Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 14:55   #21
Quote:
Brlj4 kaže: Pogledaj post
Eto, žalio sam se na neki njihov mail za pritužbe. Kaže ovo:



Poslao sam im natrag (zato jer mi je vec pun nekaj):"Kako kontrolor zna da ja nisam izašao u ili prije Mavračića? Je li me itko zatekao u vlaku poslije?"

Da vidim kaj će na to reć.
Vako:

Ja se povremeno vozim na relaciji ZG-Sisak ( do VG-a) i isto tako imam zet-hž kartu koja vrijedi naravno do Odre ( stanica prije VG ) te bi za jednu stanicu trebala kupiti kartu od 5 kn. Jednom zgodom je kontrolor ušao u Klari i tražio karte, pokaz vrijedi i pita on mene -a do kuda vi idete ? Na što sam mu rekla da jel on meni muž, pa da mu račune polažem?Na što se pol vagona odvalilo u smijeh, te je odjuril u drugi vagon. Naravno ja sam izašla u VG-u, a i dotični , te mi je revno prišao na peronu i htio napisati kaznu za vožnju od Odre do VG-a, međutua nije primjetio moju drugu polovicu veličine 185cm/135 kg, pa je skoro dobio roditeljsku za uho za bezobrazluk. Od onda dotični ne kontrolira ama nikoga na ovoj relaciji ( bar ga ja nisam primjetila )

On topic....nema ti nitko pravo napisati kaznu za prekršaj koji nisi napravio.
AMEN.
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:24   #22
Question kazna

imam slicnu situaciju kao robihr, kazna poslije stanice do koje sam imao kartu.. volio bih se izvući, obzirom da je to bio prvi put da sam htio uštediti 20 kuna a dobio kaznu od 340 kuna. stvarno uvijek 'pošteni' najebu.. da sam htio ukrast ko ovi u upravi ... haha, no dobro, kontrolor dosao, bio jako bezobrazan, kao sto se nisam javio kondukteru za produljenje voznje, i kazna na kojoj pise namjerno izbjegavanje plaćanja..nesto tako, naravno da nisam potpisao, a kad sam ja trazio ime kontrolora, on ce meni, kontrolor broj xxx.. reko molim, to ti je ime? kaze opet, kontrolor broj xxx... reko', zivio ti meni kontrolu broj xxx, vidimo se na sudu!
naravno da se pokusavam izvuc, ne planiram platiti, planiram odgadjati dokle god bude islo...
savjet..
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 11:34   #23
gle, spooky, ako tebe kontrolor zatekne u vlaku nakon što je vlak već prošao mjesto do kojeg je karta važeća, onda ti ima pravo spičit kaznu i nema suda koji će ti ju otpisati.
kako to točno pošteni najebu kad si kupio kartu do npr knina, a kondukter te zatekne u splitu s kartom do knina? wtf?

ja radim istu stvar. idem na relaciji zagreb-slavonski brod. kupim kartu do kutine, uštedim 30-40kn. i ja sam u svakom trenutku svjesna da kondukter može doć u novoj gradišci i zateć me s kartom do kutine, koju smo prošli pol sata ranije. i ja ću tu kaznu i platiti.
srećom, tako nešto se nije još dogodilo.

a autorov slučaj je drugačiji. pazi ti to, kontrolor traži OSOBNU i ne kaže zašto uopće!? kao prvo, jel on ima ikakvo pravo legitimiranja? drugo, zajebo si se jer si ga obavezno trebao pitati šta će mu osobna i on ti je MORAO reći da ti piše kaznu.
a nije rekao, naravno, jer očito ili radi na proviziju ili je jednostavno šupak koji zna da je radio nešto nelegalno.

kako si i rekao, nema nikakve on pravne osnove pisati kaznu za prekršaj koji bi se možda dogodio u budućnosti. mogao ti je lijepo reći da to nije moguće i da izađeš van i uđeš u drugi vlak inače ćeš platiti kaznu. što on nije učinio, nego je pičkasto napisao kaznu ni ne upozorivši te.

točka, case closed
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 20:09   #24
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
imam slicnu situaciju kao robihr, kazna poslije stanice do koje sam imao kartu.. volio bih se izvući, obzirom da je to bio prvi put da sam htio uštediti 20 kuna a dobio kaznu od 340 kuna. stvarno uvijek 'pošteni' najebu.. da sam htio ukrast ko ovi u upravi ... haha, no dobro, kontrolor dosao, bio jako bezobrazan, kao sto se nisam javio kondukteru za produljenje voznje, i kazna na kojoj pise namjerno izbjegavanje plaćanja..nesto tako, naravno da nisam potpisao, a kad sam ja trazio ime kontrolora, on ce meni, kontrolor broj xxx.. reko molim, to ti je ime? kaze opet, kontrolor broj xxx... reko', zivio ti meni kontrolu broj xxx, vidimo se na sudu!
naravno da se pokusavam izvuc, ne planiram platiti, planiram odgadjati dokle god bude islo...
savjet..
teoretski se mozes izvuci, iako ti postoji relativno mala sansa za to i dosta zajebancije. a ako ti ne prodje onda moras platiti uz tu kaznu jos i sudske troskove. i to ti moze proci samo ako te kontrola uhvatila recimo stanicu ili max 2 poslije. ako hoces pm-am ti metodu, a ti na vlastiti rizik probaj.

osobno ja sam isao na taktiku zastarjevanja, ali koliko sam skuzio ne bi mi prosla da se nije hz podijelio i oni nisu odustali od tuzbe. a to je jos bilo prije ovog novog zakona gdje se rok zastare poduplao. znaci od zastare nece biti nista ako mislis na to ici.

osobno ja bi platio ili pokusao naci neku vezicu u hz-u pa da ta kazna "magicno nestane"

nego imam pitanje. s obzirom na odluku ustavnog suda u vezi zagreb parkinga i njegovih kazni za parkiranje, jel moze hz naplacivati ovolike kazne? recimo ja sam za kartu od 8 kn dobio kaznu 308kn sto je zapravo skoro pa 40 puta veca kazna od cijene karte do mjesta do kojeg sam isao. a sto mi najbolje cijena karte, kada sam dobio kaznu, od zg. gl. kol. do podsuseda je kostala 8kn, a do mjesta do kojeg sam isao je bila 10kn. a karta od podsuseda do tog mjesta 8kn. zapravo zar kada uzimam prikljucnu/nadoplatnu kartu, zar ne bi ja trebao platiti 2kn? tj. razliku cijene karte izmedju mjesta do kojeg sam imao vrijedecu kartu do mjesta do kojeg idem od mjesta iz kojeg sam krenuo?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 16:35   #25
pozdrav ljudi, danas sam imao jedno neugodno iskustvo s kondukterom i s kontrolom, naime putovao sam iz Zagreba prema Kutini i kondukter mi je došao pregledati kartu,naime ja sam imao pokaz koji inače vrijedi do Sesvetskog Kraljevca-i to lanjski, i sva prijašnja putovanja od isteka pokaza kad mi mi kondukter došao da mu pokažem kartu,ja bi mu pokazo pokaz i on je reko ok, međutim danas mi je kondukter došao pred Sesvete, da mu pokažem kartu ja sam mu rekao da mi piše od Sesvetskog Kraljevca do Kutine i on mi ju je napisao, međutim baš u Sesvetskom Kraljevcu ušla je kontrola u vlak, i nakon 5-10min došli su do mene da im pokažem kartu, ja sam im pokazo onu koju mi je kondukter prethodno ispisao,međutim on je i dalje tražio da mu dam na uvid i pokaz do Sesv. Kraljevca, i ja sam mu pokazo taj "stari pokaz" i kad je on njega vidio odmah me zatrazio osobnu i počeo nešto zapisivati, i kad je završio nije mi dao nikakav papir(mislim dokaz da mi je pisao kaznu i iznos koji bi morao platiti) zadržao je taj moj istekli pokaz kod sebe,tj nije mi ga vratio, te me zanima dali postoji kakva šansa da se izvučem da platim kaznu
dzibo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 16:55   #26
nego imam pitanje. s obzirom na odluku ustavnog suda u vezi zagreb parkinga i njegovih kazni za parkiranje, jel moze hz naplacivati ovolike kazne? recimo ja sam za kartu od 8 kn dobio kaznu 308kn sto je zapravo skoro pa 40 puta veca kazna od cijene karte do mjesta do kojeg sam isao. a sto mi najbolje cijena karte, kada sam dobio kaznu, od zg. gl. kol. do podsuseda je kostala 8kn, a do mjesta do kojeg sam isao je bila 10kn. a karta od podsuseda do tog mjesta 8kn. zapravo zar kada uzimam prikljucnu/nadoplatnu kartu, zar ne bi ja trebao platiti 2kn? tj. razliku cijene karte izmedju mjesta do kojeg sam imao vrijedecu kartu do mjesta do kojeg idem od mjesta iz kojeg sam krenuo?[/QUOTE]

Oni imaju svoje pravilnike preko kojih naplaćuju-ne znam kako se to pravno gleda ali ima kod njih puno nelogićnosti--npr pokaz s dodatkom hž-a vrijedi do ses.kraljevca a od tuda priključna karta ili pojedinačna koja se može kupiti samo u sesv.kraljevcu a ne i na glavnom k. -za to moraš biti fest retardiran .
Pitam ja babu na šalteru za kartu a ona kaže -ne može i ja se šveram kada naleti kondukter i traži me kartu ,ja mu kažem da nemam jel ne prodaju na glavnom našto mi on kaže da trebam izaći van u Ses.Kraljevcu ,kupiti kartu i čekat drugi vlak!!
Samo sam mu rekao da ako on ima takve debilne ideje ja nemam i otišao je ljut i bijesan mada je mogao samo mi naplatiti kartu 8 kn.
Imaju neka svoja pravila za koja ne vjrerujem da bi prošla na sudu no kakva smo država sve je moguće
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:39   #27
Quote:
dzibo1 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, danas sam imao jedno neugodno iskustvo s kondukterom i s kontrolom, naime putovao sam iz Zagreba prema Kutini i kondukter mi je došao pregledati kartu,naime ja sam imao pokaz koji inače vrijedi do Sesvetskog Kraljevca-i to lanjski, i sva prijašnja putovanja od isteka pokaza kad mi mi kondukter došao da mu pokažem kartu,ja bi mu pokazo pokaz i on je reko ok, međutim danas mi je kondukter došao pred Sesvete, da mu pokažem kartu ja sam mu rekao da mi piše od Sesvetskog Kraljevca do Kutine i on mi ju je napisao, međutim baš u Sesvetskom Kraljevcu ušla je kontrola u vlak, i nakon 5-10min došli su do mene da im pokažem kartu, ja sam im pokazo onu koju mi je kondukter prethodno ispisao,međutim on je i dalje tražio da mu dam na uvid i pokaz do Sesv. Kraljevca, i ja sam mu pokazo taj "stari pokaz" i kad je on njega vidio odmah me zatrazio osobnu i počeo nešto zapisivati, i kad je završio nije mi dao nikakav papir(mislim dokaz da mi je pisao kaznu i iznos koji bi morao platiti) zadržao je taj moj istekli pokaz kod sebe,tj nije mi ga vratio, te me zanima dali postoji kakva šansa da se izvučem da platim kaznu
Ja ne znam zašto si mu uopće davao nekakav pokaz, pa zar se ti ne sjećaš da si ušao na vlak upravo u Sesvetskom Kraljevcu, a kartu si uredno kupio kod konduktera. Čovjek mora da se nešto zabunio...
HeyAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:44   #28
da, neznam šta da očekujem. Dali će mi doć poštom kazna ili neće, jer me kontrola uhvatila u dijelu puta gdje je karta bila valjana, al kontrolor me tražio da mu pokažem pokaz(taj dio puta od ZG do Kraljevca) koji je bio istekao te mi ga je oduzeo skupa sa kartom koju mi je kondukter prethodno napisao,,još mi je kondukter kasnije sam došao da mi kaže da je dobio opomenu od tog kontrolora,,sad neznam, jel se kazna njemu pripisala ili će i meni,,ili smo oboje krivi,sve se prebrzo odvijalo, tog konduktera znam i par puta me je "prosverco" tak kad ga vidim slj put u vlaku neznam sta...
dzibo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:49   #29
Quote:
HeyAll kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zašto si mu uopće davao nekakav pokaz, pa zar se ti ne sjećaš da si ušao na vlak upravo u Sesvetskom Kraljevcu, a kartu si uredno kupio kod konduktera. Čovjek mora da se nešto zabunio...
da, ali i kontroler je ušao u kraljevcu, a bilo je malo ljudi koji su ulazili i izlazili tak da bi posumnjao da sam ušao baš u kraljevcu, računao sam ono da ako me bude tražio pokaz da ga necu vadit nego cu mu ga sam iz novcanika pokazat nabrzinu i da nebu problema, al jbg kad je skuzio
dzibo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 21:18   #30
Quote:
dzibo1 kaže: Pogledaj post
da, ali i kontroler je ušao u kraljevcu, a bilo je malo ljudi koji su ulazili i izlazili tak da bi posumnjao da sam ušao baš u kraljevcu, računao sam ono da ako me bude tražio pokaz da ga necu vadit nego cu mu ga sam iz novcanika pokazat nabrzinu i da nebu problema, al jbg kad je skuzio
Kontrolor je ušao na stanici i tek kad je ušao počinju njegove ovlasti. On te nije uhvatio u prekršaju jer si imao kartu kad je došao do tebe. To je kao da ti murjak mjeri brzinu dok se voziš u autu, vidi da se voziš unutar ograničenja, ali ti svejedno da kaznu zato što je po zvuku tvog automobila 10 sekundi ranije prije zavoja mislio da čuje da se voziš puno brže.

Možda si ti baš imao 2 odvojene karte. Jednu od Zagreba do Kraljevca, a drugi od Kraljevca do mjesta di si išao. To što je uzeo tvoj stari pokaz koji više ne vrijedi nije nikakav dokaz da si PRIJE nego je on došao u vlak bio u prekršaju. Ti si npr. mogao to imati u svom novčaniku slučajno. Mogao si mu dati i sličice od životinjskog carstva, jednak je dokaz. Ako bi slučajno i dao tvoj pokaz kao dokaz, čovjek bi mogao odgovarati zbog protuzakonitog oduzimanja imovine (osim ako je onaj pokaz vlasništvo HŽ-a).

Kad čitam topic, ja ne vjerujem kolika su đubrad ti HŽ-ovci. Od ovoga da nemreš na glavnom kolodvoru kupit kartu da produžiš putovanje, pa do ovakvog ponašanja...

Tu kaznu ne plaćaj ni za živu glavu. Kontrolor te nije uhvatio u prekršaju, već on SUMNJA da si prije napravio prekršaj. Kakve su to gluposti... ide na APP (ako plati, plati).
HeyAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 00:53   #31
Ovaj je još gori nego onaj što je meni došao. Pa koji to ljudi rade na pozicijama kontrolora... Pa oni nemaju pojma kak se posao radi.
Brlj4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 23:49   #32
Question

Quote:
HeyAll kaže: Pogledaj post
Kontrolor je ušao na stanici i tek kad je ušao počinju njegove ovlasti. On te nije uhvatio u prekršaju jer si imao kartu kad je došao do tebe. To je kao da ti murjak mjeri brzinu dok se voziš u autu, vidi da se voziš unutar ograničenja, ali ti svejedno da kaznu zato što je po zvuku tvog automobila 10 sekundi ranije prije zavoja mislio da čuje da se voziš puno brže.

Možda si ti baš imao 2 odvojene karte. Jednu od Zagreba do Kraljevca, a drugi od Kraljevca do mjesta di si išao. To što je uzeo tvoj stari pokaz koji više ne vrijedi nije nikakav dokaz da si PRIJE nego je on došao u vlak bio u prekršaju. Ti si npr. mogao to imati u svom novčaniku slučajno. Mogao si mu dati i sličice od životinjskog carstva, jednak je dokaz. Ako bi slučajno i dao tvoj pokaz kao dokaz, čovjek bi mogao odgovarati zbog protuzakonitog oduzimanja imovine (osim ako je onaj pokaz vlasništvo HŽ-a).

Kad čitam topic, ja ne vjerujem kolika su đubrad ti HŽ-ovci. Od ovoga da nemreš na glavnom kolodvoru kupit kartu da produžiš putovanje, pa do ovakvog ponašanja...

Tu kaznu ne plaćaj ni za živu glavu. Kontrolor te nije uhvatio u prekršaju, već on SUMNJA da si prije napravio prekršaj. Kakve su to gluposti... ide na APP (ako plati, plati).
ja nebi platio tu kaznu,,sam gle,kontrolor je meni uzeo tu kartu koju mi je kondukter napisao i taj istekli pokaz,,i nije mi dao nikakav papir tj kopiju one kazne koju mi je napisao,,ja se sam bojim da on mene "slučajno" nije zajebo pa da to što je ozeo tu moju kartu i pokaz da to nije bacio u smeće,,i onda se teško mogu vadit na prekršajnom ako mi stigne kazna doma-tj meni može stić da sam uhvaćen bez karte a imao sam kartu,ma trebao sam ga tražit da mi napiše kopiju jer sam ipak kupio kartu od konduktera, dok sad ovak više neznam šta može bit..
dzibo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 12:22   #33
Ljudi, razmišljajte glavom u tim situacijama. Kao prvo kontrolor te može tražiti osobnu, ali mu ju ti ne moraš dati na uvid. U prvom slučaju, ne razumijem zašto se nisi tamo pobunio jer si imao valjanu voznu kartu, a osobnu nisi trebao pokazati. U drugom slučaju, opet si u tom trenutku ima valjanu voznu kartu.
Oxiigen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 17:49   #34
Quote:
Oxiigen kaže: Pogledaj post
Ljudi, razmišljajte glavom u tim situacijama. Kao prvo kontrolor te može tražiti osobnu, ali mu ju ti ne moraš dati na uvid. U prvom slučaju, ne razumijem zašto se nisi tamo pobunio jer si imao valjanu voznu kartu, a osobnu nisi trebao pokazati. U drugom slučaju, opet si u tom trenutku ima valjanu voznu kartu.
znam,nisam mu trebo dat, neznam šta da radim,jel ima neko savjet kako da se žalim? kazna mi još nije došla poštom a uhvatili su me prije tjedan dana, i zna li neko koliko dugo inače trebam čekati da mi dođe poštom?
dzibo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 18:53   #35
pisi zalbe... pogledaj na hz-ovoj stranici gdje trebas slati prituzbe i ako prodje prodje. ako ne onda na sudu.
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 14:45   #36
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
pisi zalbe... pogledaj na hz-ovoj stranici gdje trebas slati prituzbe i ako prodje prodje. ako ne onda na sudu.
čekam već 3 tjedna i još mi nije stigla pošta s kaznom, jel zna neko koliko se to dugo najviše treba čekat (ja navijam da mi nikad ne dođe )
dzibo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:17   #37
HŽ kazna i sudski troškovi

Da ne duljim, dobio sam danas 300kn kaznu u vlaku, pa imam 2 pitanja.

Kome, i dal uopće mogu, podnijeti žalbu u HŽ?

I drugo pitanje, u slučaju da odbijem platiti, pa dobijem poziv na sud, koji sud je nadležan za takve stvari?
I da li kao nezaposleni student, imam pravo na neplaćanje sudskih troškova?
ladni pifkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 00:03   #38
Što si točno napravio ili nisi napravio da si dobio 300 kuna kazne?
Jesi li kupio kartu u mjestu polaska, ako tamo ima blagajna npr.?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:58   #39
Putovao sam od Zagreba do Kraljevca, ali sam "nehotice" produžio putovanje do Dugog Sela. Pred Dugo Selo mi je došo kondukter s kontrolom, ja nisam imao priključnu kartu za tu jednu stanicu i dobio sam kaznu.
Kaznu mi je napisao kondukter (ne znam zbog čega mi onda nije mogo i kartu napisat ak je već došo kad i kontrola).

Edit: Imao sam pokaz koji vrijedi do Kraljevca, al prespavao sam stanicu.
ladni pifkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 10:21   #40
A jesi tražio da kupiš kartu? Za tu jednu stanicu?
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.