Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 09:49   #121
BUBI69: operirala je hipofizu jer je vjerojatno imala tumor na hipofizi,neznam niti jedan drugi razlog zasto bi se vrsila operacija.
i ja sam imala tih problema sa mokrenjem i uzimala sam Minirin tablete (postoji i sprej) i tu u RH sam ga dobivala na recept i nisam sigurna da li ih je moguce kupiti bez recepta.

Minirin tablete
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-09-02-231.pdf

Minirin sprej
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-09-02-232.pdf
__________________
Life isn't about surviving the storm; but how you dance in the rain.
cmooka..!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:33   #122
Da, vjerovatno jest tumor.

Inace ona koristi sprej.

Nista onda, mislio sam da moze i bez recepta, te ako je jeftiniji da joj ja uzmem jer je ovdje preskup.


Hvala!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:05   #123
da li uputnicu za vađenje hormona mora dati isključivo ginekolog ili može dr opće prakse. i jel su to sad e uputnice, konkretno za petrovu ili ne?
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 10:56   #124
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
da li uputnicu za vađenje hormona mora dati isključivo ginekolog ili može dr opće prakse. i jel su to sad e uputnice, konkretno za petrovu ili ne?
vađenje kojih hormona? ako misliš na prolaktin onda daje dr.op
ja i dalje dobijem papirnatu uputnicu
za spolne hormone daje ginekolog
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 20:33   #125
...

Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Da, vjerovatno jest tumor.

Inace ona koristi sprej.

Nista onda, mislio sam da moze i bez recepta, te ako je jeftiniji da joj ja uzmem jer je ovdje preskup.


Hvala!
EJ!
evo ja san bila nesto sebi u apoteci u zagrebu pa san usput pitala za minirin sprej... ovako, apotekarka mi je rekla da se sprej dobiva ili uz recept ili uz nekakvo lijecnicko uvjerenje..sta znaci da bi tvoja prijateljica mozda i mogla u hrvatskoj dobiti lijek, samo neka prilozi neke nalaze ili neka zamoli svog doktora da napise neko uvjerenje o tome kako joj je minirin sprej nužan i nema problema.. al problem je u cijeni.. ode košta 317 kuna... sta znaci da nazalos nema nikakve razlike
Butterfly0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 08:43   #126
Imala sam blago povisen prolaktin, pa mi je doktor dao bromergon 2puta na dan/15dana.
nakon prestanka pijenja bromergona, sam isla ponovno vaditi krv, i sad mi je prolaktin visi nego sta je bio...
Dal ima tko iskustva da je nakon tableta jos visi nego sta je bio???
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 01:17   #127
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Imala sam blago povisen prolaktin, pa mi je doktor dao bromergon 2puta na dan/15dana.
nakon prestanka pijenja bromergona, sam isla ponovno vaditi krv, i sad mi je prolaktin visi nego sta je bio...
Dal ima tko iskustva da je nakon tableta jos visi nego sta je bio???
hm... ja san pila bromergon 3 miseca, a krv san vadila nakon 2 miseca sta san ga pila.. i bija mi je manji.. i dalje povisen ali manji... tad san ga prestala piti, i sada, nakon sta ga ne pijen 5 miseci prolaktin mi je veci nego sta je bija prije nego sta san uopce pila bromergon... -.-''
Butterfly0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 21:17   #128
Quote:
Butterfly0202 kaže: Pogledaj post
hm... ja san pila bromergon 3 miseca, a krv san vadila nakon 2 miseca sta san ga pila.. i bija mi je manji.. i dalje povisen ali manji... tad san ga prestala piti, i sada, nakon sta ga ne pijen 5 miseci prolaktin mi je veci nego sta je bija prije nego sta san uopce pila bromergon... -.-''
Zahvalljujem
Ne kuzim cemu piti bromergon, kad je jos gore s njim nego bez njega...
Ginekolog me poslao endokrinologu zbog tog prolaktina...
A kako ce mi i on pomoci??
Inace svi ostali su mi hormoni u redu...
Mozda to ima veze s mojoj psihom, jer prolaktin nazivaju hormmonom stresa...
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 03:09   #129
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Zahvalljujem
Ne kuzim cemu piti bromergon, kad je jos gore s njim nego bez njega...
Ginekolog me poslao endokrinologu zbog tog prolaktina...
A kako ce mi i on pomoci??
Inace svi ostali su mi hormoni u redu...
Mozda to ima veze s mojoj psihom, jer prolaktin nazivaju hormmonom stresa...
Hm, a vidi... kolko san ja upućena- bromergon funkcionira tako da dok ga piješ, djeluje, kad ga prestaneš piti opet se vračaš na staro.. tako je to u većini situacija... ni meni nije jasno sve to..
Endokrinolog će pokušati ustvrditi iz kojeg razloga ti je prolaktin povišen, ja san morala dosta pretraga obaviti..naravno, još uvik, nakon više od godinu dana-ne znaju razlog...
I meni su sad svi ostali hormoni u redu al prolaktina nikako da se riješin...jel to zbog stresa ili je neki drugi problem u pitanju, neman pojma, al pomalo mi je već dosta svega toga...
Butterfly0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 14:25   #130
Ja isto imam povišen prolaktin i mikroadenom na hipofizi. Ima li netko iskustva s operacijom tih mikroadenoma, ja sad idem na MR i baš me je strah.
__________________
Belief is the death of intelligence.
Bilbao is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:56   #131
pozdrav,

molim gdje se u Zg može sa uputnicom izvaditi prolaktin?
ima nek labaratorij u zapadnom dijelu grada? ili se to mora u bolnicu, npr. Vinogradska

hvala na odgovoru
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 16:02   #132
imala sam prolaktin 1850,bila sam na mr hipofize i imala sam uredan nalaz .
prije nekog vremena sam vadila imala 740,sad opet 1100.
pila sam diane 35 tri mjeseca i menga mi je dolazila uredno ,sad je nema a ima vec 15 dana imam pritisak u glavi ,vrucinu i tezinu,neznam vise sta da radim??
lavicaa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:59   #133
Question Prolaktin ?!

Veliki pozdrav svima ,

imam 25 god. i slučajnim pregledom hormona
(odnosno nagovaranjem svoje gin. da ga napravim)
zbog akni i neredovitih ciklusa, otkrila da mi je manje povišen TSH i testosteron te jako povišen prolaktin.
Prolaktin 1491,

Nigdje nisam vidjela da pišete o povezanosti povišenog TSH i prolaktina,pa...
zna li netko nešto više o tome ?!

Razlog zbog čega prvenstveno pišem je iz zahvalnosti svim curama na temi prolaktina koje su mi, u ova dva ili tri panična dana neznanja, pomogle da barem donekle shvatim svoju novonastalu situaciju.

:klap::klap::klap:
malenošareno is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 22:11   #134
Meni jedna stvar u vezi prolaktina nije jasna.
Povišen mi je, ali ja nemam baš ništa od mogućih simptoma. I ono najbitnije, koliko sam shvatila, povišeni prolaktin dovodi do izostanka ili oskudne menstruacije, a ja imam redovite cikluse, ali užasne izljeve.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 15:38   #135
ovisi koliko ti je povišen.

TSH je hormon štitnjače, PRL hipofize, trebala bi daljnje pretrage za oboje, visok testosteron ukazuje i na mogućnost PCOS-a.
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 16:27   #136
Pa nije puno, 750

Ovo sve drugo je u redu, a ni PCOS nemam.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 17:37   #137
a kolike su ref. vrijednosti? kakve probleme imaš da su te slali vaditi?
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 12:47   #138
Od 127 do 637
Osim tih jako obilnih menstraucija, nikakvih problema. Zato me ginekologica poslala da izvadim hormone.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 22:34   #139
može biti više razloga za viši prl, neki su potpuno bezazleni. nemoj se brinuti ni opterećivati s time, ali prati situaciju i pojavu eventualnih simptoma.
obilne menstruacije nemaju veze s time, ne znam...prouči malo o endometriozi...možda je to.
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 14:11   #140
Vidim da nitko ne spominje Cabaseril...na moje probleme s hormonima ukazala je prorijeđena kosa, imala sam 15, 16 godina. Obavila sve pretrage, u redu bile i na kraju kod endokrinologa u Osijek. Izvadili krv i prolaktin skoro 3 puta viši od gornje granice. Nakon toga me doktorica uputila na tjedan dana pretraga (ležala u bolnici), ali nisu oni to nešto dobro napravili (kasnije zaključio dr. Perković na Rebru, sad je u Suncu na Jarunu). Naravno propisala mi terapiju bromergonom kojeg nikako nisam podnosila i otišla na poduži godišnji i onda sam otišla u Zagreb. Odmah sam morala prestati s tom patnjom (nuspojavama) i napravila opet sve pretrage u Zagrebu i terapiju generičnim lijekom Cabaseril 1 mg (isto što i Dostinex, ali puno jeftiniji). Prvu bočicu sam naručila i kupila u RH na vlastiti trošak, 650 kn, preko privatne ljekarne iz inozemstva, koliko se sjećam i trajala mi je nekih 3 godine jer sam pila po pola tablete svakih tjedan dana (koliko se sjećam) i tad mi se unormalio prolaktin, pa 1/4 svakih tjedan dana i onda mi se snizio ispod donje granice pa 1/4 svaka 2 tjedna (opet skočio malo) pa sam na kraju na 1/4 svakih 10 dana.
Prije godinu dana mi je bočica bila pri kraju i spletom sretnih okolnosti sam bila kod prijateljice u Grazu i ustanovimo da su tamo tablete 48 eura. Čak nisam morala ni recept dati jer ako sam ih već pila, nema problema za dalje da ih kupim.
Nuspojava nije bilo, ovulaciju imam svaki mjesec, mjesečnica redovita, al' samo 2, 3 dana (prije 5) što doktor uopće ne smatra zabrinjavajućim s obzirom da je prolaktin u redu. Tu i tamo se zna dogoditi da mi neki drugi hormon bude malčice povećan (testosteron, uglavnom), ali ništa čemu previše pridaje pozornost.

Što se tiče bromergona, očito da ima izlaza, tako da ne razumijem zašto vas prisiljavaju da se toliko patite ako mogu probati s drugim lijekovima. :-/
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.