Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2013., 10:14   #2621
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
da, da , sićam se i sebe kad sam cila sritna rekla sestri na patologiji da mi je ispa sluzni čep
a ona meni kaže: dobro, to je znak da ćete sigurno rodit u sljedećih nekoliko dana.
a ja već pribacila tri dana iza termina
hahahaha ne samo da ne doživljavaju nikoga nego su mi već tri u zadnja dva dane rekle ajd molim te nemoj rodit u mojoj smjeni

ajd doktorica je jutros bila zainteresiranija i rekla da se tjelesno aktiviram malo više ako želim ubrzat proces

sad ću onda ovako
little-diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:31   #2622
Svi pišu o nekakvim bezobraznim sestrama doktorima čistačicama koji se izivljavaju i deru a ima li ko iskustva ili da je prisustvova situaciji da se neka agresivna trudnica ili rodilja derala na sestre, bacala stvari po njima, prijetila ili tako nesto slicno ?

Jel te u tom slučaju izbace iz rodilišta ili ?
__________________
...
titty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:53   #2623
Ja stvarno imam samo rijeci hvale za sve...od prijema do otpusta...svi su bili fer i korektni i pristojni...bas ono sve pohvale!
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:40   #2624
ja sam rodila u splitskom rodilišti prošle godine i stvarno imam samo riječi hvale za cilo osoblje od doktora, sestara , čistačica...sve super sve za 5 neman baš nikakve pritužbe...sestre dođu čim pozvoniš ..ne kažem možda netko i ima neko loše iskustvo ali stvarno su svi korektni
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:47   #2625
Quote:
little-diamond kaže: Pogledaj post
zna li tko kakvi je postupak poroda ako je trudnica već prije hospitalizirana i leži na patologiji...

mislim kad te odvedu sa patologije... pretpostavljam da ne odmah pošto si im već tu na oku da se tako izrazim
ima li neka iskustva da ga podijeli da znam šta me čeka
Ovisi zbog čega ležiš, ali u principu nije priša kad si im već tamo na oku.

Ja sam ležala tamo par dana prije poroda. Oko 5 ujutro mi je lagano počela curkati voda (trudova ni za lijek), sačekala mjerenje temperature u 6 da sestri kažem, ona obavijestila dežurne, ali se nisu žurili kad su čuli da to doslovce kapa. Došli u vizitu, pregledali me na tom katu i objasnili da sam tek 1 prst otvorena, voda doslovce kapa i da neka nešto prigrizem za doručak oko 8 i 30 jer će to potrajati pa se onda lagano uputim u rodilište.

Onda sam još poooolako pakirala već spakiranu torbu (u nadi da ću dobit trudove, otvorit se šta), obrijala preostale dlačice , sestra mi dala drugu po redu kompresu, zalijepila natpis s imenom i prezimenom na torbu... ja uzela bocu vode, mobitel i japanke pa me sjeli u kolica ko najvećeg invalida i odveli dole. Usput smo sačekali još jednu ženu s istog kata koju su trudovi već dobrano mučili (bila je nekih 4-5 prstiju otvorena - sretnica).

Neće te odma tjerati dolje osim ako nemaš dijagnozu koja bi to zahtjevala, pogotovo ako ti je samo otišao sluzni čep. Bila je jedna tamo u sobi do moje. Ispao joj čep, šetala se ona dva-tri dana po hodniku, skakala po onoj lopti, a sestre se samo smijale i govorile da neće to još niti će šta ubrzat.


Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
Di su sad izmislili tih 100 kn, lipo je bilo receno da potvrda vridi za svaki iduci porod
Nažalost, to je sad tako.

Za informaciju svima, sad se to više ne rješava dole pored TA u uredu poliklinike nego gore na katu (di je Patologija 1) pored ureda glavne sestre.

Muž i ja smo platili 400 kn (prvi porod), tečaj nismo ni mogli pohađati zbog nezgodne ure - 13h, ali ionako nije obvezan, dapače samo pare daj . Nažalost na kraju nam je to otišlo u vjetar jer se nisam nikako otvarala poviše 4 prsta pa je dragi cijelo jutro i popodne proveo ko Baltazar pred rodlištem (valjda kad to krene po njihovoj procjeni, s 5 prstiju pa nadalje, onda puštaju), da bi na kraju završila na carski. :/


Quote:
titty kaže: Pogledaj post
Svi pišu o nekakvim bezobraznim sestrama doktorima čistačicama koji se izivljavaju i deru a ima li ko iskustva ili da je prisustvova situaciji da se neka agresivna trudnica ili rodilja derala na sestre, bacala stvari po njima, prijetila ili tako nesto slicno ?
Sestara, ali i specijalista je malo. Sve ovisi kako na koju naiđeš. Većinom su svi OK, skroz korektni, prema nekima i previše s obzirom na prohtjeve. Dovoljno dugo sam tamo provela (po nekoliko puta u trudnoći) i upoznala zbilja krasne sestre koje bi se poslije poroda gore na caricama došle javiti i pitati kako ste, pa čak i dati savjet o dojenju. Imale su skoro sve one svoje loše dane što i nije za zamjeriti s obzirom kakvo nam je zdravstvo i koliko posla opada po jednoj glavi, ali zbilja su i više nego OK.

No uvijek se neopravdano nađe neka bitch, sve ovisi kako se koji karakteri potrefe. Osobno, zamjerke nemam, ali prema ginekolozima da. I to zbog površnosti, nekomunikacije s pacijentima (sve moraš sam pitat, naglašavat po nekoliko puta, rezultati nalaza i sl.) te gluhih telefona među njima. Znam da su tamo dan-noć i na sto strana, ali hebemu pas, osjetila sam na svojoj koži dva-tri ozbiljnija propusta i to sam ih ja morala podsjećat na neke stvari.


edit: Pohvalila bih Hrboku, Benzonicu, nekog mladog gina (nisam upamtila prezime), Maleš isto nije loša (osim ako ne dosađuje zbog predugih CTG-ova na patologiji ili kad ih moraš ponavljat jer dijete očito niej igralo nogomet), Meštrović isto nije loš, Roje je skroz OK, Karelović - kad ima vremena...Vuković je na dane i kako prema kome, Vulić (ne Robert, nego Marko mislim) mi je bio očajan, ostale ne upamtih (imena), ali bilo ih je super... sestre Bepa, Kata, Mare, pa i Ružica, ona crvene kose (zaboravih ime) su super, gore na caricama Jadra, ma zapravo gore su skoro sve super.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 20.06.2013. at 19:00.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 01:47   #2626
Vec sam par puta pisala, samo pohvale imam za cilo rodiliste. Od patologije, do radaone i babinjaca.
Svi su
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 22:41   #2627
Pozdrav svima!
Evo spremam torbu za rodilište, termin mi je za 20ak dana. Imam pitanje za cure koje su u posljednje vrijeme rodile: jeste li nosile svoje spavaćice i jesu li vam uopće trebale. Inače ih ne nosim i ne da mi se na to bacat pare ako mi neće ni trebat. Uz to nisam ni vidila za kupit te koje se kopčaju sprijeda.
marina1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 23:10   #2628
Ja sam nosila svoje (također ih ne nosim nikad), kupila u Kika i spasile su me jer bi se u onim njihovim prekuhala skupa s onim krevetom. Bolničku sam samo imala kad sam išla na porod/intezivnu, ostatak u svojima.

Btw, zaboravila sam pohvalit medicinskog brata Mladena (mislim da sam ispravno sve napisala) i anesteziologa (onaj malo deblji, sjedi). Ugodni ljudi i pravi šaljivdžije.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:01   #2629
Pozdrav cure zanima me kakav je doktor Roje? Trebala bi ić kod njega po preporuci svog ginekologa u vezi trombofilije u trudnoći pa ako neka zna iz prve ruke kakav je inaće, prija mi nema nikakvo pozitivno mišljenje o njemu, a ona je malo komplicirana kao osoba pa to njeno mišljenje uzimam s rezervom
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:42   #2630
Quote:
marina1408 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo spremam torbu za rodilište, termin mi je za 20ak dana. Imam pitanje za cure koje su u posljednje vrijeme rodile: jeste li nosile svoje spavaćice i jesu li vam uopće trebale. Inače ih ne nosim i ne da mi se na to bacat pare ako mi neće ni trebat. Uz to nisam ni vidila za kupit te koje se kopčaju sprijeda.
Samo si ti uzmi...kod njih vječita nestašica...
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:16   #2631
Hvala na odgovorima! Onda u potragu za spavaćicama...
marina1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 00:06   #2632
Quote:
marina1408 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo spremam torbu za rodilište, termin mi je za 20ak dana. Imam pitanje za cure koje su u posljednje vrijeme rodile: jeste li nosile svoje spavaćice i jesu li vam uopće trebale. Inače ih ne nosim i ne da mi se na to bacat pare ako mi neće ni trebat. Uz to nisam ni vidila za kupit te koje se kopčaju sprijeda.
ne znam jel ima jos uvik, ali prije 2 godine je spavacica i pidjama koje se kopcaju sprijeda bilo na pazaricu na plokitama, odmah ispred splitske banke
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 01:10   #2633
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure zanima me kakav je doktor Roje? Trebala bi ić kod njega po preporuci svog ginekologa u vezi trombofilije u trudnoći pa ako neka zna iz prve ruke kakav je inaće, prija mi nema nikakvo pozitivno mišljenje o njemu, a ona je malo komplicirana kao osoba pa to njeno mišljenje uzimam s rezervom
Ležala na njegovom odjelu. Skroz korektan i lijepo objasni što te zanima, mada za sve tamo moraš pitat jer brže izađu nego što uđu kad su vizite.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:49   #2634
za doktora Roju imam same pohvale...jedan od rijetkih koji objasni...osobno sam kod njega bila samo jedom na pregledu i bio je odličan, a iskustva meni bliskih također imaju samo riječi hvale za njega...
činjenica je da će se za svakoga naći neka kritika, bitno je da znaju što rade (ukoliko postoji kakav problem)...da nisam zadovoljna svojim doktorom išla bih njemu
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:50   #2635
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ležala na njegovom odjelu. Skroz korektan i lijepo objasni što te zanima, mada za sve tamo moraš pitat jer brže izađu nego što uđu kad su vizite.
živa istina...mada se ni na babinjačama ne zadržavaju baš previše
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 23:47   #2636
Hvala cure na odgovorima za dr. Roju sutra idem u bolnicu pa ću se naručim kod njega valjda me neće naručit tek u 9 misec zbog godišnjih
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 22:54   #2637
Evo ja sam isto recentno rodila pa ako ima pitanja pucajte...inače po pitanju teme koju sam pratila prije poroda...čisto za rodilje koje su već rađale uz prisustvo, dakle pravilo je da se, ako je prošlo 3 godine, plati opet 400 kn... čisto da znate. Osoblje je i dalje krasno ko i prije 5 godina, jedina razlika je što su jadni desetkovani...previše kvadrata, premalo kadra...al svakako se trude jadne pomoć u svakom trenutku koliko mogu.
Što se tiče piđama i od mene veeelika preporuka da se ponese nešto svoje jer uz 300 stupnjeva u sobama one njihove "vunene" definitivno ne pomažu...ja sam doslovno spavala mokra.
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:43   #2638
Uh da, buđenje u goloj vodi. Bolnički kreveti imaju ispod plahti onu nepropusnu "kesu" i skuhan si zimi, a kamoli ljeti. Na to dodaš one njihove spavaćice i dobiješ . Doslovce.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:35   #2639
Da li je koja od vas išla na pregled plodne vode vikendom? Do sad san 4 puta bila kod mimice i ako do sutra ujutro ne rodin morat ću tu na pregled ( danas 41+3) Nisan sigurna di točno treba doc, kažu na hitan prijem.. uh samo da ne bude krava šta mi je radila to u prvoj trudnoći pa san radi nje prošla horor!!!
__________________
You only live once, but if you do it right once is enough
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 10:39   #2640
Quote:
crnka st kaže: Pogledaj post
Da li je koja od vas išla na pregled plodne vode vikendom? Do sad san 4 puta bila kod mimice i ako do sutra ujutro ne rodin morat ću tu na pregled ( danas 41+3) Nisan sigurna di točno treba doc, kažu na hitan prijem.. uh samo da ne bude krava šta mi je radila to u prvoj trudnoći pa san radi nje prošla horor!!!
meni se ćini da je crlr išla, pitaj nju.
An Ann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.