Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 12:44   #61
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Pa što nije uložila u sebe? Kad je već nešto zaradila, mogla si je platiti i neko obrazovanje i otići u neki perspektivniji sektor. Hvala Bogu pa na Zapadu imaš malu milijardu karijera, a ne kao u Hrvatskoj 10 zanimanja i to je to .
Stepenicu po stepenicu.
Isto tako ja mogu tebi kazati da u Hrvatskoj postoji miljardu karijera i svakoga tko ide vani mogu pitati sto se ne potrudi ovdje.

Ako mislis da u Hrvatskoj postoji 10 zanimanja a na zapadu tisucu, eto ti prilika da zauzmes trzisnu nisu! Imamo 990 poslova za koje se nitko nije sjetio da ih obavlja.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:45   #62
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Isto tako ja mogu tebi kazati da u Hrvatskoj postoji miljardu karijera i svakoga tko ide vani mogu pitati sto se ne potrudi ovdje.
Ova ti je dobra.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:47   #63
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ova ti je dobra.
Sto je smijesno?
Jeli tebi jasno koliko u Hrvatskoj postoji ljudi koji tu jako dobro ili u najmanju ruku pristojno zive?
Ti pricas o nekakvim privatnim firmama kao da u nas nema ljudi koji posjeduju privatne firme, za koje rade drugi i koji zaradjuju miljune.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:55   #64
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako mislis da u Hrvatskoj postoji 10 zanimanja a na zapadu tisucu, eto ti prilika da zauzmes trzisnu nisu! Imamo 990 poslova za koje se nitko nije sjetio da ih obavlja.
Za određeno zanimanje mora biti i potražnje. To su valjda neke osnove ekonomije. Hrvatska je jednostavno što premala, što nerazvijena, što prebirokratizirana, što konzervativna, što svašta nešto. Jednostavno loši smo za poslovanje, generalno.

Uspjeti se može u zemljama koje potiču ljude na uspjeh, a ne one koje guše uspjeh i tu svaka daljna priča završava. Svatko ide tamo gdje mu je bolje i to je legitimno. Nitko nikome ne duguje ništa.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:59   #65
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto je smijesno?
Jeli tebi jasno koliko u Hrvatskoj postoji ljudi koji tu jako dobro ili u najmanju ruku pristojno zive?
Ti pricas o nekakvim privatnim firmama kao da u nas nema ljudi koji posjeduju privatne firme, za koje rade drugi i koji zaradjuju miljune.
Apsolutno da ima. Takvih ima i u Angoli i Nigeriji pa ne znam na što ciljaš.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:12   #66
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Apsolutno da ima. Takvih ima i u Angoli i Nigeriji pa ne znam na što ciljaš.
Ciljam na to da nemas pojma o cemu pricas!! Kakva te Anglola i Nijerija spopale.
U Hrvatskoj ima tisuce i tisuce firmi koje se bave najrazlicitijim poslovima..ubiti 90% Hrvata koji rade vani se mogu vrlo slicnim poslom baviti i kod kuce, posebno oni koje vidjam po hotelima, restoranima i kaficima koje susrecem svaki puta kada odem na poslovni put.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 28.01.2016. at 13:25.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:14   #67
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Za određeno zanimanje mora biti i potražnje. To su valjda neke osnove ekonomije. Hrvatska je jednostavno što premala, što nerazvijena, što prebirokratizirana, što konzervativna, što svašta nešto. Jednostavno loši smo za poslovanje, generalno. .
Za farbanje kuca iz tvog primjera uvijek ima potraznje, evo ja sada trazim nekoga da mi ofarba komplet stan.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:28   #68
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ciljam na to da nemas pojma o cemu pricas!! Kakva te Anglola i Nijerija spopale.
Ili zelis reci da je zapad pun Hrvata svemirskih inzenjera.
Ne ti ćeš me naučit.

Pa slijedom tvoje retardirane logike samo sam napomenuo da i u Angoli i Nigeriji ima ljudi koji dobro žive što za ostatak stanovništva ne znači da su te zemlje perspektivne za dobar život.

Gdje sam ja napisao da moraš biti svemirski inženjer da bi išao van? Rekao sam samo da vani imaš više prilika ako hoćeš raditi što je jebena činjenica.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Za farbanje kuca iz tvog primjera uvijek ima potraznje, evo ja sada trazim nekoga da mi ofarba komplet stan.
Pa plavi oglasnik u šake i nađi si majstora.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:30   #69
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ne ti ćeš me naučit.

Pa slijedom tvoje retardirane logike samo sam napomenuo da i u Angoli i Nigeriji ima ljudi koji dobro žive što za ostatak stanovništva ne znači da su te zemlje perspektivne za dobar život. :
Ti prvi poceo sa retardiranom logikom da svaki Hrvat vani moze otvoriti privatni biznis.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:31   #70
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Pa plavi oglasnik u šake i nađi si majstora.
Ja sam mislio nazvati onog tvog prijatelja sto ima privatnu firmu u USA i koji farba kuce, jer u nas takvi ne postoje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:34   #71
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja napisao da moraš biti svemirski inženjer da bi išao van? Rekao sam samo da vani imaš više prilika ako hoćeš raditi što je jebena činjenica.
Oprosti jer sam te krivo shvatio. Ja sam mislio da si rekao kako u Hrvatskoj ima deset zanimanja a vani miljardu izmedju ostalog i pituranje kuca.

Moja greska.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:48   #72
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio nazvati onog tvog prijatelja sto ima privatnu firmu u USA i koji farba kuce, jer u nas takvi ne postoje.
Kakvo besramno izvrtanje. Tipično balkanski.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Oprosti jer sam te krivo shvatio. Ja sam mislio da si rekao kako u Hrvatskoj ima deset zanimanja a vani miljardu izmedju ostalog i pituranje kuca.

Moja greska.
Pa i ima. Za mnoga zanimanja u Hrvatskoj nema tržišta. Moje je među njima. Ako se koje i nađe to je sprdačina, a ne posao i karijera. Jednostavno rast i razvoj jest vani. U Hrvatskoj čovjek profesionalno može samo stagnirati ili zaostajati. Nekome to odgovara, ali nekima bome i ne.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 13:56   #73
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ti prvi poceo sa retardiranom logikom da svaki Hrvat vani moze otvoriti privatni biznis.
Gdje sam ja to igdje izričito napomenuo? Jesi li ti neki stranački vojnik jer opasno zaudaraš na HDZ/SDP/dodajostatakološapoželji.

U globalu sam htio napomenuti da svatko tko želi raditi, Zapad je puno bolje mjesto za rad i razvoj od Hrvatske. Samim slijedom nije problem niti Hrvatu, niti Indijcu niti pingvinu u Americi otvoriti svoju firmu i razvijati posao. Razlog tomu jest činjenica da je tamo to znatno olakšano jer se cijela država bazira na privatnom poduzetništvu. Velika su i bogata država i jasno je da pruža više šansi.

I dalje stojim pri toj izjavi pa kome pravo, kome krivo. Nemam namjeru dokazivati da je dan svijetlost, a noć mrak.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:01   #74
"Više prilika za rad" znači da postoji ravnoteža ponude i potražnje za nekim zanimanjem..
Ako se u Hrvatskoj na 1 radno mjesto u cvjećarnici javi 100 kandidata, od toga 20 dovoljno dobrih, znači da ta ravnoteža ne postoji, njih 19 gube vrijeme u Hrvatskoj jer ne mogu "pronaći" radna mjesta koja ne postoje.
U zemljama u kojima na izlogu po mjesec dana stoji oglas da traže prodavača ta ravnoteža je puno bolja.

Zadnje uređivanje zgubydan : 28.01.2016. at 14:14.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:02   #75
saurus u zadnje tri recenice nisi propustio napisati neku glupu osobnu uvredu. Ako neces civilizirano raspravljati onda mislim da smo zavrsili.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:04   #76
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Na koncu, sto ih vise ode, to ce biti manje nezaposlenosti a time i vece mogucnosti za nas koji ostajemo!!! A to moze biti samo dobra vijest!!!
Nažalost, u ekonomiji stvari ne idu ovako. Što više mladih i obrazovanih ljudi ode, to će dugoročno stanje u ekonomiji bit lošije. Nikakvih većih mogučnosti neće biti, osim za uhljebe, i to kratkoročno. Nemožeš imati održivi rast gospodarstva baziran na staračkom stanovništvu.

Uostalom, gomila ljudi je otišla van, a stopa nezaposlenost je i dalje ogromna.
BonScott is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:15   #77
Quote:
BonScott kaže: Pogledaj post
Uostalom, gomila ljudi je otišla van, a stopa nezaposlenost je i dalje ogromna.
Broj nezaposlenih se krece oko 300-350,000 a broj koji su otisli vani se mjeri u desecima tisuca.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 14:35   #78
u prolazu oprosti ali saurs ti je sve lijepo napisao.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 15:24   #79
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Neznam da je napisao i jednu jedinu tvrdnju da vec u sljedecoj recenici nije to pogazio.
Na kraju je dosao do generalne tvrdnje kako je na zapadu bolja poslovna klima..a i tu je zajebao sa nekom gluposcu oko drzave i privatnog vlasnistva.



Ja cu ponoviti ispocetka. Ja u porodici imam dva slucaja odlaska na zapad, jedan je sestra koja je izgubila deset godina baveci se tipicnim poslovima kojima se bave nasi uklucujuci sve one sa kojima se druzila po bijelom svijetu a koji se sveo na zivotarenje a drugi je brat koji je napravio karijeru vani. Razlika je u tome sto se sestra bavila poslovima koje domaci ne zele raditi dok je brat bavi dobro placenom profesijom. Sestrino iskustvo je negativno, bratovo pozitivno.


Razlog zasto ovo pisem je u tome da kada procitam u Yutarnjem nesto u stilu "tu nisam mogla naci posao, a u Dablinu sam se odmah zaposlila u lancu kaficha, nije lako, ali eto vec si mogu priustiti izlet u prirodu"....ja zavrcem ocima.
Znam i ja primjere ljudi koji došli u Ameriku goli i bosi početkom i krajem 90-ih bez znanja jezika pa su sada ljudi. Radili su kao i tvoja sestra teške poslove, ali su išli u večernje škole i školovali se, bivali promovirani ili promijenili karijere i žive kao gospoda. Imaju dobre poslove i karijere. Nije bilo lako, bilo je teško ali nešto se malo tko vraća u Hrvatsku ili ex-Yu republike.


Inače slažem se za članke u novinama, previše su neobjektivni ali istina je uvijek u sredini. Niti je sve divno bajno i krasno, ali bome nije niti nemoguće. Tko želi raditi, stvarno neka ode i proba.
Uvijek mu ostaje solucija tvoje sestre, da se vrati kući i kaže kako je bacio xy godina svog života u ozbiljnom pokušaju da dođe do boljeg života, zar ne?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 15:51   #80
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Iskreno nemam pojma sto ti znaci pojam Hr Matrix.
Glede suprostavljanja, ma ne...brige mene hoce li netko otici iz hrvatske ili nece, dapace sto ih vise ode to ce trziste rada biti povoljnije po mene i opcenito nas koji tu ostajemo.

Nije to bas tako Agresija je prisutna cijelo vrijeme:
http://m.tportal.hr/magazin/385882/D...i-porazan.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.