Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2011., 21:37   #21
Ta sam!

Trčim svugdje. Uvijek znam kamo idem i neću da mi nešto odvrati pozornost, a isto tako - ne podnosim provesti dan u kojem nisam učinila ništa.
Sporo hodanje, šetanje me čini nervoznom.
Sjedenje u kafiću na jednom mjestu 3 sata me izluđujeee pa sam prestala ići na kave.


I ne volim lijene ljude.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 12:33   #22
Mislim da to dosta ovisi i o navikama u djetinjstvu. Takodjer, oni koji zure imaju vece mogucnosti i za greske, te se i izloze riziku.

Opet, tko usporava i odugovkaci opet grijesi jer osjeti nesigurnost i nejasnocu.

Naviknut sam na polaganije i sporije, ali to nekad je i previse polagano, a onda to nije dobro.
No, zato sto se uglavnom ne zurim, izuzetno rijetko kasnim, te s te strane je dobro biti i organiziraniji.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 20:42   #23
Mislim da je uravnoteženost idealna. Treba razmisliti kako pojednostavniti svakodnevne aktivnosti, surađivati s drugima, eliminirati nebitno, postati brži i učinkovitiji itd. Ipak, treba znati i zastati, te si odmoriti, usporiti i uživati.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 13:08   #24
Zato šta loše organiziraju svoje vrime i stalno negdje kasne
plavusa1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:14   #25
Za prioritete nemamo vremena koje bi bespotrebno gubili , isto kao i za nelogicno i bespotrebno odugovlacenje dok "moramo" cekati rezoluciju nakon odradenog s nase strane, a obicno je to vezano prilikom odnosa s drugim ljudima

Za sve sekundarne i tercijalne te nize stvari , jednostavno nemamo motiva ni potreba da ih pozurujemo jer je kolicina zadovoljstva ili srece po nasim vlastitim mjerilima nedovljna da bi ih gonili.
__________________
Krafty Regret Someone Like You
New Order is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 02:24   #26
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
ili sam ja samo usporena? al mislim da stvarno nisam.

zašto neki ljudi popizde ako sve nije odma sada, ako se sa nekim poslom ne započne odma sada i ako se sve što se može danas napraviti ni slučajno ne ostavi za sutra??!

mrzim kad me neko požuruje oko stvari za koje znam da mi nije bitno hoće bit gotove danas ili sutra! nije da jurim na vlak, a i najčešće uvijek ima još jedan vlak malo poslije, pa mi je svedno.

volim stvari radit svojim tempom i ne shvaćam zašto bi sve moralo bit gotovo odma sada???!?!! (mama me živcira).
ko da sve usanove rade od 7 ujutru do 9, a ne do 1 ili 3 popodne.

ok, al ono,.. u čemu je stvar?
jel sam ja lijena, jel sam ko onaj skakavac iz priče koji je sve odgađao za idući dan, pa se smrzo kad je došla zima?
ili ti ljudi koji stalno žure imaju neki poremećaj,ili su nestrpljivi ili ne znam šta.

ili ljudi imaju potrebu da od svega naprave stresnu situaciju ili sam ja stvarno lijena? :/
neorganizirani su.

sve se stigne ako si organiziran, i ako si smiren.
histeričnim osobama brže prolazi vrijeme.
ja sam jako staložena osoba kada obavljam neke obaveze. i kad je jako puno obaveza, zadataka po danu za riješiti-uvijek sam sve stizala. jer sam se organizirala (planer) i uzimala sve nonšalantno. uz smijeh. i još mi je ostalo vremena za opustit se.

što više paničiš, više si otežavaš stvar.
na svakom poslu sam imala jednu takvu kolegicu oko sebe. od npr 5 njih, 3 su takve.
uglavnom su ljudi nervozni koliko vidim.

tako da ja spadam u "puževe" ljepše se živi tako
Aeonium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 08:37   #27
Al ono zurba je u vecini slucajeva, pogotovo kaj se tice SLOBODNOG vremena vrlo nepotrebna, pa i losa stvar.

Tako da mi se zurba kao pojam ne svidja, a ljudi koji se previse zure, a primjetih da su to vecinom ekstraverti, najcesce niti ne naprave ono kaj im je zaista potrebno.

I znate kaj, dajte si malo zemite cajta, izadjite dve tri stanice prije uobicajenih, malo onak, zmiksajte tj. tu koletecinu malo izmjeniti, i ipak nekak ce krenuti nabolje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:23   #28
A i podosta ljudi je prebrzo zaboravilo neke dobre stvari koje itekako mogu olaksati zivot.

Puno mi vise smeta ako netko s temperaturom skoro pa 38 ide raditi jer se boji uzeti bolovanje.

Pa s te strane su takve navike, ako se cesce dogadjaju, po meni losije od laznog bolovanja.

Ako na svjestan nacin s temperaturom dolazis na posao, ili volontiranje ili skolu, onda postoji mogucnost da i druge ugrozis.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:08   #29
Ni ja ne razumjem takve ljude.
Nije problem, a niti se pitam sto ne valja sa mnom. Drzim se stiha iz one pjesme: nek svijet žuri, ja ću lagano (ili tako nekako).

Problem je sto nalazim sve manji broj ljudi poput mene. Ovi "brzi" me ne shvacaju. Pa nastanu rasprave, svađe..sto vodi u asocijalizaciju.
Da nema foruma, ne znam sto bih. Bio bih izgubljen
__________________
"Nisam lud, ali nisam bas ni normalan. Ne, možda sam lud." Charles Bukowski
NevjerniToma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 10:12   #30
Quote:
NevjerniToma kaže: Pogledaj post
Ni ja ne razumjem takve ljude.
Nije problem, a niti se pitam sto ne valja sa mnom. Drzim se stiha iz one pjesme: nek svijet žuri, ja ću lagano (ili tako nekako).

Problem je sto nalazim sve manji broj ljudi poput mene. Ovi "brzi" me ne shvacaju. Pa nastanu rasprave, svađe..sto vodi u asocijalizaciju.
Da nema foruma, ne znam sto bih. Bio bih izgubljen
,,Brzi'' te ne shvacaju jer vecinom nemaju volje pofruditi se pogledati stvari iz vise kutova.

Sem toga, primjetio sam da su ,,brzi'' vise skloni trazenju mana, a nama ,, sporijima'' znaju prigovarati za lijenost.


No, srecom, vecinom razgovaram sa ,,sporijima'' s kojima se vrlo dobro kuzim, a iako su mi povremeno prespori , to nemam potrebu prigovarati.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 17:03   #31
Ne samo da su uzurbane osobe sklone trazenju mana, nego veoma rijetko znaju uputiti pohvalu.

Dobar dio uzurbanih osoba kojih sam upoznao su toliko duboko u svojim filmovima da nekako niti nemaju volju slusati druge, narocito ako su ti drugi na drustvenoj ljestvici ispod njih i ako nisu snalazljivi.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 03:06   #32
Zurba nije dobra, to moze biti pogotovo gadno kaj sam prim,etio kod radoholicara. Oni tada i previse zele utjecati na ostale, te ih cak znaju nazivati lijenima samo zato kaj su sporiji od njih.

Zdravlje je uvijek bitnije od posla, malo stanite na loptu, laganijim tempom cete vise, znatno vise postici.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 07:08   #33
Quote:
Aeonium kaže: Pogledaj post
neorganizirani su.

sve se stigne ako si organiziran, i ako si smiren.
što više paničiš, više si otežavaš stvar.


Ustvari (normalan) čovjek ne može imati toliko obveza da ih ne može obaviti, samo je poanta u tempu i pristupu obavljanja istih. Ako je u tome dobar, imat će slobodnog vremena i previše.

Problem je način na koji rješavamo obveze, ne obveze same po sebi.

Čisto za primjer, ja ako trebam ići obaviti nešto u državnoj službi (dat podatke za dokumente, produžit osobnu, doktoru, putovnica ili sl) odabirem (programirano) zadnji radni sat do dva (cca 18h uvečer), obvezno krajem radnog tjedna, petak najbolje.

Uđem u već dobro ispražnjen centar grada, nemam problema s parkiranjem, uđem u prazan prijamni prostor i samo mi kažu "aha još ste vi ostali". Fora je u tome da sam došao literarno 30 sekundi prije...

Taj oblik "žurbe" (npr u Zagrebu ić produživat osobnu rano ujutro i slupat 6 sati samo u čekanje da dođeš na red) je za moj pojam.. prespor i preskup.
__________________
J.S.B. - 4some, 3some, 2some - handsome :DDD
ExHandsome is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:34   #34
Zato jer je takva osoba.

Neki stalno žure, vole i žele sve napraviti odmah što prije, da nemaju brige kasnije.

Neki rade kad stignu, umjereno.

I naravno tu su oni koji uvijek izbjegavaju sve obaveze,poslove i sl, odugvlače što duže jer im se neda ništa raditi.
Condor93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:58   #35
pa ja se stalno žurim, a ništa ne stignem. šta sam ja onda.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:15   #36
Quote:
ultramundane kaže: Pogledaj post
pa ja se stalno žurim, a ništa ne stignem. šta sam ja onda.
nerealna.
nemos si postavljat ciljeve za koje ti 5 zivota nece bit dosta vremena da ih odradis
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:56   #37
jedan i jedini razlog... radi novca

ljudi koji nisu opsjednuti novcem imaju vremena za sve
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:15   #38
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
jedan i jedini razlog... radi novca

ljudi koji nisu opsjednuti novcem imaju vremena za sve
a sta sa onim radoholicarima koji si vole natovarit npr. neke bezvezne kucanske poslove, tipa pranje prozora svaki tjedan ili usisavanje svaki dan? ne rade to za pare sigurno
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:56   #39
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
a sta sa onim radoholicarima koji si vole natovarit npr. neke bezvezne kucanske poslove, tipa pranje prozora svaki tjedan ili usisavanje svaki dan? ne rade to za pare sigurno
da ali onda ostaju na nekom mjestu ili doma onda uzivaju u tome...
A to sve rade zato jer probaju nesto nadoknaditi u sebi...pocistiti svoj um a nemogu...pa ciste vanjski svjet pretjerano...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 00:41   #40
Brzina je jedan od uvoda u pohlepu, a pohlepa je veoma nepotrebna i bizarna.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.