Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 14:20   #581
Vdiš to je glavni razlog zašto se ovo širi Europom i svijetom. To što strada običan narod malo se to tiče onih koji imaju moć, odlučuju i mogu te stvari riješit. Dok od toga imaju još bolji profit i svaki dan dobivaju sve veću kontrolu nad običnim ljudima njima to u stvari ide u prilog i zašto bi to onda stvarno spriječavali, kada im to u stvari odgovara. Jedno je formalno nešto pričat i kao nešto radit, a drugo je potajno radit nešto sasvim drugo od onoga što pričaš i formalno zagovaraš.
krekre is offline  
Old 25.05.2017., 19:41   #582
http://www.foxnews.com/world/2017/05...in-athens.html

Bombaški napad u Ateni, ozlijedjen bivši premijer!
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 25.05.2017., 20:27   #583
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Te bajke tipa treba ovo i ono ne pomažu već odmažu jer se gubi prava uzročno-posljedična veza, a s time tvoji humani porivi da osudiš i teror i rat (što te podržavam) u ovom kontekstu postaju imbecilni i smiješni. Doduše, za razliku od mnogih ovdje makar si zadržao humani karakter.
Hvala na razumijevanju, to mi je uljepšalo dan.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 27.05.2017., 19:10   #584
Onima koji bi na licu mjesta likvidirali teroriste bez suđenja preporučam da pogledaju ovaj video i interesantnu priču!

https://www.youtube.com/watch?v=eEYXPJa1a5M

Dokaz više da svatko ima pravo na pravedno suđenje pa čak i teroristi.
krekre is offline  
Old 27.05.2017., 21:57   #585
Ja sam za suđenje teroristima da se vidi koja im je zapovijedna struktura.

A tek onda likvidacija.

I to javno prenošena.

Uspavaš ga, daš smrtonosnu injekciju - to sve preneseš u RL i live stream, tijelo mu spališ u krematoriju, a pepeo prosut u najbližu rijeku.

I sve to drito prenosit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 28.05.2017., 02:08   #586
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Terorizam je terorizam. Jedina razlika je, kao što je netko (čini mi se Sergio Ramos) napisao, da su kad su u pitanju IRA ili ETA ili raznorazni talijanski teroristi, ostali znali da su prilično sigurni u svojim državama, nije baš da je IRA radila pizdarije po Belgiji ili Švedskoj. Ovaj tip terorizma koji danas prevladava je rašireniji i potencijalno svaka zemlja može biti meta.
IRa i Eta su lokalne ili regionalne terorističke organizacije sa lokalnim ili regionalnim ciljevima.
Jedan veći dio islamskog terorizma proizilazi iz wehabizma ili selefizma koji je internacionalan i ima globalne ciljeve.

Na stranu što je svijet danas globalniji nego u vrijeme razoružanja Ire, npr. Nije isključeno da bi Ira danas napravila napad u npr. Bostonu ako bi ju se dovoljno stislo. Ili New Yorku...

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ja sam za suđenje teroristima da se vidi koja im je zapovijedna struktura.

A tek onda likvidacija.
A hebote Piskavac, onoliko godina na temi o Siriji i još uvijek nisi pohvatao osnovne stvari o wehabijama???

Nema tu neke vidljive zapovjedne strukture, organizacija im je horizontalna, a ne vertikalna. Šefove mijenjaju kao čarape i apsolutno je nevažno kada neki lider bude ubijen. K tome trebaš računati na to da i kada im je zapovjedni lanac vidljiv - stvari nisu takve kako ih percepiraš.

Najvažniji čovjek po pravilu nije onak koji ima čin ili koji je najistureniji nego neko 4-5 mjesta iza njegovih leđa.

Što se tiče radikalizacije - također klizav teren jer radikalizacija gotovo nikada nije linearna nego skokovita i nepredvidljiva.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
I to javno prenošena.

Uspavaš ga, daš smrtonosnu injekciju - to sve preneseš u RL i live stream, tijelo mu spališ u krematoriju, a pepeo prosut u najbližu rijeku.

I sve to drito prenosit.
Ukratko, zalažeš se za pristup Saudijske Arabije i Irana? Sa jedinom razlikom da se egzekucija ne radi vješanjem ili dekapitacijom nego injekcijom? Jako važna razlika!
RIOBOSS is offline  
Old 28.05.2017., 02:21   #587
Ma kakva sudjenja, još dodatni trošak. Teroriste se ne privodi pravdi nego se pravda privodi teroristima. Jaki su samo zato jer je obavještajni i represivni aparat slab, počni ih hvatat i rokat kak spada pa nećeš imat svakih 4-5 mjeseci neki teroristicki napad. Jebote jedan lopov Djurekovic je prošao grozno samo zato jer je bio lopov a ovi imaju dosije, povezani sa teroristickim celijama i nikom ništa, onak daj me nemoj jebat.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 28.05.2017., 03:40   #588
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ma kakva sudjenja, još dodatni trošak. Teroriste se ne privodi pravdi nego se pravda privodi teroristima. Jaki su samo zato jer je obavještajni i represivni aparat slab, počni ih hvatat i rokat kak spada pa nećeš imat svakih 4-5 mjeseci neki teroristicki napad. Jebote jedan lopov Djurekovic je prošao grozno samo zato jer je bio lopov a ovi imaju dosije, povezani sa teroristickim celijama i nikom ništa, onak daj me nemoj jebat.
I to je već viđeno, Guantanamo+egzekucije dronovima, pa nikakav rezultat na kraju. Čak štaviše - postaje sve gore i gore...

Otkud ti uopće da su teroristi jaki? Da su jaki ne bi bili očajni, a ono što čine je najčešće čisti očaj.
RIOBOSS is offline  
Old 28.05.2017., 08:39   #589
Ja bi to ovako rijesila.... zovite me grozna, ali islo bi ovako - prozvala bih neki otok svetim otokom - tj stepenicom do raja kojem ceznu. Otvorila anketu za slobodne dolaske i nagradne dolaske po procjeni policije.

Svi zeljni ubijanja drugih i sebe bi bili tamo. Ujedinila bi i radikalne npr. naciste i islamiste da imaju motivaciju ubijati jedni druge a ne samo sebe - ipak put u raj je poplocen ubojstvima nevjernika (u islamistickom slucaju).

Dala bi im puni arsenal oruzja, vrlo limitiranu hranu i vodu za kratki period boravka jer ionako zele umrijeti pa da mogu i na taj nacin...

Taj otok bi imao i "religijske" simbole koji im trebaju da dodu u raj, i upravljani internet da mogu pjevusiti ubilacke pjesme za motivaciju u dizanju u zrak...

Slobodnog svijeta vise ne bi vidjeli jer ga ionako preziru. U zatvorima ne bi bili baby sittani niti bi psiholozi dadiljali i odradikalizirali ih. Bilo bi moguce izaci iz tog kruga ako i samo ako se uistinu dokaze da im raj nije tako bitan vise, i na suptilne nacine testira ponasanje....

Mozda bi im i dala robote za silovanje.... cisto da budemo do kraja humani... moje misljenje o osobama koje zive za nanosenje boli i patnje drugima je vrlo nisko i ne zasluzuju nista drugo nego ostvarenje svog plana- prema sebi slicnima u izoliranim uvjetima....
Tutankhamon is offline  
Old 28.05.2017., 11:37   #590
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
I to je već viđeno, Guantanamo+egzekucije dronovima, pa nikakav rezultat na kraju. Čak štaviše - postaje sve gore i gore...

Otkud ti uopće da su teroristi jaki? Da su jaki ne bi bili očajni, a ono što čine je najčešće čisti očaj.
Točnije, nisu oni jaki koliko su države i službe slabe, da se preciznije izrazim...

Ma kakav Guantanamo, čiste likvidacije onih koji imaju veze sa teroristickim ćelijama i koji imaju dosije s bilo čime što ima veze sa terorizmom.

Jedna SFRJ se sa terorizmom borila deset puta uspješnije nego današanja Francuska.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Old 28.05.2017., 12:02   #591
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
I to je već viđeno, Guantanamo+egzekucije dronovima, pa nikakav rezultat na kraju. Čak štaviše - postaje sve gore i gore...

Otkud ti uopće da su teroristi jaki? Da su jaki ne bi bili očajni, a ono što čine je najčešće čisti očaj.
Što je razlog njihovog očaja ? Globalizacija i njezine nuspojave ?

Činjenica da ne možeš imati materijalni standard Zapada i zadržati vlastitu kulturu i civilizaciju ?


Jedan od uzroka terorizma bi bila potpuna ravnodušnost Zapada prema problemu tog usklađivanja u islamskim zemljama (ne svim jednako, naravno) ?

Nemogućnost potpune kontrole posljedica proxy ratova ?

Zapravo, nisam siguran da se radi o propustima, već o tome da većina javnosti nije u stanju jasno sagledati stvarne namjere i interese vlastitih upravljačkih elita.
cestar is offline  
Old 28.05.2017., 13:04   #592
Ovo što se tu piše je van svake pameti.
Egzekuciju bez suđenja, javna vješanja, koji je vama kurac?
Tko bi trebao biti egzekutor? Tko bi odlučivao koga ubiti?
Evo primjer, prije par godina pet šest likova je na trg bana Jelačića podmetnulo nekakvu bombu. I sad šta? Uhvatiti sve njih i javno ih na trgu objesiti? Da li isto napraviti i s članovima organizacije kojoj su pripadali ili samo njih objesiti? Pripadali su HDZ-u.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 28.05.2017., 13:11   #593
paaa, obzirom da su pripadali HDZu, odgovor je prilično jednostavan, zar ne? (šala mala)
Jo_Munja is offline  
Old 28.05.2017., 13:15   #594
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
paaa, obzirom da su pripadali HDZu, odgovor je prilično jednostavan, zar ne? (šala mala)
Koliko god da ne podnosim hdz, mislim da bi javno vješanje svih članova bilo malo ekstremno.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 28.05.2017., 13:16   #595
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Točnije, nisu oni jaki koliko su države i službe slabe, da se preciznije izrazim...

Ma kakav Guantanamo, čiste likvidacije onih koji imaju veze sa teroristickim ćelijama i koji imaju dosije s bilo čime što ima veze sa terorizmom.

Jedna SFRJ se sa terorizmom borila deset puta uspješnije nego današanja Francuska.
Naravno da se uspješno borila, kada vrijedi ona ne grizi ruku koja te hrani. Pa SFRJ je bila poligon za obuku terorista i to onih iz Sjeverne Koreje do ....

Zato je i el presidente bio tamo dočekan sa grandioznim sletovima kada je došao u posjet.

https://www.youtube.com/watch?v=ytwNt-UkfeQ
https://www.youtube.com/watch?v=89B87ag-brA
https://www.youtube.com/watch?v=dU53KD1DB8Y


A evo i o treorističkoj bazi u SFRJ!

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20...temedana02.asp

I da ne bi za terorizam krivili samo SFRJ to isto su radile mnoge tajne službe i drugih država, ovisno o politici svake države.

Ali ima ona počisti prvo ispred svojih vrata.

Zadnje uređivanje krekre : 28.05.2017. at 13:33.
krekre is offline  
Old 28.05.2017., 13:22   #596
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ovo što se tu piše je van svake pameti.
Egzekuciju bez suđenja, javna vješanja, koji je vama kurac?
Tko bi trebao biti egzekutor? Tko bi odlučivao koga ubiti?
Evo primjer, prije par godina pet šest likova je na trg bana Jelačića podmetnulo nekakvu bombu. I sad šta? Uhvatiti sve njih i javno ih na trgu objesiti? Da li isto napraviti i s članovima organizacije kojoj su pripadali ili samo njih objesiti? Pripadali su HDZ-u.
ne, treba im dati državne poslove ili još bolje penzije....
dk1 is offline  
Old 28.05.2017., 14:19   #597
Ali nije SFRJ bila teroristička država? Mislim na, ubijanje emigranata u inozemstvu. Koliko ono 68? Ili?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 28.05.2017., 14:27   #598
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali nije SFRJ bila teroristička država? Mislim na, ubijanje emigranata u inozemstvu. Koliko ono 68? Ili?

Ubijanje emigranata se baš ne bi moglo svrstati pod terorizam!

I Izrael je ubijao preko svojih tajnih službi po svijetu pa ih nitko zbog toga ne proziva za terorizam!
krekre is offline  
Old 28.05.2017., 14:42   #599
Ja ne bi nikog ubila! Ili naredila ubijanje. Sve sijace mrznje i smrti bi stacionirala na mjesto gdje bi mogli ispuniti svoje mastarije sa slicnima sebi. Mislim da bi to bilo divno rjesenje....

kako bi se utvrdivalo tko ide tamo- sijanje propagande smrti i mrznje, psiholoski pregled, i eto- uzivancija...

nazalost nema sanse da se to dogodi jer stiti ljudska prava ljudi koji zele uzeti zivot drugima. Primjer brevika je tipicni non sense liberalisticke kulture....
Tutankhamon is offline  
Old 28.05.2017., 14:42   #600
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ubijanje emigranata se baš ne bi moglo svrstati pod terorizam!

I Izrael je ubijao preko svojih tajnih službi po svijetu pa ih nitko zbog toga ne proziva za terorizam!
Ali mi nije jasno tada?
Znaci Izrael ubio vanka druge drzavaljanje nije terorizma, ubijeni israelci 72 u Munchen su terorizma?
Ubijeni dijasporasi nisu imali suđenje niti mogućnost obrane, od organizirane su skupine ubijeni bez pravne odluke pa jeli to inače definicija terorizma?
Po čemu je UDBA što je ubijala u Njemačkoj osobe bolja ili drugačija od RAF koji su isto u Njemačkoj ubijali osobe koji njiman nisu odgovarali?
Oboj nisu imali legitimitet za to!
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.