Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 17:58   #2061
taj vjeronauk je uvijek usred satnice, nikada prvi ili zadnji sat...tako da je gadljivo kako te idu prisiliti da djeca pohađaju vjeronauk ili će (ako su osnovna škola) glavinjati okolo škole bez nadzora.
Interesantno, a etika je bila subotom, ove godine zadnji sat.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 22:56   #2062
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ja ću danas znati nastavlja li se dobrovoljnost učiteljice da im drži dodatnu nastavu iz matematike
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nasa je danas rekla: To mi je u satnici.

Moram je nasamo pitati kako to. I da, naglasila je da ce I ove godine tako, jer lijepo rade I vole dodatnu I da je to mogicnost koju imaju samo oni koji ne idu na vjeronauk, a sljedece ce godine biti drukcije organizirano.

Bas me zanima kako.
ocito se nesto odlucilo na nivou skole, jer nama je isto ovaj put i sluzbeno za vrijeme kad je dio razreda na vjeronauku da ostatak ima dopunsku iz matematike. Stoji sluzbeno u satnici, evidentirano je i u ednevniku kao predmet. A to znaci i da je sluzbeno placen uciteljici i da nemaju rupu.

Ovo je prva istinski pozitivna stvar koju sam vidjela u nasoj skoli i odmak od prosjecnosti (uz ocito jako angaziranog prf informatike, ali mislim da su drugi razredsu jos premali za njegove projekte).

U svakom slucaju za nasu skolu za ovaj potez :klap:
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 08:56   #2063
A kada je dopunska iz matematike za one koji idu na vjeronauk? Ja bi se gadno žalila na ovakvo "rješenje"... Jer uključuje ideju da su vjeronaučna djeca pametnija od nevjeronaučne - ovim bedačekima treba dopuna, dok su prvi valjda dovoljno bistri da sve pohvataju od prve.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:13   #2064
Mene zaista čudi da za vrijeme vjeronauka učiteljica može službeno (znači ulazi joj u plaćenu satnicu) održavati dodatnu ili dopunsku. Razumijem da nekim roditeljima to paše (ako dijete ne ide na vjeronauk taj sat "ne broji oblake" već nešto konkretno i radi/vježba), ali nije mi jasno kako je to moguće.

Da moja mala treba dopunsku iz matematike (a uz to ide na vjeronauk) očekivala bih da učiteljica i za nju (i njoj slične koji imaju potrebu za dopunskom , a sjede taj sat na vjeronauku) odvoji također jedan sat. Pa nek drži dva sata dopunske.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:15   #2065
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
ocito se nesto odlucilo na nivou skole, jer nama je isto ovaj put i sluzbeno za vrijeme kad je dio razreda na vjeronauku da ostatak ima dopunsku iz matematike. Stoji sluzbeno u satnici, evidentirano je i u ednevniku kao predmet. A to znaci i da je sluzbeno placen uciteljici i da nemaju rupu.

Ovo je prva istinski pozitivna stvar koju sam vidjela u nasoj skoli i odmak od prosjecnosti (uz ocito jako angaziranog prf informatike, ali mislim da su drugi razredsu jos premali za njegove projekte).

U svakom slucaju za nasu skolu za ovaj potez :klap:
Nasi imaju dodatnu, super mu je to jerbas voli matematiku.

Informatika je jos mozda previse za njih, ali nesto se kakti kuha I xa malene dogodine.

Odgovor na perfidni post o pameti I nepameti nalazi se na stranicama nadbiskupije, koje sam linkala nedavno, ne daj boze da bih ja kao neprskticni vjernik trebala biti veci papa od pape pa se sad brinuti.xbog nepravde. Neka im roditelji doma pokazu matematiku. Oni nisu na hodnicima dok se taj oblik nastave izvodi, zbrinuti su.

Nego, kako su to roditelji konformisti koji daju djecu na vjeronauk eto tako, da ne budu na hodnicima, a prvi bi vjerojatno izabrali neki drugi izborni da se nudi, stali uza sve roditelje kojima vjeronauk nije opcija zbog uvjerenja, vjere, drukčijih stavova, a čija djeca bi trebala biti ostavljena na hodnicima?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:22   #2066
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
. Neka im roditelji doma pokazu matematiku. Oni nisu na hodnicima dok se taj oblik nastave izvodi, zbrinuti su.
Jutro je, nisam baš razbuđena kako spada pa nisam shvatila: ovo boldano je tvoje mišljenje ili mišljenje koje možemo pročitati na stranicama nadbiskupije (ne znam gdje je link)?

Jer ukoliko nije razred boravka, dopunska i dodatna se stavljaju prvi odnosno posljedni sat tako da dijete koje ne treba ostajati na jednom ili drugom može ili ostati doma ili otići kući (ako je zadnji sat). Nema ostajanje na hodniku za vrijeme dopunske/dodatne. Ne bi smjelo biti ostajanja na hodniku ni za vrijeme vjeronauka, bar kod nas u školi nema. Djeca su pod nadzorom.

A ovo boldano me posebno bode u oči: Znači moje dijete bi smjelo biti zakinuto za dopunsku/dodatnu jer ide na vjeronauk? Ma da ne bi...Ja to prva ne bih dopustila.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:35   #2067
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Jutro je, nisam baš razbuđena kako spada pa nisam shvatila: ovo boldano je tvoje mišljenje ili mišljenje koje možemo pročitati na stranicama nadbiskupije (ne znam gdje je link)?

Jer ukoliko nije razred boravka, dopunska i dodatna se stavljaju prvi odnosno posljedni sat tako da dijete koje ne treba ostajati na jednom ili drugom može ili ostati doma ili otići kući (ako je zadnji sat). Nema ostajanje na hodniku za vrijeme dopunske/dodatne. Ne bi smjelo biti ostajanja na hodniku ni za vrijeme vjeronauka, bar kod nas u školi nema. Djeca su pod nadzorom.

A ovo boldano me posebno bode u oči: Znači moje dijete bi smjelo biti zakinuto za dopunsku/dodatnu jer ide na vjeronauk? Ma da ne bi...Ja to prva ne bih dopustila.
Dakle moralni relativizam dopušten je iz pozicije moralnih apsolutista koji se protiv moralnog relativizma bore svim silama već stoljećima putem apsolutnog centra moralnosti, Boga, ali nije dopušten onima koji zbog takvoga relativizma bivaju oštećeni, kad već nećemo ići za nekim utilitarizmom.

Da objasnim...

Ovo što sam rekla pomalo je zločesta upadica jer svaki bi roditelj čije dijete ide na vjeronauk trebalo biti upoznato s uvjetima izvođenja tog predmeta i biti svjestan da nigdje djeca nisu propisno zbrinuta s obzirom na nečiji honorar za taj posao, nigdje. Jer po ovome, što stoji (što govoriš o dodatnoj i dopunsko, te izbornoj nastavi u osnovnim školama) i što ja uopće ne mislim demantirati jer je zaista tako, ne postoji način da se ta djeca zakonski i propisno zbrinu i da za to netko bude plaćen. A također je zbrinjavanje novija pojava, a kako vidimo, nekoliko postova prije, neka djeca nisu zbrinuta.

Dakle ti si izabravši vjeronauk odabrala moralni relativizam, a ako si ga već izabrala, dopusti da takav moralni relativizam i ja iskoristim u obranu činjenice da bih voljela da za zbrinjavanje moga djeteta netko bude propisno plaćen i da u tom periodu radi nešto korisno.

Ako već moralni apsolutizam vjernika više ne igra ulogu, a utilitarizam je onemogućen moralnim relativizmom moralnih apsolutista.

I usput možemo, da, prodiskutirati o legalitetu ovakvih odluka u školama, a onda uključiti i legalitet Vatikanskih ugovora koji se ne smiju dirnuti ni revidirati iako je od njih prošlo 20 godina te malo razgovarati o tome što je tu moralno relativno ili apsolutno.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 09:49   #2068
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post

Ovo što sam rekla pomalo je zločesta upadica jer svaki bi roditelj čije dijete ide na vjeronauk trebalo biti upoznato s uvjetima izvođenja tog predmeta i biti svjestan da nigdje djeca nisu propisno zbrinuta s obzirom na nečiji honorar za taj posao, nigdje. Jer po ovome, što stoji (što govoriš o dodatnoj i dopunsko, te izbornoj nastavi u osnovnim školama) i što ja uopće ne mislim demantirati jer je zaista tako, ne postoji način da se ta djeca zakonski i propisno zbrinu i da za to netko bude plaćen. A također je zbrinjavanje novija pojava, a kako vidimo, nekoliko postova prije, neka djeca nisu zbrinuta.

Dakle ti si izabravši vjeronauk odabrala moralni relativizam, a ako si ga već izabrala, dopusti da takav moralni relativizam i ja iskoristim u obranu činjenice da bih voljela da za zbrinjavanje moga djeteta netko bude propisno plaćen i da u tom periodu radi nešto korisno.
Razumijem ja tebe (ovaj dio s moralnim relativizmom sam ipak morala par puta pročitat ). Ja sam malu upisala na vjeronauk baš radi te činjenice da ne luta po školi dok su drugi na satu. I ne samo zato. Čak sam razmišljala o tome da je ne upišem,ali da zamolim da za vrijeme vjeronaka je ne izdvaja iz razreda. I da, nije mi stalo da toga da u ovoj dobi prigrili vjeru jer ni mi roditelji nismo praktični vjernici.Išla sam za većinom jer sam smatrala da će mom djetetu biti tako bolje, u ovoj dobi.

Što iz vlastitog iskustva, što iz čitanja foruma, jasno mi je kako funkcionira to uklapanje vjeronauka u satnicu i s kojim se problemima susreću roditelji koji ne upišu djecu na njega. No isto tako mi je jasno da jednu nepravdu ne možeš riješavati drugom. Tako da ja starno razumijem tabe i tvoje zadovoljntvo time što je tvoj mali zbrinut i radi nešto njemu zabavno i korisno, no ne bih bila zadovoljna da je tvom malom dodatna omogućena, o mojoj maloj nije. I ne bih napadala tebe, već bih od učiteljice tražila da isto omogući mojoj maloj.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:01   #2069
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Razumijem ja tebe (ovaj dio s moralnim relativizmom sam ipak morala par puta pročitat ). Ja sam malu upisala na vjeronauk baš radi te činjenice da ne luta po školi dok su drugi na satu. I ne samo zato. Čak sam razmišljala o tome da je ne upišem,ali da zamolim da za vrijeme vjeronaka je ne izdvaja iz razreda. I da, nije mi stalo da toga da u ovoj dobi prigrili vjeru jer ni mi roditelji nismo praktični vjernici.Išla sam za većinom jer sam smatrala da će mom djetetu biti tako bolje, u ovoj dobi.

Što iz vlastitog iskustva, što iz čitanja foruma, jasno mi je kako funkcionira to uklapanje vjeronauka u satnicu i s kojim se problemima susreću roditelji koji ne upišu djecu na njega. No isto tako mi je jasno da jednu nepravdu ne možeš riješavati drugom. Tako da ja starno razumijem tabe i tvoje zadovoljntvo time što je tvoj mali zbrinut i radi nešto njemu zabavno i korisno, no ne bih bila zadovoljna da je tvom malom dodatna omogućena, o mojoj maloj nije. I ne bih napadala tebe, već bih od učiteljice tražila da isto omogući mojoj maloj.
Night, ovo nije nepravda, ovo je potpuno zanemarivanje svih duhovnih postulata i pljuvanje po svima ostalima kojima se nešto predstavlja kao moralni apsolut. Žao mi je što se nepravda ispravlja nepravdom, ali također smatram da je onemogućen ikakav drugi način borbe i da se smijemo u ovom slučaju poslužiti moralnim relativizmom, kad se već suprotna strana time služi.

Kao da smo na bojnom polju i imaš pokraj sebe jednako oružje kojim se služi protivnik, a neko pravilo koje nije isto za sve ti kaže da ga ne smiješ koristiti, a on smije.

Bi li poginula ili se dohvatila mača?

I oprosti, nije ništa osobno, ali ti si u ovom slučaju potpuni konformist i služiš se postulatima moralnog relativizma, a išla bi se buniti u školu jer neki Almir koji je musliman ima dodatnu u to vrijeme da ne hoda po hodnicima u prvom razredu osnovne škole. Ti njegovim roditeljima niječeš pravo istog postulata, bez obzira na legalitet, zašto i u tome nisi konformist pa pa ne vidiš oko sebe i zatvoriš oči?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:10   #2070
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Night, ovo nije nepravda, ovo je potpuno zanemarivanje svih duhovnih postulata i pljuvanje po svima ostalima kojima se nešto predstavlja kao moralni apsolut. Žao mi je što se nepravda ispravlja nepravdom, ali također smatram da je onemogućen ikakav drugi način borbe i da se smijemo u ovom slučaju poslužiti moralnim relativizmom, kad se već suprotna strana time služi.

Kao da smo na bojnom polju i imaš pokraj sebe jednako oružje kojim se služi protivnik, a neko pravilo koje nije isto za sve ti kaže da ga ne smiješ koristiti, a on smije.

Bi li poginula ili se dohvatila mača?
Vjerojatno bih se dohvatila mača, jel , da mi je život u pitanju (zapravo, ja sam kukakvica, ja bih najvjerojatnoje pobjegla ).

Kažem, ja razumijem, ali u ovim okolnostima borila bih se za svoje dijete.
Ja se na svom radnom mjestu susrećem s pozitivnom primjerima kako je problem "riješen": vjeronauk je unutar satnice, djeca koja ne idu su zbrinuta i pod nadzorom, dodatna/dopunska ne mogu biti u to vrijeme, one su ili na početku ili kraju dana (ako je razred boravka nije bitno koji su sat jer učiteljica zaposli nečime drugu djecu, a radi s ostatkom dodatnu/dopunsku, nije najsretnije rješenje za učiteljicu).

Da je tako kod moje male u školi, ja je ne bih upisivala na vjeronauk. No nisam mogla dobiti konkretan odgovor kako će biti zbrinuta djeca koja ne idu na vjeronauk, pa nisam željela riskirati da luta školom.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:16   #2071
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post

I oprosti, nije ništa osobno, ali ti si u ovom slučaju potpuni konformist i služiš se postulatima moralnog relativizma, a išla bi se buniti u školu jer neki Almir koji je musliman ima dodatnu u to vrijeme da ne hoda po hodnicima u prvom razredu osnovne škole. Ti njegovim roditeljima niječeš pravo istog postulata, bez obzira na legalitet, zašto i u tome nisi konformist pa pa ne vidiš oko sebe i zatvoriš oči?
Da, ja sam konformist. Jer radim u interesu svog djeteta. I ne, ne bih se išla buniti da Almir može na dopunsku, a moja ne može, ja bih se išla buniti da učiteljica organizira dodatnu i za moje dijete, pa makar ona zato držala dva sata dodatne. Jer ako je ona mogla SEBI olakšati (a vjeruj mi, olakšala je prvenstveno sebi jer ne mora imati prazan sat i čekati da odradi dodatnu kad bi po rasporedu mogla, vjerojatno neki 5. sat), onda nek i mojoj maloj osigura tu istu dodatnu kao i drugima.
Ja sam samo pitala kako je moguće da učiteljica službeno ima sat dodatne u vrijeme sata vjeronauka.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:24   #2072
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Vjerojatno bih se dohvatila mača, jel , da mi je život u pitanju (zapravo, ja sam kukakvica, ja bih najvjerojatnoje pobjegla ).

Kažem, ja razumijem, ali u ovim okolnostima borila bih se za svoje dijete.
Ja se na svom radnom mjestu susrećem s pozitivnom primjerima kako je problem "riješen": vjeronauk je unutar satnice, djeca koja ne idu su zbrinuta i pod nadzorom, dodatna/dopunska ne mogu biti u to vrijeme, one su ili na početku ili kraju dana (ako je razred boravka nije bitno koji su sat jer učiteljica zaposli nečime drugu djecu, a radi s ostatkom dodatnu/dopunsku, nije najsretnije rješenje za učiteljicu).

Da je tako kod moje male u školi, ja je ne bih upisivala na vjeronauk. No nisam mogla dobiti konkretan odgovor kako će biti zbrinuta djeca koja ne idu na vjeronauk, pa nisam željela riskirati da luta školom.
E vidiš, borila bi se za svoje dijete.

Drugi se isto bore za svoju djecu.

Govorimo o "zbrinutosti" na dobrovoljnoj osnovi, je li to pravedno? Radiš u školi. Je li u redu da zbog posla koji je nekomu plaćen ti moraš raditi besplatno?

Ostavi sad na stranu to što bi svaka normalna osoba to napravila, što je to humano, bla truć pljuc, na razini forme to nije pravedno.

Dakle kao roditelju djeteta koje je odabralo vjeronauk pravedno ti je da druga osoba besplatno čuva djecu koja to nisu odabrala jer nisu te konfesije ili zbog bilo kojega drugog razloga, a ugovori su štetni i ti znaš za to. Ali nije pravedno da ta djeca rade nešto smisleno s osobom koja je za to plaćena kao i vjeroučitelj koji je plaćen da radi samo s djecom koja idu na vjeronauk.

I to zato što je tvoje dijete, samo tvoje jer gledaš na svoje dijete samo, zakinuto?

Nije li nepravda otići u školu i buniti se protiv toga jer ćeš time zakinuti drugu djecu koja će ostati bez sadržaja, učitelj bez plaćenoga rada, netko možda i bez posla ili crnom stavkom u dosjeu.

Nije li to nepravda protiv nepravde?

Što je veća šteta u ovom slučaju? Da je tvoje dijete zakinuto za nešto što ti možeš i platiti sa strane jer si odabrala vjeronauk, ili da neko dijete čiji je roditelj također platio taj tvoj vjeronauk (a usluga mu je nepotrebna i dovodi ga u neugodnu situaciju) zakinuto za sadržaj + učitelj za plaću + netko će najebati?

Kakav je zbir šteta u etičkom pogledu? Prevaguje li jedna strana?

Ponavljam, nijedno dijete u Hrvatskoj (koliko znam) nije zakonski zbrinuto tijekom vjeronauka, dajte malo pogledajte što su radnička prava i što zakoni govore o neisplati plaće za rad (u ovom idealističkom smislu, nemojmo kenjati o hrvatskim poslodavcima), kako se tretira volontiranje i kamo se piše (jer ovo zbrinjavanje jest volontiranje koje se također mora platiti).

Edit: Možda je i učiteljica konformist i radi u interesu svoga neplaćenog radnog vremena koje joj je nametnutno nekim moralnim zakonima. Možda je konformist jer se bori za svoj dijete koje je doma jedan sat bez nje dok ona drži dodatnu dopunsku tvome djetetu jer na to ima rpavo.

Možda je samo obični konformist, zašto je tvoj konformizam moralniji od njezina?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:53   #2073
nightfall pa ti nisi dijete upisala radi vjere nego zato sto bi bilo zbrinuto. dakle ak joj treba dopunska i nudi se za vrijeme vjeronauka, ispises s vjeronauka i dobis dopunsku i opet imas zbrinuto dijete
btw, kolko sati dopunske dodatne moraju nastavnici drzat u prvom razredu?
gdje budu i sto rade klinci koji ne trebaju niti dodatnu niti dopunsku niti vjeronauk?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:56   #2074
idu doma ili u boravak
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:58   #2075
koji boravak? nama je boravak u istoj ucionici?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 11:03   #2076
hm, vidis, to mi nije palo na pamet i nama ali cesto je odvojena prostorija, ima i u nasoj skoli jedna uciona (ocito ona koja je jedina i zamisljena kao boravak) koja ima odvojen dio boravka
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:39   #2077
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
A kada je dopunska iz matematike za one koji idu na vjeronauk? Ja bi se gadno žalila na ovakvo "rješenje"... Jer uključuje ideju da su vjeronaučna djeca pametnija od nevjeronaučne - ovim bedačekima treba dopuna, dok su prvi valjda dovoljno bistri da sve pohvataju od prve.
Jesi vec prijavila u centralu na Kaptolu da s netko usudio organizirati nevjeronaucnoj djeci da rade nesto drugo a trebala bi buljiti u zid u hodniku i konteplirati hudu sudbinu osnivaca buducih "Oswiecima"?

Hvala ti sto svakim svojim postom na ovoj temi pokazujes dubinu svog "covjekoljublja i brige za najmladje"
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:47   #2078
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
...

Da je tako kod moje male u školi, ja je ne bih upisivala na vjeronauk. No nisam mogla dobiti konkretan odgovor kako će biti zbrinuta djeca koja ne idu na vjeronauk, pa nisam željela riskirati da luta školom.
E pa nisu ni nama nista obecali niti garantirali, dapace krili su broj nevjeronaucne djece na pocetku prosle sk. godine ko zmija noge i umjesto toga otvoreno nagovarali roditeljskom da "jos nije kasno da se predomislimo i upisemo djecu na vjeronauk", u pocetku pokusavali izvesti fore da su djeca pod tim satom ipak na vjeronauku i slusaju ga, knjiznica je radila tako da nije uvijek bilo moguce da su tamo itd.

Ali nas je bilo dovoljno hrabrih i odlucnih u tome da nasa djeca ne idu na vjeronauk ni sluzbeno ni nesluzbeno tako da sad nakon godine dana imamo to sto imamo.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:12   #2079
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nasi imaju dodatnu, super mu je to jerbas voli matematiku.

Informatika je jos mozda previse za njih, ali nesto se kakti kuha I xa malene dogodine.
Probajte swift za zabavan pocetak, mojoj se svidja, a jos ce i nesto engleskog nauciti.
Matematiku isto voli, to su i prosle cesto rjesavali (dodatne listice) pa je i to zgodno kad se ne zabavljaju u knjiznici.

Quote:
...

Nego, kako su to roditelji konformisti koji daju djecu na vjeronauk eto tako, da ne budu na hodnicima, a prvi bi vjerojatno izabrali neki drugi izborni da se nudi, stali uza sve roditelje kojima vjeronauk nije opcija zbog uvjerenja, vjere, drukčijih stavova, a čija djeca bi trebala biti ostavljena na hodnicima?
To se i ja cesto pitam... Kako se odmah naslo argumenata da ovo nije "pravedno" - valjda trebamo ko ovcice cekati da se nakon upornog zanemarivanja prava nase djece odjednom nicim izazvano stvori pravedno i sveobuhvatno win-win rjesenje koje ce donijeti nas skolski sustav, mozda bude za naseg zivota a mozda i ne..
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 22:00   #2080
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
A kada je dopunska iz matematike za one koji idu na vjeronauk? Ja bi se gadno žalila na ovakvo "rješenje"... Jer uključuje ideju da su vjeronaučna djeca pametnija od nevjeronaučne - ovim bedačekima treba dopuna, dok su prvi valjda dovoljno bistri da sve pohvataju od prve.
ne, ukljucuje da su nevjeronaucna djeca duplo pametnija, jer se radi o dodatnoj (dakle dodatnim znanjima, iliti, tko zeli znati vise)
dopunsku nastavu ce svakak organizirati.

i bez brige, ako je itko ostecen, ostecen je klinac koji je na hodniku sam.

i opet, sto rade djeca koja ne idu na vjeronauk, ne trebaju dopunsku nastavu, a ne trebaju niti dodatnu?
kaj oni rade 4 sata tjedno u skoli? pogotovo ak idu na boravak, pa ne mogu kuci. cak i da je sve zadnji sat.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.