Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li uvoz radne snage u Hrvatsku?
Da 25 26.32%
Ne 67 70.53%
Ne znam 3 3.16%
Glasovatelji: 95. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2017., 15:10   #21
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Definitivno i to svih vrsta od top VSS-a do NKV-a. Kineze, Indijce, Arape, Afrikance svih vrsta. Ove potonje pogotovo koji na neisplatu plaće i muljanje reagiraju tako što ubijaju.



Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne fali ništa Poljskoj, ali ako ideš van, ne ideš načelno živjeti, nego raditi i zaraditi pare.

Lakše je čak i sa skupljim režijama i stanarinom uštedjeti ako je velika plaća.
U Poljskoj nije, od Poljske do Češke do Madžarske, plaće su premizerne za bilo kakvu štednju.

Druga je stvar ako ideš tamo živjet, udat/oženit se i ostat tamo cijeli život, ali opet, koliko god Poljska bila zdravija ekonomija od nas, jako mali broj će izabrati nju pored Švedske, Norvške, Njemačke, Irske ili Danske.
Mislim da generalno naša ekipa ide van da živi, a ne da zaradi. Prošla su ta vremena da se ide u Njemačku na bauštele i onda zarađuju pare da se doma kupi kuća i mercedes. Čak ni Imotski nema toliko mercedesa kao nekad.
Znam i ja neke koji su u Irskoj kao kratkotrajno, ali takvi se stvarno često vrate razočarani.

Mladi trebaju tražiti zemlje koje nude firme gdje se oni mogu usavršiti u svom poslu i onda sve činiti da oni postanu traženi, a ne da oni traže. Kod nas nažalost takvih ima strašno malo, a i oni su drek po broju zaposlenih još uvijek. Zato sasvim svejedno dal Poljska, Njemačka, Mađarska, sve te 3 zemlje imaju takve firme. Ako je lova cilj, onda ni Rumunjska nekad nije loš izbor, vjeruj mi znam iz vlastitog iskustva.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:11   #22
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Zasto bi itko dosao sljakat u Hrvatsku?? To je ko da prosjecni Hrvat odluci ic sljakat u Poljsku
Isto ko i oni što idu u Grčku.Tamo je puno bolje
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 15:48   #23
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Definitivno i to svih vrsta od top VSS-a do NKV-a. Kineze, Indijce, Arape, Afrikance svih vrsta. Ove potonje pogotovo koji na neisplatu plaće i muljanje reagiraju tako što ubijaju.
Dobri su Afrikanci, ali ni Indijci nisu za odbacit:

India tea workers kill owner in West Bengal pay dispute
http://www.bbc.com/news/world-asia-india-30167195
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 16:59   #24
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post





Mislim da generalno naša ekipa ide van da živi, a ne da zaradi. .
Teško...
Naši žele imati svoju nekretninu i u njoj provest mirovinu.

A osim u Hrvatskoj/BiH ju ne mogu imati.

Većina će mirovinu proves u Hrvatskoj, govorim za ekipu u Europi, ne one koji odu u Kanadu, Australiju i sl.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 17:55   #25
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Teško...
Naši žele imati svoju nekretninu i u njoj provest mirovinu.

A osim u Hrvatskoj/BiH ju ne mogu imati.

Većina će mirovinu proves u Hrvatskoj, govorim za ekipu u Europi, ne one koji odu u Kanadu, Australiju i sl.
Moš si mislit. Jesi li ti malo gledao cijene nekretnina po EU? Gotovo svugdje ćeš za svoj novac dobiti više nego u HR. O svijetu da ne govorim. Ali sve ima crno na bijelo pa izvoli i istražuj.

http://www.rightmove.co.uk/overseas-property.html

Zadnje uređivanje saurs : 29.01.2017. at 18:13.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 18:13   #26
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Dobri su Afrikanci, ali ni Indijci nisu za odbacit:

India tea workers kill owner in West Bengal pay dispute
http://www.bbc.com/news/world-asia-india-30167195
Nego što. Ovakve treba dovući da rade ovdje i to u što većem broju da ih ima.

http://www.namibian.com.na/index.php...read&id=116521

Svugdje u svijetu je normalno da ako ti se ne plati za pošten rad i sve metode naplate propadnu da netko najebe. Prvo u Italiji, probaj Talijana pogotovo južnjaka zavaljati za lovu. Nećeš spavati mirno i taj te neće zaboraviti. U stanju ti je zapaliti kuću i sve ti ukućane unutra za jednu plaću.

Hrvati su jednostavno beskičmenjaci i zato i jest ovako. Ja se takvim ljudima ne divim, meni su oni gadljivi.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 18:31   #27
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Nego što. Ovakve treba dovući da rade ovdje i to u što većem broju da ih ima.

http://www.namibian.com.na/index.php...read&id=116521

Svugdje u svijetu je normalno da ako ti se ne plati za pošten rad i sve metode naplate propadnu da netko najebe. Prvo u Italiji, probaj Talijana pogotovo južnjaka zavaljati za lovu. Nećeš spavati mirno i taj te neće zaboraviti. U stanju ti je zapaliti kuću i sve ti ukućane unutra za jednu plaću.

Hrvati su jednostavno beskičmenjaci i zato i jest ovako. Ja se takvim ljudima ne divim, meni su oni gadljivi.

Trebali bi im nezaposleni ponuditi besplatni smjestaj. Da vidis za par mjeseci kako se uvodi reda na trziste rada
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 22:45   #28
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Trebali bi im nezaposleni ponuditi besplatni smjestaj. Da vidis za par mjeseci kako se uvodi reda na trziste rada
Kamp kućice ili šatore.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 09:22   #29
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Osim toga svi bi htjeli biti pravnici,ekonomisti i zgrtati lovu.
To je uistinu nedopustivo. Svatko normalan trebao bi aspirirati zapošljavanju kao šljaker za 4000 kn. Time je osigurana egzistencija, visoka kvaliteta života, pisihofizičko zdravlje, mogućnost podizanja dvoje-troje djece, kupnja stana/kuće i čak možda i automobila.

Zašto bi se netko želio mučiti završiti faks kada ima tako lijepih poslova sa SSS?

Evo, ja nudim posao za 3000 kn (čiste zarade, neto) + 50% prijevoza i regres od 300 kn, nedjelja slobodna, a dnevno ne više od 9 sati rada. Stalni radni odnos, sigurna plaća, a nitko se ne javlja. Valjda im je lakše sjediti na burzi nego pošteno zaraditi svoj kruh. Zaista ne razumijem taj mentalitet neradnika.

Svi bi htjeli fino jesti i lijepo se oblačiti. Ne razumijem.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:09   #30
Podržavam samo uvoz poslodavaca,naravno ne bilo kakav.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:30   #31
Što bi kod nas stranci radili? Pa mi ni nemamo neku industrijsku proizvodnju i slične sektore u kakvom znanje jezika nije potrebno. I građevina godinama stagnira. Nama trebaju radnici u uslužnim djelatnostima i turizmu, dakle stvari gdje je dosta bitna komunikacija sa ljudima. Baš me zanima kako će se stranci koji se ovdje spominju uklopiti u to.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 23:42   #32
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Što bi kod nas stranci radili? Pa mi ni nemamo neku industrijsku proizvodnju i slične sektore u kakvom znanje jezika nije potrebno. I građevina godinama stagnira. Nama trebaju radnici u uslužnim djelatnostima i turizmu, dakle stvari gdje je dosta bitna komunikacija sa ljudima. Baš me zanima kako će se stranci koji se ovdje spominju uklopiti u to.
Jedina vrsta stranaca koja se lako može zaposliti i koji su kvalitetni su bosanski zidari. Oni će doći raditi kod privatnog poduzetnika u RH. Ali sumnjam da će raditi za 3000 kuna. Ako budu radili za tako sitno biti će isključivo da nešto nauče i da traže okolo nešto bolje.
Ja znam neke bosance koji ovdje rade, ali isključivo na crno.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 02:22   #33
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Zasto bi itko dosao sljakat u Hrvatsku?? To je ko da prosjecni Hrvat odluci ic sljakat u Poljsku
Čak i gore od toga.
Plaće su slične kao u HR, a Poljska je ipak nekakva "sila", barem u EU okvirima za razliku od HR.

Ne podržavam, podignite plaće pa će biti radnika.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 21:53   #34
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
To je uistinu nedopustivo. Svatko normalan trebao bi aspirirati zapošljavanju kao šljaker za 4000 kn. Time je osigurana egzistencija, visoka kvaliteta života, pisihofizičko zdravlje, mogućnost podizanja dvoje-troje djece, kupnja stana/kuće i čak možda i automobila.

Zašto bi se netko želio mučiti završiti faks kada ima tako lijepih poslova sa SSS?

Evo, ja nudim posao za 3000 kn (čiste zarade, neto) + 50% prijevoza i regres od 300 kn, nedjelja slobodna, a dnevno ne više od 9 sati rada. Stalni radni odnos, sigurna plaća, a nitko se ne javlja. Valjda im je lakše sjediti na burzi nego pošteno zaraditi svoj kruh. Zaista ne razumijem taj mentalitet neradnika.

Svi bi htjeli fino jesti i lijepo se oblačiti. Ne razumijem.
I grbava leđa za pet godina
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:34   #35
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
I grbava leđa za pet godina
Pa uvijek možeš otići na masažu. Doduše, od tih novaca si je možda i ne možeš priuštiti, ali zato barem imaš beneficirani radni staž, iako kad malo bolje razmislim nemaš niti to.

Ajde, barem možeš u invalidsku koja je zasigurno veća od pune starosne jer je za pretpostaviti kako je invalidima potrebno znatno više sredstava za raznorazne rehabilitacije, toplice, lijekove koji nisu na listama, itd. nego zdravoj osobi, ali opet, u Hrvatskoj je invalidska mirovina zapravo manja tako da te niti to ne spašava.

Dobro, barem postoje inspektori zaštite na radu koji savjesno i kvalitetno obavljaju svoj posao...ma koga mi to zavaravamo..

Uistinu, zašto bi uopće netko želio postati pravnik ili ekonomist kada je perspektiva sa srednjom strukovnom tako blistava? Imaš produhovljenog/prosvijećenog gazdu koji te tretira kao čovjeka, zakone koji su napisani tako da štite tvoja prava, sindikate čijoj požrtvovnosti u zastupanju radničkih prava parirati može jedino njihov intelekt, sigurna primanja, mogućnost napredovanja te ako baš zagusti onda čak i opciju prekvalifikacije, a sve u svrhu osobnog usavršavanja dakako.

Tu su još i mediji koji gotovo svakodnevno ističu važnost bravara, tokara, vodoinstalatera i automehaničara u svakodnevnom životu.

Ne razumijem zašto više nitko ne želi u strukovne škole, svi bi nešto studirali..

Poznato je kako djeca radnika imaju naročito dobar tretman u školama.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 06:02   #36
Ovo je dobar vic s uvozom radne snage. Nije ni afrikanac baš tako blesav kako to misli rvatski poduzetnik velike građevinske tvrtke čiji naziv u članku nije spomenut. Ako afrikanac zna raditi onda isto tako zna da će u Njemačkoj za isti takav posao dobiti tri puta više novaca. Nalov bi trebao glasiti; "Rumunji, bosanci i makedonci su nas pročitali pa sad idemo probati levatiti afrikance da nam rade za kikiriki".

1. Potjerati s burze sve one koji ne bi na lopatu.
2. Početi plaćati radnike kako spada.
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 07:24   #37
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post

1. Potjerati s burze sve one koji ne bi na lopatu.
Znači ti bi recimo nekakvog profesora filozofije poslao na lopatu?

Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
2. Početi plaćati radnike kako spada.
Uz ovakav pravni poredak to se nikada neće dogoditi.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 07:51   #38
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Znači ti bi recimo nekakvog profesora filozofije poslao na lopatu?.
Nego što? Ako nema posla u njegovoj struci bolje mu je da radi nešto za 3 soma nego da mu drugi zarađuju socijalu. Nemaju svi privilegiju da rade u vlastitoj struci a pogotovo ne u ovakvoj državi.

A što se tiče plaćanja radnika.. neće ni crnac lopatati za 3-4 soma kad na zapadu za isti posao može dobiti 10. Ni bosanci nisu više glupi nego idu na zapad. Ili će početi plaćati radnike ili će raja rađe biti na socijali i ostatak zaraditi na crno gdje će pokupiti veću lovu jer im država neće uzeti 40%.

Ja kad sam radio u jednoj firmi me je gazda pitao da li hoću 4200 na ruke ili 3000 na račun. Reko, daj ti meni 4200 na ruke da se ne zajebavamo s papirologijom.

Zadnje uređivanje Hugh Mungus : 03.02.2017. at 08:02.
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:52   #39
Dok god plaćam trošarine, poreze i carine na kupnju robe iz trećih zemalja(pa za neke stvari čak i iz EU) ne odobravam niti uvoz radnika iz trećih zemalja, eventualno ako bi poslodavci bili prisiljeni platiti dodatne poreze, carine i trošarine na takav uvoz radne snage u proporcionalnom iznosu.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:00   #40
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Nego što? Ako nema posla u njegovoj struci bolje mu je da radi nešto za 3 soma nego da mu drugi zarađuju socijalu. Nemaju svi privilegiju da rade u vlastitoj struci a pogotovo ne u ovakvoj državi.

A što se tiče plaćanja radnika.. neće ni crnac lopatati za 3-4 soma kad na zapadu za isti posao može dobiti 10. Ni bosanci nisu više glupi nego idu na zapad. Ili će početi plaćati radnike ili će raja rađe biti na socijali i ostatak zaraditi na crno gdje će pokupiti veću lovu jer im država neće uzeti 40%.

Ja kad sam radio u jednoj firmi me je gazda pitao da li hoću 4200 na ruke ili 3000 na račun. Reko, daj ti meni 4200 na ruke da se ne zajebavamo s papirologijom.
Zašto ti ne bi na lopatu? Po čemu si ti bolji od nekog profesora filozofije? Lako je srati ako se ne radi o tvojoj guzici
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.