Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2014., 18:04   #61
Berlin

To što ovaj video odražava stvarnost:
http://www.youtube.com/watch?v=rS2nIlPVOh8

To što sve što su mi cijeli život govorili da se ne može, se ipak može. Što smijem na glas reći da želim nešto napraviti za opće dobro, a da se na meni ne izredaju svi koji me zato smatraju budalom koju treba iskoristiti. Što je javni prijevoz san snova. Što su ulice široke, parkovi ogromni i u njima intervencije u prirodni okoliš minimalne. Što nasuprot mitovima koje sam slušao doma, ovdje jedem bolju hranu za manje para. Što ako za nečime ima potrebe, ima i tko će ju zadovoljiti. Što izrabljivački kapitalizam postoji, ali mu se ne moraš pridružiti ako nećeš. Što ni po kojem pitanju ne možeš biti toliko ekscentričan da se ističeš - konačno sam doživio da sam dosadan i običan Što kamo god krenuo, nema plafona.

Što konačno mogu biti iskren i neposredan s ljudima! Koliko je ovo olakšanje, to ne mogu opisati

To što ovdje nije bauk ostariti, jer kao star i dalje normalno sudjeluješ u društvu, ne gadiš se ljudima i podrazumjeva se da imaš potrebe za avanturom, ljubavi i samorealizacijom kao i svi ostali.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:23   #62
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
To što ovaj video odražava stvarnost:
http://www.youtube.com/watch?v=rS2nIlPVOh8

To što sve što su mi cijeli život govorili da se ne može, se ipak može. Što smijem na glas reći da želim nešto napraviti za opće dobro, a da se na meni ne izredaju svi koji me zato smatraju budalom koju treba iskoristiti. Što je javni prijevoz san snova. Što su ulice široke, parkovi ogromni i u njima intervencije u prirodni okoliš minimalne. Što nasuprot mitovima koje sam slušao doma, ovdje jedem bolju hranu za manje para. Što ako za nečime ima potrebe, ima i tko će ju zadovoljiti. Što izrabljivački kapitalizam postoji, ali mu se ne moraš pridružiti ako nećeš. Što ni po kojem pitanju ne možeš biti toliko ekscentričan da se ističeš - konačno sam doživio da sam dosadan i običan Što kamo god krenuo, nema plafona.

Što konačno mogu biti iskren i neposredan s ljudima! Koliko je ovo olakšanje, to ne mogu opisati

To što ovdje nije bauk ostariti, jer kao star i dalje normalno sudjeluješ u društvu, ne gadiš se ljudima i podrazumjeva se da imaš potrebe za avanturom, ljubavi i samorealizacijom kao i svi ostali.
Predivno!
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 06:04   #63
Kanada, Calgary

Cist grad, posla u izobilju, pivo odlicno, nije prevruce, prekrasne planine samo sat udaljene, ljubaznost Kanadjana, nesto tako divno nisam nigdje u svijetu dozivio, zene, jako ljubazne i spremne su za flertovanje, same prilaze katkad haha...

losa strana Kanade je ocajna hrana i duga zima kao ova prosla...zbilja u depresiju malo baca
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 22:23   #64
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Kanada, Calgary


losa strana Kanade je ocajna hrana i duga zima kao ova prosla...zbilja u depresiju malo baca
Nemoj baš tako jako generalizirati

Ja sam vezana uz dio Kanade gdje niti je nešto jako hladno (temperatura rijetko padne ispod nule) niti je hrana očajna
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 12:45   #65
Da, ali je on naveo Calgary a ne BC.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 15:43   #66
Da, ali rekao je da je loša stvar Kanade hladnoća, dakle, generalizirao je.

Zbog takvog načina izražavanja ljudi koji nemaju nekog većeg znanja o Kanadi stječu dojam da je cijela Kanada jako hladna i snježna što uopće nije istina.
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 15:59   #67
Kanada jest hladna zemlja, Bože dragi, pogledaj na kojem je meridijanu.

Da nije ono malo Pacifika ( a i tamo je kiša...)...

Generalno je hladna i ja tu ne vidim problem što je on to izjavio.

To je isto kao da kažeš da Hrvatska nije morska zemlja zato jer eto u Slavoniji nema mora.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 17:07   #68
U dijelu Kanade gdje ja živim i gdje živi još nekoliko milijuna ljudi snijega gotovo i da nema a izbor hrane je dosta dobar.
Vrijeme je zimi toplije nego je npr. u Zagrebu i imam mogućnost odlaska u restorane raznih nacionalnih kuhinja po relativno pristupačnim cijenama. I to je ono što ja vidim kao prednost i što me na neki način oduševljava.

Tako da ako netko želi imigrirati u Kanadu a priječi ga to da je čuo da je tamo jako hladno sada ima informaciju da nije u svim dijelovima Kanade jako hladno i užasna hrana nego da ima i dijelova Kanade u kojima je drugačije.


Uvijek je bolje ako se stvari preciznije odrede nego generaliziraju.
Već sam puno puta doživjela da me ljudi žale što moram živjeti u vremenskim uvjetima gdje je po njihovom mišljenju većinu godine snijeg, led i temperatura od -20 i gdje se konstantno smrzavam a istina je jako daleko od toga. Tako da imam potrebu razbiti generalizaciju jer u mome slučaju ta generalizacija konstantno navodi ljude na krivu predodžbu.
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 17:22   #69
Odusevljava me kako je sve pojednostavljeno. S obzirom na standard elektronika, auti, shopping je jeftin.

Masu razlicitih nacija, kuhinja, prirodne ljepote itd.

Oduvijek me je odusevljavala prilika za boljim koju ova zemlja pruza (sta god bolje znacilo odredjenoj osobi, nemoraju bit samo financije).

USA
__________________
Meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne
jacko89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 21:16   #70
red rad i disciplina
koje u Vienni ima mozda manje nego drugdje s obzirom da je tesko srest pravog austrijanca, sve zauzela dijaspora & turci & azijati & co, no razlika u mentalitetu se osjeti.
ljudi gledaju svoja posla, mozes izgledat i radit sto hoces, decki se ljubit i drzat za ruke npr bez da itko gives a fuck
vidljiva i dostupna policija po gradu koja drzi ulice na oku (u nekim Bezirkima vise u nekima manje ofc)
to sto nakon posla i rada i truda actually ti ostane vise nego dovoljno za lijep privatan zivot - pogotovo ako vas je dvoje s placama
with that said, 13 & 14 placa
masa kafica, restorana, barova, ovoga onoga - gdje god pozelis, mozes
zelenilo, parkovi, urednost i briga za iste

...a mozda sam samo jos uvijek u honeymoon fazi pa mi se svaka pizdarija svidja iako sumnjam, nakon 4 godine brijem da je i realnost udarila

Lijepa nasa samo za odmor (iako i to sve manje)
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:00   #71
Zapadna Njemačka

Jako opušteni ljudi, jeftina hrana iako je voće i povrće bez okusa i mirisa. Najbolje je kada promoviraju svoje šparoge, a jedva da bi prošle za napoj.
Vrlo kratke (cenzurirane) vijesti na TV-u.
To je sve.
aleks78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 09:08   #72
Istina je, Kanada je hladna
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:14   #73
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
U dijelu Kanade gdje ja živim i gdje živi još nekoliko milijuna ljudi snijega gotovo i da nema a izbor hrane je dosta dobar.
Vrijeme je zimi toplije nego je npr. u Zagrebu i imam mogućnost odlaska u restorane raznih nacionalnih kuhinja po relativno pristupačnim cijenama. I to je ono što ja vidim kao prednost i što me na neki način oduševljava.

Tako da ako netko želi imigrirati u Kanadu a priječi ga to da je čuo da je tamo jako hladno sada ima informaciju da nije u svim dijelovima Kanade jako hladno i užasna hrana nego da ima i dijelova Kanade u kojima je drugačije.


Uvijek je bolje ako se stvari preciznije odrede nego generaliziraju.
Već sam puno puta doživjela da me ljudi žale što moram živjeti u vremenskim uvjetima gdje je po njihovom mišljenju većinu godine snijeg, led i temperatura od -20 i gdje se konstantno smrzavam a istina je jako daleko od toga. Tako da imam potrebu razbiti generalizaciju jer u mome slučaju ta generalizacija konstantno navodi ljude na krivu predodžbu.
Mozes li molim te napisati tocno u kojem dijelu Kanade zivis?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:32   #74
Vancouver metropolitan area, British Columbia
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 19:45   #75
pa da i pretpostavio sam posto je tu klima cak dosta slicna nasoj i na jugu..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 17:12   #76
Pa gdje bi živjela nakon onog što je opisala, samo na Pacifiku je takvo vrijeme. I dosadna kiša. Zato je i grunge nastao u tom dijelu, malo južnije...
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 19:42   #77
Hladno je na sjeveru(u Yukonu, Nunavutu i NW teritoriju)...ta hladnoca nije problem koliko duzina. U ove tri sredisnje provincije(Alberta, Sask i Manitoba) zima moze trajati do pocetka 5mj, ovdje kod nas do praznika u 5mj je moguce da padne snijeg. Svaka godina bude drugacija, pa nekad vec i pocetkom aprila mozemo vidjet da drvece buja, a nekad mozemo sredinom 5og vidjeti snjeznu oluju(koja se doduse otopi, sljedeci dan), takodjer postoje neke oscilacije kada u sredini sijecnja temp. ode do 7-10 stupnjeva na par dana, nekad u ozujku slicna stvar. Ta duzina je najgora(od 10mj pa vrlo vjerojatno do 5og)...dok Ontario, dijelovi Quebeca i BC imaju proljece kad i svugdje na svijetu...

Inace, ono kaj me odusevilo neki dan to da su poceli uredivati balkone i vanjsku stranu zgrade iz zajednickog budjeta vlasnika(mi rentamo), zgrada je stara 30tak mozda do 40g i ne izgleda tako lose, ali hoce je vizualno dotjerati...
Takodjer i hrpi novih zgrada osvjezuju i preureduju fasade...ove godine konstrukcija je na svakom koraku. Pa onda biciklisticke staze i parkovi...(Edmonton ima najvise parkova i zelenih povrsina u Sj.Americi) se stalno ureduju i odrzavaju, svake godine se posadi 5000 novih drveca...
Takodjer u hrpi stvari postoje javne tribine gdje mozes doci i dati svoju ideju tipa nove bicklisticke staze ili nova linija vlaka. Jednom su nam cak poslali i kao census od grada nekakav koji smo morali ispuniti bilo je neznam 10tak pitanja, jeste li za ovo, jeste li za ono, da li bi mijenjali ovo ili ono... itd.
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:25   #78
Pa možete li napisati o kojem gradu i državi se radi, kad već pišete sve drugo?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:49   #79
Pa jel ti čitaš, Tihi ocean, Vancouver, Britanska kolumbija.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 10:07   #80
Njemacka

Ponekad sitnice.
Odusevljena sam da u medjuvremenu pri slanju pisama postom postoji "Einwurfeinschreiben", ne samo (Übergabe)- "Einschreiben".

Ukratko za one koji ne zive u DE: Radi se o preporucenim pismima, kod ovog Einwurfeinschreiben-a postar osobno potpisuje i upisuje tocno vrijeme "isporuke" pisma u postanski sanducic, znaci primatelj ne potpisuje, ne ceka postara/pismo doma, ne dobiva obavijest u sanducicu da osobno u posti moze podignuti svoje pismo (ako nije bio doma). Postar potpisom garantira isporuku preporucenog pisma.
Naravno da i dalje postoji "standardno" preporuceno slanje pisama pri kojem je nuzno da primatelj osobno (ili opunomocenik) potpisu prijem pisma.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.