Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2008., 14:14   #141
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Hm, jel trebaš izgovarati na engleskom da bi taj ritual bio pravovaljan?
Da, mene ovo isto zanima.

Zašto engleski?

Jel vam je više "cool" i "trendy" ili što?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:57   #142
Ne mora biti engleski, osobno preferiram hrvatski osim ako se ne radi o enohijani
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 15:11   #143
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Da, mene ovo isto zanima.

Zašto engleski?

Jel vam je više "cool" i "trendy" ili što?
krivi zaključak!
samo sam c/p taj tekst, koji na forumu ionako služi samo da bi ostali znali u kojoj smo fazi, jelte. ja sam ga izgovarala na hrvatskom, mada nemam ništa ni protiv engleskog, a kak nisam imala pri ruci file na hrvatskom, poslužio mi je ovaj engleski.
ne znam čemu drama oko toga.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 00:49   #144
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
religija bi se, po mom mišljenju, trebala baviti duhovnim razvojem pojedinca na takav način da afirmira njegov unutrašnji osjećaj za etičnost, a ne da nameće nekakva izvanjska pravila ponašanja
a kako to radi sotonizam? što on nudi i kako to nudi?

molim lijep i što jasniji odgovor, ako je moguće, jer u ovim internetskim raspravama brzo gubim energiju i interes ako se stvar zaplete i počne potezat s 200 različitih strana, a sviđa me se topic
__________________
And there's the dark, begins to rain
The sound is heavy on me
Supika! :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 01:06   #145
najjednostavnije i najkonciznije rečeno, radi se o afirmaciji slobodne volje pojedinca i cijeli 'sustav' počiva na tome.
znači, potpuna sloboda, čini što te volja i budi svjestan posljedica.
ako ne vjeruješ u sebe i svoju prosudbu, onda nisi za tu vrstu duhovnosti.
nadam se da sam ti barem donekle prenijela ideju.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 01:20   #146
Pa to onda nije sloboda.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 01:37   #147
Quote:
Supika! :) kaže: Pogledaj post
zato što znam više ljudi koji su spoznali i prihvatili neko religijsko učenje i znam kako su mirni i spokojni, a to meni fali
...
Dalo bi se raspravljati o tome što su ti ljudi spoznali... I ovce su mirne, spokojne, bezbrižno pasu i brste, ponekad zableje. Pitanje je želiš li ti postati ovca? Malena je razlika između "vjernika", slobodoumnog koliko to on može biti i fanatika ispranog mozga.
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne mora biti engleski, osobno preferiram hrvatski osim ako se ne radi o enohijani
Što je enohijana? I opet, zbog čega onda tu engleski?
Quote:
Supika! :) kaže: Pogledaj post
a kako to radi sotonizam? što on nudi i kako to nudi?
molim lijep i što jasniji odgovor, ako je moguće, jer u ovim internetskim raspravama brzo gubim energiju i interes ako se stvar zaplete i počne potezat s 200 različitih strana, a sviđa me se topic
Stvarno si očajna Ali ako misliš da će ti pripadnost nekakvoj sekti/religiji pomoći, samo naprijed. Tvoj život. A da probaš sa carpe diem pristupom? Tu ne treba nikakvih religija. Zapravo samo postaju ograničavajuće i suvišne.
Više neznam zašto, prekasno mi je da si sad lovim misli, ali mi je palo na pamet da bi ti bilo dobro pogledati film Roberta Benignia La vita e bella (Život je lijep) koji je prošli tjedan bio na programu.
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
najjednostavnije i najkonciznije rečeno, radi se o afirmaciji slobodne volje pojedinca i cijeli 'sustav' počiva na tome.
znači, potpuna sloboda, čini što te volja i budi svjestan posljedica.
ako ne vjeruješ u sebe i svoju prosudbu, onda nisi za tu vrstu duhovnosti.
nadam se da sam ti barem donekle prenijela ideju.
Misliš da je pametno ljudima sve ostaviti na njihovu slobodu? To bi bilo u redu da ih većina nisu bezumne i bezosjećajne budale.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 09:09   #148
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Što je enohijana? I opet, zbog čega onda tu engleski?
Krivo se izrazih, nije ni engleski ni hrvatski već "enohijanski". Zbog magijskih vibracija samog jezika.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 11:43   #149
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Krivo se izrazih, nije ni engleski ni hrvatski već "enohijanski". Zbog magijskih vibracija samog jezika.
Da, i...? Enohijanski je jezik koji pripada u ... skupinu jezika. Govore ga u ... ./Govorili su ga u ... . Itd.
Kakvih magijskih vibracija samog jezika
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:02   #150
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Pa to onda nije sloboda.
što je sloboda? što nije sloboda?
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Misliš da je pametno ljudima sve ostaviti na njihovu slobodu? To bi bilo u redu da ih većina nisu bezumne i bezosjećajne budale.
Ljudi koji nisu za slobodu, oni je ni ne žele, nađu svoju nišu i drže je se i smatraju se sretnima i blagoslovljenima, to je u redu, što se mene tiče, jer sloboda nije za svakoga, kao što ni sotonizam nije za svakoga.
Druga stvar je što sotonistički principi nisu politčki, pravni, nego duhovni i religijski (ili kako god to zvali, nadam se da me nećete sad picajzlirat oko terminologije), i sotonizam nema ni ambiciju krojiti državne zakone i sl.
Ja ću,recimo, napraviti i 'ilegalnu stvar', ako smatram da trebam, i snosit ću pravne posljedice za to, ili karmičke, kakogod.

Ugl, Supika, nisi baš precizirala što je za tebe 'smirenje' i 'duhovnost', pa sad malo možda preširoko diskutiramo.

(btw, morbide, lijepo te molim da se suzdržiš od komentara tipa 'očajna si' i sl)

Što se tiče stranih jezika, da se nadovežem na Bapha, ja koristim sanskrit, iz istih razloga iz kojih je on naveo enohijanski
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:44   #151
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
što je sloboda? što nije sloboda?
Eto mi ti reci?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:46   #152
o, divna
o, slatka...

sloboda je mogućnost izbora
za mene.
a što je za tebe?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 14:52   #153
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Da, i...? Enohijanski je jezik koji pripada u ... skupinu jezika. Govore ga u ... ./Govorili su ga u ... . Itd.
Dobiven s one strane ogledala.

Quote:
Kakvih magijskih vibracija samog jezika
Kao što postoje slikovni simboli tako postoje i simboli koji se prenose zvukom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:04   #154
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
o, divna
o, slatka...

sloboda je mogućnost izbora
za mene.
a što je za tebe?
Jel ti to mene zafrkavaš ili zbilja tako misliš??

Pa ja mislio reći ćeš mi tko zna šta, a ti puf-ono u šta ja isto verujem???

Pa no šta je no mogućnost izbora.

I nije toliko problem u samoj sloboti-no u izboru i njenim posledicama.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:15   #155
ne zezam te, nastojim biti što jednostavnija
samo, jednom kad napraviš izbor, sloboda prestaje i dolaze posljedice
e, sad, da li je onaj prvi izbor bio izbor ili samo ispaštanje/uživanje posljedice...?
to je nešto poput romana sa više završetaka.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:51   #156
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ne zezam te, nastojim biti što jednostavnija
samo, jednom kad napraviš izbor, sloboda prestaje i dolaze posljedice
e, sad, da li je onaj prvi izbor bio izbor ili samo ispaštanje/uživanje posljedice...?
to je nešto poput romana sa više završetaka.
Pa eto, jednostavno sam i ja skužio i tebi objasnio isto.

S jednom razlikom-sloboda nikada ne prestaje. Posledice dolaze kada doneseš pogrešan izbor, a ne kada prestane sloboda.

Doduše, sloboda može da prestane onda kada zbog premnogih pogrešnih izbora nemaš više moć da budeš slobodna, nego se ponašaš po defaultu, da ne kažem-skladno sa prirodom i navikama, jer svaki izbor koji činimo ima izvesne navike. Da li si rob navika (to je ono što pričam) ili ne, vidiš onda kada ih se pokušavaš rešiti, ako uopšte spoznaš da imaš neke navike. Bilo koje, ne insinuiram ni na štao posebno, ali navika može biti, verovala ili ne (najbanalniji primer)-coca cola. Štetna je, ali mnogima je navika. A da nisu svesni toga, ni štetnosti.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:46   #157
slažem se, ja mislim da je svaki nesvjesni čin-nesloboda.

možda sam se nezgrapno izrazila kad sam napisala da sloboda prestaje,
mislila sam da nemamo izbora hoćemo li ili nećemo snositi posljedice svog izbora.
jedino to ne možemo. barem ja, ako ima netko ovdje da može, nek mi se javi, prosim lepo

kako si mislio da sloboda ne prestaje?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:00   #158
A kak si ti mislila da sloboda prestaje?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:03   #159
ja sam prva pitala
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:32   #160
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ja sam prva pitala
A ja sam zadnji pitao?

Eto kako to može ići.

Pa ne prestaje tako što uvek donosiš neki izbor, uvek imaš slobodu da biraš (osim kada odeš u extrem, tada je tvoja volja zarobljena za slobodan izbor). Čak i kada odabereš nešto-tu nije kraj sa slobodom.

A ja tak volem slobodu.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.