Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2022., 12:17   #901
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Mom frendu nisu dali da se odjavi na račun toga da je vlasnik stana, a vani boravi oko 300 dana godišnje i već je preko 5 godina tamo, nema ni ženu niti djecu... Ovi u proeznoj su ko pijavice
Ja imam nekretninu u HR, i auto i racun u banci i dobila sam rjesenje o poreznoj nerezidentnosti
Ako se nije slagao s rjesenjem moao je podnijet prigovor.

Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima neimanje računa u banci u HR sa poreznom retidentnošću?
Pa može se imati račune i kao nerezident
Racuni u banci nisu prepreka, ja sam zadrzala sve racune koje sam imala prije preseljenja i sve sam ih navela u TI obrascu
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2022., 08:07   #902
Kako imas rjesen auto? Mislim jel registriran na tebe?

Jer meni su rekli da moram se ponovo u hr prijaviti da bi mogao regati auto na sebe
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2022., 14:49   #903
je, registriran na mene ali prije odlaska iz HR, clan obitelji ima punomoc pa obavi registraciju.
ali ja ima prijavljen privremeni odlazak iz HR tako da i dalje imam sve dokumente s HR adresom
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2022., 16:30   #904
Aha, onda da.
Ja imam obrnuto, kupili auto ali registriran na clana familije i punomoc na mene

Hvala na pojasnjenju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2023., 03:32   #905
Quote:
Serrano kaže: Pogledaj post
Rezidentnost se odredjuje prema centru zivotnih interesa.
Post je u cjelini tocan, ovaj dio je samo djelomicno tocan (iako porezna uprava se tako ponasa). Da ne idem u detalje, rezident se ne moze biti bez posjeda ili vlasnistva nekretnine, ili boravka vise od pola godine u Hrvatskoj. U tim slucajevima uopce nema potrebe za ikakvim odlucivanjem o centru zivotnih interesa jer nista ne moze izmjeniti cinjenicu da je osoba nerezident. Dodatno, centar zivotnih interesa uopce ni ne postoji u zakonima RH nego tek u poreznim ugovorima izmedju Hrvatske i drugih drzava. Tako da netko tko je rezident drzave s kojom Hrvatska nema ugovor uopce ne bi trebao biti u poziciji da se s tim bavi kao ni osoba koja ionako ne moze bit rezident jer nema nekretninu u posjedu, vlasnistvu niti boravi vecinom u Hrvatskoj. Porezna uprava igra po svojim pravilima ali pravno je stvar jasna.
selim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2023., 22:37   #906
Ne treba, moj prijatelj pitao na poreznoj upravi u Splitu prošlo ljeto.
splico73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2023., 13:18   #907
Evo, nakon 4 i pol godine od prvog poslanog maila uspjeli smo postati porezni nerezidenti RH.

Trebali su nam onaj porezni upitnik i papir iz Finanzamta Austrije di pise da tamo vec placamo porez godinama...

Cijela obitelj je u pitanju i svi smo u AT od prvog dana. To govorim zato jer porezna drukcije razmatra slucajeve di je npr otisao suprug , a djeca i majka su ostali u Hr...
FFshocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2024., 14:12   #908
Pitanje, INO DOH treba predati do 31.01 a porezna godina je u United Kingdom od 6 Aprila do 5 Aprila iduće godine. Kako onda predati ino doh na pola puta porezne godine u Irskoj, Engleskoj? Kada su informacije tada nepotpune?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Pollux King is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.