Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 15:57   #21
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
problem sa svim tim ujedinjavanjima na desnici je taj što bi na kraju uvijek prevladali ego tripovi. previše alfa je tamo mužijaka koji ne mogu podnijeti da imaju nekoga iznad u hijerarhiji. radije onda svaki ima svoju nebitnu strančicu u kojoj će vedriti i oblačiti, nego da naprave nešto na izborima.
Upravo to je najveci problem, sva ta ekipa je preponosna da bi uz sebe imali nekoga tko će im se suprotstaviti, čim se netko suprotstavi, odmah svako na svoju stranu, ne kuzim cemu onda odmah nova stranka kad znas da ona nece imati podrsku nikog nego 50-100 svojih ljudi, radije izadji i poklopi se usima ako vec nisi mogao nametnuti svoj sistem.

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Mislim da je HDZ prejaka desnica da bi se tu nekaj promijenila, eventualno u nekom suludom slučaju gdje Hasanbegović bude na ćelu tog ujedinjavanja.
Pa HDZ ni nije desnica. Ta stranka desnice nije vidjela. Eventualno par članova poput Hasanbegovića etc.

Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
ni da se cjelokupna desnica ujedini na izborima (uključujući kompletno desno krilo hdz-a) ne bi uspjeli skupiti više od 10ak posto glasova.nije lako desničarima u hrvatskoj. nema više srba kao neke realne prijetnje, nema imigranata, nema nekakve dramatične ekonomske krize... ostaju samo prazne tlapnje o jugoslaviji i komunizmu koje nakon četvrt stoljeća od sloma istih još malo koga mogu napaliti.
Neznam, nebi se bas slozio s tom tezom. Mislim da u Hrvatskoj postoji dobar broj mladezi, a i ljudi u srednjim godinama koji bi krenuli tim putem. Sjetite se samo udruge Urbana Desnica, pa imali su gro ljudi iza sebe, nimalo zanemarujuć broj, u dobrom postotku mlađih nacionalno osvještenih ljudi, a i sami lideri udruge su bili ugl studenti.

I nebi se bas slozio s tim da desnica nema perspektive u Hr, ćirilice po gradovima, paljenje hrvatskih zastava, lajanje po svemu hrvatskome na svakom koraku (RF, Frljić, Mirt), prednosti nacionalnih manjina pri zapošljavanju u (nekim) državnim institucijama (osjetio na svojoj koži), položaj i uloga Pupovca u Hr, čuj ti njega se pita kako će izgledati spomen ploče poginulim HOS-ovcima, pa zar to nije smiješno i tužno istovremeno? Mislim da bi jedna takva stranka, vođena mladim ljudima bila dosta popularna, samo moraju paziti da se ne izletavaju, kao npr Pernar. U prvim počecima kada je u Sabor ušao Pernar čak sam i od okorjelih HDZ-ovaca znao čuti "dobar je ovaj mali, izgleda da se opametio" (na ruku mu je išlo to što je istovremeno Plenković izbacio Hasanbegovića pa su ljudi rezali iskaznice i kleli se da nikad više za HDZ.) Naravno, kasnije se posrao sa izjavama o Oluji kao etničkom čišćenju, spominjanje Jasenovca iz gledišta istočnih susjeda itd.

I za mene osobno je odmah samim time bio prekrižen, žao mi je samo šta privlači hrpetine klinaca, srednjoškolaca koji ubrzo postaju glasači, na tu foru što se ponaša ko budala u Saboru i njih to oduševljava, izvlači ih sa nastave i takve gluposti, za njih je on heroj samim time. Ostalo ih ne zanima.
pončo1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:28   #22
pončo kod hdz-a nije bitan sadržaj već pakiranje i moto, oni su kakti desnica i kao takvi osbajaju izbore i gotovo, hsp il ibil otko drugi ne može tu nikaj
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:47   #23
Ja bi više htio da ljudi definiraju što je to za njih desnica koja nedostaje jer zazivati nešto nedefinirano i onda kritizirati HDZ nema smisla. Kontaktirao sam pravaše jednom i HSP mi je rekao da nema niti knjige Starčevića u arhivi stranke. Koliko je desničara uopće pročitalo nešto od njega da zna što bi ujedinjenje pravaša značilo? Koliko je pravaštvo realna ideja u kontekstu 21. stoljeća? Stranke desnice van HDZa (koji više nije desnica) su samo loši pokušaji popravljanja opcije koju svi traže. Isto pitanje bi se moglo postaviti i sa ljevicom. Francuska revolucija je marginalizirala sve opasnosti ljevice ili desnice i zato ljudi ne vide razliku između njih. Danas možeš biti samo više ili manje liberal i oko toga se vrti čitava politička scena. Trenutno su pobijedili brakovi istospolnih zejednica,u budućnosti mogu pobijediti legalizirane lake droge,prostitucija.

Zadnje uređivanje Detektor : 15.03.2017. at 21:10.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:25   #24
Quote:
pončo1986 kaže: Pogledaj post
Upravo to je najveci problem, sva ta ekipa je preponosna da bi uz sebe imali nekoga tko će im se suprotstaviti, čim se netko suprotstavi, odmah svako na svoju stranu, ne kuzim cemu onda odmah nova stranka kad znas da ona nece imati podrsku nikog nego 50-100 svojih ljudi, radije izadji i poklopi se usima ako vec nisi mogao nametnuti svoj sistem.



Pa HDZ ni nije desnica. Ta stranka desnice nije vidjela. Eventualno par članova poput Hasanbegovića etc.



Neznam, nebi se bas slozio s tom tezom. Mislim da u Hrvatskoj postoji dobar broj mladezi, a i ljudi u srednjim godinama koji bi krenuli tim putem. Sjetite se samo udruge Urbana Desnica, pa imali su gro ljudi iza sebe, nimalo zanemarujuć broj, u dobrom postotku mlađih nacionalno osvještenih ljudi, a i sami lideri udruge su bili ugl studenti.

I nebi se bas slozio s tim da desnica nema perspektive u Hr, ćirilice po gradovima, paljenje hrvatskih zastava, lajanje po svemu hrvatskome na svakom koraku (RF, Frljić, Mirt), prednosti nacionalnih manjina pri zapošljavanju u (nekim) državnim institucijama (osjetio na svojoj koži), položaj i uloga Pupovca u Hr, čuj ti njega se pita kako će izgledati spomen ploče poginulim HOS-ovcima, pa zar to nije smiješno i tužno istovremeno? Mislim da bi jedna takva stranka, vođena mladim ljudima bila dosta popularna, samo moraju paziti da se ne izletavaju, kao npr Pernar. U prvim počecima kada je u Sabor ušao Pernar čak sam i od okorjelih HDZ-ovaca znao čuti "dobar je ovaj mali, izgleda da se opametio" (na ruku mu je išlo to što je istovremeno Plenković izbacio Hasanbegovića pa su ljudi rezali iskaznice i kleli se da nikad više za HDZ.) Naravno, kasnije se posrao sa izjavama o Oluji kao etničkom čišćenju, spominjanje Jasenovca iz gledišta istočnih susjeda itd.

I za mene osobno je odmah samim time bio prekrižen, žao mi je samo šta privlači hrpetine klinaca, srednjoškolaca koji ubrzo postaju glasači, na tu foru što se ponaša ko budala u Saboru i njih to oduševljava, izvlači ih sa nastave i takve gluposti, za njih je on heroj samim time. Ostalo ih ne zanima.

ne kažem da ih nema i da nemaju nikakvu perspektivu, ali svi navedeni problemi i "problemi" ne predstavljaju nešto što bi mobiliziralo toliki broj ljudi da bi radikalna desnica došla i blizu tome da samostalno preuzme vlast. hrvatska je praktično postala etnički čista država i ovo malo nacionalnih manjina što je preostalo, potpuno je zanemariv faktor u bilo čemu.

po meni, dugoročno je vjerojatnija mogućnost rasta antagonizma na relaciji sjever - jug, nego hrvati - ostali ili desničari - ljevičari/liberali. hrvatska je duboko centralizirana zemlja u kojoj 90% svih poreznih prihoda ide u državni budžet, a od preostalih 10% grad zagreb ima veći proračun nego svi gradovi županije i općine zajedno i ne bi me čudilo da za 20-30 godina, kad još padne nacionalni naboj preostao iz domovinskog rata, s juga krene preipitivanje "gdje su naše devize", baš kao što je to krenulo i u jugi 70tih.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 05:31   #25
ujedinili bi se oni, ali kad a-hsp neće hsp as-om. opet, kad bi i a-hsp htio s hsp as-om, neće hsp 1861. ak neće hsp 1861, onda neće ni hčsp, koji inače bi da a-hsp ne sere toliko. a hsp opet, bi, ne bi, hoće baš ono ak svi hoće. al opet, hsp 186 neće nikako. hsp as je rekao da oni bi.

ček, ček, nisam nešto dobro...

__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 08:58   #26
Budimo realni -HSP i da dodje na vlast (pod HSP mislim na sve verzije pravaša) -oni nemaju sve skupa 3 sposobna čovjeka za voditi išta. Pa tko bi to vodio -onaj Čorić? ili mali Tepeš? Keleminec? Pa tko bi njima dao išta u ruke?

nekakva desnica tog tipa bi imala određen broj glasova (koji bi se po meni vrtio između 5 i max 10-15 % - iako mislim da je 15% moguće samo ako bi bile neke izvanredne okolnosti pa bi se ljudi priklonili tim idejama) samo ako bi privukli ljude poput Hasanbegovića ili Esih. Koliko god se ja ili bilo tko ne slagao s recimo Hasanbegovićem po nekim stvarima -čovjek je školovan i zna složiti suvisle 3 rečenice, isto vrijedi i za Esih. Međutim, HDZ je to jednostavno poklopio i oni su samo desno krilo HDZa i ne vidim način da se to mijenja.

Isto tako - koja je točno politička i ekonomska podloga tih stranaka. Osim vječne ugroženosti RH od Srba i ostalih unutarnjih i vanjskih neprijatelja -što oni zastupaju? Po nekim ekonomskim idejama mi se čine kao žešća ljevica...

Meni su oni u biti isti kao i ona ekipa RFa, Pupovca i recimo ekipe oko Novosti -koji pak vječnu ugroženost vide od nekih ustaša, pravaša i ostalih...
Jedni bez drugih nemaju nikakvu svrhu u biti..
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 13:50   #27
Problem je što su komunisti postali kapitalisti i stvorili kvazi-elitu gdje nesposobna birokracija koči privatan biznis i sad bi jedni to nacionalizirali kroz poništenje privatizacije,uz to bi i dekomunizirali državu kulturološki. Jedino možda HSP odudara od poništenja privatizacije i zalaže se za više poduzetništva,to i ne čudi kad im je strateg Tihomir Janiček,onaj koji se slikao sa zastavom sa Kolindom a živi u dijaspori,mislim da Kanadi no opet je to sve z brda-z dola jer su i za izlazak iz EU što bi bilo pogubno za naše jer ovi što su otišli ne bi imali gdje raditi. Što se tiče RF,zanimljibo je kako su oni nastali baš kad se koncept velike države urušava i boje se privatizacije ali ne zbog radnika već zbog sebe. Gledam malo njihove videe i sve se svodi na baratanje kvazi-intelektualnog rječnika koje radnik ne razumije uz to se odaju tako što im je ok da nema jednakosti u plaćama u pogledu velike države ali im nije ok kapitalizam pa kažu da plaća ne stvara klasni status. Nego što stvara? Znaju da nisu konkurentni na otvorenom tržištu gdje bi saznali svoju realnu vrijednost.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:16   #28
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post

nekakva desnica tog tipa bi imala određen broj glasova (koji bi se po meni vrtio između 5 i max 10-15 % - iako mislim da je 15% moguće samo ako bi bile neke izvanredne okolnosti pa bi se ljudi priklonili tim idejama) samo ako bi privukli ljude poput Hasanbegovića ili Esih. Koliko god se ja ili bilo tko ne slagao s recimo Hasanbegovićem po nekim stvarima -čovjek je školovan i zna složiti suvisle 3 rečenice, isto vrijedi i za Esih. Međutim, HDZ je to jednostavno poklopio i oni su samo desno krilo HDZa i ne vidim način da se to mijenja.
Nekakva takva stranka bi mogla bez problema potegnuti i do 20%. Evo Pilarovog istraživanja o tome:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/jesu...centru-1096694

Recimo da su potencijalni birači ovi pod 8, 9 i 10 to ti je ukupno 18,7% danas je situacija, zbog demografije, još i bolja po tu neku imaginarnu stranku.

Na kraju krajeva jedan HSP je za vrijeme Sanadera po anketama bio između 20 i 30% a vodio ga je onaj trabant Đapić.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 14:32   #29
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Nekakva takva stranka bi mogla bez problema potegnuti i do 20%. Evo Pilarovog istraživanja o tome:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/jesu...centru-1096694

Recimo da su potencijalni birači ovi pod 8, 9 i 10 to ti je ukupno 18,7% danas je situacija, zbog demografije, još i bolja po tu neku imaginarnu stranku.

Na kraju krajeva jedan HSP je za vrijeme Sanadera po anketama bio između 20 i 30% a vodio ga je onaj trabant Đapić.
gle, to ti je čisti SF.
HSP i stranka tog tipa ne može ni u ludilu do tih postotaka (nikada ni nije, zar ne).I inače se dosta često pojavljuju ti neki suludi postoci -pri predsjedničkim za neke kandidate ili predviđanja za neke stranke.
Da HSP dobaci do 20 %, tada bi HDZ valjda dobacop do 35-40% i tu sme već na 60% biračkog tijela -a to je totalno nerealno. To se eventualno može dogoditi ukoliko se HDZ ozbiljno uruši, a HSP se malo makne od tema koej danas otvaraju - a to se izrazito teško može dogoditi.

prilično sam uvjeren da u RH jendostavno nema dovoljan broj ljudi kojima je najvažija tema lustracija, micanje Broza, čvrst odnos prema Srbiji, itd. - jednostavno nema i to se svaki put dokazuje iznova (ima priličan broj ljudi koji ne bi imali nikakvig problema s lustracijom ili micanjem Broza, ali daleko od toga da im je to na vrhu liste prioriteta....).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 15:40   #30
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Nekakva takva stranka bi mogla bez problema potegnuti i do 20%. Evo Pilarovog istraživanja o tome:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/jesu...centru-1096694

Recimo da su potencijalni birači ovi pod 8, 9 i 10 to ti je ukupno 18,7% danas je situacija, zbog demografije, još i bolja po tu neku imaginarnu stranku.

Na kraju krajeva jedan HSP je za vrijeme Sanadera po anketama bio između 20 i 30% a vodio ga je onaj trabant Đapić.
tu osmicu možeš zaboraviti. po tome bi ispalo da desnice ima skoro dvostruko više nego desnog centra. realnost je da desnica u idealnom slučaju može računati maksimalno na 9 i 10, a i to je teško dostižno jer dio tih od 9 ili 10 navija za hdz jer im je osigurao posao, funkcije i slično.

zlatno doba hsp-a je bilo od 2003. do 2007. kada se desnica uspijevala približiti brojci od 10%, ali tada je hsp imao hrpu jakih likova poput tončija tadića, rožića, kovačevića i letice, koji su imali nekakve ideje za ponuditi, ali i diskurs im je bio puno umjereniji nego što je to sada slučaj s ćorićem, tepešom i tom bratijom.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:05   #31
Ja bih tu još dodao i Ružu Tomašić. U tom prvom saborskom mandatu je bila poznata po borbi protiv dilera i znam da su je i neki ljudi koji su daleko od desnih/konzervativnih/nacionalističkih stavova tada respektirali...Poslije se srozala desno-populističkom retorikom i slizavanjem s HDZ-om.

A i ne znam baš bih li Rožića i Kovačevića svrstao među "jake" likove...Obojica su izmijenili nekoliko stranaka i sad se pridružili onoj Đapićevoj i Ćorićevoj koaliciji na zadnjim izborima, a i čuo sam da je Kovačević navodno sudjelovao u nekim malverzacijama i zloporabama položaja.

Po mom mišljenju, možda najpametnija stvar za pravaše bi bilo da se ujedine, i to ne samo pravaši, već i ostale manje desne stranke (OS, JH, HDS, HKDU, Hrast, UIO, ZZH, ABH, Modes, GO, HKS), a da u tu stranku onda još uđu i ljudi iz desnog krila HDZ-a (Hasanbegović i Culej + nezavisni ali HDZ-u bliski Esih i Glasnović te eventualno Kujundžić i Kirin, premda mi se čini da su ova dva dosta bliži Plenkovićevoj struji), koji bi preuzeli vodstvo u stranci. I eventualno još da se pridruže ovi nestranački desničari tipa Popov/Batarelo/Bartulica.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 16:14   #32
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ja bih tu još dodao i Ružu Tomašić. U tom prvom saborskom mandatu je bila poznata po borbi protiv dilera i znam da su je i neki ljudi koji su daleko od desnih/konzervativnih/nacionalističkih stavova tada respektirali...Poslije se srozala desno-populističkom retorikom i slizavanjem s HDZ-om.

A i ne znam baš bih li Rožića i Kovačevića svrstao među "jake" likove...Obojica su izmijenili nekoliko stranaka i sad se pridružili onoj Đapićevoj i Ćorićevoj koaliciji na zadnjim izborima, a i čuo sam da je Kovačević navodno sudjelovao u nekim malverzacijama i zloporabama položaja.

Po mom mišljenju, možda najpametnija stvar za pravaše bi bilo da se ujedine, i to ne samo pravaši, već i ostale manje desne stranke (OS, JH, HDS, HKDU, Hrast, UIO, ZZH, ABH, Modes, GO, HKS), a da u tu stranku onda još uđu i ljudi iz desnog krila HDZ-a (Hasanbegović i Culej + nezavisni ali HDZ-u bliski Esih i Glasnović te eventualno Kujundžić i Kirin, premda mi se čini da su ova dva dosta bliži Plenkovićevoj struji), koji bi preuzeli vodstvo u stranci. I eventualno još da se pridruže ovi nestranački desničari tipa Popov/Batarelo/Bartulica.
bili su jaki u smislu da su mogli odraditi suvislu saborsku raspravu i argumentirati svoje stavove. tepeš i ćorić to nisu u stanju bez da se 90% javnosti hvata za glavu i pada u nesvjest.

zlatko hasanbegović mogao bi biti autoritet koji bi možda mogao okupiti sve te silne desne stranke koje si nabrojao. pitanje je samo ima li on volje, energije i političkog znanja da to odradi. izgraditi stranku je iznimno težak i mukotrpan posao i nitko nakon 91. nije uspio izgraditi stranku koja bi preživjela više od dva izborna ciklusa. pogotovo je teško kad imaš desetke velikih vođa minornih strančica i svaki od njih ima ego poput velebita. puno lakše je plivati u hdz-u i čekati priliku da se stranka opet pomakne udesno.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:01   #33
@ Great Duck

Doista jedna šarolika skupina. Popov je monarhist i zalaže se za obnovu AU monarhije a Starčević je bio protiv te monarhije ali kao takav lik jedino kuži što je desnica. U ovoj državi možeš nabrojati stabilne desničare na prste jedne ruke: Popov,Baterelo,Hasanbegović,Sunić,Francišković,Mar kić,Ilčić od kojih je Popov najkompletniji po rješenjima a i najobrazovaniji po ešalonu struke jer mislim da jedini dolazi iz prirodnih znanosti,ok tu je još Pavuna koji želi elitu ali je isto klerikalac. Svaki od nabrojanih ima nešto što treba eliminirati i spojiti. Klerikalizam i demokraciju. treba maknuti a spojiti ideje slobodnog tržišta,Nove desnice i opcija anti-egalitarnih ideja. Francišković i Sunić su napisali dvije knjige ali one ne daju u potpunosti odgovor na probleme imigracije,nataliteta zbog demokracije i utjecaja Crkve. Dok Sunić nije klerikalac,Francišković je i želi koliko sam skužio nacionalnu kršćansku Crkvu kontra Vatikana,Nova desnica pak želi poganizam i demokraciju. Katolička Crkva podržava imigraciju i bez napada na Vatikan nema desnice. Hrvati nisu došli kao Kršćani na ove prostore kako tvrdi Francišković kako bi si uklopio u priču slijedeće: Vatikan nam je uveo latinicu,osnovao Kaptol sa okupatorom Ladislavom Arpadogom,poslao Križare na Hrvate. Starčević je pisao da su Hrvati bili mahom pogani i da je glavn irazlog zašto su stalno bili pod nekim taj što nisu htjeli slušati Papinsku državu tj. Vatikan ali to ovi naši pravaši ne znaju jer nikada nisu čitali ono što zagovaraju. Planiram u budućnosti napisati neku knjigu i svoju viziju razvoja desnice u Hrvatskoj pozivajući se na autore ali anonimno i besplatno u pdf obliku i to jako skraćeno i razumljivo jer nam prvo treba jedan jasan smjer a ne tražiti nešto a da sami ne znamo što tražimo. Trebamo znati razdvojiti krčmare u desnici i one koje zanima strategija. Ja trenutno u strankama ne vidim ništa novo,samo modifikaciju postojeće desnice a to je uvijek išlo na ruku HDZa. Biti desničar znači dobro proučiti povijest i napraviti vlastiti angažman a ne očekivati to od drugih i onda ako vidiš da nešto ne valja,predloži svoje riješenje. Kada sam tražio pravaše knjige Starčevića koje nisam pročitao,oni su mi rekli da nemaju takvih knjiga u arhivima stranke,sve su rekli.

Knjige koje bi hrvatski desničar trebao pročitati su slijedeće:

Starčević:

Nekolike uspomene
Pasmina slavoserbska po Hervatskoj-početak i kraj samo
Na čemu smo
Ustavi Francuske

Pavelić:
Strahote zabluda
Lijepa plavka
Hrvatsko pitanje

Sunić:
Europska nova desnica

Za one koji znaju engleski:

Stoddard:
Revolt against civilization
Rising of the color

Ragnar Readbred:
Might is Right

Stoddard i Readbred su iznad naših.



Dodati tu Austrijsku školu ekonomije i iz tih knjiga proizvesti najbolje moguće riješenje. Ovo preporučujem samo manjini koja bi eventualno jednog dana željela promijeniti nešto.

Zadnje uređivanje Detektor : 16.03.2017. at 17:51.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 00:31   #34
Umm nije li Liepa plavka roman?

Nego, vidio sam nedavno da je novoizabrani predsjednik HSP-a Karlo Starčević (koji ima reputaciju seljačine, ali i uspješnog poduzetnika) napao A-HSP zbog onog nedavnog cirkusiranja i prisezanja Trumpu (jer "pravaši ne smiju prisezati stranim vladarima"). Jel to već lagano puca ljubav između nedavno uspostavljenog saveza A-HSP-HSP-HČSP?
Inače, jesu li OS i ABH još uvijek s pravašima ili su sad izvan kombinacije?
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 00:39   #35
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Jbt., ovu snimku nisam nikada vidio. Ovo je žešće od Čavoglava.

Gdje su ti pravaši nestali? Gdje su ti nacionalisti nestali?
Ljeto '92. Doba kada je HSP vjerojatno bio najjači. Taman je ratni zanos bio na vrhuncu. Njihova stranačka postrojba je uzimala velike zasluge u obrani hrvatskog juga i Hercegovine, a u isto vrijeme se Bosna gubila. Sigurno su tada bili druga stranka po snazi ali raznoraznim trikovima, prevarama i inženjeringom su na tadašnjim izborima dobili objektivno loš rezultat od onog kojeg im pripada. Kasnije su se postepeno utopili u desno hadezeovo krilo, a neposlušni su minorizirani u desetke nebitnih stranaka pravaškog predznaka.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 02:20   #36
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Umm nije li Liepa plavka roman?
Je,napisana je u zatvoru iz Torina za vrijeme fašizma jer su Pavelića onda zatvorili zbog atentata na Karađorđevića a Italija i Jugoslavija su imali onda dobre veze. To nije bilo kakav roman,ljubavna priča kćerke Austro-Ugarskog pukovinika hrvatskog porijekla i Dide Kvaternika (inače Židova po majci) pod pseudonimom Krunoslav Dulibić. Opisana je čitava akcija atentata i jedne terorističke akcije u Zagrebu koja je bila usmjerena samo na objekte. Opisuje se stanje u Jugoslaviji za vrijeme diktature. Knjigu (zapravo razgovor) koju sam zaboravio postaviti je "Bi li k Slavstvu ili ka Hrvatstvu?" gdje sve ono što je Starčević govorio o Slavenstvu,ispada realnost kasnije i hvali Rusko Carstvo. Do prvog svjetskog rata nije bio živ više,Radić i Frank su se posvađali oko budućeg uređenja. Hrvatskoj je nuđen trijalizam sa Mađarima i Austrijaancima uključujući BiH i Sloveniju. Radić je Franka napao po nacionalnoj osnovi zbog toga jer je bio Židov po vjeri a ovaj njemu odgovorio da je Rom,svađa Franka i Radića je napisana u štivu Radića "Frankova politička smrt". Na kraju je Radić svoje Slavenstvo platio glavom. Vidio sam da je on neki idol ljevičara a bio je otvoreni antisemit. Izdao je u svoje vrijeme jednu specijalno antisemitsko štivo "Židovstvo kao negativni element kulture" a osnovu je uzeo u Weinigeru inače Židovu koji je kritizirao Židovstvo i prešao na Katoličanstvo. Ono što mi još trenutno pada na pamet,je legendarni Ante Kovačić gdje su komunisti roman tog pravaša "U registraturi" uzeli kao svoju propagandu ako gledamo kontekst u smislu siromašni protiv bogatih. Dakle,pravaštvo je nešto puno više od ovoga danas pa čak je i upitno koliko su navedene stranke pravaške i jesmo li ikad imali taj pokret 19. stoljeća 90ih. Više je pravaštvo uzeto kao sinonim za nacionalizam nego kao ideja. Da rekapituliram,nakon ww2,kompletna "ustaška" emigracija želi uvesti liberalni kapitalizam a Pavelić mijenja ploču pa je HOP postao član svjetske lige za slobodu i demokraciju.

Zadnje uređivanje Detektor : 18.03.2017. at 03:07.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 07:57   #37
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Vidio sam da je on neki idol ljevičara
di si to vidio?
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 08:13   #38
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
di si to vidio?
Na forumu bila je neka rasprava o položaju Hrvatske u Jugi i kao podržava se Banovina Hrvatska i HSS. Da nije ubijen Karađorđević,toga ne bi ni bilo.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 08:48   #39
Stjepan Radić je idol ljevičara jer si pročitao u topiku na forumu da se kao podržava Banovina Hrvatska i HSS.
Stari moj...
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:25   #40
Čudan smo mi narod kak god okreneš, mi 20 godina poslije rata nemamo desnice. Pa čak i Njemci gdje u jednoj Njemačkoj nesmiješ spomenuti Hitlera i 99% Njemaca sramno pogne glavu na spomen njega, imaju neonacističku stranku. Hrvatska je valjda jedina država u EU koja nema jedan takav pokret, što je prečudno s obzirom na relativno blisku prošlost. Čak je i u Austriji zamalo postao predsjednik (ako se ne varam), čovjek koji je tvrdi nacionalista, eeej u jednoj Austriji! Da ne spominjemo ostale slavenske zemlje, jedino smo mi totalno kontra od te ekipe, mlohavi, nezainteresirani, bezbrižni.
pončo1986 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.