Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 10:25   #1
Obračun s mafijašem

Nadam se da sam na pravom mjestu i da nisam fulala topic.
Napisat ću u najkraćim mogućim crtama svoj problem, nadam se da će netko imati neku bolju ideju ili savjet.
Radi se o tome da metar od moje kuće živi jedan mafijaš, zlostavljač, a možda i ubojica. Dijeli nas samo zid.
On sada tvrdi da je moj zid ušao 10ak centimetara u zajednički put. Što nije istina, a tako je ucrtano i u službenim papirima koje on ne zna pročitati. Ono što jest istina je da je on sa svojom kućom ušao jedno metar i pol, ako ne i dva metra na zajednički put. Dakle, ako bismo išli istjerivati pravdu, on bi morao srušiti pola kuće...
Ono čega je mene strah je da bi on mogao potplatiti službena lica... on ima milijune, ne kuna nego eura, dakle ništa mu je iskesati 10ak tisuća eura da se ti papiri preprave u njegovu korist...
Ja sam spremna zvati Dorh ili Uskok i prijaviti ga. Međutim njegova mreža mafijaša i ljudi koje potplaćuje za sve ono čime se bavi je ogromna, i ja ne znam gdje su njegovi ljudi. Možda su i u Uskoku s obzirom da već deset godina harači zemljama bivše juge, a nitko mu niti jednom nije pokucao na vrata...
Dragi ljudi šta da radim? Da li da prijavim anonimno Uskoku i Dorhu i molim se Bogu da tamo nema svoje ljude?
Ja znam dosta informacija koje bih im mogla dostaviti, a vezani su za njegove poslove...
Šta da radim, ima netko ideju?
Ako mu se ne suprotstavim, on će potplatiti cijelu općinu samo da kuću srušim. Njega treba srezati u korijenu.
Inače ovo nije prvi put da mi radi probleme, ali vidim da ovaj put nema namjeru prestat sa pizdarijama...
__________________
what you're looking for is where you're looking from :)
Imago99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:46   #2
Gle, kaj se tiče ovoga sa ulaskom tvoje ili njegove nekretnine na zajednički put, najbolje ti je tražiti utvrđivanje međe putem suda, jer po meni ako ćeš ići na varijantu svoga geodeta on ga može pobijati, a isto tako i obrnuto. U slučaju kada se dvije strane ne mogu dogovoriti to rješava sud. A kaj se tiče DORH-a i toga da imaš saznanja o nekim njegovim kriminalnim radnjama i sl. zakon fino kaže da je svatko dužan prijaviti kazneno djelo ukoliko o istome ima saznanja u protivnom i sam čini kazneno djelo.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:58   #3
Ne talasati

Quote:
Imago99 kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam na pravom mjestu i da nisam fulala topic.
Napisat ću u najkraćim mogućim crtama svoj problem, nadam se da će netko imati neku bolju ideju ili savjet.
Radi se o tome da metar od moje kuće živi jedan mafijaš, zlostavljač, a možda i ubojica. Dijeli nas samo zid.
On sada tvrdi da je moj zid ušao 10ak centimetara u zajednički put. Što nije istina, a tako je ucrtano i u službenim papirima koje on ne zna pročitati. Ono što jest istina je da je on sa svojom kućom ušao jedno metar i pol, ako ne i dva metra na zajednički put. Dakle, ako bismo išli istjerivati pravdu, on bi morao srušiti pola kuće...
Ono čega je mene strah je da bi on mogao potplatiti službena lica... on ima milijune, ne kuna nego eura, dakle ništa mu je iskesati 10ak tisuća eura da se ti papiri preprave u njegovu korist...
Ja sam spremna zvati Dorh ili Uskok i prijaviti ga. Međutim njegova mreža mafijaša i ljudi koje potplaćuje za sve ono čime se bavi je ogromna, i ja ne znam gdje su njegovi ljudi. Možda su i u Uskoku s obzirom da već deset godina harači zemljama bivše juge, a nitko mu niti jednom nije pokucao na vrata...
Dragi ljudi šta da radim? Da li da prijavim anonimno Uskoku i Dorhu i molim se Bogu da tamo nema svoje ljude?
Ja znam dosta informacija koje bih im mogla dostaviti, a vezani su za njegove poslove...
Šta da radim, ima netko ideju?
Ako mu se ne suprotstavim, on će potplatiti cijelu općinu samo da kuću srušim. Njega treba srezati u korijenu.
Inače ovo nije prvi put da mi radi probleme, ali vidim da ovaj put nema namjeru prestat sa pizdarijama...
Prva i osnovna stvar: kada se mafijaš i ubojica obogati on više nije niti ubojica niti mafijaš. On automatski u Hrvatskoj postaje ugledni građanin !!


Takvi obično idu finim putem rješavati sitne sporove.
A tebi je zadatak da za sada ne vučeš vraga za rep, nego i ti idi fino i uglađeno. A o njemu skupljaj sve komprimitirajuće informacije, ali inkognito i nenametljivo. Da ih kasnije možeš upotrijebiti ako zatreba.

Inače mi je neobično da dijelite zajednički zid ??
Kako ste se samo našli u istom objektu ?
Da li se radi o 10 cm kuće ili dvorišta na cesti?
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:23   #4
Ako vas dijeli zid, otkud onda put između vas?

Meni ovo liči na klasična prepucavanja oko međe.
Bilo bi zanimljivo čuti njegovu verziju i njegov opis tvog društvenog položaja.
Možda i ubojica
Možda su u šumi?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:12   #5
Kaj ak ima svoje ljude i tu na temi?
Mislim, to ak si paranoican, samo po sebi ne znaci da te ne prate
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:40   #6
Najbolje ti je kuću prodati i preseliti. Taj mafijaš je jedan od, gori od njega su mafijaši koji su u državnim institucijama RH - drugim riječima same institucije.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 17:42   #7
prodat kuću poduzetniku s bijelim kombijem.
i javit da li je vic istina.

http://opusteno.rs/humor-zabava-f9/d...uk-t10379.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:14   #8
Takođe,sam prije viđenoga ,pomislio na prodaju nekretnine,ako bi ti bilo adekvatno , jer se s rogatim bosti,a bez posljedica je vrlo ,vrlo teško ..Vjerujem kako,mu nije problem imati određenu skupinu policajaca u svojoj moči .( dovoljno je da znade samo njihova šefa, dok su ostali njemu podređeni..) Čujem,kako je i sa sudijama slična stvar...te interesantno kako su isti baš frendovi od mafijaša ? Konkretno tu mislim na Zdravka Mamića ,kojemu čitavi pravosudni aparat ništa ne može,a postoji i fotka ,gdje je sudac Turudić u intimnoj atmosferi s istim na večeri...te zar će mu isti suditi?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 08:41   #9
hvala svima na odgovorima! Neki su me i nasmijali (ovaj s cigom) :klap:
Ne znam kako da vam opišem problem sa zemljištem jer je jako čudno postavljeno. Nas dijeli samo jedan zid dug nekih 30 metara koji se proteže duž naših zemljišta. Njegova kuća se nalazi sa moje zapadne, a zid koji on želi da rušimo je sa istočne strane i nalazi se na putu kuda on prolazi do svoje kuće.
Zid je umjesto oštrog završetka u kutu (od kutem od 90°) završen u ovalnom obliku kako bi gospodin imao više mjesta i to mu je moj otac prije 15 godina učinio kao uslugu oduzevši tako sebi 1 metar kvadratni zemljišta.
Ali to sad nije bitno, dobro je Kerum rekao: budi dobar pojedi govno.
Zapravo moje mišljenje je da čak poanta nije u zemljištima jer, zaboga, put je širok 3-4 metra, znači šleperi tu prolaze, a kamoli neće auta..
Nego ovog luđaka sada opsjedaju duhovi prošlosti pa se uzjebao. A jedino preko čega nas može jebati je zemljište. Ali no pasaran! Ne bu tako išlo. Dat ću mu još malo vremena da se smiri, ako se ne smiri onda ću DOOBRO razmislit šta ću. Iz svoje kuće neću seliti. A jedini uvjet da kuću prodam je da je kupi neki žestoki ruski mafijaš, gangster i da mu prodam (čak) po manjoj cijeni samo neka maltretira to govno do kraja mu života
Hvala još jednom svima, super ste

edit: ne bojim se da čita forum zato što je nepismen. Ne znam da li je OŠ završio...
__________________
what you're looking for is where you're looking from :)
Imago99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:24   #10
Da je tip stvarno mafijaš i ubojica najmanji problem bi ti bio ima li veze u Uskoku, ako ga prijaviš.
__________________
"Društveni mediji daju pravo govora legijama imbecila koji su dosad govorili samo u gostioni, nakon čaše vina, ne mogavši oštetiti zajednicu. U tijeku je invazija imbecila/glupana"
prof. Ivanković is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:07   #11
Nemaš puno opcija ukoliko frajer ima veze svugdje. S rogatim se ne možeš bosti, ako pravni sustav ne funkcionira jer su na njegovoj strani.

Jedino što ja vidim ovdje je da 1. ti odseliš 2. on odseli. U neki drugi grad ili na drugi svijet.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:34   #12
Ma samo odes na DORH, kazes, kao i ovdje, da je susjed mafijas, zlostavljac, a mozda i ubojica i stvar je rijesena... Jasno, tamo predocis i dokaze, koje sigurno imas, jer inace ne bi tako nesto tvrdio...

Dogadja li se ta prica mozda u Zagorju, cisto informativno?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:27   #13
Quote:
ubojica mekog tuljca kaže: Pogledaj post
Nemaš puno opcija ukoliko frajer ima veze svugdje. S rogatim se ne možeš bosti, ako pravni sustav ne funkcionira jer su na njegovoj strani.

Jedino što ja vidim ovdje je da 1. ti odseliš 2. on odseli. U neki drugi grad ili na drugi svijet.
Postoji i 3. da se probudi sa konjskom glavom u krevetu Ko u filmu Kum
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.