Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 16:45   #1
Question vožnja nakon 23-05h (mladi vozači)

Kakav je novi zakon koji vrijedi od 1.6??
Smiju li mladi vozaci vozit od 23h od 05h???
HELP ME )
:
miljenko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:01   #2
Ukida se zabrana vožnje poslije 23h ali ne znam kada točno taj zakon stupa na snagu. Za tjedan, dva...
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:14   #3
a nije li to vec od 1.6.2008??
miljenko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:18   #4
je , onda ide na glasanje , pa mora u narodne novine , pa simo pa tamo.
Birokracija , 10tog će valjda stupit na snagu
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:33   #5
bmk...više me brinu ove sulude kazne za prebrzu vožnju...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 17:45   #6
Meni svejedno kolike su kazne; nakon prvih i zadnjih 600kn koje sam im poklonio ,a za uzvrat dobio kazneni bod, smanjio sam doživljaje i trudim se voziti samo +10km/h od ograničenja. Samo velika greška ovog zakona je to da se do 1000kn nema bodova ako se plati na licu mjesta. Znači oni koji su puni novaca samo svaki put koju tisuću više u novčanik i opet mogu voziti kako god žele. Ne vidim kako to pomaže da se smanji smrtnost na cestama...
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:02   #7
Question

znaci sve dok ne dođe u narodne novine postoji kazna za vožnju poslje 23h??
miljenko666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:12   #8
Quote:
deskjet kaže: Pogledaj post
Meni svejedno kolike su kazne; nakon prvih i zadnjih 600kn koje sam im poklonio ,a za uzvrat dobio kazneni bod, smanjio sam doživljaje i trudim se voziti samo +10km/h od ograničenja. Samo velika greška ovog zakona je to da se do 1000kn nema bodova ako se plati na licu mjesta. Znači oni koji su puni novaca samo svaki put koju tisuću više u novčanik i opet mogu voziti kako god žele. Ne vidim kako to pomaže da se smanji smrtnost na cestama...
pa nisi valjda toliko naivan... citava poanta novih kazni i nacina placanja je upravo u tome da ce se vecina odlucit platit tih do 1000kn, dok je prije sve islo na sud, pa vecinom u zastaru... ova odluka jedino pomaze punjenju drzavnog proracuna, a za sigurnost se moze pobrinit jedino sam vozac...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:17   #9
Quote:
miljenko666 kaže: Pogledaj post
znaci sve dok ne dođe u narodne novine postoji kazna za vožnju poslje 23h??
Zakon je izglasan 30.05., a stupa na snagu osmog dana od objave u NN, što je tu neobično, pa tako je sa svim zakonima? Ako si mogao čekati do sada strpit ćeš se još tih par dana!

Što se tiče ovog sa bodovima do 1000 kn, to nije novi zscp, to je već sad tako - baš u subotu su frenda zaustavili, 500kn + 1 bod radi brzine, ali kaže ako platiš odmah, bod se ne piše...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 19:22   #10
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
pa nisi valjda toliko naivan... citava poanta novih kazni i nacina placanja je upravo u tome da ce se vecina odlucit platit tih do 1000kn, dok je prije sve islo na sud, pa vecinom u zastaru... ova odluka jedino pomaze punjenju drzavnog proracuna, a za sigurnost se moze pobrinit jedino sam vozac...
Jesam naivan ali ne toliko...znam ja da je njima cilj što prije pokupiti što veće pare ali ne mogu vjerovati da mogu biti toliko drski i govoriti da će taj zakon pridonijeti sigurnosti na cesti kad je svima jasno da to nema veze s mozgom. Uglavnom ja sam se okanio obaranja rekorda tak da me ne zabrinjava visina kazni. Dok nisam popušio kaznu po selima nisam vozio ispod 100, 110, izvan oko 130, 140km/h. Sad lijepo penzionerskih 80 u selu, a izvan 100-110km/h.
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 19:28   #11
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Zakon je izglasan 30.05., a stupa na snagu osmog dana od objave u NN, što je tu neobično, pa tako je sa svim zakonima? Ako si mogao čekati do sada strpit ćeš se još tih par dana!

Što se tiče ovog sa bodovima do 1000 kn, to nije novi zscp, to je već sad tako - baš u subotu su frenda zaustavili, 500kn + 1 bod radi brzine, ali kaže ako platiš odmah, bod se ne piše...
Hm, ako sam dobro shvatio: već naplačuju kazne po novom zakonu, ali novi zakon ne vrijedi u slučaju bilo kojih prava (u ovom slučaju mladih vozača)?

Ma sigurno sam nešto zabrijao...
__________________
'Tiha Yoda brege dere.'
Tomo Yoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 19:39   #12
polozila sam 2006god, vozacka mi je na 2god, tj sad dobivam u 9mj. na 10godina novu, a koliko znam otkad sam polozila mladi vozaci nebi trebali voziti poslje 23 sami jedino u pratnji..
zaustavio me prosle godine policajac u 23:30 i kaze gospodjo nesmijete voziti poslje 23, al ono pustio me pa mislim da taj zakon vrijedi i da se primjenjuje otkad su uveli vozacku na 2god
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 21:30   #13
Quote:
MaraSlavonska kaže: Pogledaj post
polozila sam 2006god, vozacka mi je na 2god, tj sad dobivam u 9mj. na 10godina novu, a koliko znam otkad sam polozila mladi vozaci nebi trebali voziti poslje 23 sami jedino u pratnji..
zaustavio me prosle godine policajac u 23:30 i kaze gospodjo nesmijete voziti poslje 23, al ono pustio me pa mislim da taj zakon vrijedi i da se primjenjuje otkad su uveli vozacku na 2god
Do sada je zakon bio da mladi vozači ne smiju voziti poslije 23h a to se sada mijenja zato što su napokon shvatili da svi radije ostanu vani do 4 pa tek onda idu kući a to je kontraproduktivno, ljudi budu još umorniji i teže im se skoncentrirati na vožnju.
deskjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:37   #14
a kak ide ovaj za auto jaci od 75kW?cuo sam da po novom si mlad vozac do 24te godine, i da tada nesmijes voziti jaci auto, jel to ide za sve ili za nove?jel meni istice "probna" vozacka u 10tom mjesecu ove godine....
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 22:49   #15
po novom zakonu SVI su mladi vozaci do 24-te bezobzira kakve vozacke imali i kada polozili...ako ste mladi od 24,nesmijete vozit auto sa prek 100 konja niti brze od 120 po autoputu...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 23:12   #16
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
po novom zakonu SVI su mladi vozaci do 24-te bezobzira kakve vozacke imali i kada polozili...ako ste mladi od 24,nesmijete vozit auto sa prek 100 konja niti brze od 120 po autoputu...
Ne, jači auto smiješ voziti 2god nakon položenog ispita, dakle već s 20 ak si položio s 18god. Jedino kaj vozači do 24god ne smiju pit, a stariji mogu imat do 0.5 promila.
Bar msilim da je tak
Jonathan Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 23:15   #17
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
po novom zakonu SVI su mladi vozaci do 24-te bezobzira kakve vozacke imali i kada polozili...ako ste mladi od 24,nesmijete vozit auto sa prek 100 konja niti brze od 120 po autoputu...
koje je to sranje, ma nabijem ja njima takav zakon...
znaci covjek koji polozi ispit sa 18 god. i do 24 stekne iskustvo voznje od 6 godina, je znaci tek onda ravnopravan sa onim koji je polozio sa 24, a nema iskustva ni tjedan dana.... pa di je tu logika???
da da... idemo dalje, u pm....
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 23:41   #18
IDEMO DALJE u punjenje državnog proračuna. Evo baš čekam da izbace 159 1.2 TI za naše tržište...
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 23:59   #19
Quote:
Jonathan Archer kaže: Pogledaj post
Ne, jači auto smiješ voziti 2god nakon položenog ispita, dakle već s 20 ak si položio s 18god. Jedino kaj vozači do 24god ne smiju pit, a stariji mogu imat do 0.5 promila.
Bar msilim da je tak
da po sadasnjem zakonu...no po novom zakonu i clanku 67) mladi vozaci su svi izmedu 18 do 24 godine

bezobzira kad polozili...
__________________
Boze kako godine lete...
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 08:30   #20
Ma nije, nakon dvije godine kada produžiš vozačku možeš voziti auto snage veće od 75kw.

Oni sad pod pojmom "mladi vozač" podrazumjevaju:

1) onaj tko položi i ima probnu vozačku 2 godine i u tom vremenu ima ona prometna ograničenja (u koja više ne spada zabrana vožnje poslije 11) i ograničenja za auto do 75kw

2) onaj vozač u dobi od 18-24 koji ne smije imati ni 0,5 promila alkohola u krvi

Odnosno kako je to stručno objasnio jedan hdz-ovac:
"...gledajte, to nije onaj mladi vozač sa probnom vozačkom, nego onaj od 18-24 godina..."
_code_x_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.