Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Želim diskutirati u chat klubu pdf-a Parlamentarni izbori 2016
Klub neopredijeljenih neutralnih i ostalih 59 26.70%
Lijevo-progresivno-građanski klub 57 25.79%
Desno-konzervativno-nacionalni klub 105 47.51%
Glasovatelji: 221. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 23:01   #281
Mali komentar s odstojanja, a pisao sam o tome prije izbora da SDP bez Karamarka (u HDZ-u) nema nikakve šanse na izborima. Tada su me žestoko napadali zbog te procjene. A evo nas sada s HDZ-om na vlasti i razvaljenim SDP-om. A sitnica je falila da bude obrnuto. Lako se moglo desiti da SDP dođe na vlast. Sve se vrtjelo oko toga, tko će prvi od omraženog dvojca Milanović-Karamarko pasti. Desilo se da je pao Karamarko i to je dalo zamah HDZ-u. Da je otišao Milanović, a imao je priliku, HDZ s Karamarkovim utegom oko vrata potonuo bi u glib i danas bismo imali uspješni SDP sa neupadljivim Bernardićem na vlasti. Sitnica je presudila. SDP-ova greška u koracima. U njihovom programu povratka na vlast rušili su redom ministre i onda samog Karamarka. Taj zadnji potez bio je skupa pogreška. Koji luzeri
pronto is offline  
Old 26.02.2017., 00:26   #282
Taj bipolarni sustav je NO GOOD.

Jbg

Suosjećam s tobom jer znam vašu psihologiju. Stoka sitnog zuba
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 26.02.2017., 00:39   #283
Quote:
pronto kaže: Pogledaj post
Mali komentar s odstojanja, a pisao sam o tome prije izbora da SDP bez Karamarka (u HDZ-u) nema nikakve šanse na izborima. Tada su me žestoko napadali zbog te procjene. A evo nas sada s HDZ-om na vlasti i razvaljenim SDP-om. A sitnica je falila da bude obrnuto. Lako se moglo desiti da SDP dođe na vlast. Sve se vrtjelo oko toga, tko će prvi od omraženog dvojca Milanović-Karamarko pasti. Desilo se da je pao Karamarko i to je dalo zamah HDZ-u. Da je otišao Milanović, a imao je priliku, HDZ s Karamarkovim utegom oko vrata potonuo bi u glib i danas bismo imali uspješni SDP sa neupadljivim Bernardićem na vlasti. Sitnica je presudila. SDP-ova greška u koracima. U njihovom programu povratka na vlast rušili su redom ministre i onda samog Karamarka. Taj zadnji potez bio je skupa pogreška. Koji luzeri
Ma daj spasili ste se jer ste ovog uljudno-izgledajućeg Plenkovića doveli na čelo.

Karamarko se svakome činio kao psihopat, a Milanović da bi ga tresnuo u tintaru (s lošom frizurom)

A svi skupa za baš niš.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Old 27.02.2017., 08:00   #284
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ma daj spasili ste se...


Tko se spasio ???
pronto is offline  
Old 17.04.2017., 18:52   #285
Kaj je ovo. Nema više umjerenih na forumu

Ja se mislim bi li se pribacio na livi chat ali bojim se da me ne bi razumili
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 17.04.2017., 19:05   #286
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Kaj je ovo. Nema više umjerenih na forumu

Ja se mislim bi li se pribacio na livi chat ali bojim se da me ne bi razumili
Imam dojam da nema više ni lijevih ni desnih ni umjerenih. Plenki je potpuno uspavao Hrvate svojim nastupima.
DJTcro is offline  
Old 17.04.2017., 19:18   #287
Desnih i nema kad su svi ošli u njeme sestre
Pa onda ni livi nemogu doć do izražaja
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 18.04.2017., 17:40   #288
Mene su ionako x puta proglasili "desničarem" kad god bih rekao neki vlastiti stav, samo zato što ne želim da pušem u isti rog sa "boljševicima" i "Soroševcima".

__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 18.04.2017., 18:53   #289
Dan kad je Gotovina s dečkima odradio posao :klap: nastala je država Hrvatska :klap:
Dan kad je izdan nalog od vlasti RH za hapšenje Gotovine pukla je država Hrvatska
martin007 is offline  
Old 18.04.2017., 22:04   #290
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Mene su ionako x puta proglasili "desničarem" kad god bih rekao neki vlastiti stav, samo zato što ne želim da pušem u isti rog sa "boljševicima" i "Soroševcima".

Mene su na jednom drugom forumu proglasili hadezeovcem
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 22.04.2017., 21:43   #291
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Kaj je ovo. Nema više umjerenih na forumu
...
Pa jasno, kad su umjereni očito diskriminirani i progonjeni na ovom forumu,
koji propagira polarizaciju (te u konačnici favorizira lijevu radikalizaciju).

Vidiš to baš po ovom threadu: tražio sam svojedobno da se po statusu izjednači s klubom lijevih i klubom desnih, pa da se nazove "Klub neopredijeljenih, neutralnih i ostalih", a da se "Chat + Recepcija" odvoje, ali je to moderator (Cuka, ako se dobro sjećam) bahato odbio.
Hlebyn is offline  
Old 23.04.2017., 16:54   #292
Zašto nema liberalnog, centrističkog chata? Pa valjda bi nam temeljac orijentacijskog političkog diskursa trebao biti prvo otvoren
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Old 29.04.2017., 19:15   #293
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Pa jasno, kad su umjereni očito diskriminirani i progonjeni na ovom forumu,
koji propagira polarizaciju (te u konačnici favorizira lijevu radikalizaciju).

Vidiš to baš po ovom threadu: tražio sam svojedobno da se po statusu izjednači s klubom lijevih i klubom desnih, pa da se nazove "Klub neopredijeljenih, neutralnih i ostalih", a da se "Chat + Recepcija" odvoje, ali je to moderator (Cuka, ako se dobro sjećam) bahato odbio.
Iskreno rečeneo, ja bih se do prije pet godina prijavio na lijevi chat. Ali, danas to ne mogu, kad vidim kakva se ekipa izlaktala tamo.
Sve samo elitisti koji iskazuju krajnji prezir prema običnim malim ljudima i koji kao da su prespavali zadnjih 30 godina povijesti.
Sve neka ekipa koja se izjašnjaka "kako nalaže partija" i koja dočekuje na nož neto kao prijateljski dijalog i "konstruktivnu kritiku". Ili kako je netko rekao nekad su išli u Beograd po mišljenje, a danas kod Soroša.
Ja bih im savjetovao da pogledaju "Good bye Lenin" da vide što to znači.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Old 11.05.2017., 14:48   #294
Ako se dogodi ova sdp-hdz koalicija mogle bi napokon stranke centra dobit na snazi
Ajmo most i žz
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 11.05.2017., 19:46   #295
I sam se nadam da će sdp-hdz u koaliciju
Da se pojavi prava desnica i ljevica :klap: ovo je cirkusiranje beskorisno, za obične ljude
martin007 is offline  
Old 11.05.2017., 21:22   #296
Most može bit desnica a žz ljevica
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 12.05.2017., 22:38   #297
HDZ je prava ljevica. Hns centar. Kriptokomunisti su radikalčine žešće, revolucioneri.
Most može otić pod konzervativce jer previše briju na crkvu.
Država koja je po ustavu socijalna teško da može izrodit suverenističku desnu opciju.
Cjeli politički spektar je ljevo i ljevije. Neki normalni, neki radikali. Uglavnom zakurac...

Sad sa distance bi se osvrnuo na ono što sam pričao pred godinu dana. Preskočit farsu jer je ziher da većine bit neće.

Sad nisam siguran da idemo u tom smjeru. Jedino mi je ljepo vidit da su HNS-u počele rasti muda i dlačice na bradi... neznam zašto su se toliko dugo držali za skute partijske gamadi sdp-a
noname23 is offline  
Old 12.05.2017., 22:54   #298
Nekako me se dojmi da ovo što se događa sa lokalnim izborima je zapravo gledanje nacionalne kampanje... I da će ovisno o rezultatima lokalni ovisiti i to ako se na nacionalne ide ili ne... generalna proba...
noname23 is offline  
Old 15.05.2017., 09:09   #299
Imali ova tema više smisla ?
Vidim da je zamrla.
Nastala u trenutku (2015.) kad nije bilo Vlade, a centar (Most) je mogao i sa ljevicom i sa desnicom. MOST svejedno nije postao ljevica time što više ne može sa HDZ-om.
U Saboru danas postoje samo dvije strane, oni koji podržavaju Vladu i oni koji ne podržavaju Vladu. Kolaboracija HNS, IDS i SDSS-a u Saboru sa Vladom potpuno je redefinirala odnose u Saboru. Upitan je i položaj status radikalne desnice (Esih, Hasan, Glasnović). O Sauchi i Promijenimo Hrvatsku (Mišić, Škibola) koji su podržali Vladu, ne vrijedi ni govoriti.

Redefiniranje tema iz tri u dvije: Poziciju i Opoziciju omogućilo bi aktivniju raspravu.

Ovo je samo prijedlog,
hvala na razumjevanju.
__________________
You may very well think that. I couldn't possibly comment.
Frank Underwood is offline  
Old 19.05.2017., 23:31   #300
Ostaju na petrina i kerum na lokalnim izborima da pometu kriminalce
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.