Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 18:30   #2101
Sestre iz prethodnog legla imale su ozbiljnih problema s jetrom. Čim smo čuli za njih, napravili smo pretrage koje su pokazale da je s njom sve u redu.
No, prošlo je od tada par godina pa rekoh neka malo provjere kada je već tamo. Inače ne bih ni ja na sistematski s četiri godine jer nema nikakvih problema.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:56   #2102
Ni ja ne vodim svog na sistematski, ne izazivam zlo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:17   #2103
Ljubimcoljupci, vrijeme je za chat! - Vol. 2

Full sistematski ne, mislio sam na osnovnu biokemiju.

Ipak nemamo nito jednu pretragu nakon njegova cetvrtog mjeseca kada smo zbog malog rasta sumnjali na jetru (yorkici su 10x od ostalih skloni liver shuntu).

OK, necemo cackati mecku
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 12:22   #2104
Moj je bio naoko skroz zdrav, nikad nikakvih sranja do preklani - kamenci na mjehuru. U roku od 24 sata ga jadnička skroz začepilo - hitna operacija i sranje na sranje - užasne alergijske reakcije na medicinsku hranu, proljev i svašta nešto. Kad je došao sebi sam ga odvela na kompletan sistematski jer sam sebi ufilmavala da mu je svašta i guglala razna sranja. Pokazalo se da je sve ok.

Od tada redovno nosimo mokracu na analizu i sad ćemo opet i biokemiju napraviti. Bolje spriječiti nego liječiti.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 11:14   #2105
Na vidku je novi Zakon o zaštiti životinja. Svi su oduševljeni, svi ga hvale i busaju se u prsa - od premijera pa do PŽ-a, a mediji i opet krivo prikazuju stvari. Zakon nije usvojen dok Sabor ne donese odluku o njegovu proglašenju, a ne da ga potvrdi. O donošenju i utvrđivanju podzakonskih akata, kojekakvih pravilnika, a moguće i izmjena i dopuna jer su sigurno nešto previdjeli, da se i ne govori. Najgore je što se u tekstu izričito kaže kako već desetak godina postoji obveza o osnivanju skloništa, ali to nije ispoštovano u svim županijama. A to su bila skloništa u kojima se pse usmrćivalo. Ne vjerujem da će se u praksi išta promijeniti, osim što će zaštitari gubiti živce pozivajući se na zakonske odredbe.

No, bar imamo propis.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:16   #2106
Kao korisnica Tractiveove usluge, redovito od njih primam mejlove. Pa sam dobila i link na članak o osam pasmina koje su najsklonije "gubljenju". Labradori su na drugom mjestu, a Sitko je u svih osam i nešto godina što je sa mnom jedva dvostruko premašila kvotu koja se inače predviđa za mjesečni rok. Bolje da ne zna, mogla bi se početi više truditi.

8 dog breeds most likely to run away.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:54   #2107
U superknjižari na 70% popustu je enciklopedija pasa. Još 7 sati
Zgodna knjiga, još zgodnija na takvom popustu

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:46   #2108
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Kao korisnica Tractiveove usluge, redovito od njih primam mejlove. Pa sam dobila i link na članak o osam pasmina koje su najsklonije "gubljenju". Labradori su na drugom mjestu, a Sitko je u svih osam i nešto godina što je sa mnom jedva dvostruko premašila kvotu koja se inače predviđa za mjesečni rok. Bolje da ne zna, mogla bi se početi više truditi.

8 dog breeds most likely to run away.
Moj priljepak je očito ne tipičan Jackie po tom pitanju. Bez njega teško mogu i na wc. Kakvo gubljenje.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:19   #2109
Jedno kratko putovanje u susjednu državu i pomisliš da je život u Zagrebu sa psom raj i ništa nam ne fali.
Banja Luka. Prekriženi psi na ulazima u parkove. Psi ne smiju na terasu kafića hotela Bosna u samom centru... Ne da psi ne smiju u restorane nego ni na njihove terase. Ma ne može ni na terasu čevabdžinice. Jučer smo odustali od ručka i pokupili se za Zagreb jer nam se više nije dalo obijati pragove i pitati možemo li sa psom na terasu. Jedan restoran za koji smo znali da može, jer smo u njemu bili na piću u subotu, nedjeljom ne radi.
Ako netko zna za neko mjesto gdje su psi dobrodošli neka napiše. Možda nam zatreba.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:49   #2110
Eh Coco, kada si otišla " u nazad "

Ne velim da je HR ultra super razvijena država; no BiH itekako zaostaje za HR pa nema ni smisla uspoređivati ih.

Po uređenju, infrastrukturi i tako tome; o narodu neću
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:14   #2111
Nemojte zanemariti kako je u BiH izrazita islamizacija u tijeku (ok, ne u BL) i da psi kulturoloski nisu omiljeni.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:30   #2112
Ne bih pisao danasnje dogadanje ali me toliko ljudsko licemjerje i sebicnost iznerviralo da se negdje moram istresti.

Imam na kraju ulice jednu obitelj koja ima starog ovcara koji je oduvijek bio samosetac. Sve je to funkcioniralo sve ove godine dok se nije nakupilo 14 godina i pas poceo za sobom vuci testise, a kako je poceo cudno disati i jos cudnije lajati ocito je i metastaziralo

Na pitanje zasto psa ne rijese muka odgovaraju da se to kosi s njihovim uvjerenjima (prakticki spavaju u crkvi, imaju i zasto)

I tako se to vuce vec dvije godine, stiglo ljeto i osla familija svak na svoju stranu, osim mlade cure koja je vise za derneke nego brigu o tesko bolesnom psu.

Prekjucer prije razlaza pitam patera familiasa hoce li psa rijesiti prije nego sto svi odu on odgovara da ga vodi na vikendicu i tamo ce ga lovci rijesiti. OK

Jucer svak na svoju stranu, virnem u dvoriste a pas spava pod balkonom

Ima hrane jer vise prakticki ne jede, nekako se uspije dignuti ali nuzdu vrsi pod sebe..
Cijeli dan smisljamo kako izvesti da mu mozemo mijenjati vodu - njegov teritorij, ne bas blag karakter i u ovom stanju bi nekoga mogao napasti.

Stavili smo mu zdjelicu kraj ograde gdje mu mozemo nadoljevati, a jadnik se nekako dovukao i uredno pije. Sva sreca.

Definitivno nece dugo, nadam se da ce se u agoniji negdje zavuci i brzo uginuti pa da nadu zanimljiv poklon koji bude crvio cijelo ljeto.

Ljudi su govna.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:32   #2113
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Eh Coco, kada si otišla " u nazad "

Ne velim da je HR ultra super razvijena država; no BiH itekako zaostaje za HR pa nema ni smisla uspoređivati ih.

Po uređenju, infrastrukturi i tako tome; o narodu neću
Otišao
Bili smo u BL već nekoliko puta ali uvijek na jedan dan i posjećivali smo rodbinu. Kako je tada bila hladno vrijeme, vidjeli smo da je zabranjen ulaz u ugostiteljske objekte, unutarnji prostor, no toga ima i kod nas.
Ovaj put smo bili dva dana pa je trebalo naći mjesto za prespavati. Na booking.com ima dosta smještaja, ali kad se uključi filter "pets allowed" izbor se drastično smanji. Nije mi palo na pamet da je toliki problem i s terasama lokala.

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Nemojte zanemariti kako je u BiH izrazita islamizacija u tijeku (ok, ne u BL) i da psi kulturoloski nisu omiljeni.
U BL je izrazita deislamizacija. Osim naziva ulica, oni su mijenjali nazive dijelova grada, sela, brda...
Šehitluci su sada Banj brdo, Budžak je Lazarevo, Hiseta je Kočićev vijenac, Mejdan je postao Obilićevo, a Gornji Šeher postade Srpske Toplice (pazi toplice, ne banja )

U srijedu idemo u Beograd. Nadam se da je tamo bar malo bolja situacija.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:20   #2114
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Otišao
Bili smo u BL već nekoliko puta ali uvijek na jedan dan i posjećivali smo rodbinu. Kako je tada bila hladno vrijeme, vidjeli smo da je zabranjen ulaz u ugostiteljske objekte, unutarnji prostor, no toga ima i kod nas.
Ovaj put smo bili dva dana pa je trebalo naći mjesto za prespavati. Na booking.com ima dosta smještaja, ali kad se uključi filter "pets allowed" izbor se drastično smanji. Nije mi palo na pamet da je toliki problem i s terasama lokala.



U BL je izrazita deislamizacija. Osim naziva ulica, oni su mijenjali nazive dijelova grada, sela, brda...
Šehitluci su sada Banj brdo, Budžak je Lazarevo, Hiseta je Kočićev vijenac, Mejdan je postao Obilićevo, a Gornji Šeher postade Srpske Toplice (pazi toplice, ne banja )

U srijedu idemo u Beograd. Nadam se da je tamo bar malo bolja situacija.
Uf, ne znam, aj bas javi kako je u BG. Isla dosta cesto al poslovno bez pasice, i zaprepastena brojem lutalica po cesti ....
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:35   #2115
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Otišao

Joj sorry......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:47   #2116
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Uf, ne znam, aj bas javi kako je u BG. Isla dosta cesto al poslovno bez pasice, i zaprepastena brojem lutalica po cesti ....
Ni moj pas tamo nije krocio a ni nece. Svejedno, i mene interesira, s obzirom na broj lutalica, kakav je tretman pasa koji su u pratnji vlasnika.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 23:22   #2117
Nije ni da je u RH idealno. Čak i u ZG na mnogim mjestima ne mozeš (mislim na terase) sa psom koji je na lajni.
A da o nekim djelovima na moru da ni ne govorim. Možeš imati 50 lajni, uvijek pokupiti a pogledi i komentari su jedinstveni. Dok na nekim mjestima će i psu donijeti vodu. Nama su u Varaždinu (na glavnom trgu donijeli)
Izbacuju i slijepe osobe sa psima vodičima nasilno, a di ne će "zdrave".

No sa obzirom na to koliko ljudi nije čulo za lajnu, a pokupiti iza psa je mnoge nuklearna fizika ne ljutim se na ljude koji "pušu na hladno" i imaju unaprijed mišljenje da će pas biti neposlušan i ne dozvoljavaju pse u objektima. Da su neposlušni psi iznimka drugačiji bi i odnos bio.
Dobro, ja osobno ne bih na terasu gdje se jede sa psom da dlake ne idu u tanjur ljudima.

BiH je istina vjerska država i istina je da su za mnoge psi i životinje "prljava stvorenja"

Uostalom, svaki privatni vlasnik može ograničiti pristup i imati svoja pravila (od toga da se plati unaprijed, do toga da nosiš sako) pa tako i da pas ne može.

Mi to možemo kazniti samo tako da njima me ostavimo svoj novac. Sve ostalo je promašeno.

Postoji dosta mjesta gdje se može sa psima pa se čovjek prilagodi

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 07:41   #2118
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post

Ljudi su govna.
sve si rekao.
pa ja to ne vjerujem. čitala sam 3 puta i ne vjerujem.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:19   #2119
Smilovala se starija kcerka koja se nedavno odselila (ona se jedina bavila s njim dok je bila ovdje) i jucer potegnula s drugog kraja grada kako bi ga odvela vetu. Ajde, barem se ne muci.

Sad imamo nove manevre u ulici u vidu shizofrenicara koj je nabavio predivnu bebu pekinezera i kojeg inace obozava, a sad je u munjenoj fazi pa ga pusta da trckara po prometnoj cesti dok ga ostatak komsiluka lovi i vraca u dvoriste
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 11:35   #2120
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Smilovala se starija kcerka koja se nedavno odselila (ona se jedina bavila s njim dok je bila ovdje) i jucer potegnula s drugog kraja grada kako bi ga odvela vetu. Ajde, barem se ne muci.

Sad imamo nove manevre u ulici u vidu shizofrenicara koj je nabavio predivnu bebu pekinezera i kojeg inace obozava, a sad je u munjenoj fazi pa ga pusta da trckara po prometnoj cesti dok ga ostatak komsiluka lovi i vraca u dvoriste


Pa jel taj živi sam ili sa familijom?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.