Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2015., 09:40   #21
Taj šamar je zlostavljanje, a vrijeđanje i ostalo ponižavanje je također zlostavljanje. Ne mora te netko mlatiti da bi te zlostavljao. Ovo što ti rade je stvarno van svake pameti. Nadam se da će ti brat uspjeti riješiti situaciju.

Ako ne uspije, poslušaj savjete koje si već dobio, obrati se nekoj odrasloj osobi u koju imaš povjerenja i koja ima utjecaja na tvoje roditelje.

Ili u krajnjoj liniji, zovi plavi telefon.
zo-ey is offline  
Old 11.06.2015., 16:20   #22
Obično je obratna situacija danas. Ovo kao da čitam post iz 1986.

Svakako je kazna prestroga i ocjena 4.4 je sasvim ok. Ne smiju te tući.

Pozovi starce na ovaj topic pa da vidimo...
gnu is offline  
Old 11.06.2015., 17:03   #23
Talking

Hvala vam svima na savjetima,brat je uspio rijesiti problem,mama je priznala da je pretjerala.Nadam se da ce se sve vratiti na normalno
viperslow is offline  
Old 11.06.2015., 17:48   #24
Nadam se da hoće. Super što imaš brata koji ih može donekle urazumiti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 11.06.2015., 22:32   #25
Quote:
viperslow kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima na savjetima,brat je uspio rijesiti problem,mama je priznala da je pretjerala.Nadam se da ce se sve vratiti na normalno
Sto bi bilo to normalno?
I odnosu na tromjesecnu karantenu, pitanje je sto je njima normalno i sto ce ti biti dopusteno?
Ako normalno nije ono sto bi svaki uspjesni ucenik na kraju skolske godine mogao ocekivati, ipak ostaje problem.
Btw i mene zanima kako to da si ovdje ...a kao kaznjen si uskracivanjem svega, pa i interneta.
Pretpostavljam da je mob u pitanju, ali ako ga imas i mozes se sluziti njime, a oni placaju, onda valjda ipak nisi bas bez interneta. Ocito.
Iako, to ni najmanje ne umanjuje tvoj problem.
Ako nisi pretjerao, roditelji su ti pomaknuti....i moras se boriti za svoje zdravlje.
Kako je brat izasao iz te torture? Koliko je on bio fantastican djak i koliko ih je zadovoljio? Je li i on prolazio slicno ugnjetavanje?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 11.06.2015., 22:33   #26
Quote:
viperslow kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima na savjetima,brat je uspio rijesiti problem,mama je priznala da je pretjerala.Nadam se da ce se sve vratiti na normalno
Prvo, šamaranje je zlostavljanje. Ako se ponovi, nazovi Plavi telefon ili Hrabri telefon, ili se povjeri nekom odraslom, možda najbolje u školi.
Drugo, zatvaranje u sobu je još gore zlostavljanje. I to se ne smije događati. Nakratko, da razmisliš o svemu, to mi se čini OK, ali na duže od sat-dva, prije nastavka obiteljskog razgovora, nije primjereno. Postupi isto kao što je gore navedeno ako se ponovi.
Treće, 4,4 je vrlo dobro, a ne odlično. Nažalost, snosit ćeš posljedice - manjkat će bi bodovi za upis u SŠ. No još stigneš u 8. razredu popraviti izglede.
Četvrto, tvoj uspjeh ovisi o tebi, a ne o baki, teti, mami, tati ili nekom drugom.
Peto, pitam se što ti želiš za sebe u budućnosti. Otiđi dobrovoljno u sobu i sam sebi odgovori na to pitanje i smisli kako ćeš to ostvariti.
Šesto, tvoja soba ne bi trebala biti tvoj zatvor nego mjesto za razne zanimljive aktivnosti, čak i bez kompjutera, mobitela i dr. sprava. Možda bi bilo dobro, preventivno, ako te opet pošalju u sobu nakratko, da imaš u pripremi nešto zgodno čime ćeš se baviti....
Sedmo, mislim da malo u svemu pretjeruješ, a možda i ne govoriš cijelu istinu. Za početak, da je mama baš tako poludjela, sigurno ti ne bi ostavila internet.
Osmo, za sve, a ne samo za tebe: ako dečko ne odradi posao u školi u skladu sa svojim sposobnostima, bi li ga trebalo nagraditi? Ni u kojem slučaju ne podržavam drakonske kazne, no posljedice lošeg ponašanja i nerada, morao bi nekako osjetiti dok još ima izgleda da nešto popravi. Ako je 3 sata dnevno na mobitelu i još 3 na kompjuteru, pa još malo i pred TV-om, ne vidim ništa loše od toga da mu se to privremeno potpuno ukine. No tada mu usto treba dati i konkretne zadatke kako problem riješiti i pogreške ispraviti. Sama uskrata privilegija (jer to nije kazna, nego upravo to što sam napisala), ne donosi rezultate. Potrebno je i baviti se djetetom, makar bilo i tinejdžer koji bi možda najradije uzeo gumicu i izbrisao svoje roditelje iz svog života, barem privremeno...
buditedobro is offline  
Old 12.06.2015., 12:42   #27
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Treće, 4,4 je vrlo dobro, a ne odlično. Nažalost, snosit ćeš posljedice - manjkat će bi bodovi za upis u SŠ. No još stigneš u 8. razredu popraviti izglede.
Izglede za što...
Koje su njegove želje?

Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Osmo, za sve, a ne samo za tebe: ako dečko ne odradi posao u školi u skladu sa svojim sposobnostima, bi li ga trebalo nagraditi? Ni u kojem slučaju ne podržavam drakonske kazne, no posljedice lošeg ponašanja i nerada, morao bi nekako osjetiti dok još ima izgleda da nešto popravi

Uistinu misliš da je prosjek 4,4 u 7. razredu rezultat lošeg ponašanja i nerada....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Old 14.06.2015., 09:56   #28
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post

Uistinu misliš da je prosjek 4,4 u 7. razredu rezultat lošeg ponašanja i nerada....
upravo tako.

dijete bi trebalo nagraditi, a ne kažnjavati u ovom slučaju. jer za kaznu uistinu nema nikakve osnove, a ukoliko je roditelji pronalaze onda je u pitanju nekakvo patološko stanje.

iako, moram biti iskrena, unaprijed odmah isprika autoru jer ne tvrdim da on nešto laže, ali...ali treba uvijek poslušati obje strane pa tek onda osuđivati, prosuđivati...(puno puta sam imala prilike čuti na koji način djeca interpretiraju događaje i da sama nisam bila prisutna pomislila bih svašta nešto najgore...)

uglavnom, nadam se da će autor ipak izgladiti stvar s roditeljima, jer, po prosjeku ocjena u 7. razredu (koji nije lagan) zaslužio je da uživa ovo ljeta. čuvaj se dečko
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 14.06.2015., 10:03   #29
Jel samo ja mislim da vas je malo istrollo do kraja
Mali, daj sliku plafona i svjedocanstva
dct4 is offline  
Old 14.06.2015., 10:56   #30
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Jel samo ja mislim da vas je malo istrollo do kraja
ne
od početka mi je sumnjiv
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 14.06.2015., 11:23   #31
Al ozbiljno, ja ne mogu shvatiti koja ste vi grupa naivaca ovdje
Trebate ici na dr pdfove da malo ocvrsnete
dct4 is offline  
Old 14.06.2015., 12:09   #32
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Al ozbiljno, ja ne mogu shvatiti koja ste vi grupa naivaca ovdje
Trebate ici na dr pdfove da malo ocvrsnete
pa super za njega ako je troll, svakako bolje nego da to kao dijete proživljava
a s druge strane - zašto bi se mi išli negdje "jačati" zbog trollova? pa ako trolla veseli - koga briga? ionako se ovdje vode mnoge rasprave, često i hipotetske, a ako nekog zabavlja izmišljati priče...a što da mu se kaže? a izmišljaj i dalje kad te čini sretnim kao da će prosječni forumaš imati traume i ne spavati noćima jer je ovo pročitao...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 14.06.2015., 12:22   #33
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pa super za njega ako je troll, svakako bolje nego da to kao dijete proživljava
a s druge strane - zašto bi se mi išli negdje "jačati" zbog trollova? pa ako trolla veseli - koga briga? ionako se ovdje vode mnoge rasprave, često i hipotetske, a ako nekog zabavlja izmišljati priče...a što da mu se kaže? a izmišljaj i dalje kad te čini sretnim kao da će prosječni forumaš imati traume i ne spavati noćima jer je ovo pročitao...
Pa daleko od toga, no ja bih se osjecao glupo da nasjedam na svaku pricu koju cujem u zivotu ili recimo procitam na dnevno.hr
dct4 is offline  
Old 14.06.2015., 12:30   #34
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Pa daleko od toga, no ja bih se osjecao glupo da nasjedam na svaku pricu koju cujem u zivotu ili recimo procitam na dnevno.hr
ma ne moraš se zbog toga osjećati glupo...
razmisli samo koliko je glupo i dosadno u životu onome koji sjedi doma i smišlja priču s kojom će trolati na tamo nekom forumu..a jebemti takav život u kojem je to oblik zabave

dnevno.hr? misliš dno.hr?
prestrašno
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 14.06.2015., 22:37   #35
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Jel samo ja mislim da vas je malo istrollo do kraja
Mali, daj sliku plafona i svjedocanstva
Neš ti trolanja, da ti ljudi napišu da im je žao i kome da se obratiš.

Ako je trolanje, loše je.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 14.06.2015., 23:27   #36
pošto je brat riješio problem, a vi skrenuli s teme u trolnetrol raspravu, zaključavam.
tisi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.