Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2006., 19:30   #1
Koliko koštaju gradilišta na moru?

Eto, samo me zanima.. Koliko biste vi platili za gradilište na moru i o čemu ovisi koliko bi ste platili. Recimo da ima građevinske dozvole i dpzvolu za priključke, kolika bi tada bila cijena s obzirom na površinu. Unaprijed hvala.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:03   #2
Nema veze koliko bi mi to platili nego koliko koštaju
Od 100 eura naviše se uglavnom kreću cijene

Ako ima građevinsku onda se uglavnom cijene još dosta dignu jer ti je jedino preostalo - gradit
Ako kupiš samo teren onda čekaš 6 mj. do godine lokacijsku
Plaćaš masno komunalne i vodne doprinose, glavi projekt za građevinsku, priključke,...

Eto...to su ti okvirne informacije
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 21:40   #3
Quote:
Data kaže:
Koliko biste vi platili za gradilište na moru i o čemu ovisi koliko bi ste platili.
Ovisi o kvadraturi, blizini mora, jel zemljište građevisnko ili nije i o raznoraznim drugim faktorima. Ti svakako ako si namjerio nešto kupiti, imaš neku planiranu svotu izvan čijih okvira nećeš (i vjerojatno ne možeš) ići, a kad nađeš gradilište koje se tebi sviđa, koje ti je "leglo" i da je u okvirima planiranih izdataka, novac će ti biti manje bitan.
Paladinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 22:07   #4
I nije isto dali je to gradilište u Karinu, Omišlju ili npr. Primoštenu, Brelima .... Ili na otoku. Naravno i bitno je koji je red do mora. Trenutno u Primoštenu prvi red do mora sa dozvolama i koji je "čist" košta 500 eur/m2, na Krku garđevinska zona 200-300 eur/m2.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 23:54   #5
Tako je, cijene variraju s obzirom na atraktivnost lokacije...
Od 100€ pa na dalje.... Samo je nebo granica, a nebo je sve više...
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 09:31   #6
Quote:
BUFFET kaže:
I nije isto dali je to gradilište u Karinu, Omišlju ili npr. Primoštenu, Brelima .... Ili na otoku. Naravno i bitno je koji je red do mora. Trenutno u Primoštenu prvi red do mora sa dozvolama i koji je "čist" košta 500 eur/m2, na Krku garđevinska zona 200-300 eur/m2.
Buffet opet si malo (puno) prertjerao s cijenama
O Krku imam saznanja više nego dovoljno.
Proj. biro gdje radim ima valjda 80% poslova na Krku od kojih sam s nekima upoznat u detalje.
Cijene su daleko ispod 200-300 za građ. teren
120-150 je neki prosjek.
Ima ih od 200-250, ali to je gornji segment ponude

Po tvom cjeniku je cijena kvadrata čiste gradnje niže klase 1000 eura,a roh-bao slabije kvalitete 500 eura.
U projektu od nekoliko stambenih zgrada u koji sam direktno uključen imamo 5 ponuda ''ključ u ruke''
Naravno firme imaju solidne reference i već smo radili s njima.
Prosjek ponuda je cca 650 eura
Ne znam čemu to štancanje cijena, al već sam više puta primjetio da su tvoje cifre uvijek 30-40% iznad nekih realnih okvira.
Čemu

Takve cijene sam jedino vidio u poslovima sa debelim provizijama.

Pa kvadrat stana na Krku se kreće sada oko 1500 eura
Po tvojim cijenama bi oni svi bili u debelom minusu kad se uračunaju teren/davanja/projekti/kamate na kreditiranja
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 10:03   #7
Quote:
alfred stokes kaže:
Takve cijene sam jedino vidio u poslovima sa debelim provizijama.
Alfrede, provizija ima svugdje...

Nemoj se šokirati tim saznanjem
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 14:43   #8
a na hvaru se moze naci zemljiste za 700 eura/m
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 17:15   #9
Ja uvjek uzimam onu najskuplju varijantu , jer lako je nešto kupit jeftino pa se zaj... , Gledao ja u Malinskoj gradilište sa lokacijskom čisti papiri vidi se more s terase 300 eur/m2. A evo danas u novinama u Rovinju kvadrat stana 7000 eur/m2. U Splitu na Mejama zemljište 700 eur/m2. Cjene su i različite i relativne, jer uvijek nešto vrijedi onoliko koliko je drugi spreman za to platiti.

Zadnje uređivanje BUFFET : 24.06.2006. at 19:29.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:22   #10
Ma ne, ne tražim ja neko gradilište već me zanima kako se kreću cijene po kvadratnom metru, koliko su važne (u cijeni) gotove građevinske dozvole i kakva je potražnja. Ne treba mi to osobno, nego za nešto drugo. Inače, hvala i na ovim informacijama.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 23:09   #11
Mislim da gorespomenute cijene na Krku nisu puno pretjerane. Rodbina mi je u Šilu gradila apartmane i kupili su prije 3 godine za 150 E, sve okolo se sada prodaje oko 300 E.
A u Splitu i Hvaru nije problem naći zemlju za 1000 E, u fucking leglu bespravne gradnje na periferiji Splita nema ispod 400 E ako valja.
U kaštelima do prije par mjeseci si mogao kupiti za 80 E sa pogledom na more, pješke do njega 10 min, sad je ista ta 150, ali ima slično i za 100.

Od svih zemljišta na tržištu sa građevnom je možda 2%, a sa plačenim doprinosima samo neka rijetka započeta gradnja. Znam za jednu takvu u Primoštenu, 600m od mora, ali sa odličnim pogledom za 166 E
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:29   #12
Quote:
Ibiza kaže:
Mislim da gorespomenute cijene na Krku nisu puno pretjerane. Rodbina mi je u Šilu gradila apartmane i kupili su prije 3 godine za 150 E, sve okolo se sada prodaje oko 300 E.
....
Ima ih po 300 eura, al to je jos uvijek daleko više od prosjeka
Posao mi je usko vezan uz Krk i to znam provjereno

Stoji i tvrdnja da cijene još uvijek rastu
Doduše prije 3 godine je 150 eura bila dosta visoka cijena za zemljišta tamo, tako da se vjerojatno radi o jako dobroj lokaciji

Neki dan je stranka kupila teren s lokacijskom za 6 stanova
Čižići na Krku, cca 300 m od mora - 130 eura/kvadrat
Vidi se more s parcele
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:46   #13
Quote:
alfred stokes kaže:
Neki dan je stranka kupila teren s lokacijskom za 6 stanova
Čižići na Krku, cca 300 m od mora - 130 eura/kvadrat
Vidi se more s parcele
Ako može pitanje: da li je to čisto zemljište ili ima raslinja (grmlje, drveće, trnje - šikara)? Naime, gledam jedno zemljište na tom području i jako je obraslo. Ne znam koliko čišćenje terena može koštati.

Još jedno pitanje za alfreda stokesa: gdje stranka koja kupuje to zemljište može provjeriti papire za tu zemlju?

Unaprijed zahvaljujem
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 17:53   #14
Quote:
boromir kaže:
... gdje stranka koja kupuje to zemljište može provjeriti papire za tu zemlju?...
Na katastru i gruntovnici u Županijskom uredu u Krku.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 17:55   #15
Ili na internetu: pravosudje.hr i www.katastar.hr
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 01:46   #16
Quote:
boromir kaže:
Ako može pitanje: da li je to čisto zemljište ili ima raslinja (grmlje, drveće, trnje - šikara)? Naime, gledam jedno zemljište na tom području i jako je obraslo. ...
Bilo je nešto niskog raslinja i pokoje drvo
Nije baš nešto gusto. Moglo se normalno šetat po cijeloj parceli

Na drugi dio pitanja si vidim već dobio odgovor
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 07:42   #17
Zahvaljujem na odgovorima.
Možda bi bilo zgodno temu proširiti s općenitim "tips & tricks" pri kupovini građevinskog zemljišta na Jadranu. Malo osobnih iskustava s papirologijom i ostalim stvarima kod kupovine.

Pozdrav

Zadnje uređivanje boromir : 28.06.2006. at 09:31.
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 12:08   #18
Mi smo prije godinu i pol kupili zemlju za 60€ ..a prije par mjeseci nazvao nas jedan odvjetnik i nudi za tu isti zemlju 200€ !

ZA ne vjerovat !
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 12:09   #19
Naravno ..cije su po m2 ! ..da ne bude zbrke..
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 15:32   #20
OK, evo, zapravo neki moji rođaci prodaju neko zemljište sa priključkom za vodu i struju, 1 km od obale u blizini Zadra sa građevinskom dozvolom pa me zanimalo koliko koštaju zemljišta. Evo, koliko bi ste vi procijenili da ovo vrijedi.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.