Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2006., 12:38   #1
Zlatarne

U biti ne znam gdje da postavim ovakvo pitanje, ali probat cu ovdje, pa ako modovi odluce da ga premjeste, neka....

Moze li mi netko preporuciti zlatarnu gdje me nece prevriti, gdje ce mi dati postenu cijenu? Ne kupujem bas cesto zlato, pa me se lako moze preveslati.
Na sto da pazim?
Zelim kupiti mali krizic od bijelog zlata.

Jel bolje na Tresnjevci, u centru grada, u Dubravi (tamo fakat ne bi htjela ici...)?

Javljajte!
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 13:46   #2
mogu ja doc do tebe..ako te zanima srebro javi..neke narukvice za decka il lancic....
nece te prevarit..nego nemoj samo ic u importane..duplo vise su cijene..
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 15:43   #3
ja bi fine jako tanke ringove od bijelog zlata?? imate li ideje?
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 21:48   #4
na Trešnjevci ti je dobra ona preko puta apoteke na placu, nikako ne idi u onu uz apoteku
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 23:06   #5
Zlatarna Popek u Teslinoj.

Tamo smo kupili vjenčano prstenje, pa meni poklon za godišnjicu braka...

Ili ona mala zlatarna Koci u Frankopanskoj. Radili su mi naušnice po mojoj skici i napravili ih savršeno.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 23:07   #6
Quote:
jaja kaže:
na Trešnjevci ti je dobra ona preko puta apoteke na placu, nikako ne idi u onu uz apoteku

objasni.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 09:33   #7
Quote:
chiquita kaže:
objasni.
sad ja ne kužim jel ti trebam objasnit lokaciju ili šta

trešnjevački plac, u ozaljskoj, na sjevernoj strani, ideš prema remizi cca 50m
imaš i jednu malo više prema remizi, isto na sjevernoj strani, preko puta parka stara trešnjevka

u te dvije su cijene puno povoljnije nego u susjednim, izbor sasvim solidan
ova druga mi je čak bolja za prstenje, fenomenalan izbor njihovih radova, mom mužu su na crnoj listi
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 13:04   #8
Quote:
jaja kaže:
...nikako ne idi u onu uz apoteku
ovo mi objasni.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 21:31   #9
Quote:
chiquita kaže:
ovo mi objasni.
za trečinu je skuplja od one preko puta

ak ti cijena nije problem, odi slobodno, ima tamo jedan zgodni mali...
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2006., 00:32   #10
Ja vjerujem u zlatarnu Celje, skupo, ali kvalitetno
U Dubravi mi je najbolja Aurum !
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 13:22   #11
Odgovor iz izvora

Evo jednog zlatara da vam pomogne (onima koji to žele), naravno bez reklame, upozoriti ću vas na par detalja na koje morate paziti prilikom kupnje zlata, srebra, dijamanata, bisera, swarovski itd...

Zlato je na nekim mjestima skuplje (zlatarna celje), a drugdje su podjednake cijene. Preporučam zlatarne u kojima su unaprijed napisane cijene na proizvodima, jer kada kolega zlatar stavlja svaki proizvod na vagu, može vas više opaliti cijenom ako vidi da vas neke cijene prije nisu zastrašile, ili iz bilo kojeg drugog razloga. Upoznat sam s mnogim takvim "skupim prodajama", naglašavam da to nije "prijevara", jer taj artikl kod njega toliko košta (za vas), zbog činjenice da ste mogli isti drugdje dobiti jeftinije, on vas nije prevario.
Ovo je jedan od savjeta, ako dobijem feedback da zainteresirani žele još informacija, slijedi vam još korisnih i praktičnih savjeta.

Srebro je kao materijal u usporedbi sa zlatom nekvalitetno, i zato je višestruko jeftinije, ali je pri vrhu ljestvice materijala jer je bolje od mesinga, bronce i sl. Srebro u nekim slučajevima oksidira (što zlato neće nikada), i važno je da to znate unaprijed, jer oksidacija se ne prihvaća pod reklamaciju.
Rezime: Obzirom da je srebro podosta povoljno, teško je pogriješiti izbor zlatarne, jednostavno trebate naći nešto što vam se sviđa i poštivati pravila nošenja nakita.

Dijamanti su moja opsesija i ne znam od kuda da počnem. Držati ću se pitanja u forumu, ali krenuti malo globalnije:
-U inozemstvu prema zapadu su dijamanti puno skuplji, sukladno životnom standardu, ali naš jet-set svejedno kupuje dijamante vanka jer moraju održavati image, na primjer kupnjom dijamanata u Antwerpu...
-U inozemstvu prema istoku su sigurno jeftiniji dijamanti, ali je i drastično veći rizik od prijevare...
-SAD je specifičan po povoljnim uvjetima kupnje, ali ipak trebate biti znalac jer stvarno ostavljaju dojam da je vrlo povoljno, a ustvari nije, najčešće je kamen lošije kvalitete, kakvi su i kod nas vrlo povoljni... (važno je znati da se na svim svjetskim tržištima prodaju dijamanti svih kvaliteta po cijenama sukladnim kvaliteti.)
-U HRVATSKOJ ću ponovno izdvojiti Zlatarnu Celje u kojoj su dijamanti ponekad i preko duplo skuplji od prosjeka, ali vjerujem da vas neće prevariti. Ako želite proći povoljnije za istu kvalitetu, potrebno je informirati se i naučiti nešto o dijamantima te eliminirati moguće neprofesionalce u masi zlatarna. Kada vam prodavač pokaže znanje veće od vašeg i kada vam sam ne spušta cijenu "samo za vas", na tragu ste profesionalcu koji prodaje puno dijamanata i neće zbog sitne zarade riskirati loš glas.
TIP: Svaki profesionalac izdaje certifikat za dijamante
TIP: Svaki profesionalac ima tester za dijamante, neka vas ne bude sram da kada odaberete dijamant (prije nego što platite) zatražite da pred vama testira dijamant, ne vjerujte pričama "Nemam tester, šta će mi to, pa nigdje nećeš naći ovakvu cijenu"...
TIP: Svaki profesionalac ima povećalo za gledanje dijamanata
Informacije o dijamantima na hrvatskom preporučam:
http://www.zlatarna.com
http://www.zlatarna-krizek.hr
Za informacije o dijamantima na engleskom imam na poslu dobar bookmark, postati ću ga naknadno, radi se o online besplatnoj PPT školi dijamanata.

Biseri su predivni, po mojem mišljenju jedini izbor za vjenčanje, ali naravno predivan poklon za mnoge prigode u životu.
U biserima biti ću kraći, puno je jednostavnije, jer zlatar koji vam kaže da ima prave bisere, LAŽE!
Pod pravi biseri narod smatra da školjka sama uzgoji biser bez posredstva čovjeka, te da slučajni ronilac nađe takav biser. Skupiti 50-70 kuglica pravog bisera za ogrlicu u istoj boji, tonu, veličini, obliku, nepravilnostima je moguće ali rezervirano za najbogatije, cijene takvih ogrlica se kreću u milijunima u eurima. Za nas smrtnike ostaju kultivirani biseri, koji su izvađeni iz pravih školjaka, ali u uzgajalištima a ne u divljini... Vi koji krenete kupiti bisere, znati ćete da jedino što možete naći su kultivirani, ali postavite trik pitanje da li su to pravi biseri...

Swarovski je prekrasan nakit, ali samo ljudi pazite, to lijepo kamenje nije dijamant, neko neki lijepi kristal, a materijal nije zlato, pa čak ni srebro, već neka vrste čelika. Oni sami to govore, ali svejedno nam ljudi dolaze prodati swarovski pod lom zlato, pa se razočaraju jer su mislili da to je zlato...

Na sve eventualne privatne postove ću odgovoriti javno, jer očekujem pitanja koja inače dobijem u razgovoru, a sve čitaće ovdje vjerojatno zanimaju odgovori, nadam se da sam u tekstu bio sažet te da ste dobili neke odgovore... Za sva dodatna pitanja vam stojim na raspolaganju,
vaš zlatar
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2006., 21:11   #12
Quote:
jaja kaže:
za trečinu je skuplja od one preko puta

ak ti cijena nije problem, odi slobodno, ima tamo jedan zgodni mali...

uuuuuuuu, znam ja koji je to zgodan mali
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 11:37   #13
zlatarna u Oktogonu/izlaz na Ilicu/,izuzetno fina zlatarna,divna izrada...
 
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 12:24   #14
zlatarna u masarykovoj (zlatarna i srebrnarnica jedna do druge) - pokraj benettona za klince.
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 12:51   #15
ma cijela tratinska ti je puna tih zlatarna... samo krenes od placa pjesice i na svakih 50 m imas po jednu zlatarnu.



2 nola: pa brijem da ti svaka zlatarna ima tih ringova... samo kaj sam ja vise tip za srebro, a i jeftinije je...
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:30   #16
Quote:
meg kaže:

2 nola: pa brijem da ti svaka zlatarna ima tih ringova... samo kaj sam ja vise tip za srebro, a i jeftinije je...
i ja volim i srebro i celik. esprit ima predobrih stvari
zatim je dobar joop, boccia...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:06   #17
Križek, Velika Gorica
__________________
THE BITCH IS BACK!
zegerege is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 13:50   #18
hvala gospon zlatar

zgodan mi je vas stajl pisanja
vivienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 13:54   #19
zlatar rulz
lola rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 13:56   #20
jel nakit od celika postojan?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.