Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2013., 16:30   #21
Quote:
champs ellyses kaže: Pogledaj post
leeloo27 nisam ti sigurna, ofrlje bih rekla oko 2 mjeseca.

evo i slike, mačak je i nazvali smo ga Ari
umiljat je skroz, kad nosim hranu digne se ko kengur na zadnje noge i maše šapom da pomogne spustiti

idućih dana ga vodim veterinaru, bar da mi kaže kako šta ubuduće, i nek vidi jel sve ok
Po fotki bih rekla da je mače između 2 i 3 mjeseca starosti. U toj dobi mu slobodno možeš staviti ampulicu. Međutim, želiš li biti sigurna da su buhetine skupa s jajašcima pokrepale tad ti savjetujem Frontline sprej. Imala sam mačića s buhama više puta i definitivno je jedino Frontline pobio buhe.
Ja inače i kad stavljam ampulu kupujem Frontline ampule, dokazala sam sama sebi da jedino stopostotno pobiju svu gamad.

Obzirom na dob i na to da je pronađen, ja bih se odlučila na sprej. Od kupanja mu ništa neće biti, a eto jedini je način za učinkovito ukloniti pokrepane nametnike. Velik broj maca zapravo voli vodu, ali ne vole špricanje. Kad ga kupaš gledaj da bude u vodi tijelom, sve dok ga šamponiraš bit će miran. Onda jednako tako dok ga ispireš bi trebao biti "u vodi". Bude im hladno kad ih izvadiš pa ga odmah umotaj u ručnik i dobro istrljaj. Ako ti dozvoli možeš ga i osušiti fenom kroz ručnik, nikako direktno na kožu.

To što se liže nakon kupanja je normalno, pa pobogu zamazala si ga vodom

1/4 Pratel tablete za unutarnje nametnike, nakon 14 dana ponoviti. I to je ukratko sve.

E da, malac je presladak. Izgleda zdravo ako je suditi po bistrini pogleda i izgledu dlake.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Old 05.07.2013., 17:58   #22
ma to mače ima 2 mj. uvrh glave . takav je moj bio sa mjesec i pol. sa 3 je već izgledao kao normalna mačka.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 05.07.2013., 18:47   #23
Ko je od vas pisao da ima macu sa bolesnim bubrezima? Orak?

Naišla sam na ovo:

Milk thistle for kidney disease, diabetes, and skin health

In the kidneys, silymarin concentrates in the cells to aid in repair and regeneration by increasing protein and nucleic acid synthesis by as much as 25 to 30 percent. It has been tested in animals for its ability to protect kidneys from damage due to drugs. Results of this research were promising for people taking chemotherapy.


http://www.naturalnews.com/023997_li...silymarin.html

Meni je silimarin vetica preporučila za jetru pa malo čitkaram za šta je još sve dobar pa sam se sjetila da je netko pisao da ima macu sa bolesnim bubrezima. Eto izgleda da ovo smanjuje oštećenje bubregića pa nije loše isprobati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 07.07.2013., 10:38   #24
Uginula mi je Muki. Bila je maca koja je vecinu vremena bila u kuci,s povremenim izlascima u dvoriste. Sterilizirana,zaigrana maca... Do petka... U petak sam je ujutro pustila van, oko6. U 8 mi je skocila na prozor rasparane utrobe i ozlijedene nogice. odmah smo otisli vetu,sasivena je ,dobila ljekice. I polako se budila,jucer smo isli na pikicu i infuziju,popodne je pocela papati,piskila u pijesak, pila vodu,hodala po prostoriji.... Malo je plakala,znala sam da je boli ali bila sam uvjerena da bude ok i pocela se brinut samo kak da skupim novce za lijecenje... Navecer sam je stavila spavat,zaspala je,sebe sam nakljukala tabletama da napokon zaspim, i ujutro sam je nasla malo dalje od krevetica mrtvu

Molim vas malo rijeci utjehe jer sam u komi
Djevojče is offline  
Old 07.07.2013., 12:05   #25
Quote:
Djevojče kaže: Pogledaj post
Uginula mi je Muki. Bila je maca koja je vecinu vremena bila u kuci,s povremenim izlascima u dvoriste. Sterilizirana,zaigrana maca... Do petka... U petak sam je ujutro pustila van, oko6. U 8 mi je skocila na prozor rasparane utrobe i ozlijedene nogice. odmah smo otisli vetu,sasivena je ,dobila ljekice. I polako se budila,jucer smo isli na pikicu i infuziju,popodne je pocela papati,piskila u pijesak, pila vodu,hodala po prostoriji.... Malo je plakala,znala sam da je boli ali bila sam uvjerena da bude ok i pocela se brinut samo kak da skupim novce za lijecenje... Navecer sam je stavila spavat,zaspala je,sebe sam nakljukala tabletama da napokon zaspim, i ujutro sam je nasla malo dalje od krevetica mrtvu

Molim vas malo rijeci utjehe jer sam u komi
Žao mi je Djevojče. Nema tu utjehe, jednostavno nema riječi koje bi ti pomogle da ne boli.
ali ja ne razumijem priču, jesi saznala što joj se dogodilo? Mislim.. rasparana utroba? kako pobogu?

žao mi je, što da ti kažem
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Old 07.07.2013., 12:50   #26
Posto je u mjestu nadeno tak izmucenih macaka i pasa, sumnjam na to da ju je netko mucio... Nemam dokaze, mogao je netko uci u dvoriste,zgrabit je i rezati!!?? al to moras bit bolestan,ne znam zbilja.... Nije ni na cestu isla ni nista,imamo ogradeno dvoriste i vrt i bila je puno u kuci,van je isla skakati,igrati se,spavati na terasu,vrt.....
Ona mi je tako jadna dosla traziti pomoc. Mislim,ne znam sto se moglo dogoditi u 2 sata,cula bih sve....:/
Djevojče is offline  
Old 07.07.2013., 14:20   #27
Djevojče žao mi je... nemam šta reći da te utješi, osim da je ipak umrla pored svojih ljudi koji su se brinuli za nju a ne sama negdje....
lilith.. is offline  
Old 07.07.2013., 14:36   #28
Djevojče, moja sućut zbog mace Nema pravih riječi utjehe Oporavak će ti biti, nažalost, dug i bolan. Jedina utjeha u svemu je što maca više ne pati.
Molim te, otiđi na policiju ili na državno odvjetništvo i podigni kaznenu prijavu protiv nepoznatog počinitelja. Ovakve stvari se moraju prijavljivati. Pa ako monstruma uhvate - uhvate.
wasp x is offline  
Old 07.07.2013., 14:58   #29
Quote:
Djevojče kaže: Pogledaj post
Molim vas malo rijeci utjehe jer sam u komi
Grozno, drz se, barem mala nije umrla sama na cesti nego sa svojim ljudotinama.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 07.07.2013., 16:05   #30
ona je tako jadna i izranjavana uspjela iz vrta ili otkud dosetati do kuce,skociti na prozor i lupati i mijaukati da je cujem. to je zbilja volja, dobro da nije ostala negdje u kutu gdje je ne mogu naci.... barem smo pokusali,dali smo sve od sebe,drzala sam je za sapicu kad se pocela buditi,drzala sam sapicu da se smiri, malo sam je umirila, bila je max. 1sat mirna, i onda opet pocela plakati, proslu noc nisam spavala,ovu jesam,jer nisam ni u jednom trenutku pomislila da je ujutro vise nece biti(((

Osjecam se tako prazno,jadno,nemocno((
A samo ljudi koji i sami imaju zivotinjice to razumiju


evo jedna lijepa
https://fbcdn-photos-e-a.akamaihd.ne...19179571_n.jpg


i na jucer na infuzijici
https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.ne...27244037_n.jpg
Djevojče is offline  
Old 07.07.2013., 16:07   #31
nece mi s mobitela editirati tekst,isprike

prijava ide svakako, ako saznam tko je,u stanju sam mu isto to napraviti,i gore
Djevojče is offline  
Old 07.07.2013., 16:33   #32
Isuse
Ne mogu ovo ni čitati
Grlo mi se steglo
Djevojče ne mogu ti uopće opisati koliko mi je žao, jednostavno ne znam što bi ti rekla
Drži se nekako
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Old 07.07.2013., 17:18   #33
Djevojče jako mi je žao.

A da se nije penjala na neko drvo/ogradu sa šiljcima pa se rasparala.
Ne mogu da vjerujem da bi je neko tako mučio.
Maca. is offline  
Old 07.07.2013., 18:20   #34
Ne znam, ne znam sto se desilo ali rane su bile grozne... preko 4 godinice je isla i preko ograde i u kuci se zavlacila na cudna mjesta,nikad nista nije bilo,zato ne vjerujem da je ograda ,nego nesto drugo

Morala sam popiti tablete za smirenje kako mi je grozno.
Djevojče is offline  
Old 07.07.2013., 21:06   #35
Quote:
Djevojče kaže: Pogledaj post
Morala sam popiti tablete za smirenje kako mi je grozno.
Moj savjet u svim sličnim tužnim situacijama je da je bolje bez tableta.
Tugovanje je proces koji se mora proći.
Treba žaliti i treba se isplakati.
Nema se ništa od toga da se tabletama blokiraju osjećaji jer kad tad
se taj proces mora proći ma kako težak i tužan bio.
Samo hrabro i drži se
ozanavg is offline  
Old 07.07.2013., 22:09   #36
ne pijem inace tablete, zbilja odbijam svakakve ljekove al ovo danas sam morala,srce lupalo sto na sat,tresla sam se, tuzna sam i dalje i bit cu dugo dugo,samo trebam biti smirena((
hvala vam svima,moram se jadati ovdje,jer samo macji batleri razumiju


Nadam se da je tamo gore sad sretna,jer tamo nema boli i patnje. Mozda je samo otisla tati,bila je njegova mezimica, kad je on otisao ona je bila nekoliko dana u komi. Nije htjela papati,piti,samo je tupo lezala. Sad su opet zajedno
Djevojče is offline  
Old 07.07.2013., 22:28   #37
Djevojče drži se draga,nažalost znam kako ti je,u zadnjih par dana su mi dvije mace preminule na rukama,mace koje sam othranila i zavolila koda su mi djeca,a manje od toga i nisu bili.....bol je prevelika,ali moraš dalje,isplači se dobro i u mislima zadrži samo one lijepe trenutke dok ste bile zajedno.
cupanka is offline  
Old 07.07.2013., 22:29   #38
Quote:
Djevojče kaže: Pogledaj post
Ne znam, ne znam sto se desilo ali rane su bile grozne... preko 4 godinice je isla i preko ograde i u kuci se zavlacila na cudna mjesta,nikad nista nije bilo,zato ne vjerujem da je ograda ,nego nesto drugo

Morala sam popiti tablete za smirenje kako mi je grozno.
a jel vet nije spomenuo na sta sumnja obzirom na vrstu rane, mislim, nekako mi se cini da bi oni trebali moc prepoznat ako je nekakva ajmo rec slucajna ozljeda ili je nesto namjerno napravljeno

drz se, grozno je znam, al bit ce bolje, odbolovat ces i prezalovat i cim prije si nabavis novu micu, vidit ces kako ce te ona iznova razveseljavat
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 07.07.2013., 23:12   #39
Djevojče, dodatno me pogodilo kad sam ti vidila sliku mace
Ista moja Coco, mala crnica
wasp x is offline  
Old 07.07.2013., 23:31   #40
Djevojce ( strasno mi je zao! koliko sam se ova tri dana brinula za svoje,ne mogu ni zamislit... zao mi je strasno

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
gabrijella is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.