Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Pavo Barišić treba dat ostavku
Da 106 83.46%
Ne 15 11.81%
Nije me briga 6 4.72%
Glasovatelji: 127. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 22:09   #81
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Jasna je poanta iako nisam sve čitala ali....zar nije stranka Pametno osnovana puno kasnije nego je Zelenika bio pomoćnik za znanost, Vehovec u NVZ, Silobrčic u UV IRB...
Procitaj do kraja clanak, nije dug clanak.
I Pametno/Puljak proziva da se makne Barisica.
A Silobrcic je u studenom pokrenuo pricu oko Barisica. Tad je vec duze postojalo Pametno.
Dakle, sukob akademskih lobija, koji je postao i politicki, otud u prici i Pametno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:11   #82
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da isprave pravopisnu gresku u anketnom pitanju (ne znam tko je postavio pitanje). Trebalo bi pisati: Pavo Barisic treba dati ostavku?

Drugo, vec napisah da nije Barisic za ministra, ali sam i napisala da je plagijat tu najmanje bitan u cijeloj prici.
Kvaka je u tome da je rijec o borbi izmedju akademskih lobija.
Kako ne bih nadugacko pisala, imate objasnjeno sve ovdje:
http://www.antoniosiber.org/lobi_koj...ajednicom.html

A zanimljivo je i ovo: Uz to je Silobrcic vodio i Imunoloski zavod, a otprije sam spomenula na temi Pametno i M. Vehovec.
Pa sad je sve jasno cemu oni sukobi kontra Borasa I sada Pave......
ovo sjajno objasnjava ovu zvucnu fus notu....
Pametno I Silobrcic brane svoje pozicije I oce maknit Barisica.....

Index im je logistika....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:16   #83
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Procitaj do kraja clanak, nije dug clanak.
I Pametno/Puljak proziva da se makne Barisica.
A Silobrcic je u studenom pokrenuo pricu oko Barisica. Tad je vec duze postojalo Pametno.
Dakle, sukob akademskih lobija, koji je postao i politicki, otud u prici i Pametno.
Ne, ja sam se referirala na primjedbu da članovi stranke Pametno jesu na najvažnijim pozicijam u sustavu znanosti....bili su tamo i prije nego se stranka osnovala, na to sam mislila, ali nebitno..da, sve ok. Ustvari je to sve žalosno.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:34   #84
Žalosno je prava riječ.
Ovo sve pokazuje da u presjeku društvo nije različito ni na jednoj razini.
Malo nas je al smo zato govna....

A ovi su se ubacili u stranku svog protežea. Jasno je sada i odakle medijska podrška, a i koja bi bila cijena da su slučajno dobili kojeg zastupnika. Gadljivo.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:41   #85
U cijeloj ovoj prici sukoba najvise gubi hrv. znanost.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:12   #86
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Pa sad je sve jasno cemu oni sukobi kontra Borasa I sada Pave......
ovo sjajno objasnjava ovu zvucnu fus notu....
Pametno I Silobrcic brane svoje pozicije I oce maknit Barisica.....

Index im je logistika....
U prosudbu Silobrčićeva povjerenstva sumnja i slijedećih 9 uglednih znanstvenika:
Quote:
Devet hrvatskih znanstvenika u obrani ministra: Nije plagijator i ne treba podnijeti ostavku

Svoje su mišljenje poslali i znanstvenici prof. dr. Miroslav Radman, prof. dr. Slobodan Vukičević, prof. dr. Stipe Jonjić, prof. dr. Miloš Judaš, Dr. Mile Ivanda, prof. dr. dr. h. c. Vlasta Bonačić-Koutecky, prof. Miroslav Ježić, prof. dr. sc. Aleksandar Jakir i prof. dr. Vladimir Paar.
http://narod.hr/hrvatska/devet-hrvat...avku-evo-zasto
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:49   #87
Naravno da ce sumnjati kada politicki deru covjeka.
Cuj jedna fus nota koju je kasnije ispravio u nekom spanjolskom izdanju
I ovolika histerija...

Al dok kolegica nije stavila pozadinu,stvarno nisam znao za ove sukobe...
Znaci Silobrcic cuva svoju ekipu koju je ocito Barisic poceo cistit....

Napokon da je sve jasno da zaboli nih KIKI za znanost I fus note, njih zabole pozicije
I ostajanje bez istih.......
Tako da ova tema nakon ovih saznjanja totalno mjenja oblik....

Inace ovih devet strucnjaka su ocito idiotic kada I oni nevide problem jedne fus note,
mozda I greskom nenavedene...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:19   #88
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Naravno da ce sumnjati kada politicki deru covjeka.
Cuj jedna fus nota koju je kasnije ispravio u nekom spanjolskom izdanju
I ovolika histerija...

Al dok kolegica nije stavila pozadinu,stvarno nisam znao za ove sukobe...
Znaci Silobrcic cuva svoju ekipu koju je ocito Barisic poceo cistit....

Napokon da je sve jasno da zaboli nih KIKI za znanost I fus note, njih zabole pozicije
I ostajanje bez istih.......
Tako da ova tema nakon ovih saznjanja totalno mjenja oblik....

Inace ovih devet strucnjaka su ocito idiotic kada I oni nevide problem jedne fus note,
mozda I greskom nenavedene...
piše i ovo
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ne/943919.aspx

Quote:
Primjerice, čak šestero od ukupno devet navedenih znanstvenika snažno su povezani sa Znanstvenim centrima izvrsnosti kojima je ministar Barišić nedavno obećao sredstva, a čak pet među njima u tim centrima imaju vodeće pozicije. Riječ je o novcu koji je za naše uvjete golem – o 380 milijuna kuna namijenjenim za 13 centara, a natječaj je upravo u tijeku.

Quote:
Đikić nikad nije bio Jovanovićev savjetnik

No zanimljivo je da s druge strane jedan od navedenih, prof. Slobodan Vukičević sebi uzima slobodu da vrlo neodgovorno tvrdi da je Ivan Đikić bio savjetnik bivšeg ministra Željka Jovanovića u lijevoj vladi, iako on to nije bio ni službeno ni neslužbeno
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:20   #89
KLUB zastupnika SDP-a počeo je prikupljati potpise za izglasavanje nepovjerenja ministru znanosti, obrazovanja i sporta Pavi Barišiću, potvrdio je za Index šef Kluba zastupnika SDP-a Arsen Bauk.

MOST i dalje nema službeni stav o slučaju Barišić, no čini se da je u toj stranci donesena odluka da se ne miješaju u sudbinu HDZ-ovih ministra. To jedino može napraviti premijer Plenković.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:27   #90
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
KLUB zastupnika SDP-a počeo je prikupljati potpise za izglasavanje nepovjerenja ministru znanosti, obrazovanja i sporta Pavi Barišiću, potvrdio je za Index šef Kluba zastupnika SDP-a Arsen Bauk.

MOST i dalje nema službeni stav o slučaju Barišić, no čini se da je u toj stranci donesena odluka da se ne miješaju u sudbinu HDZ-ovih ministra. To jedino može napraviti premijer Plenković.

Naravno , most nema ništa sa Vladom i nebi oni preuzeli odgovornost ni za vlastito mišljenje a kamoli što drugo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:41   #91
Vec sam rekla, svi se vade na plagijat i na znanost, ali je borba lobija, zato je i turbosmijesno sto sad politicari i hajkasi masovno glume da je to zbog plagijata.

A ti isti nisu digli glas prije dvije ili tri godine protiv Zelenike i Vehovec, kad je cijela znanstvena zajednica (neovisno o polit preferenciji) trazila njihove smjene, a radilo se o daleko vaznijim pitanjima za znanost, nego o plagijatu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:58   #92
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Vec sam rekla, svi se vade na plagijat i na znanost, ali je borba lobija, zato je i turbosmijesno sto sad politicari i hajkasi masovno glume da je to zbog plagijata.

A ti isti nisu digli glas prije dvije ili tri godine protiv Zelenike i Vehovec, kad je cijela znanstvena zajednica (neovisno o polit preferenciji) trazila njihove smjene, a radilo se o daleko vaznijim pitanjima za znanost, nego o plagijatu.
Koja to cijela i o kojim pitanjima
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:10   #93
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
KLUB zastupnika SDP-a počeo je prikupljati potpise za izglasavanje nepovjerenja ministru znanosti, obrazovanja i sporta Pavi Barišiću, potvrdio je za Index šef Kluba zastupnika SDP-a Arsen Bauk.

MOST i dalje nema službeni stav o slučaju Barišić, no čini se da je u toj stranci donesena odluka da se ne miješaju u sudbinu HDZ-ovih ministra. To jedino može napraviti premijer Plenković.
To svaka oporba mora napravit pod normalno. I Plenki umjesto da izbjegne sramotu u Saboru kad krene rešetanje i čerečenjw stavku po stavku čeka ne znam šta. A ovaj ministar je isto dno dna. Mogu razumjeti da u svoj 4 zida kune sudbu kletu i da si tepa da svi nešto prepisuju, ali ne razumijem da ne želi odstupiti, da mirno gleda cirkus oko Vlade i stranke. Šta ti ljudi misle da su toliko vrijedni da se isplati boriti da ostanu na poziciji po svaku cijenu? Obrazovanje će nam propast ako se ovaj ministar makne?
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:20   #94
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
To svaka oporba mora napravit pod normalno. I Plenki umjesto da izbjegne sramotu u Saboru kad krene rešetanje i čerečenjw stavku po stavku čeka ne znam šta. A ovaj ministar je isto dno dna. Mogu razumjeti da u svoj 4 zida kune sudbu kletu i da si tepa da svi nešto prepisuju, ali ne razumijem da ne želi odstupiti, da mirno gleda cirkus oko Vlade i stranke. Šta ti ljudi misle da su toliko vrijedni da se isplati boriti da ostanu na poziciji po svaku cijenu? Obrazovanje će nam propast ako se ovaj ministar makne?
misle
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:22   #95
Ako ništa drugo, netko tko je toliko aljkav da u svojem članku "ispušta" fusnote nema što tražiti na čelu bilo kakvog ministarstva. Tamo trebaju biti stručni ljudi koji nisu aljkavi u svojem radu.
Inače više o famoznim fusnotama na faktografu:
http://faktograf.hr/2017/01/12/pavo-...gijat-fusnote/

Nakon ovakvih propusta u uređenim se državama odstupa sa službene dužnosti. Ministar u banani u banana državi...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:29   #96
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Ako ništa drugo, netko tko je toliko aljkav da u svojem članku "ispušta" fusnote nema što tražiti na čelu bilo kakvog ministarstva. Tamo trebaju biti stručni ljudi koji nisu aljkavi u svojem radu.
Inače više o famoznim fusnotama na faktografu:
http://faktograf.hr/2017/01/12/pavo-...gijat-fusnote/

Nakon ovakvih propusta u uređenim se državama odstupa sa službene dužnosti. Ministar u banani u banana državi...
Ma to je svjetska sramota tako se branit. Kao da je navodjenje izvora u znanstvenim radovima neka usput stvar. Ajmo jbg zaboravit stavit naslov. Da li se može dogoditi greška? Može. Ali ja bi bilo koji svoj rad pregledala 100 puta. Kako možeš nakon tolikih kontrola da li si naveo sve što si citirao nešto zaboravit.
Da mi je kuna za svaki put kad sam u matematici u zadatku od dvije strane, sto kobasica za dobit rezultat zaboravila napisat mjernu jedinicu u rezultatu i pojeo vuk magare.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:53   #97
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Naravno , most nema ništa sa Vladom i nebi oni preuzeli odgovornost ni za vlastito mišljenje a kamoli što drugo
Naravno, ako dođe do Barišićeve smjene, Mostu neće biti ispod časti pričati kako je njihova zasluga da se maknulo plagijatora, jednako kako sebi pribrajaju Karamarka i Crnoju...iako su kao pussies šutjeli dok javnost nije digla preveliku graju...
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:56   #98
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Obrazovanje će nam propast ako se ovaj ministar makne?
A spasit ce ga Budak i Jokić?
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 12:00   #99
Triba je već dat ostavku,lik se još uvik pravi lud kao da nije ništa...
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 12:04   #100
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
A spasit ce ga Budak i Jokić?
Da.

U svakom slucaju prije njih dvojica nego osoba koju je svojevremeno cak HDZov ministar znanosti i obrazovanja smjenio s mjesta pomocnika.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.