Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 13:26   #1
Jesu li muslimani oduvijek radili na uništenju Hrvatske?

Sead Okanović, hrvatski ratni vojni invalid i bivši muslimanski svećenik, od samoga se početka rata u Hrvatskoj, zamrznuvši svoje vjerske obveze, priključio hrvatskim dragovoljcima. Bivši imam džamije u Skočićima, nedaleko od Zvornika u BiH, kako kaže, samo Bogu može zahvaliti što je preživio izravan pogodak neprijateljske zolje za vrijeme Domovinskog rata. Unatoč dijagnosticiranom PTSP-u, Sead više ne pije lijekove, a ne koristi se ni stručnom liječničkom pomoći, jer kao nekadašnji svećenik potrebnu pomoć pronalazi u čitanju Kurana i Biblije.
Nakon duge rehabilitacije, skrasio se u mirnoj Stubici, u kojoj, baveći se poljoprivrednim poslovima, pronalazi prijeko potreban mir, a citatima iz Kurana i Biblije povremeno pomaže svojim suborcima, također oboljelima od PTSP-a.

Prirodna odluka
Zašto se kao bivši imam priključio redovima hrvatskih dragovoljaca, objasnio nam je ugostivši nas na svome seoskom imanju. – Oduvijek sam volio Hrvatsku i smatrao je svojom domovinom. Kao musliman, vjernik i imam, rukovodio sam se ajetom iz Kurana, koji kaže – ako je nepravedno napadnuta tvoja domovina, dužnost ju je braniti, jer inače umireš kao nevjernik. Tako je odluka o priključenju 145. zagrebačkoj brigadi došla sasvim prirodno, Božjom naredbom i ljubavlju za Hrvatsku. Prošao sam sva ratišta u Hrvatskoj, od Siska i Dubrovnika do Slavonije, no 31. srpnja 1992. nikada neću zaboraviti. Bio sam u sanitetu, na fronti u slavonskoj Posavini, kada smo dobili poziv za pomoć ranjenicima. Pojurili smo s dva auta, ravno na bojišnicu. Međutim, upali smo u zasjedu. Pogodila nas je zolja – prošla kroz auto i eksplodirala kod stražnjeg štop-svjetla, napunivši me gelerima, komadima stakla i limenim komadima auta. U tom trenutku vidio sam samo bijelu svjetlost te osjetio smrad sprženog tijela i toplu krv.

Pomislio sam da je kraj te sam izgovorio molitvu koju svaki musliman izgovara prije smrti. Tek tada postao sam miran, čak i pomalo spokojan, jer po Islamu, svatko tko pogine za domovinu smatra se mučenikom i odlazi u raj. Potpuno bespomoćan, ostao sam u srpskom okruženju, ali moji suborci tada su učinili sve da me izvuku iz tog pakla. Nakon što su me izvukli, dr. Vlado Trkulja, kada je vidio moje stanje, naredio je mojim suborcima da me do bolnice održavaju budnim, jer da sam zaspao, više se ne bih probudio. Da bi me održali budnim, suborci su mi na putu do bolnice pjevali “evo zore, evo dana, evo Seje muslimana”.

Rekorder
U bolnici su mi liječnici nakon rendgena zadivljeno objasnili da sam rekorder po broju gelera, kojih su nabrojali oko 350. Unatoč tome što mi je i danas lijeva strana tijela utrnuta i na lijevo oko ništa ne vidim, pokušavam živjeti normalno. Sead je, kao i mnogi hrvatski branitelji, obolio od PTSP-a. Ipak, iako je njegov invaliditet po završetku rata bio 60%, danas se osjeća psihički znatno stabilnije.

– Trudim se pobjeći od stresa pa sam odlučio prodati stan u Zagrebu, koji mi je dodijelilo Ministarstvo branitelja, i kupiti ovo mirno imanje u Stubici. PTSP nikada nisam smatrao bolešću, već naprosto stanjem kojem se čovjek mora prilagoditi. U takvom pozitivnom razmišljanju, naravno, leži velik dio oporavka. Kad god mi dođe teško i kad psiha poklekne, proučim Kuran i Bibliju i nakupim vjere i hrabrosti. Mnogi moji suborci, također oboljeli od PTSP-a, koji uglavnom sjede, šute, gledaju u jednu točku, nemaju volje za životom, ne sudjeluju u bračnom životu, svoje stanje, nažalost, pokušavaju riješiti tabletama, alkoholom i cigaretama. Znajući da sam svećenik, mnogi od njih obratili su mi se za pomoć.

Čak i oni u najtežem stanju, koji su razmišljali o suicidu, uspjeli su vjerom u Boga, s kojom sam ih čitajući im Božje knjige zbližio, vratiti želju za životom i stabilizirati svoje osjećaje. Ponosim se svojim gelerima, koji će mi ostati vječna uspomena, otprilike kao odlikovanja. Moje Zagorje, u kojem živim, prekrasno je, ljudi su dragi i dobronamjerni, i prihvatili su me kao da sam tu rođen.




Bilo bi interesantno viditi koliko je muslimana koji su zivili u Hrvatskoj, borilo protiv legalnih vlasti iste ?
Imperativ is offline  
Old 11.06.2006., 13:29   #2
Ti navalio pravo da sacuvas obraz svojima?

Dacu ti savjet, posveti se ovim svojim talibanima sto pisu pizdarije po forum.hr, malo ti oni jebu filozofiju.

Imas tamo u jednom postu od Jude neke detalje na kojima moras poraditi sa svojima.
Blixa is offline  
Old 11.06.2006., 13:32   #3
Vazno je vidjeti kako se Muslimani ponasaju prema ostalim narodima gdje su vecina, a nije toliko vazno kakav odnos imaju prema narodima gdje su manjina.
A na vecinskim muslimanskim podrucjima, pucaju glave od prevelike multietnicnosti
Srbislav is offline  
Old 11.06.2006., 13:49   #4
Quote:
Srbislav kaže:
Vazno je vidjeti kako se Muslimani ponasaju prema ostalim narodima gdje su vecina, a nije toliko vazno kakav odnos imaju prema narodima gdje su manjina.
A na vecinskim muslimanskim podrucjima, pucaju glave od prevelike multietnicnosti
Upravo tako. Mnogima se neće svidjeti, a ja se samo mogu složiti da su Srbi zaslužili to što im se dogodilo i što im se još uvijek događa, ali Kosovo je primjer toga kako muslimani osvajaju teritorij. Najprije ih nema, onda se počnu doseljavati, pa su manjina, onda polako počinju natalitetom istiskivati domaće stanovništvo. Stvari se počinju radikalizirati, domoroci se počinju odseljavati, muslimana ima sve više i na kraju domoroci vide da su popušili i odlaze. Rezultat - nekad 100% nemuslimanski teritorij, sada 100% muslimanski teritorij.

Recept koji muslimani trenutno primjenjuju u Europi.
__________________
O ISLAMU » pogled sa zapada
APOI is offline  
Old 11.06.2006., 14:04   #5
Quote:
APOI kaže:
Upravo tako. Mnogima se neće svidjeti, a ja se samo mogu složiti da su Srbi zaslužili to što im se dogodilo i što im se još uvijek događa, ali Kosovo je primjer toga kako muslimani osvajaju teritorij. Najprije ih nema, onda se počnu doseljavati, pa su manjina, onda polako počinju natalitetom istiskivati domaće stanovništvo. Stvari se počinju radikalizirati, domoroci se počinju odseljavati, muslimana ima sve više i na kraju domoroci vide da su popušili i odlaze. Rezultat - nekad 100% nemuslimanski teritorij, sada 100% muslimanski teritorij.

Recept koji muslimani trenutno primjenjuju u Europi.

Dobro oko toga da su muslimani zlo nevideno smo se svi slozili ALI....

Tema i pitanje se odnosi konkretno na muslimane u Hravtskoj. Slazete li se sa mojom konstatacijom da su musliman oduvjek radili o glavi Hrvatskoj?

Imperativ is offline  
Old 11.06.2006., 14:17   #6
Quote:
Imperativ kaže:
Dobro oko toga da su muslimani zlo nevideno smo se svi slozili ALI....

Tema i pitanje se odnosi konkretno na muslimane u Hravtskoj. Slazete li se sa mojom konstatacijom da su musliman oduvjek radili o glavi Hrvatskoj?

Glupo pitanje. Muslimani uvijek svima rade o glavi. Kako je ono Muhamed rekao, svijet je podjeljen na dva dijela, Kuću islama ili mira (Dar al-Islam) i Kuću rata (Dar al-Harb). U tom kontekstu treba tumačiti onu: islam, to znači mir.
__________________
O ISLAMU » pogled sa zapada
APOI is offline  
Old 12.06.2006., 07:31   #7
Quote:
Srbislav kaže:
Vazno je vidjeti kako se Muslimani ponasaju prema ostalim narodima gdje su vecina, a nije toliko vazno kakav odnos imaju prema narodima gdje su manjina.
A na vecinskim muslimanskim podrucjima, pucaju glave od prevelike multietnicnosti
Jadnicak, gdje god su muslimani vecina, tu uzivali su drugi nemuslimani i dan danas uzivaju, cak i u opkoljenom Sarajevu je tako bilo.

Da nisi mislio s tom izjavom na krvavu Banja Luku ?
Prolaznik_ is offline  
Old 13.06.2006., 01:26   #8
Quote:
Srbislav kaže:
Vazno je vidjeti kako se Muslimani ponasaju prema ostalim narodima gdje su vecina, a nije toliko vazno kakav odnos imaju prema narodima gdje su manjina.
A na vecinskim muslimanskim podrucjima, pucaju glave od prevelike multietnicnosti
Upravo tako, dobri su dok ih je manje od 5%, a gdje postanu većina ne treba posebno naglašavati kakvo je ponašanje.
Naša Kvačica is offline  
Old 13.06.2006., 02:53   #9
Quote:
Naša Kvačica kaže:
Upravo tako, dobri su dok ih je manje od 5%, a gdje postanu većina ne treba posebno naglašavati kakvo je ponašanje.
Muslimani u Bosni gdje su u manjini ponašaju se prkosno i dostajanstveno,
a gdje su u večini dobrohotno i susretljivo.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 13.06.2006., 08:21   #10
Quote:
Bosniac kaže:
Muslimani u Bosni gdje su u manjini ponašaju se prkosno i dostajanstveno,
a gdje su u večini dobrohotno i susretljivo.
Te priče sačuvaj za dracoachroetbos-a, ja vas isuviše dobro znam.
Naša Kvačica is offline  
Old 11.06.2006., 13:38   #11
Nije istina. To je počelo u SFRJ i dolaskom mudžahedina u BiH za vrijeme rata, Umjetno je stvoren razdor između Hrvata i poislamiziranih Hrvata. Da podsjetim da su poislamizirani Hrvati u II. svj. ratu činili 30% hrvatske vojske.
Neki od časnika iz čijih je imena očito muslimansko podrjetlo:
general Salih Alikadić
general Junuz Ajanović
general Muharem Hromić
zapovjednik Bećir Lokmić- Crna legija
Muhamed Hadžiefendić
zapovjednik Mehmed Riđanović
pukovnik-muftija Akif Handžić - Poglavnikova garda
Dr. Džafer-beg Kulenović (ministar vlade u NDH) u beogradskoj skupštini daje izjavu koju je tri puta ponovio pred novinarima: »Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist, i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda.«
tomy108 is offline  
Old 11.06.2006., 13:41   #12
Quote:
tomy108 kaže:
Nije istina. To je počelo u SFRJ i dolaskom mudžahedina u BiH za vrijeme rata, Umjetno je stvoren razdor između Hrvata i poislamiziranih Hrvata. Da podsjetim da su poislamizirani Hrvati u II. svj. ratu činili 30% hrvatske vojske.
Neki od časnika iz čijih je imena očito muslimansko podrjetlo:
general Salih Alikadić
general Junuz Ajanović
general Muharem Hromić
zapovjednik Bećir Lokmić- Crna legija
Muhamed Hadžiefendić
zapovjednik Mehmed Riđanović
pukovnik-muftija Akif Handžić - Poglavnikova garda
Dr. Džafer-beg Kulenović (ministar vlade u NDH) u beogradskoj skupštini daje izjavu koju je tri puta ponovio pred novinarima: »Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist, i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda.«
Hajde ti sad njima objasni da su Muslimani bili vecinom u ustasama.
Srbislav is offline  
Old 12.06.2006., 12:15   #13
Quote:
Srbislav kaže:
Hajde ti sad njima objasni da su Muslimani bili vecinom u ustasama.
To treba objasnjavati onim ciji su djedovi bili u partizanima.
ghoust26 is offline  
Old 11.06.2006., 13:42   #14
Quote:
tomy108 kaže:
Nije istina. To je počelo u SFRJ i dolaskom mudžahedina u BiH za vrijeme rata, Umjetno je stvoren razdor između Hrvata i poislamiziranih Hrvata. Da podsjetim da su poislamizirani Hrvati u II. svj. ratu činili 30% hrvatske vojske.
Neki od časnika iz čijih je imena očito muslimansko podrjetlo:
general Salih Alikadić
general Junuz Ajanović
general Muharem Hromić
zapovjednik Bećir Lokmić- Crna legija
Muhamed Hadžiefendić
zapovjednik Mehmed Riđanović
pukovnik-muftija Akif Handžić - Poglavnikova garda
Dr. Džafer-beg Kulenović (ministar vlade u NDH) u beogradskoj skupštini daje izjavu koju je tri puta ponovio pred novinarima: »Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist, i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda.«

Ma lazes , muslimani su oduvjek radili o glavi Hrvatskoj. Oduvjek su imali zelju da podijele Hrvatsku i u to ime su saradivali sa cetnicima i to od prvog svjetsko pa na ovamo....

nek se zna


Jel se ti to zajebavaš ili fakat nemaš blage veze o čemu govoriš
Legion

Zadnje uređivanje Legion : 13.06.2006. at 16:41.
Imperativ is offline  
Old 11.06.2006., 14:02   #15
Quote:
Imperativ kaže:
Ma lazes , muslimani su oduvjek radili o glavi Hrvatskoj. Oduvjek su imali zelju da podijele Hrvatsku i u to ime su saradivali sa cetnicima i to od prvog svjetsko pa na ovamo....

nek se zna
Koji muslimani i šta to znači oduvijek. Bošnjaci (još zvani Muslimani) su većinom hrvatskog podrjetla, pa nisu pali s neba, netko ih je trebao sve napraviti. Dolaskom Turaka, biti katolik je značilo biti neprijatelj. Pravoslavce nisu toliko dirali jer su Srbe odmah pokorili. Tako su Hrvati mogli preći na islam ili na pravoslavlje, a bilo je bolje preći na Islam. Današnji Bošnjaci imaju većinom hrvatske korijene, ali i ponešto srpske i turske. U II.svj. ratu su bili na našoj strani. Prihvatili su starčevićansku teoriju o svom podrjetlu i borili su se za Hrvatsku. Onda im je Tito dao narodnost Muslimani kojeg su oni prihvatili. Istina, danas među muslimanima vlada druga klima prema Hrvatima jer su se mnoge sile pobrinule da nas razdvoje. Srbi misle da su Bošnjaci(Muslimani) Turci, tako barem kažu Arkan i Mladić, i da ih treba porobiti na 500 godina da bude 1:1. Vidite na kojem primitivizmu počivaju njihove ideje. No, nazad na temu. Danas vlada među Bošnjacima protuhrvatska klima koja postaje obostrana. Nije oduvijek bilo tako. To je moj stav o Bošnjacima. A za problem muslimana u Europi - za to su si oni sami krivi što ih je u Njemačkoj oko 6 milijona, a u Belgiji su već, koliko sam čuo, u većini.
tomy108 is offline  
Old 11.06.2006., 14:44   #16
Quote:
tomy108 kaže:
Koji muslimani i šta to znači oduvijek. Bošnjaci (još zvani Muslimani) su većinom hrvatskog podrjetla, pa nisu pali s neba, netko ih je trebao sve napraviti. Dolaskom Turaka, biti katolik je značilo biti neprijatelj. Pravoslavce nisu toliko dirali jer su Srbe odmah pokorili. Tako su Hrvati mogli preći na islam ili na pravoslavlje, a bilo je bolje preći na Islam. Današnji Bošnjaci imaju većinom hrvatske korijene, ali i ponešto srpske i turske. U II.svj. ratu su bili na našoj strani. Prihvatili su starčevićansku teoriju o svom podrjetlu i borili su se za Hrvatsku. Onda im je Tito dao narodnost Muslimani kojeg su oni prihvatili. Istina, danas među muslimanima vlada druga klima prema Hrvatima jer su se mnoge sile pobrinule da nas razdvoje. Srbi misle da su Bošnjaci(Muslimani) Turci, tako barem kažu Arkan i Mladić, i da ih treba porobiti na 500 godina da bude 1:1. Vidite na kojem primitivizmu počivaju njihove ideje. No, nazad na temu. Danas vlada među Bošnjacima protuhrvatska klima koja postaje obostrana. Nije oduvijek bilo tako. To je moj stav o Bošnjacima. A za problem muslimana u Europi - za to su si oni sami krivi što ih je u Njemačkoj oko 6 milijona, a u Belgiji su već, koliko sam čuo, u većini.

Naravno ako izjednacavas vjeru i naciju.
Diomed is offline  
Old 11.06.2006., 14:57   #17
Quote:
Diomed kaže:
Naravno ako izjednacavas vjeru i naciju.
Postoji musliman i Musliman. Ima narodnost Musliman (Bošnjak), i vjera musliman. Narodnost sam pisao velikim slovom. Nisam izjednačio. Danas je sve više uvaženiji naziv Bošnjak, ali prije se koristio Musliman.
tomy108 is offline  
Old 12.06.2006., 00:18   #18
Quote:
Imperativ kaže:
Ma lazes , muslimani su oduvjek radili o glavi Hrvatskoj. Oduvjek su imali zelju da podijele Hrvatsku i u to ime su saradivali sa cetnicima i to od prvog svjetsko pa na ovamo....

nek se zna
Ako je historija ičiteljica života,ona sasvim drugčije govori,nego što ti ovdje pišeš po Forumu.
Svako ko iole pozna historiju bar noviju,unazad 2 st. ,zapaža da ili ne znaš historijske činjenice,i razloge,ili pokušavaš historijske događaje izvrtati.
Neuspješno.
U Prvom i u Drugom svjet. ratu ko se je rame uz rame borio protiv četnika?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Old 11.06.2006., 13:58   #19
Quote:
tomy108 kaže:
Nije istina. To je počelo u SFRJ i dolaskom mudžahedina u BiH za vrijeme rata, Umjetno je stvoren razdor između Hrvata i poislamiziranih Hrvata. Da podsjetim da su poislamizirani Hrvati u II. svj. ratu činili 30% hrvatske vojske.
Neki od časnika iz čijih je imena očito muslimansko podrjetlo:
general Salih Alikadić
general Junuz Ajanović
general Muharem Hromić
zapovjednik Bećir Lokmić- Crna legija
Muhamed Hadžiefendić
zapovjednik Mehmed Riđanović
pukovnik-muftija Akif Handžić - Poglavnikova garda
Dr. Džafer-beg Kulenović (ministar vlade u NDH) u beogradskoj skupštini daje izjavu koju je tri puta ponovio pred novinarima: »Gospodo, ja sam Hrvat i hrvatski nacionalist, i ne samo da sam ja Hrvat i hrvatski nacionalist, nego su bosanski muslimani kao cjelina Hrvati, dio hrvatskog naroda.«
To je bio od početka propali pokušaj. Muslimani su morali negdje, jer bi ih Srbi bili poklali. Onom debilu Paveliću se snila nekakva integracija Hrvata i poturica, pa su muslimani otišli k njemu. Nema tu ništa više od toga.
__________________
O ISLAMU » pogled sa zapada
APOI is offline  
Old 11.06.2006., 14:05   #20
Quote:
APOI kaže:
To je bio od početka propali pokušaj. Muslimani su morali negdje, jer bi ih Srbi bili poklali. Onom debilu Paveliću se snila nekakva integracija Hrvata i poturica, pa su muslimani otišli k njemu. Nema tu ništa više od toga.
I zato su postali generali i ministri? Da ih se spasi od Srba. Išlo se starčevićanskom teorijom.
tomy108 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.