Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2006., 22:25   #1
Vanilija

Zna li netko gdje u Zagrebu ima za kupiti ekstrakt vanilije?
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 22:28   #2
ja znam samo za one štapiće vanilije, jedan jedini je u paketu i košta 24 kune, užas
kaj ima i nešto tekuće u bočici?
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 22:28   #3
u svakom vecem ducanu...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 22:34   #4
pa tog ekstrakta je bilo i dok sam dijete bila
flašice izgledaju otprilike kao one za eterična ulja (ak vam je to poznatije)
zadnjih par godina ima od Dr. Oetkera, Ruf-a za kupiti arome (ima još rum, gorki badem i limun) koje su u malim flašicama kao uzorci parfema pakirane po 4
kak veli kemik, u svakom većem dućanu
na policama gdje se nalaze i ostale potrepštine za kolače
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 22:36   #5
Quote:
polly kaže:
kak veli kemik

Kemik proud!!!

ultra-domacica i pekacica kolaca je potvrdila da sam u pravu

sad mogu ic mirno spavat...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 22:51   #6
Quote:
kemik kaže:

sad mogu ic mirno spavat...
:tapš :tapš laka ti noć
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 10:01   #7
Quote:
kemik kaže:
u svakom vecem ducanu...
Znaš konkretni dućan?
Ja sam tražila u nekoliko velikih dućana (Konzum, Getro, Billa...) ali imaju samo voćne ekstrakte (jagoda, malina, višnja...) a nigdje vanilije, pa ako si nedavno kupila, reci gdje (u Zagrebu).
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 10:03   #8
Imaš to u Konzumu, Billi za kupit
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:09   #9
Kotany ima vanil štapiće.
Možeš ih naći u svim većim dućanima.
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:10   #10
Imaš ga u Ipercoopu (King Cros na Jankomiru) - ja sam ga tam kupila.
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 16:07   #11
Quote:
dobardan kaže:
ja znam samo za one štapiće vanilije, jedan jedini je u paketu i košta 24 kune, užas
Pa nije to tak strašno, ja sam taj jedan štapić gurnula u punu teglu šećera, aromatizirao je sav šećer, trajao mi je više od godine dana
Onda sam taj isti štapić stavila u sobu i cijela mi je soba mirišala po vaniliji
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 15:10   #12
..

pretpostavljam da trazis ono sto u svim americkim kuharicama glasi kao vanilla extract? to je tekuca vanilija u boci od litre i nema je za kupiti nigje u europi, ja sam cak trazila i u londonu i nisam nasla.

ove male bocice o kojima pricaju gore su arome i to je vrlo intenzivnog okusa i mirisa.

pa ako trazis taj ekstrakt iz americkih recepata- mozes ga vrlo dobro zamijeniti obicnim vanilin secerom.

rozaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:57   #13
Mahuna vanilije

može li mi netko opisat kako se radi vanilin šećer od te mahune,i kolko može stajat ?imam ih par komada..dobila,pa bi ih sačuvala kao vanilin š.,ali kako?
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:18   #14
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
može li mi netko opisat kako se radi vanilin šećer od te mahune,i kolko može stajat ?imam ih par komada..dobila,pa bi ih sačuvala kao vanilin š.,ali kako?
mahuna vanilije da stoji u posudi sa šečerom ili po meni najbolje u sjekač staviti šečera i mahunu pa miksati dok ne dobiješ fino usitnjenu smjesu. Mjera je na kilu šečera 4 mahune vanilije. Mislim da ti i jamie Oliver tako opisuje recept za vanilin šečer. To je univerzalni recept i neusporedino bolje nego ono što prodaju pod vanilin šečer u trgovinama.

ne vjerujem da će ti stajati duže od godinu dana
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 10:27   #15
tnx.

ma koja godina,otiće to brzo.
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 11:36   #16
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
mahuna vanilije da stoji u posudi sa šečerom ili po meni najbolje u sjekač staviti šečera i mahunu pa miksati dok ne dobiješ fino usitnjenu smjesu. Mjera je na kilu šečera 4 mahune vanilije. Mislim da ti i jamie Oliver tako opisuje recept za vanilin šečer. To je univerzalni recept i neusporedino bolje nego ono što prodaju pod vanilin šečer u trgovinama.

ne vjerujem da će ti stajati duže od godinu dana
Takav vanili šećer je mirisan,ali nije bijel.Ako trebate bijeli vanili šećer za kreme ,tijesta i glazure koje trebaju ostati svijetle onda prerežite mahunu uzduž i takvu je uronite u prah ili kristal šećer u usku čvrsto zatvorenu usku,visoku posudu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:12   #17
ja radim kao i dlap1307 i bude super mirisno (i isplatljivo )
just-a-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:18   #18
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
tnx.

ma koja godina,otiće to brzo.
znam
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 11:57   #19
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Takav vanili šećer je mirisan,ali nije bijel.Ako trebate bijeli vanili šećer za kreme ,tijesta i glazure koje trebaju ostati svijetle onda prerežite mahunu uzduž i takvu je uronite u prah ili kristal šećer u usku čvrsto zatvorenu usku,visoku posudu.
Koliko secera staviti na jednu mahunu i koliko dugo treba drzati dok secer ne poprimi toliko jaku aromu vanilije koliku ima kupovni.

Moze li se ponoviti postupak s istom mahunom?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:02   #20
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koliko secera staviti na jednu mahunu i koliko dugo treba drzati dok secer ne poprimi toliko jaku aromu vanilije koliku ima kupovni.

Moze li se ponoviti postupak s istom mahunom?
mahunu prereži po dužini i pospi s oko 400g šećera u visokoj staklenki koja se čvrsto zatvara.
Možeš dosipati šećer.
A potrebno je dan dva da šećer primi miris.Miriše ljepše nego kupovni.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.