Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 00:36   #21
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje. gdje su roditelji i koliko vremena posvećuju vama-njemu?
nisu sva djeca takva.
vjeruje se da je problem u tome što je on još dijete. tak se djeca ne bi trebala ponašat. Dovoljno vremena mu se posvećuje, i preveć. Zato i misli da se svijet okreće oko njega. A njegovi prijatelji dobivaju dosta toga što hoće (mobitele, mp3 playere) pa je uvjeren da i on mora.
A najgore od svega, kaj ga dosta odgaja i televizija, tj. Jetix, kojeg gleda stalno jer su 24 sata na dan crtići. Ja sam gledal Cartoon Network, gdje su bili normalni i nenasilni crtići. I ja sam naučio dosta engleskog tak. on ništ.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 00:36   #22
jučer sam bio u nekoj fazi da sam htio iskočit iz vlastite kože. užasno isprovociran i živčan. umjesto da izbacim to iz sebe, ne, ja to potiskujem unutra jer bi me u protivnom strpali na psihijatriju ... pa sam se donekle uspio kontrolirati...

postoji jedna jedina osoba na svijetu koja bi me mogla utješiti, a upravo sam se radi nje tako osjećao.

... i tak me odjednom puklo da si zapalim pljugu. nakon par dimova više nisam znal za sebe. dezorjentiranost totalna. smirenje instant. umrtvljenost živaca i svega. mozak nije sposoban razmišljati. tj. ako nemam predmet mišljenja oko čeg bi se trebao živcirati...

i tak sam zaspal ko klada.... "urokan" od cigarete.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:05   #23
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Dobiva ih kad ih zasluži, a to je nažalost često, a ipak ne pomaže. Najgora kazna mu je ako ne dobije ono što želi. Npr. dobil je mobitel, pa ga je izgubil nakon tjedan dana, i svako malo poludi zbog toga, i počne histerizirat i derat se, a kad ga pitam na koga se on dere, i tko je to točno kriv, onda se zamisli, ali ipak nastavlja...
Ne znam, mislim da će nažalost postati loša osoba s kojom se neće moći baš normalno komunicirati, i koja će sve pokušati dobiti nasiljem.
A kad se pokuša nekaj mu reći, obično vele: Pusti ga, još je dijete i sl.
od te rečenice dobivam fraze. mrzim ju! to su non stop upotrebljavali moji starci kad je u pitanju bila moja sestra.iako je ni 3 godine mlađa od mene i dan danas je ona 'mala', 'slabašna' i sl. a sve kaj želi pokušava dobit deranjem. ima 17 (!) godina. sedamnaest!!! k vragu i sve više nije klinka, nije više mala i ne smije sve dobit čim se počne derat. ali ne! ona svoje glasnice jako dobro upotrebljava i sad sam upravo raspižđena zbog jučerašnje svađe...ne mogu ni suvislu rečenicu složit.jedina osoba koja me može raspizdit do suza. jedna jedina. kako pomoći nama kojima je takvih osoba već pun k....?
ballpoint_pen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:14   #24
Svako ponashanje ima razlog.
Ako bash zelish pomoci, onda najprije pokushaj razumjeti odkud ta zivchanost dolazi. Niko ne zeli da je takav, ali zivotna iskustva te naprave takvim kakav jesi.
Ti promjeniti ne mozesh, ako iko moze to je ta osoba, koja vjerovatno bi kada bi mogla.
Sinfonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:23   #25
Quote:
Sinfonija kaže: Pogledaj post
Svako ponashanje ima razlog.
Ako bash zelish pomoci, onda najprije pokushaj razumjeti odkud ta zivchanost dolazi. Niko ne zeli da je takav, ali zivotna iskustva te naprave takvim kakav jesi.
Ti promjeniti ne mozesh, ako iko moze to je ta osoba, koja vjerovatno bi kada bi mogla.
Kako pomochi ljudima koji pishu ko da su pali s marsa? Al stvarno, bez uvrede! Shto je potrebno?
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:45   #26
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post

ako se radi o djetetu, pustit ga da histerizira i ne obracat paznju, ili mu, ako izaziva preveliku buku i sablazan, jako stati na nogu, ali tako da nitko ne skuzi.


A jel može i u cjevanicu?
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:45   #27
klonim se takvih ljudi...

prvo, zato što ih je nemoguće smiriti dok to sami ne odluče...a drugo, i mnogo važnije > jednostavno nemam razumevanja za takve reakcije...
...po meni, one su odraz sebičnosti&nevaspitanja, i ništa više...

..jer, svakom od nas dođe "žuta minuta"...kad smo i nervozni, i ljuti, i van sebe, i kad bismo ujedali od besa...ali svejedno nećemo praviti histerične scene / urlati na ljude / histerizirati u najširem smislu...ali eto, ispada da "živčani&histerični" daju sebi ekskluzivno pravo da divljaju...kao da je samo njihova ljutnja "opravdana", njihov bes "jedini ispravan" i njihovo nezadovoljstvo jedino "vredno pažnje", i kao takvo ima da se "čuje" (nadaleko)

sve u svemu, još od gimnazije sam naučila da prekidam svaki razgovor kad dođe do takve reakcije i najmirnije "obavestim" osobu da mi javi kad je prođe napad besa, i da tek onda možemo razgovarati...

P.S. dok odrasle ljude ne možemo prevaspitati, za svoju decu smo mi sami odgovorni...mislim da im takve reakcije nipošto ne treba tolerisati...jer, kao što ih učimo u kojoj ruci se drži viljuška i da se za stolom ne podriguje, isto tako im treba dati do znanja da je ponašanje razmaženog derišta simply - neprihvatljivo
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:16   #28
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
samarom, ili ju polit hladnom vodom.

ako se radi o djetetu, pustit ga da histerizira i ne obracat paznju, ili mu, ako izaziva preveliku buku i sablazan, jako stati na nogu, ali tako da nitko ne skuzi.

al ima istine kad razmislim
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:22   #29
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nasilje malo toga rješavaju... osim što nauče dijete da je nasilje prihvatljiva metoda nametanja autoriteta slabijima...
i ja sam protiv nasilja
ali ako osobu u histeričnom stanju treba brzo i hitno otrijezniti
ona u tom stanju ionako ništa ne uči ,nije sposobna,ne dopire do nje .. Treba ju šokirati..pa šta god to bilo
( voda ,nožni prst il cjevanica)
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:35   #30
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
vjeruje se da je problem u tome što je on još dijete. tak se djeca ne bi trebala ponašat. Dovoljno vremena mu se posvećuje, i preveć. Zato i misli da se svijet okreće oko njega. A njegovi prijatelji dobivaju dosta toga što hoće (mobitele, mp3 playere) pa je uvjeren da i on mora.
A najgore od svega, kaj ga dosta odgaja i televizija, tj. Jetix, kojeg gleda stalno jer su 24 sata na dan crtići. Ja sam gledal Cartoon Network, gdje su bili normalni i nenasilni crtići. I ja sam naučio dosta engleskog tak. on ništ.
upravo si sam konstatirao čija je on pedagoška greška:roditelja!
Nema odgoja na taj načinn je još dijete!
Djeca se moraju socijalizirati na vrijeme ili neće nikad.
Tvoji roditelji upravo "programiraju" asocijalno ponašanje brata.
Ala će jednog dana požaliti radi toga.
To što prijatelji dobivaju,uopće nije razlog da on dobije.
I to nema veze s imovinskim statusom roditelja.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:37   #31
Quote:
labellina kaže: Pogledaj post
i ja sam protiv nasilja
ali ako osobu u histeričnom stanju treba brzo i hitno otrijezniti
ona u tom stanju ionako ništa ne uči ,nije sposobna,ne dopire do nje .. Treba ju šokirati..pa šta god to bilo
( voda ,nožni prst il cjevanica)
to je već saniranje, ali treba NE dozvoliti kod 7g djeteta da tako daleko dođe.
Histerična djeca se ne rađaju,
stvara ih okolina,mahom roditelji.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 20:46   #32
@cosanostra- probaj razgovarati sa svojima, objasniti sto ti smeta jer izgovor "on je jos dijete" ne vodi nicemu. Ili pokusaj ti pozitivno utjecati na njega. Nije bas tako malen da ne bi mogao nauciti sto je prihvatljivo ponasanje. Jos nije kasno- ali treba se pravilno postaviti.

A ne da se pretvori u mog 17.godisnjeg brata kojeg su jednako odgajali pa sad misli da ima pravo dobiti sto god pozeli a kad nesto ne moze to nije normalno pa vristi i histerizira. I nekako uvijek dobije sto hoce a u kuci su
vec svi izgubili zivce zbog njegovog ponasanja. Za njega ne postoje nikakva pravila ponasanja- on vristi cim nesto nije po njegovom, bezobrazan je i uredno psuje svima u kuci
I uspijem ja ponekad s njim razgovarati ali imam osjecaj da mu ostane u glavi max pola sata a onda opet dalje po svom.
annice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:11   #33
e, upravo si opisala mog mlađeg brata.
ustvari, ne samo njega, nego i situaciju u kući. ali ono... puštam druge nek se brinu o njemu, ali i oni polako počinju shvaćati o čemu se radi, i da neće svojim metodama ništa postići.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 00:30   #34
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
S njima najbolje totalno suprotno.
Mirnim i hladnim tonom odgovarat i ostat skuliran.
To ih obično slomi (iako možda neće pokazat).
Oni uglavnom istinski razumiju samo reakcije poputi njihovih vlastitih. I njih očekuju, na njih su spremni i napadat će dok ne pobijede.
Kad naiđu na zid tj. na kul sugovornika od njih ostaju uglavnom krhotine.
Naravno, to je ok samo ako si ti u pravu a oni pretjeruju. Ako histeričar histerizira s razlogom e onda ga treba pustit, budući da ne zna drugačije.
Takve osobe u afektu svašta kažu, pocrvene i rigaju vatru a nakon 5 minuta su opet mile i pune ljubavi. Nije to ništa bolesno, jednostavno tako funkcioniraju. Teško da se to može promijeniti, eventualno ublažiti.

Well, ja sam histeričar, doduše ne na način na koji si opisala ali jesam (nedo bog da mi staneš na žulj a ja nabrijanog raspoloženja). Ne uvijek, al često.
I znam
definitivno se slažem, ja kad poludim jedino me miran i hladan ton može donekle smiriti... i uopće zaokupiti moju pažnju..
__________________
.... la..laaaaaaa
killin' me softly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:30   #35
LJUBAV LIJEĆI SVE RANE ...SIGURNO

ZAGRLJAJ NAMA BLISKOG STVORENJA MOŽE NAPRAVITI ČUDO! AKO SE NETKO DERE ZNAČI DA MISLI DA GA NE ČUJEMO I NE VIDIMO I NE RAZUMIJEMO. MI ODRASLI SMO PONEKAD ZBUNJENI U NOVIM SITUACIJAMA , A KAKO NEĆE BITI DIJETE KOJE TEK OTKRIVA SVIJET OKO SEBE PA ONDA NORMALNI STRAHOVI KAO ŠTO JE STRAH OD SMRTI I DR. ...I KAD NA TO SVE ODGOVORIMO UDARANJEM JOŠ IH VIŠE PREPLAŠIMO. ZAGRLJAJ DO SMIRIVANJA, NJEŽNE RIJEČI , UTJEHA TO JE JEDINO ŠTO POMAŽE - TO ONI I TRAŽE , A NE GLUPI UDARAC.
ZAUVIJEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:48   #36
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
kod djece ne pali.
Ni kod mene odraslog djeteta ne pali. Samo podgrije situaciju
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:08   #37
joj, pa histerični ljudi uopće nisu živčani što je najgore.
takvi nikad neće oboljeti od čira na želucu to je definitivno.
rade scene isključivo pred publikom samo da bi privukli pozornost... kad se zatvore u svoju sobu zapravo ih boli k... za sve... i nikakvih problema u životu nemaju osim što pate od nedostatka pažnje još od djetinjstva.

histerične osobe - options - ignore!
i ništa više.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:10   #38
Po postoje dva načina:
1. ignorirati h
2. Poslati ih u tri pichke matherine ... !
Godzilla2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:59   #39
Smile

DA POGOTOVO ĆE AGRESIVNOST IZLJEČITI AGRESIVNOST. I ŠUTNJA JE AGRESIJA. PROBAJ VIŠE PUTA ZAGRLITI DIJETE PA I ODRASLU OSOBU KOJA VIČE ILI JE AGRESIVNA PA ĆEŠ VIDJETI. NARAVNO DA NEĆE UPALITI ODMAH NITI OD PRVE... SVE IMA SVOJE ZAKONE DJELOVANJA. DJECA ZNAJU BITI AGRESIVNA KADA SU UMORNA (ISTO KAO I ODRASLI) , KADA SU GLADNA (ISTO) , KADA SU ŽELJNA PAŽNJE I LJUBAVI (ISTO) .... UVIJEK IMA NEKI RAZLOG , TREBA GA NAĆI RAZGOVOROM I MUDROŠĆU PA DJELOVATI , ALI NAJPRIJE SVAKAKO SMIRITI LOPTU. IMA JEDNA POSLOVICA : TIHA VODA BREGE DERE !!! I STVARNO JE ISTINITA , TO NE ZNAČI ŠUTNJU JER I ŠUTNJA JE AGRESIJA (JOŠ JEDNOM) NEGO SMIREN RAZGOVOR . SA PRAVIM RIJEČIMA JER DJECA NISU TRAŽILA DA SE RODE VEĆ SMO IH MI ŽELJELI PA ONDA I MORAMO IMATI ŽIVACA , VREMENA STRPLJENJA I ZNANJA ZA NJIHOVE POTREBE. OSMIJEH I LIJEPA RIJEČ ZAGRLJAJ I PAŽNJA ĆE SPRIJEČITI DA DO AGRESIVNOSTI DOĐE , A AK JE UZROK ORGANSKE PRIRODE ONDA GA MAKNEŠ I VIDIŠ. MA NIJE NIŠ JEDNOSTAVNO ALI PROBAJMO RAZNE KOMBINACIJE NORMALNIH DJELOVANJA.A NE NENORMALNIH . ONA SU ZA PSIHOLOGE I PSIHIJATRE AK SU BAŠ DUBLJE PRIRODE. POZDRAV
ZAUVIJEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 18:11   #40
Daj ugasi caps lock molio bih te lijepo, ne agresivno
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.