Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 04:35   #1
U sukobu sa samim sobom?

Pozdrav,imam problema s temperamentom,zapravo to nije problem nego cinjenica da zivim u civilizaciji okruzen drugim ljudima stvara taj problem.

Odmah na pocetku da napomenem da nisam onaj tip osobe koji vrijeđa ili omalovazava druge ljude,apsolutno ne,volim i postujem sve oko sebe dok...dok ne dođu u kontakt samnom,ili se na neki nacin osjetim ugrozeno s njihove strane.
Znaci u biti volim druge ljude kao individue,kao meni nepoznate ljude u prolazu koje viđam svakodnevno.Problem nastaje kad se upoznam s nekima od njih,jednostavno nemam tolerancije prema njima nit me zanimaju njihove price i problemi.Kako da objasnim,volim ih upravo onakve kakve ih zelim vidit a ne onakve kakvi jesu.
Zanimljivo je i to sto imam relativno dobar socijalni zivot,ljude s kojima se druzim nekoliko godina a opet sam toliko hladan i nezainteresiran prema "novima".

U poslovnom svijetu sam usao u sukob sa svakim mogucim poslodavcem za kojeg sam ikad radio,sve dok nisam shvatio da zapravo ne podnosim autoritete i jednostavno sam postao poduzetnik i sad imam svoju firmu.
No sukobi s drugima jednostavno ne prestaju,mozda imam nekakav poremecaj licnosti jer na neki nacin podsvjesno uzivam u tome kad se svađam s drugima,dok se osjecam bezveze i prosjecno kad je sve ok.

Ljubavni zivot nista,izbjegavam vezu.Iako mi se nude prilike svako malo jednostavno odbijam sve kave i pozive na druzenja,jednostavno sam zatvoren prema drugim ljudima.I kad se uspijem uhvatit u onim rijetkim trenucima da pozelim nekog kraj sebe jednostavno mi skoci ego,kao sta ce meni netko drugi,dovoljan sam sam sebi.
Ponekad se pitam sta se to meni dogodilo,od dobre osobe sam postao santa leda,gotovo kao serijski ubojica bez emocija i bilo kakvog suosjecanja i empatije prema drugima.Ne vjerujem novim ljudima i stalno se spremam na napad na njih prije nego me preduhitre,prije nego me oni zeznu.
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 11:02   #2
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam problema s temperamentom,zapravo to nije problem nego cinjenica da zivim u civilizaciji okruzen drugim ljudima stvara taj problem.
Odmah na pocetku da napomenem da nisam onaj tip osobe koji vrijeđa ili omalovazava druge ljude,apsolutno ne,volim i postujem sve oko sebe dok...dok ne dođu u kontakt samnom,ili se na neki nacin osjetim ugrozeno s njihove strane.Znaci u biti volim druge ljude kao individue,kao meni nepoznate ljude u prolazu koje viđam svakodnevno.Problem nastaje kad se upoznam s nekima od njih,jednostavno nemam tolerancije prema njima nit me zanimaju njihove price i problemi.Kako da objasnim,volim ih upravo onakve kakve ih zelim vidit a ne onakve kakvi jesu.Zanimljivo je i to sto imam relativno dobar socijalni zivot,ljude s kojima se druzim nekoliko godina a opet sam toliko hladan i nezainteresiran prema "novima".

U poslovnom svijetu sam usao u sukob sa svakim mogucim poslodavcem za kojeg sam ikad radio,sve dok nisam shvatio da zapravo ne podnosim autoritete i jednostavno sam postao poduzetnik i sad imam svoju firmu.
No sukobi s drugima jednostavno ne prestaju,mozda imam nekakav poremecaj licnosti jer na neki nacin podsvjesno uzivam u tome kad se svađam s drugima,dok se osjecam bezveze i prosjecno kad je sve ok.

Ljubavni zivot nista,izbjegavam vezu.Iako mi se nude prilike svako malo jednostavno odbijam sve kave i pozive na druzenja,jednostavno sam zatvoren prema drugim ljudima.I kad se uspijem uhvatit u onim rijetkim trenucima da pozelim nekog kraj sebe jednostavno mi skoci ego,kao sta ce meni netko drugi,dovoljan sam sam sebi.Ponekad se pitam sta se to meni dogodilo,od dobre osobe sam postao santa leda,gotovo kao serijski ubojica bez emocija i bilo kakvog suosjecanja i empatije prema drugima.Ne vjerujem novim ljudima i stalno se spremam na napad na njih prije nego me preduhitre,prije nego me oni zeznu.
Obično se narcisi ne žale na to što vrijeđaju i ponižavaju druge te sebe guraju ispred, oni misle da za to imaju pravo, štite svoje interese, koji su naravno važniji od potreba drugih ljudi. Da li za sebe misliš da zaslužuješ više od drugih, da si bolji i važniji od drugih, da li te muči manjak samopouzdanja kojeg prekrivaš visokim mišljenjem o sebi, strah te povrijeđenosti od strane drugih ljudi, očekuješ pohvale od drugih, imaš problem sa autoritetima, postavljaš si nerealno visoke ciljeve..? Narcizam je poremećaj, imaš dvije krajnosti koje uzokuje neizgrađeno samopouzdanje pojedinca (roditelji to
i samopouzdanje nisu usadili), prva je mnogo česta a ta je da se previše daješ drugima i zanemaruješ svoje potreba, tvoje JA je jako slabo izraženo.. druga krajnost je preveliko JA, tvoje potrebe su jako važne, važnije od drugih, a sve je to tjerano zaštitom, ti su u dubini sebe jako bojiš povrijeđenosti, nedostajalo ti je ljubavi, pažnje, druge ne doživljavaš ravnopravnima sebi (osoba visokog samopouzdanje nema problema sa uvažavanjem svojih i tuđih potreba jer se ne plaši izraziti svoje i smatra da drugi ljudi imaju pravo izraziti svoje potrebe), nego se postavljaš iznad drugih kako bi zaštitio sebe, osigurao sebe. Treća varijanta je da su te roditelji jednostavno previše razmazili u odgoju pa misliš pa smatraš da su isključivo tvoje potrebe važne. Naravno da nikad nećeš moći ugasiti taj iskonski strah od odbacivanja sve do kraja života ukoliko se ne posvetiš svom problemu. To što ne možeš ostaviti kvalitetnu komunikaciju sa drugima je veliki problem, osjećajno si zakržljala osoba, nisi u stanju voljeti, zasnovati obitelj, imati djecu i usaditi im samopouzdanje tijekom njihovog odgoja. Nisi naučio voljeti sebe, nisi imao od koga naučiti (roditelji) pa ne možeš voljeti ni druge. Drugi su prijetnja tvom postojanju u svijetu u kojem nedostaje ljubavi, druge ne puštaš blizu jer si iznutra slab, plašljiv, jadan i zakržljao..tješiš se stoga da si dovoljan sam sebi...
Obično ljudi s narcističkom crtom ličnosti nemaju problema da budu uspješni u poslovnom okruženju jer je poslovni svijet i temeljen na egu i narcizmu, tu se dobro snalaziš gazeći druge.

Narcisi obično nisu skloni povrjeđivati sebe, vole nagrađivati sebe, luksuz, automobili, raskoš, hedonizam, sex, droga.. imaju potrebu biti bolji od drugih, uživati više, uzimati više... Upravo zbog perija kojim se kite i koji im daje lažni osjećaj vrijednosti nisu u stanju proniknuti u sebi i shvatiti da zadovoljstvo dolazi iznutra, i iz djeljenja ljubavi sa drugim ljudima..

Savjetujem ti da pročitaš literaturu o narcističkim crtama ličnosti ili ukoliko misliš da imaš određenih problema koji te ogranićavaju u životu da se javiš psihoterapeutu na razgovor. Vjerujem da to nikada nećeš učiniti, narcisi ne vole kritiku i da se netko dira u njihov ego i smatra ih nesavršenima, tako im se ruši cijeli svijet kojeg su izgradili u namjeri da se zaštite..
Napominjem kako je ovo moje mišljenje bazirano na pretpostavci koju sam izvukao iz tvog posta..Slobodno komentiraj...
__________________
Daj Mare pizde....

Zadnje uređivanje radical change : 24.04.2015. at 11:16.
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 12:42   #3
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam problema s temperamentom,zapravo to nije problem nego cinjenica da zivim u civilizaciji okruzen drugim ljudima stvara taj problem.
Kao i 99% drugih ljudi, samo što se jako puno ljudi prilagodi, socijalizira..

Quote:
Odmah na pocetku da napomenem da nisam onaj tip osobe koji vrijeđa ili omalovazava druge ljude,apsolutno ne,volim i postujem sve oko sebe dok...dok ne dođu u kontakt samnom,ili se na neki nacin osjetim ugrozeno s njihove strane.
Ma, dobar si ti lik, reagiraš (što ti već rehoh) poput većine, samo si napredovao pa to priznaš.
Svi se ljudi osjećaju ugroženi od nepoznatih, to ti je DNK zapis od praljudi koji nam je povijest ostavila. Druga je stvar kako se nositi s tim , kako kanalizirati te emocije. No, trebaš biti oprezan jer si u pravu da je puno pokvarenih ljudi.
Nemaš ti problem s autoritetima niti s povjerenjem.

Ti se jednostavno furaš na to da se povjerenje mora zaslužiti i mislim da je to OK.
Quote:
Znaci u biti volim druge ljude kao individue,kao meni nepoznate ljude u prolazu koje viđam svakodnevno.Problem nastaje kad se upoznam s nekima od njih,jednostavno nemam tolerancije prema njima nit me zanimaju njihove price i problemi.

Ni meni se ne slušaju tuđe podugačke litanije a pogotovo od nepoznatih.
Quote:
Kako da objasnim,volim ih upravo onakve kakve ih zelim vidit a ne onakve kakvi jesu.
Ti ne možeš ni znati "kakvi jesu".
Tvoj stav da ih vidiš kako ih želiš vidjeti je potpuno uobičajen.
Quote:
Zanimljivo je i to sto imam relativno dobar socijalni zivot,ljude s kojima se druzim nekoliko godina a opet sam toliko hladan i nezainteresiran prema "novima".
Opet, uobičajeno i pošteno ponašanje.
Nema tu lažnih osmijeha i povjerenja na prvu loptu.
Ćestitam.

Quote:
Ljubavni zivot nista,izbjegavam vezu.Iako mi se nude prilike svako malo jednostavno odbijam sve kave i pozive na druzenja,jednostavno sam zatvoren prema drugim ljudima.I kad se uspijem uhvatit u onim rijetkim trenucima da pozelim nekog kraj sebe jednostavno mi skoci ego,kao sta ce meni netko drugi,dovoljan sam sam sebi.
Ponekad se pitam sta se to meni dogodilo,od dobre osobe sam postao santa leda,gotovo kao serijski ubojica bez emocija i bilo kakvog suosjecanja i empatije prema drugima.Ne vjerujem novim ljudima i stalno se spremam na napad na njih prije nego me preduhitre,prije nego me oni zeznu.
A, možda bi ti bilo dobro učlaniti se na folklor, nekakvu udrugu biciklista, da se malo ispušeš, da prestaneš razmišljati o nebitnim stvarima.
Tamo upoznaš ljude bez obaveze, bez pritiska koji susrećeš u poslovnom svijetu ili na ulici.

Ljudi su se zbog toga uvijek i voljeli ekipirati, praviti zborove, rock grupe, masonske lože , raznorazne udruge za zaštitu životinja itd... Probaj dokućiti što te najviše zanima i pokušaj, izgubiti nećeš ništa a samo možeš dobiti curu ili dečka (već po tvom nahođenju)

Ne skače tebi ego, nego previše razmišljaš i "trošiš" život na budalaštine.

Izađi jednom s ekipom i popij 5-6 kratkih cugi da se malo opustiš, vidjet ćeš da nije sve tako crno-bijelo. :klap:

Ima u životu i drugih boja.

I.. kakav narcizam, narsisoidnost... ???? nemaš ti s tim veze, ti si običan momak koji se još nije skočio u rijeku da ga vodena struja malo sama ponese...
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:05   #4
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post

I.. kakav narcizam, narsisoidnost... ???? nemaš ti s tim veze, ti si običan momak koji se još nije skočio u rijeku da ga vodena struja malo sama ponese...
Da u njemu nema narcisa, recimo da voza skupo auto i bahato se ponaša bilo bi, a ovako inače nema.. Narcisoizam može biti jako prikriven, ja sam prekriveni narcis, pogle mi malo postove pa ćeš vidjeti koliko se borim da dođem do izražaja, da moje JA dominira na ovaj ili onaj način. Na drugu ruku ja sam i mazohista, poraženi narcis koji u očaju nastoji pronaći zadovoljstvo u mazohizmu prema samom sebi... Prekriveni narcisoizam je dosta učestala pojava...
Pijankom sa ekipom se ne rješava dublji problem sa samim sobom, tako se zabavlja i eventualno rješi stresa...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:33   #5
Zašto ti misliš da znaš bolje od mene ?

Ipak sam ja Škorpion a podznak mi je Strijelac
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 13:50   #6
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Zašto ti misliš da znaš bolje od mene ?

Ipak sam ja Škorpion a podznak mi je Strijelac
Pa zato što sam pametniji od tebe..
Zezam se..
Meni se moj škorpion koji se ljulja na vagi jako sviđa, dosta sam dobar kada se govori o bazičnim nesigurnostima koje općenito muče druge ljude a izrazle su na manjku samopouzdanja ili određenim traumama i zaštitnim mehanizmima na iste. Ono što ne mogu shvatiti je mentalni sklop izrazito pozitivnih i samopouzdanih ljudi, to mi malo teže ide...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 05:09   #7
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Kao i 99% drugih ljudi, samo što se jako puno ljudi prilagodi, socijalizira..



Ma, dobar si ti lik, reagiraš (što ti već rehoh) poput većine, samo si napredovao pa to priznaš.
Svi se ljudi osjećaju ugroženi od nepoznatih, to ti je DNK zapis od praljudi koji nam je povijest ostavila. Druga je stvar kako se nositi s tim , kako kanalizirati te emocije. No, trebaš biti oprezan jer si u pravu da je puno pokvarenih ljudi.
Nemaš ti problem s autoritetima niti s povjerenjem.

Ti se jednostavno furaš na to da se povjerenje mora zaslužiti i mislim da je to OK.



Ni meni se ne slušaju tuđe podugačke litanije a pogotovo od nepoznatih.


Ti ne možeš ni znati "kakvi jesu".
Tvoj stav da ih vidiš kako ih želiš vidjeti je potpuno uobičajen.


Opet, uobičajeno i pošteno ponašanje.
Nema tu lažnih osmijeha i povjerenja na prvu loptu.
Ćestitam.



A, možda bi ti bilo dobro učlaniti se na folklor, nekakvu udrugu biciklista, da se malo ispušeš, da prestaneš razmišljati o nebitnim stvarima.
Tamo upoznaš ljude bez obaveze, bez pritiska koji susrećeš u poslovnom svijetu ili na ulici.

Ljudi su se zbog toga uvijek i voljeli ekipirati, praviti zborove, rock grupe, masonske lože , raznorazne udruge za zaštitu životinja itd... Probaj dokućiti što te najviše zanima i pokušaj, izgubiti nećeš ništa a samo možeš dobiti curu ili dečka (već po tvom nahođenju)

Ne skače tebi ego, nego previše razmišljaš i "trošiš" život na budalaštine.

Izađi jednom s ekipom i popij 5-6 kratkih cugi da se malo opustiš, vidjet ćeš da nije sve tako crno-bijelo. :klap:

Ima u životu i drugih boja.

I.. kakav narcizam, narsisoidnost... ???? nemaš ti s tim veze, ti si običan momak koji se još nije skočio u rijeku da ga vodena struja malo sama ponese...
Sviđa mi se nacin tvog razmisljanja,svakako bi mogao usvojit nesto od navedenog.Mozda je meni zapravo dosadno u zivotu pa izmisljam razne gluposti i "probleme"
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 05:16   #8
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Obično se narcisi ne žale na to što vrijeđaju i ponižavaju druge te sebe guraju ispred, oni misle da za to imaju pravo, štite svoje interese, koji su naravno važniji od potreba drugih ljudi. Da li za sebe misliš da zaslužuješ više od drugih, da si bolji i važniji od drugih, da li te muči manjak samopouzdanja kojeg prekrivaš visokim mišljenjem o sebi, strah te povrijeđenosti od strane drugih ljudi, očekuješ pohvale od drugih, imaš problem sa autoritetima, postavljaš si nerealno visoke ciljeve..? Narcizam je poremećaj, imaš dvije krajnosti koje uzokuje neizgrađeno samopouzdanje pojedinca (roditelji to
i samopouzdanje nisu usadili), prva je mnogo česta a ta je da se previše daješ drugima i zanemaruješ svoje potreba, tvoje JA je jako slabo izraženo.. druga krajnost je preveliko JA, tvoje potrebe su jako važne, važnije od drugih, a sve je to tjerano zaštitom, ti su u dubini sebe jako bojiš povrijeđenosti, nedostajalo ti je ljubavi, pažnje, druge ne doživljavaš ravnopravnima sebi (osoba visokog samopouzdanje nema problema sa uvažavanjem svojih i tuđih potreba jer se ne plaši izraziti svoje i smatra da drugi ljudi imaju pravo izraziti svoje potrebe), nego se postavljaš iznad drugih kako bi zaštitio sebe, osigurao sebe. Treća varijanta je da su te roditelji jednostavno previše razmazili u odgoju pa misliš pa smatraš da su isključivo tvoje potrebe važne. Naravno da nikad nećeš moći ugasiti taj iskonski strah od odbacivanja sve do kraja života ukoliko se ne posvetiš svom problemu. To što ne možeš ostaviti kvalitetnu komunikaciju sa drugima je veliki problem, osjećajno si zakržljala osoba, nisi u stanju voljeti, zasnovati obitelj, imati djecu i usaditi im samopouzdanje tijekom njihovog odgoja. Nisi naučio voljeti sebe, nisi imao od koga naučiti (roditelji) pa ne možeš voljeti ni druge. Drugi su prijetnja tvom postojanju u svijetu u kojem nedostaje ljubavi, druge ne puštaš blizu jer si iznutra slab, plašljiv, jadan i zakržljao..tješiš se stoga da si dovoljan sam sebi...
Obično ljudi s narcističkom crtom ličnosti nemaju problema da budu uspješni u poslovnom okruženju jer je poslovni svijet i temeljen na egu i narcizmu, tu se dobro snalaziš gazeći druge.

Narcisi obično nisu skloni povrjeđivati sebe, vole nagrađivati sebe, luksuz, automobili, raskoš, hedonizam, sex, droga.. imaju potrebu biti bolji od drugih, uživati više, uzimati više... Upravo zbog perija kojim se kite i koji im daje lažni osjećaj vrijednosti nisu u stanju proniknuti u sebi i shvatiti da zadovoljstvo dolazi iznutra, i iz djeljenja ljubavi sa drugim ljudima..

Savjetujem ti da pročitaš literaturu o narcističkim crtama ličnosti ili ukoliko misliš da imaš određenih problema koji te ogranićavaju u životu da se javiš psihoterapeutu na razgovor. Vjerujem da to nikada nećeš učiniti, narcisi ne vole kritiku i da se netko dira u njihov ego i smatra ih nesavršenima, tako im se ruši cijeli svijet kojeg su izgradili u namjeri da se zaštite..
Napominjem kako je ovo moje mišljenje bazirano na pretpostavci koju sam izvukao iz tvog posta..Slobodno komentiraj...
Vidim da si dosta informiran o narcistickom ponasanju.I ja sam dosta citao o narcisima i osobinama psihopata,međutim nista nije crno ni bijelo.Po navedenim kriterijima iz raznih literatura ispadne da svaka osoba na ovom svijetu posjeduje bar jednu crtu "neprilagođenog" ponasanja.Onda smo svi narcisi ili psihopate.

Citajuci tvoj post ucinilo mi se da zapravo opisujes sebe na neki nacin (jer ja nigdje nisam naveo narcizam).Kako god,odgovor je zanimljiv (iako si definitivno otisao presiroko u objasnjavanju)
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 11:32   #9
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Vidim da si dosta informiran o narcistickom ponasanju.I ja sam dosta citao o narcisima i osobinama psihopata,međutim nista nije crno ni bijelo.Po navedenim kriterijima iz raznih literatura ispadne da svaka osoba na ovom svijetu posjeduje bar jednu crtu "neprilagođenog" ponasanja.Onda smo svi narcisi ili psihopate.

Citajuci tvoj post ucinilo mi se da zapravo opisujes sebe na neki nacin (jer ja nigdje nisam naveo narcizam).Kako god,odgovor je zanimljiv (iako si definitivno otisao presiroko u objasnjavanju)
Pa morao sam otići malo u širinu, jer iz jednog posta ne mogu izvući neki konkretan zaključak kako u suštini razmišljaš. Gle, nitko od nas nije ni crn ni bijel, svi smo mi mješavina svega, netko pak često u interaciji sa okolinom naginje na jednu a netko pak na drugu stranu. Narcizam je obrambeni mehanizam, koliko dominira tvojim životom to ne mogu znati, to ti znaš jer si i otvorio topic. Može biti narcis i sažaljevati se nad sobom, možeš biti narcis i pljucati po svima koji ti stanu na put, varijanti je mnogo, a često je potrebno nešto vremena da psihijatri iskopaju nečije narcističke crte ličnosti, dakle to nije ono ispuniš upitnik i to je to.. Većina narcisa si nikad ne postavlja pitanja o sebi samima, oni općenito traže opravdanje za svoje ponašanje i nastoje okriviti druge (tko je on da meni nešto priča, pogledaj ga nema dva razreda škole, nema para, vidi ga gdje radi, što on zna, kako se usuđuje..). Kad bi narcis bio u stanju pogledati na sebe kritički i spoznati svoje obrambene mehanizme i bol koju nosi u sebi, tada mi mogao odbaciti svoje savršeno ja i ne bi više bio narcis.. Bez obzira što sam ti rekao ti nećeš razmisliti da li i koliko narcizam dominira tvojim životom, jer što će tebi pametovati netko no name sa foruma, radije ćeš prihvatiti da su povremena cuga ili nogomet sa ekipom rješenje svih tvojih problema...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 18:43   #10
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pa morao sam otići malo u širinu, jer iz jednog posta ne mogu izvući neki konkretan zaključak kako u suštini razmišljaš. Gle, nitko od nas nije ni crn ni bijel, svi smo mi mješavina svega, netko pak često u interaciji sa okolinom naginje na jednu a netko pak na drugu stranu. Narcizam je obrambeni mehanizam, koliko dominira tvojim životom to ne mogu znati, to ti znaš jer si i otvorio topic. Može biti narcis i sažaljevati se nad sobom, možeš biti narcis i pljucati po svima koji ti stanu na put, varijanti je mnogo, a često je potrebno nešto vremena da psihijatri iskopaju nečije narcističke crte ličnosti, dakle to nije ono ispuniš upitnik i to je to.. Većina narcisa si nikad ne postavlja pitanja o sebi samima, oni općenito traže opravdanje za svoje ponašanje i nastoje okriviti druge (tko je on da meni nešto priča, pogledaj ga nema dva razreda škole, nema para, vidi ga gdje radi, što on zna, kako se usuđuje..). Kad bi narcis bio u stanju pogledati na sebe kritički i spoznati svoje obrambene mehanizme i bol koju nosi u sebi, tada mi mogao odbaciti svoje savršeno ja i ne bi više bio narcis.. Bez obzira što sam ti rekao ti nećeš razmisliti da li i koliko narcizam dominira tvojim životom, jer što će tebi pametovati netko no name sa foruma, radije ćeš prihvatiti da su povremena cuga ili nogomet sa ekipom rješenje svih tvojih problema...
To su tvoje rijeci ne moje.Ti si sam sebi stvorio sliku o meni na temelju jednog posta.Ubijeđen si da sam ja narcis,napises mi odgovor i onda jos na kraju spomenes kako ja to svejedno necu uvazit jer ko si ti da ja citam tvoje odgovore
itd.Vidi se po nacinu pisanja da si nacitana osoba,samo mi nije jasno zasto unaprijed donosis zakljucke o drugima.
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 19:41   #11
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
To su tvoje rijeci ne moje.Ti si sam sebi stvorio sliku o meni na temelju jednog posta.Ubijeđen si da sam ja narcis,napises mi odgovor i onda jos na kraju spomenes kako ja to svejedno necu uvazit jer ko si ti da ja citam tvoje odgovore
itd.Vidi se po nacinu pisanja da si nacitana osoba,samo mi nije jasno zasto unaprijed donosis zakljucke o drugima.
Ok, što se mene tiče eto savršeno si izbalansirana osoba i stabila osoba, u tebi nema ni traga narcizmu.
Jel se sad osjećaš bolje?

Gle, tvoj prvi i jedini post o kojem pišeš o sebi zrači narcizmom, izravnim ili prikrivenim. Ne kažem da sam u pravu ali na takav način si opisao sebe. U svojim odgovorima sam općenito pisao o narcizmu i pitao sam te da li se pronalaziš u tome. Ako jesi možemo o tome ako nisi znači da sam krivo ocjenio i to je sve. Tema ti nema smisla, iznio si svoj problem, ljudi su ti dali komentare, detaljnije se na njih osvrnuo nisi, a da o tebi gatamao nema smisla...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 21:31   #12
"..Ponekad se pitam sta se to meni dogodilo.."

Možda malo češće od ponekad postavljanog pitanja.. samokritika i konstruktivno promišljanje....
bez automatskog bijega [?] u kreiranje podobnih verzija "prošlih događanja/ja..".. dovedu do nekog "suvislijeg" odgovora?
Bježanje, zatvaranje, odbijanje.. sasvim su dobar poticaj za.....
za naredno; štošta..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 22:18   #13
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
No sukobi s drugima jednostavno ne prestaju,mozda imam nekakav poremecaj licnosti jer na neki nacin podsvjesno uzivam u tome kad se svađam s drugima,dok se osjecam bezveze i prosjecno kad je sve ok.

Ljubavni zivot nista,izbjegavam vezu.
.Ne vjerujem novim ljudima i stalno se spremam na napad na njih prije nego me preduhitre,prije nego me oni zeznu.
Preskakanje i nepriznavanje autoriteta je poželjno ...pogotovo danas .I sam sam odustao od poslova raznih po državnim firmama jer su tamo uglavnom hrkljuš autoriteti koji nisu zaslužili bit šefovi .
Mislim da nisi narcis . Ono kaj je uvijek vrijedno pažnje je ljubavni život .Veliš ništa -tu treba malo kopkat" ,pa nešto bi izvirilo .To nije dobro i od sveg nabrojanog najviše zabrinjava .

Ovi ulasci u svađe i tjeranje mak na konac je i moj problem .Sve manji al još uvijek imam potrebu istjerivat pravdu" ,inatiti se -prznica .Pa tako sam tužio odvjetnicu jel me zaje sa žalbom i dobio sam od komore da je kriva i kažnjena ...al ja bi sad tužio dalje i suca i sve do Boga No polllakkooo ...naučio sam otpuštat - koja je to energija utrošena nepotrebno itd .Dovoljno sam odrastao da shvaćam da nema apsolutne pravde i ne vodit borbu s vjetrenjačama ...Ako je važno i nosi neke koristi -napred ...al ako je -ne buš ti meni -ne valja .

Dakle na tvom mjestu stavio bi fokus na libido - to treba uvijek radit i nužno je za funkcionalnost opću ...E sad kako ...najbitnije ne znam .tj. takve savjete je nezahvalno davat
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 15:57   #14
steta .. u tako savrsenoj okolini .. mozda nije na tebi da se mjenjas.. dopusti .. imaj vjeru i predaj se u strucne ruke savrsenstva kojim si okruzen pa ce te vec oni srediti na svoju sliku i priliku
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 05:39   #15
Naravno da se ja nemam sta mijenjat.Prvo i osnovno u takvoj sam poziciji da se ne moram nikom pokoravat,ne moram se nikom ulizivat i ne moram pazit sta govorim jer nema nikog iznad mene u firmi.Međutim to nije dovoljno,osjećam zasićenje zivotom,kao da sam sve vec vidio i dozivio (mislim nisam al imam takav osjecaj).
Sve ono sta me prije ispunjavalo vise me ne ispunjava,sve one aktivnosti (ili sam mozda naivan pa sam mislio da ce me svi hobiji ispunjavat jednakim intenzitetom tokom cijelog zivota?).

Kazem u nekoj sam cudnoj fazi,trebao bi bit sretan i zadovoljan a i nisam bas.Mislim sve je isto kao i prije par godina,al u meni nesto nije isto,u meni se nesto promijenilo.

Moj brod je trenutno usred oceana,s tim da ga u zadnje vrijeme slabo usmjeravam jer neznam kud bi.Najrađe bi bio svugdje u isto vrijeme,jer di god se nalazis uvijek nesto propustas.
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:51   #16
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Naravno da se ja nemam sta mijenjat.Prvo i osnovno u takvoj sam poziciji da se ne moram nikom pokoravat,ne moram se nikom ulizivat i ne moram pazit sta govorim jer nema nikog iznad mene u firmi.Međutim to nije dovoljno,osjećam zasićenje zivotom,kao da sam sve vec vidio i dozivio (mislim nisam al imam takav osjecaj).
najvjerojatnije jesi .. mozda iz drugih perspektiva/preko drugih ljudi .. i tada si jos dozivio to kao nesto u cemu ne vidis smisao .. samo predpostavka ..

osobno sam primjetio pusionu u ljudima jos od malena .. sve te price o uspjesima i ulogama da ne velim statusima su goli K s oprostenjem jer ja tog covjeka kad pogeldam u oci vidim samo sranja i licemjerje iza kojeg cuci zivot .. neispiunjen zivotni potencijal i nedozivljena iskonska sreca .. ali ja samo govorim sto vidim .. nije na meni .. meni je dovoljan moj zivot .. nemam potrebe pametovat ljudima kak da oni zive

Quote:
Sve ono sta me prije ispunjavalo vise me ne ispunjava,sve one aktivnosti (ili sam mozda naivan pa sam mislio da ce me svi hobiji ispunjavat jednakim intenzitetom tokom cijelog zivota?).
mjenjaj hobije

Quote:
Kazem u nekoj sam cudnoj fazi,trebao bi bit sretan i zadovoljan a i nisam bas.Mislim sve je isto kao i prije par godina,al u meni nesto nije isto,u meni se nesto promijenilo.
tko ti je reako da "bi trebao" biti sretan i zadovoljan .. neko te posteno hebao u mozak .. a najcesce ljudi to prcanje u mozak nastave sami

Quote:
Moj brod je trenutno usred oceana,s tim da ga u zadnje vrijeme slabo usmjeravam jer neznam kud bi.Najrađe bi bio svugdje u isto vrijeme,jer di god se nalazis uvijek nesto propustas.
dramatiziras .. postavi se prema sebi kako bi prema svom radniku .. ili kako velis "covjeku" iznad kojeg si ( lol nevjerujem svojim prstima da uopce tipkam ovo) pa vidi sta ces sam sebi reci ...

na tebi je .. uspjesan si .. zrel .. imas moc lol .. pazi ti to .. a nesretan .. mozda je sve bila jedna djetinjasta zahebancija i besmiselna laz

heeh .. a mozda je meni samo dosadno i imam bujnu mastu pa sam zabrijoooo .. inace ja sam svoj gazda i ne trebaju mi ljudi ispod sebe .. sve radim sam .. sto nemogu ne radim .. sto mogu napravim .. prirodno .. cisto .. dostojno covjeka .. no to je moja zivotna filozofija .. kao sto rekoh .. nemoj me krivo shvatiti .. obracam se ko covjek covjeku

zivio (i pusti druge da zive lol)
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:42   #17
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Naravno da se ja nemam sta mijenjat.Prvo i osnovno u takvoj sam poziciji da se ne moram nikom pokoravat,ne moram se nikom ulizivat i ne moram pazit sta govorim jer nema nikog iznad mene u firmi.Međutim to nije dovoljno,osjećam zasićenje zivotom,kao da sam sve vec vidio i dozivio (mislim nisam al imam takav osjecaj).
Sve ono sta me prije ispunjavalo vise me ne ispunjava,sve one aktivnosti (ili sam mozda naivan pa sam mislio da ce me svi hobiji ispunjavat jednakim intenzitetom tokom cijelog zivota?).

Kazem u nekoj sam cudnoj fazi,trebao bi bit sretan i zadovoljan a i nisam bas.Mislim sve je isto kao i prije par godina,al u meni nesto nije isto,u meni se nesto promijenilo.

Moj brod je trenutno usred oceana,s tim da ga u zadnje vrijeme slabo usmjeravam jer neznam kud bi.Najrađe bi bio svugdje u isto vrijeme,jer di god se nalazis uvijek nesto propustas.
Eto stvorio si si savršen svijet u kojem si ti sam svoj šef, sam sebi diktiraš ritam, nitko te ne gnjavi, što bi ti nešto mijenjao kad si ti savršen, imaš savršen život.
Ako se sjećaš još u osnovnoj školi su te učili da smo mi ljudi društevna bića i da nije sve u lovi i statusu. I nije, jer ti na večer ideš sam leći, sam se budiš, na poslu sam radiš i ne puštaš ljude blizu savršenog sebe, jer što bi ti tko trebao ljudi su dosadni, naporni, nemaš ti ništa protiv njih samo dalje od mene jel da.. kao da su svi od reda pederčine neka se jebu tamo gdje oće samo dalje od tvojih očiju..
Pa lijepo si si izgradio carstvo sad ga gledaj i uživaj u svojoj divoti potpuno sam...
Ljudi su bogatstvo, ono što imaš u srcu te čini čovjekom! Koliko ljudi poznaš, s koliko njih intimno možeš popričati, kome si pomogao u teškim trenucima, kada si se iskreno zaljubio, pustio kočnice prema lijepoj privlačnoj ženi, da li si ikad volio srcem i dušom, da li si ikada patio za nekim, brinuo o bolesnom, držao djete u rukama, igrao se snjim? Stav da ti ljudi nisu bitni izlazi ili iz narcizma ili iz nihilizma kao životne filozofije..
Trebaš okružiti ljudima čovječe, život će ti proći, materijalno si se obezbijedio ali si emocionalni i strastveno potpuno prazan... idi vani druži se i dopusti da se zaljubiš, voliš, budeš u vezi, oženiš se, imaš djecu ako želiš.. živi život među ljudima, slušaj njihove priče i probleme, pomozi kome možeš, zabavljaj se, smij se, plači, živi pa nisi Pale sam na svijetu..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 07:40   #18
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije jesi .. mozda iz drugih perspektiva/preko drugih ljudi .. i tada si jos dozivio to kao nesto u cemu ne vidis smisao .. samo predpostavka ..

osobno sam primjetio pusionu u ljudima jos od malena .. sve te price o uspjesima i ulogama da ne velim statusima su goli K s oprostenjem jer ja tog covjeka kad pogeldam u oci vidim samo sranja i licemjerje iza kojeg cuci zivot .. neispiunjen zivotni potencijal i nedozivljena iskonska sreca .. ali ja samo govorim sto vidim .. nije na meni .. meni je dovoljan moj zivot .. nemam potrebe pametovat ljudima kak da oni zive



mjenjaj hobije



tko ti je reako da "bi trebao" biti sretan i zadovoljan .. neko te posteno hebao u mozak .. a najcesce ljudi to prcanje u mozak nastave sami



dramatiziras .. postavi se prema sebi kako bi prema svom radniku .. ili kako velis "covjeku" iznad kojeg si ( lol nevjerujem svojim prstima da uopce tipkam ovo) pa vidi sta ces sam sebi reci ...

na tebi je .. uspjesan si .. zrel .. imas moc lol .. pazi ti to .. a nesretan .. mozda je sve bila jedna djetinjasta zahebancija i besmiselna laz

heeh .. a mozda je meni samo dosadno i imam bujnu mastu pa sam zabrijoooo .. inace ja sam svoj gazda i ne trebaju mi ljudi ispod sebe .. sve radim sam .. sto nemogu ne radim .. sto mogu napravim .. prirodno .. cisto .. dostojno covjeka .. no to je moja zivotna filozofija .. kao sto rekoh .. nemoj me krivo shvatiti .. obracam se ko covjek covjeku

zivio (i pusti druge da zive lol)
Ne postoji uspjeh i neuspjeh,to su ljudske pizdarije kako bi necime ispunili svoj zivot.Postoje samo zadovoljni i nezadovoljni ljudi,to je jedino bitno.
Mislim da malo preuvelicavas moju situaciju,kako ti kazes "uspjeha".Posto se krecem u tom krugu ljudi upoznao sam dosta njih koji na mjesecnoj bazi zarade koliko neki za 3-4 godine,uglavnom menadzerski poslovi.Ako mislis da su to neki posebni ljudi varas se.Isto su smotani,imaju svojih problema,jedino sto imaju vise novca na racunu i to je sve.

Kog briga za to? Mozda one koji misle da je to nesto posebno i nevjerojatno,one koji nisu to jos iskusili.Pa ni ja se niti jednom covjeku ne obracam s visine vec ga postujem kao ljudsko biće.I krivo si shvatio,kod mene nema nikog iznad mene a niti ispod mene,mi smo svi kolege.Cinjenica jest da sam za neke sebicni egoista al sam uvijek onaj koji gleda svoja posla,ne petljam se u tuđe zivote nit imam smisla za neke smicalice il podvale.Svatko nek radi ono sto misli da je najbolje za njega.

Na kraju krajeva nitko od nas ne zna razlog dolaska na ovaj svijet,no kad smo vec tu onda uzmi sve sta ti se nudi.

I da,vjerojatno dramatiziram,u pravu si.
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 07:46   #19
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije jesi .. mozda iz drugih perspektiva/preko drugih ljudi .. i tada si jos dozivio to kao nesto u cemu ne vidis smisao .. samo predpostavka ..

osobno sam primjetio pusionu u ljudima jos od malena .. sve te price o uspjesima i ulogama da ne velim statusima su goli K s oprostenjem jer ja tog covjeka kad pogeldam u oci vidim samo sranja i licemjerje iza kojeg cuci zivot .. neispiunjen zivotni potencijal i nedozivljena iskonska sreca .. ali ja samo govorim sto vidim .. nije na meni .. meni je dovoljan moj zivot .. nemam potrebe pametovat ljudima kak da oni zive



mjenjaj hobije



tko ti je reako da "bi trebao" biti sretan i zadovoljan .. neko te posteno hebao u mozak .. a najcesce ljudi to prcanje u mozak nastave sami



dramatiziras .. postavi se prema sebi kako bi prema svom radniku .. ili kako velis "covjeku" iznad kojeg si ( lol nevjerujem svojim prstima da uopce tipkam ovo) pa vidi sta ces sam sebi reci ...

na tebi je .. uspjesan si .. zrel .. imas moc lol .. pazi ti to .. a nesretan .. mozda je sve bila jedna djetinjasta zahebancija i besmiselna laz

heeh .. a mozda je meni samo dosadno i imam bujnu mastu pa sam zabrijoooo .. inace ja sam svoj gazda i ne trebaju mi ljudi ispod sebe .. sve radim sam .. sto nemogu ne radim .. sto mogu napravim .. prirodno .. cisto .. dostojno covjeka .. no to je moja zivotna filozofija .. kao sto rekoh .. nemoj me krivo shvatiti .. obracam se ko covjek covjeku

zivio (i pusti druge da zive lol)
Ne postoji uspjeh i neuspjeh,to su ljudske pizdarije kako bi necime ispunili svoj zivot.Postoje samo zadovoljni i nezadovoljni ljudi,to je jedino bitno.
Mislim da malo moju situaciju,kako ti kazes "uspjeha".Posto se krecem u tom krugu ljudi upoznao sam dosta njih koji na mjesecnoj bazi zarade koliko neki za 3-4 godine,uglavnom menađerski poslovi.Ako mislis da su to neki posebni ljudi varas se.Isto su smotani,imaju svojih problema,jedino sto imaju vise novca na racunu i to je sve.

Kog briga za to? Mozda one koji misle da je to nesto posebno i nevjerojatno,one koji nisu to jos iskusili.Pa ni ja se niti jednom covjeku ne obracam s visine vec ga postujem kao ljudsko biće.I krivo si shvatio,kod mene nema nikog mene a niti ispod mene,mi smo svi kolege.Cinjenica jest da sam za neke sebicni egoista al sam uvijek onaj koji gleda svoja posla,ne petljam se u tuđe zivote nit imam smisla za neke smicalice il podvale.Svatko nek radi ono sto misli da je najbolje za njega.

Na kraju krajeva nitko od nas ne zna razlog dolaska na ovaj svijet,no kad smo vec tu onda uzmi sve sta ti se nudi.

I da,vjerojatno dramatiziram,u pravu si.
ivanmadridista is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 05:51   #20
Quote:
ivanmadridista kaže: Pogledaj post
Ne postoji uspjeh i neuspjeh,to su ljudske pizdarije kako bi necime ispunili svoj zivot.Postoje samo zadovoljni i nezadovoljni ljudi,to je jedino bitno.
Mislim da malo preuvelicavas moju situaciju,kako ti kazes "uspjeha".Posto se krecem u tom krugu ljudi upoznao sam dosta njih koji na mjesecnoj bazi zarade koliko neki za 3-4 godine,uglavnom menadzerski poslovi.Ako mislis da su to neki posebni ljudi varas se.Isto su smotani,imaju svojih problema,jedino sto imaju vise novca na racunu i to je sve.
zasto mislis da neznam i te ljude .. nemoram misliti, znam ih jako dobro .. i ako se ti kreces medju tim ljudima i znas koliko zaradjuju ti ljudi .. a koliko oni koji nisu ti onda mi reci dali poznajes ijednoga koji ne zaradjuje nista ali je zadovoljan sobom?

dok npr. postoje vrlo zadovoljni umjetnici iako ima onih koji nista ne zaradjuju .. pa sad .. pricaj mi pricu o menadjerima i sjeti se naslova teme ..

podsvijest je puno brza od svijsti ... i osjecaj nepravde se osjeca u bilo kojoj god da si poziciji .. na ovoj ili onoj strani .. nije to nista novo .. postojalo je puno prije od pojave menadjera i novaca .. da ne velim drustvenih struktura .. sumnjam da ces doci do odgovora (naslov teme je postavljen kao pitanje) iz perspektive .. ja imam problem ali me nitko ne razumijem jer sa mnom je sve u redu .. da jesam u odredjenim ulogama ali ja sam skroz drugaciji od stereotipa iako radim sto i oni cesljam se ko i oni pricam ko i oni ali ja sam super i nisam ja kriv sto sam se nasao (da ne kazem uspio) u takvoj poziciji

Quote:
I krivo si shvatio,kod mene nema nikog iznad mene a niti ispod mene,mi smo svi kolege.
"i onda je svizac zamotao cokoladu"

Quote:
Na kraju krajeva nitko od nas ne zna razlog dolaska na ovaj svijet,no kad smo vec tu onda uzmi sve sta ti se nudi.
mislim da je prepotentno stavljati se u ulogu glasnogovornika cijele ljudske povijesti .. no .. "NITKO" .. i to jos na kraju krajeva .. kao iscrpio si sve mogucnosti i dosao do kraja i eto ti zakljucka .. gtfo

Quote:
I da,vjerojatno dramatiziram,u pravu si.
bitnije je biti pristojan nego u pravu .. probaj tu mudroliju podjeliti sa svojom okolinom pa da vidim koliko ces prezivjeti u tom svom "nebitnom uspijehu"
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.