Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 11:29   #21
bilo bi fakat zanimljivo da se jave roditelji iz drugih drzava, steta sto ne mogu tagat na ovom forumu forumase
bas me zanim akako se to vodi vani
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:31   #22
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
bottom line: dijete s temperaturom i bolnim mandulama nije za kolektiv i samim time treba mu pregled i ispricna za vrtic/skolu.
ne trebaju ti forumske babe to reci.
.
da, to je i bio argument za smanjivanje redova zbog nepotrebnih dolazaka (ne onih stvarno bolesnih, očito)
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:32   #23
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Pazite, ne kažem ja da sam strucnjak, bavim se skroz drugom bransom, ali mislim da mogu nakon 14 godina zakljuciti kad se radi o običnoj virozi i da nam posjet lijecniku stvarno nije potreban. Na kraju krajeva, nisam ni kad je bio novorođenče trčala lijecniku jer mu je zastopan nos, a kamoli sad, a prisiljena sam jer školski sustav ne vjeruje meni kao roditelju kad ga dodjem u školu pravdati. I nemam vremena, ni volje, izgubiti cijelo jutro u cekaonici da bi mi prepisali čaj i paracetamol. Nama su rekli da ga mogu pravdati Samo ako je jedan dan u pitanju i to max tri puta u školskoj godini, dakle tri pojedinačna dana. Kad je viroza u pitanju, obično se to kod njega protegne na tri dana i super je ako nas hvata vikend.
svaka skola donese neko takvo slicno pravilo o broju dana koje moze ispricati roditelj bez lijecnicke ispricnice.
ti mozda takve stvari ne iskoristavas, ali ima brdo roditelja koji rade upravo ovo sto je nightfall navela:
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ja stvarno ne znam kak bi i riješili na drugi način opravdavanje izostanaka iz škole. Znači zalažete se da roditelj može sam opravdavati neograničen broj izostanaka djeteta iz škole? Kako biste bez liječnika vi to riješili?

Ni meni moj doktor ne bi dao bolovanje bez da malu vidi kad je bolesna, pisali smo o tome na nekoj temi (bolovanja mislim). Ako je jedan dan bolesna mogu je opravdati iz škole, srećom imamo bake pa one čuvaju. Da moram otvorit za taj dan bolovanje morala bi malu odvući doktoru, htjela, ne htjela.

Vjerovali ili ne, postoje roditelji koji ispričavaju dijete svaki drugi petak/ponedjeljak i tako si stvaraju produženi vikend. Djetetu ne čine uslugu, ali njih to ionako nije briga. Eto radi takvih je potrebna liječnička ispričnica za školu i ograničena mogućnost roditeljskog opravdavanja izostanaka.
s obzirom da pravila moraju biti ista za sve, zbog ove vecine koja vjecno mulja, i manjina mora doktoru po papire.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:34   #24
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
za normalne/visoke place ne znam, ali ja sam u kategoriji onih kojima se nista bitno ne mijenja i da zelim izmisljati bolovanja, mogla bi ih s financijske strane izmisljati svaki tjedan.
ozbiljno?
meni su uzeli 500 kuna za dva tjedna a imam nizu placu od tebe. za djecu 3+ se placa 70%, mximum 4.257,28 kuna
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:41   #25
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
al bitno je da se neka forumska baba uvijek mora postavit svisoka sva pametna i sposobna s uvidima u nečija iskustva
molim te da više ovako ne razgovaraš s forumašima na rid-u. nije lijepo a malo nedostaje i da krši pravila podforuma.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:43   #26
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ozbiljno?
meni su uzeli 500 kuna za dva tjedna a imam nizu placu od tebe. za djecu 3+ se placa 70%, mximum 4.257,28 kuna
fala bogu nisam bila na duzim bolovanjima, max po tjedan dana i ono kaj mi za tjedan dana uzmu stvarno nije tragicno. toliko preko tjedna potrosim na klopu i kavu na poslu pa mi stvarno nije nikakav minus.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:50   #27
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
molim te da više ovako ne razgovaraš s forumašima na rid-u. nije lijepo a malo nedostaje i da krši pravila podforuma.
molim i ja forumaše da pažljivije čitaju postove drugih forumaša i da razmisle prije odgovaranja. kao da je lijepo svisoka kritizirati tuđe stavove i iskustva bez nekog opravdanog razloga...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.05.2016., 11:54   #28
nemam pojma, meni je zlo kad si vidim platnu listu i nakon tjedna dana bolovanja. i onda jos prijevoz umanje, pa se dva puta sokiram
meni je 300 kn puno da mi uzmu, zbilja je
iako bi nekad radije da mogu javiti samo na posao jedna dan da necu doci pa da mi ga uopce ne plate nego da morma do pedijatra pa svog doktora pa u firmu nositi potvrdu pa onda zatvarat bolovanje kod mog doktora pa nositi doznaku na posao
za jedan dan
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:12   #29
Ja nazovem pedicu kad nije nešto strašno i ne mislim da treba preslušavanje pluća (najčešće imamo bronhitise), pogotovo ako je povraćanje i proljev što je vrlo infektivno), ona ispiše preporuku i kaže kad da dođemo na kontrolu, preporuku slikam i mailam općoj praksi, ona napravi doznaku, muž je pokupi i odnese na posao.

Kad je kašalj uporan, temperatura se nakon tri dana ne skida, ne uspijem održavati neku razinu općeg stanja pri proljevu i povraćanju, idem doktorici ranom zorom, čekam vani ako treba, obavim, daljnji postupak isti.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:22   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemam pojma, meni je zlo kad si vidim platnu listu i nakon tjedna dana bolovanja. i onda jos prijevoz umanje, pa se dva puta sokiram
meni je 300 kn puno da mi uzmu, zbilja je
iako bi nekad radije da mogu javiti samo na posao jedna dan da necu doci pa da mi ga uopce ne plate nego da morma do pedijatra pa svog doktora pa u firmu nositi potvrdu pa onda zatvarat bolovanje kod mog doktora pa nositi doznaku na posao
za jedan dan
meni nis ne skidaju za prijevoz, imam godisnji pokaz.
ja bi isto uvijek radije da mi ne plate tih dan-dva nego da moram skupljati papirologiju, ali jbg, tko me pita. kak svi, tak i ja.
i sad kad razmisljam, ako izuzmem komplikacije, zadnji put sam za sebe uzela bolovanje prije ravno 7 godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 12:23   #31
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
u zapadnim zemljama postoji doza povjerenja. u svemu, niej samo ovo u pitanju nego kompletan sustav. ide se s pretpostavkom postenja a ne kao kod nas s pretpostavkom nepostenja.
Pa kod nas je pretpostavka nepovjerenje jer nema tog zakona i propisa, donesenog s najboljom namjerom, koju ekipa neće naći načina zajebati.

Npr. imaš hvale vrijednu mogućnost da trudna osoba s problemom otvori komplikacije, što se kod nas pretvori u "vidim plus, idem na komplikacije".

U zemlji koja je iz socijalizma naslijedila "idem na bolovanje da malo odmorim" stav, meni je logično da nećeš nekome vjerovati na riječ da je bolestan.
(meni ekipa 50+ učestalo savjetuje da "odem malo na bolovanje" svaki put kad se požalim na nešto na poslu, to je takav mentalni sklop).

Evo otkriti ću ti i informaciju koju sam nedavno saznala, iz riječkog 3. maja, oduševilo me:
kako bi stimulirali dolazak radnika na posao, u Jugi su uveli 4kn brutto po satu dodatka, za svaki sat proveden na poslu (uz plaću za taj isti posao ).
Kad je sad nova uprava došla do zaključka da neće isplaćivati taj dodatak za sate kad NISI na poslu (a naravno da su ih do nedavno isplaćivali, tj kad bi netko bio na bolovanju, svejedno je dobivao te 4 kn ), sindikati su se digli na zadnje noge, neće oni taj neoliberalni kapitalizam


Ugl ja iskreno ne bih prihvaćala nikad te roditeljske ispričnice. Naravno da se i s liječničkima mulja, iako su sad kod njih kontrole pa ih moguće manje dijele poznatima, za roditelje sam sigurna da pišu ispričnice ako dijete suznim očima kaže da ona najzločestija učiteljica sprema najteži ispit na svijetu.


A frupy je u pravu, vani ovih "idem na bolovanje da se odmorim / jer me živcira šef / jer mi se ne da, a mogu reći da me bole leđa" sigurno nema, jer se destimulira i kažnjava česta bolovanja. Pa zato i postoji povjerenje da bolovanja nisu lažna
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 13:26   #32
Ja moram nositi i ispricnicu za neigranje tjelesnog kad Smrklja npr. kaslje, ali nije za ostati kod kuce. Valjda je uciteljica nagluha.

Ja to jednostavno vidim kao pridodavanje sebi velike vaznosti. Nema veze, jos mjesec dana cu izgurati...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 17:40   #33
Ja isto ne kuzim tu glupost da ne mozes sam ispricati dijete zbog lakse bolesti. Zna se koji je prosjecni pobol u toj dobi, ak djeteta nema vise od x dana u skolskoj godini onda dalje samo s lijecnickom ispricnicom, do toga svakom roditelju na savjest i bok. Nes ti mudrolije. Umjesto toga za sve iznad jednog dana s moras dobit pecat i provest dva sata u prepunoj cekaoni s vec zdravim djetetom medju bolesnima (jer za virozu ne idem da mi kaze da je viroza u pitanju, idem kad je dijete vec ozdravilo samo po ispricnicu).

O trosku bolovanja za dijete preko hzzo ne znam nista jer ga nikad nisam otvorila, umjesto toga uvijek radim od kuce, trosim vlastite godisnje i snalazim se baka servisom. Stvarno ne zelim jos jedno drzavno "100% place ali ne vise od..." hebanje u novcanik dok se njihovih 25% s mog bruta skida bez ikakvog ali...

Zadnje uređivanje proab : 07.05.2016. at 18:01.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 21:03   #34
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne znam sto vam je tu tocno cudno i bolesno..?

ako si bolestan, ne ides na posao/u skolu nego doktoru i nosis doznake/ispricnicu za dan, tri, deset.

bas bi bilo lijepo i idilicno da svi svima vjeruju na rijec kad kazu da su bolesni i da se nikakve potvrde nikamo ne moraju nositi.
brzo bi se ispraznili uredi i skole i svi bi fino na cvjetnom uzivali u proljetnom suncu.
pa i ne bas
ak se ne varam, u skoli postoji neki broj sati koji se uceniku tolerira, a nakon toga mora na razredbeni, sto ne?
i malcice mi je glupo usporedjivati sa poslom, jer posao zapravo biras raditi (i donosi ti novac i placanje racuna), a u skolu moras ici, silom zakona.

I upravo je ta kategorija placenog bolovanja, sa "doznakama", dopustila kod neradnika hrpe muljaza,a kod radnika, hrpu zajebancije za dolazak i odlazak po doznake za proljev/virozu/ocni pregled....a onda te jos na poslu posao ionak doceka, tj po tvom povratku se podupla.
ista je stvar i sa klincima.
(kad tad moraju i nauciti taj sadrzaj, i odgovarati)

ne vidim nikakvu svrhu sjedenja u prepunoj cekaonici samo da te doc pregleda i da ti moze opravdati izostanak

i meni je puno logicnije da roditelj isprica dijete, nego da dijete pokupi ispricnicu kod doktora, a da roditelj pojma nema da je dijete bilo "bolesno"
(doduse, uveli su ove godine da ju roditelh mora potpisati, al i dalje, to mi je suludo...)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 21:18   #35
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa i ne bas
ak se ne varam, u skoli postoji neki broj sati koji se uceniku tolerira, a nakon toga mora na razredbeni, sto ne?i malcice mi je glupo usporedjivati sa poslom, jer posao zapravo biras raditi (i donosi ti novac i placanje racuna), a u skolu moras ici, silom zakona.

i meni je puno logicnije da roditelj isprica dijete, nego da dijete pokupi ispricnicu kod doktora, a da roditelj pojma nema da je dijete bilo "bolesno"
(doduse, uveli su ove godine da ju roditelh mora potpisati, al i dalje, to mi je suludo...)
prvi bold: naravno da ne mora na predmetni/razredni ako ima dovoljno ocjena.
drugi bold: ove godine?
ne znam ja s kojim skolama ti suradjujes, ali u mojoj skoli (i u prethodnoj gdje sam radila) se to radi zadnjih paaa.... 15 godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 23:05   #36
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
prvi bold: naravno da ne mora na predmetni/razredni ako ima dovoljno ocjena.
drugi bold: ove godine?
ne znam ja s kojim skolama ti suradjujes, ali u mojoj skoli (i u prethodnoj gdje sam radila) se to radi zadnjih paaa.... 15 godina.
ak ima dovoljno ocijena, pretpostavljam da i je uspio/uspjela skupiti u nekom pristojnom vremenu i da se ne radi o uceniku koji cesto izostaje i da bi, ako roditelj uredno suradjuje, njegova ispricnica itekak trebala biti valjana za trodnevnu virozu .
trosenje resursa, odn. vremena i novaca lijecnika (jer oni taj pregled fakturiraju HZZO-u) za samo pisanje ispricnice vidim samo kao pokazivanje (krive) moci nastavnika/skola

s jakooooo puno skola.
od ucenika razlicitih

ne znam ja u kojem ti paralelnom svemiru zivis, al trziste kopiranih lijecnickih ispricnica/ispricnica iz usluge/ jos uvijek postoji, naravno, sofisticiranije nego u moje doba
od ove godine neki traze potpis na ispricnici, a neki uz to, osobnu primopredaju roditelja, pogotovo ak se radi o duzem izostanku.
sto bi meni iamlo logike, zapravo, za duzi izostanak bi roditelj i trebao doci u skolu, razmotriti opcije nadoknadjivanja gradiva i sl, al traziti potpis/donosenje za par dana,
malo pretjerano

inace, po meni daleko vecu tezinu ima ispricnica roditelja, pa makar i pokrivanjem razmazenog derista kojeg boli nozni palac u ponedjeljak nakon tulumarenja za vikend, nego lijecnicka ispricnica, "doktora", koji najcesce niti nije nadlezan.
svakak mislim da je vazno da je roditelj informiran da dijete ne dolazi u skolu i da dijete nadoknadi gradivo. a hoce li to pratiti dodatna birokracija, meni se cini manje bitno, odnosno moze postat itekak kontraproduktivno...
igrice moci cesto proizvedu potrebu da se ta moc smanji/zaobice/ponisti/smulja.....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 10:52   #37
igrice moci.

lijecnicke ispricnice s roditeljskim potpisom se traze upravo zato jer se naveliko i previse mulja, pa onda ako ti mulja i doktor i roditelj - neka muljaju, na svoju dusu.
ipak je mrvicu teze skombinirati muljatora i doktora i roditelja nego samo muljatora roditelja (takvih je vec pozamasan broj) pa eto, te "duple" ispricnice su jos jedino sto mozemo traziti.

nadalje, ne znam u kojem ti paralelnom svemiru zivis, ali naravno da je izrazito lako skupiti dovoljan broj ocjena a pritom uspjesno eskivirati ogroman broj sati: studentska varijanta.
dolazi se samo na pisane provjere i kad naucis pa se javis da zelis odgovarati.
dakle, itekako je moguce (i nazalost cesto) da netko tko je izostao i 50% sati s nekog predmeta ima dovoljan broj ocjena pa ne mora biti kandidat za razredni/predmetni ispit.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:17   #38
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ipak je mrvicu teze skombinirati muljatora i doktora i roditelja nego samo muljatora roditelja (takvih je vec pozamasan broj) pa eto, te "duple" ispricnice su jos jedino sto mozemo traziti.
.
dakle, tebi je okej da roditelj vuce dijete kod doktora, tamo sijedi 2 sata iako bi trebalo doma odmarati, kako bi dobilo ispricnicu za 3 dana izostanka radi viroze (o guzvama koje rade tam da ne govorim ), dok istovremeno, moze i ovo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=332

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
U nižim razredima nije problem ni izostati zbog putovanja (frendovi bili nedavno 12 dana na Tajlandu, mali ništa specijalno nije propustio)..
ak roditelj moze ispricati tajland, zakaj ne moze ispricati virozu?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:32   #39
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ak ima dovoljno ocijena, pretpostavljam da i je uspio/uspjela skupiti u nekom pristojnom vremenu i da se ne radi o uceniku koji cesto izostaje i da bi, ako roditelj uredno suradjuje, njegova ispricnica itekak trebala biti valjana za trodnevnu virozu .
trosenje resursa, odn. vremena i novaca lijecnika (jer oni taj pregled fakturiraju HZZO-u) za samo pisanje ispricnice vidim samo kao pokazivanje (krive) moci nastavnika/skola

s jakooooo puno skola.
od ucenika razlicitih

ne znam ja u kojem ti paralelnom svemiru zivis, al trziste kopiranih lijecnickih ispricnica/ispricnica iz usluge/ jos uvijek postoji, naravno, sofisticiranije nego u moje doba
od ove godine neki traze potpis na ispricnici, a neki uz to, osobnu primopredaju roditelja, pogotovo ak se radi o duzem izostanku.
sto bi meni iamlo logike, zapravo, za duzi izostanak bi roditelj i trebao doci u skolu, razmotriti opcije nadoknadjivanja gradiva i sl, al traziti potpis/donosenje za par dana,
malo pretjerano

inace, po meni daleko vecu tezinu ima ispricnica roditelja, pa makar i pokrivanjem razmazenog derista kojeg boli nozni palac u ponedjeljak nakon tulumarenja za vikend, nego lijecnicka ispricnica, "doktora", koji najcesce niti nije nadlezan.
svakak mislim da je vazno da je roditelj informiran da dijete ne dolazi u skolu i da dijete nadoknadi gradivo. a hoce li to pratiti dodatna birokracija, meni se cini manje bitno, odnosno moze postat itekak kontraproduktivno...
igrice moci cesto proizvedu potrebu da se ta moc smanji/zaobice/ponisti/smulja.....
Nisu škole lupile represijom iz obijesti nego iz brzorastuće potrebe.

Kad bi roditelji imali isključivu kontrolu nad dječjim izostancima, to bi krasno izgledalo. Djecu se ispričava zbog viroza, ali i zbog skijanja, branja maslina, kako je netko već spomenuo, tu i tamo nekog produženog vikenda... da i ne spominjem koliko je u starijoj dobi (koja postaje sve manje starija) uzelo maha ispričavanje pred testove i ispitivanja. Sad roditelj može ispričati djetetu do tri dana i šlus. Zapravo je i prije bilo tako, samo se nitko toga nije držao. Pa koliko puta godišnje školarci izostaju radi lakše viroze koja ne zahtijeva posjet liječniku?

Nego, kakav je to liječnik koji "nije nadležan"?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 12:25   #40
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
dakle, tebi je okej da roditelj vuce dijete kod doktora, tamo sijedi 2 sata iako bi trebalo doma odmarati, kako bi dobilo ispricnicu za 3 dana izostanka radi viroze (o guzvama koje rade tam da ne govorim ), dok istovremeno, moze i ovo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=332

ak roditelj moze ispricati tajland, zakaj ne moze ispricati virozu?
nisi bas nesto previse upucena u mehanizme ispricavanja izostanaka, vidim.
dakle, jos jednom: bolesno dijete treba pregledati doktor e kako bi izostanak ispricao bolescu. bez zdvajanja i kukanja o dugim boravcima u cekaonicama. mislim, who cares. ak si bolestan, ides doktoru.
bok.
izostanke poput raznih putovanja roditelj moze ispricati unaprijed, ako se radi o jednom (unaprijed najavljenom) danu, to moze opravdati razrednik bez ikakve druge papirologije.
unaprijed najavljene izostanke do 3 dana (negdje dozvoljavaju i 5, cak i 7) roditelj moze zatraziti od ravnatelja koji onda to odobrava ili ne odobrava.
unaprijed najavljene izostanke dulje od 3 dana (ili iznimno 5 tj. 7) odobrava ili ne odobrava nastavnicko vijece (pise se pisana zamolba koja se cita na NV i glasuje se).
eto, sad si poblize upoznata s tim tajlandima i sl.

osim toga, mozda su u nekim skolama u nizim razredima i fleksibilnija pravila o ispricavanju izostanaka, jer se valjda i manje manipulira .
no, vjerovala ili ne, postoje i neki drugi razredi po skolama, ne samo prvi i drugi osnovne, u kojima je razina manipulacije znatno visa, pa zahtjeva i neke drasticnije mjere i pravila.
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nisu škole lupile represijom iz obijesti nego iz brzorastuće potrebe.

Kad bi roditelji imali isključivu kontrolu nad dječjim izostancima, to bi krasno izgledalo. Djecu se ispričava zbog viroza, ali i zbog skijanja, branja maslina, kako je netko već spomenuo, tu i tamo nekog produženog vikenda... da i ne spominjem koliko je u starijoj dobi (koja postaje sve manje starija) uzelo maha ispričavanje pred testove i ispitivanja. Sad roditelj može ispričati djetetu do tri dana i šlus. Zapravo je i prije bilo tako, samo se nitko toga nije držao. Pa koliko puta godišnje školarci izostaju radi lakše viroze koja ne zahtijeva posjet liječniku?

Nego, kakav je to liječnik koji "nije nadležan"?
bas se i ja to pitam...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.