sami plaćaju porez svojoj velesvijetloj organizaciji.
Zašto misliš da ljude koji se na popisu stanovništva deklariraju kao katolici zaboli ona stvar jel ćeš ti vjerovati da su oni pravi katolici ili ne?
Tarapanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:30   #48
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Pročitaj uvodni post. Traži se procjena ustavnosti takvog zakona.
Točno. I dok Ustavni sud ne procjeni ustavnost, ne laj...
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Čak i da ona ne prođe to ne znači zabranu zvonjave.
Naravno da idete s minimalističkim zahtjevom jer znate da potpuna zabrana zvonjave, na što svršavate, nema nikakve šanse
Tarapanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:33   #49
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ako zvona budu zvonila tiše svijet neće znati da je Hrvatska predziđe kršćanstva
Čak nisam ni mislio ni tiše nego unutar vremenskog okvira sponjinanog u Zakonu o buci (7 - 19 h)

Quote:
Tarapanaaa kaže: Pogledaj post
Kako ne određuješ, kad pišeš rečenice kao da je to već gotova stvar i znaš kakva će biti odluka Ustavnog suda u vezi te tužbe?
Kao da je što gotova stvar? Kako ja mogu znati kakva će biti odluka ustavnog suda? Gdje sam napisao da znam kakva će biti konačna odluka?

Quote:
[/Navedi mi neki moj post iz kojeg si zaključio da nisam spreman poštovati zakone ove države.
Pretjerao sam, priznajem

Quote:
Ti to meni ili svome kolegi:
Ovo je već žešće trolanje. Zagrizao sam ko glamac na onu tvoju opasku o Saudijskoj Arabiji i sad mi to spočitavaš. Nadam se da moderatori čitaju ovaj topic. Trolu
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:37   #50
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
To će odlučiti Ustavni sud
Što se sud ima mješati u rad organizacije koja o njemu ne ovisi???
Zašto si neki uzimaju za pravo miješati u rituale koje ne razumiju,ne poštuju i ne drže do niih,gdje je nestalo onio živi i pusti živjeti???
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:41   #51
Quote:
Pompon kaže: Pogledaj post
Je li to savjet ili inicijativa za donošenje neke uredbe o "konačnom rješenju" problema i "humanom iseljenju" odraslih i djece zdravog sluha i prirodnih reakcija na buku?
Molim te nemoj se stavljati iznad drugih (ostlaih) ovime ste pokazali da niste ništa bolji protiv onih kojih se kobajagi borite,zapravo još ste veće smeće od njih jer ste licemjerni dio bola s jedne strane pozivate na kulturu i toleranciju dok s druge sustavno radite na zatiranju tisućljetne tradcije koje je stvorila i obilježila Europu i očuvala hr idnetitet kroz stoljeća
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:42   #52
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Što se sud ima mješati u rad organizacije koja o njemu ne ovisi???
Zašto si neki uzimaju za pravo miješati u rituale koje ne razumiju,ne poštuju i ne drže do niih,gdje je nestalo onio živi i pusti živjeti???
Hahahhaha, ovo je vrh teme

Eto nam velikih 'domoljuba' kojima ustavnost nekog državnog zakona puno znači.

Padaju maske
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:43   #53
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zašto si neki uzimaju za pravo miješati u rituale koje ne razumiju,ne poštuju i ne drže do niih,gdje je nestalo onio živi i pusti živjeti???

ako je zvonjava - ranobudnica, onda crkva nema nikakvog obzira prema okolini, u kojoj djeluje
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:44   #54
Quote:
Pompon kaže: Pogledaj post
Ovi prijedlogom se ne traži zabrana crkvene zvonjave već propitivanje je li u skladu s ustavom davanje vjerskim ustanovama prava na zvučno oglašavanje kao apsolutno, ničim ograničeno pravo, bez ikakvog pravnog lijeka u slučaju zloupotrebe tog prava. Već i samo davanje takvog prava je protivustavno i u suprotnosti s međunarodnim konvencijama na čije poštovanje se obvezala RH.



Tipična reakcija koja ukazuje na manjak demokratske političke kulture i višak netolerancije i bahate sključivosti uvjetovane pripadnosti većem čoporu, krdu, odnosno stadu.
Čudne riječi za nekoga tko traži zatiranje rituala jedne religije
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:46   #55
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Hahahhaha, ovo je vrh teme

Eto nam velikih 'domoljuba' kojima ustavnost nekog državnog zakona puno znači.

Padaju maske
Ovdje nije problem u tome već jednostavno se radi o tome da neke zvonjava budi iz njihovog ljigavog i trulog hednostičkog sna i to jako irtira,ali bolje se je promjeniti nego se odupirati promjeni
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:46   #56
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Što se sud ima mješati u rad organizacije koja o njemu ne ovisi???
Zašto si neki uzimaju za pravo miješati u rituale koje ne razumiju,ne poštuju i ne drže do niih,gdje je nestalo onio živi i pusti živjeti???
zato jer živimo u sekularnoj državi u kojoj ne smije bit organizacije koja je iznad zakona

potpuno se slažem da treba regulirat zvonjavu.
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:47   #57
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Pročitaj uvodni post. Traži se procjena ustavnosti takvog zakona. Čak i da ona ne prođe to ne znači zabranu zvonjave.


Još mi nije jasno u čemu je problem. Čega te strah? Opet nekakvih pedera?
Postavlja se temelj za to
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:48   #58
Quote:
mr. torture kaže: Pogledaj post
zato jer živimo u sekularnoj državi u kojoj ne smije bit organizacije koja je iznad zakona

potpuno se slažem da treba regulirat zvonjavu.
Zvonjava je reuglirana crkvenim zakonima koji vrijede od pamtivjeka,ili je šačica bezbožnika ipak pametnija i mjerodavnija od Boga
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:49   #59
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Postavlja se temelj za to
Ma po čemu?

Postavlja se temelj za stavljanje zvonjave u vremenski okvir od 7 do 19 h (jel ti uopće čitaš temu?). Gdje ti tu vidiš temelj za potpunu zabranu?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:52   #60
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Zvonjava je reuglirana crkvenim zakonima koji vrijede od pamtivjeka,ili je šačica bezbožnika ipak pametnija i mjerodavnija od Boga
koga briga za crkvene zakone. to je kao da ti imaš svoje zakone, pa ću ih ja poštovat
U hrvatskoj vrijede jedino zakoni RH-a, a ustavni sud će procijenit što će dalje bit sa zvonjavom.
Meni, osobno, zvonjava ne smeta svakodnevno jer ne živim blizu crkve. Ali isto tako znam da nekim ljudima smeta, budi ih u 6 ujutro i ne prestaje zvonit po 10 minuta svom snagom. I to treba regulirat. Neka oni koji uživaju u tome stave mp3 zvonjave u uši pa neka uživaju, a neka ostale puste da spavaju.
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.