Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2013., 14:14   #2061
Quote:
lis84 kaže: Pogledaj post
Ljudi dal je netko u kupaonu na mjesto di je ogledalo stavio ono ogldalo sa ormaricima? pitam jer bi htjeli to stavit,a muci nas to kaj su prezidi od knaufa pa da ne bi bilo pretesko.... ak ima netko ko je stavio neka pliz javi. Tnx
Ja sam stavio cijeli dio kuhinje ne zid od knaufa (2,3 metra) te 3 viseća velika elementa u dnevnom boravku na isti zid.
Nemaš s time problema, samo kupi tiple za dupli knauf, najbolje one sa leptirom i nabavi si čekić za iste (to je posebno za te tiple)
Ako neznaš koje su to tiple, onda se javi na pm
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 08:58   #2062
Pozdrav svima!

Dajte molim vas napišite koliko su vam došli u konačnici računi za GRIJANJE za siječanj i veljaču. Molim da napišete i kvadraturu i na koliko grijete.

Čisto da mogu usporediti sa svojim plinskim etažnim jer vi imate najpovoljnije moguće grijanje.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 09:34   #2063
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Dajte molim vas napišite koliko su vam došli u konačnici računi za GRIJANJE za siječanj i veljaču. Molim da napišete i kvadraturu i na koliko grijete.

Čisto da mogu usporediti sa svojim plinskim etažnim jer vi imate najpovoljnije moguće grijanje.
Mi smo za siječanj dobili 250 kn, a za veljaču 220kn grijanja, za stan od 50 m2. A temperatura je cijelo vrijeme na 23 stupnja.
tonka986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:07   #2064
Ima li tko kakvu novu sliku G3?
stanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:45   #2065
Primijetio sam da mi se dosta često hvata kondenzacija vodene pare na prozorskim staklima, s unutrašnje strane. Otprilike jedan do dva centimetra pri dnu stakla stvori se sloj rose i to na svim prozorima u stanu. Redovito luftamo. Jel se to još nekome stvara? U starom stanu mi se to nikad nije događalo. Jel zna netko o čemu se radi?

Temperatura u stanu je oko 20-21 stupanj.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:45   #2066
Quote:
tonka986 kaže: Pogledaj post
Mi smo za siječanj dobili 250 kn, a za veljaču 220kn grijanja, za stan od 50 m2. A temperatura je cijelo vrijeme na 23 stupnja.
Koja je orijentacija vašeg stana?

Ja sam dobio 200 kn za veljaču. Temperatura 20-21 stupanj, 50 kvadrata, sjeveroistočna orijentacija.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:53   #2067
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Primijetio sam da mi se dosta često hvata kondenzacija vodene pare na prozorskim staklima, s unutrašnje strane. Otprilike jedan do dva centimetra pri dnu stakla stvori se sloj rose i to na svim prozorima u stanu. Redovito luftamo. Jel se to još nekome stvara? U starom stanu mi se to nikad nije događalo. Jel zna netko o čemu se radi?

Temperatura u stanu je oko 20-21 stupanj.
meni se to isto događa
bamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 09:56   #2068
Quote:
bamm kaže: Pogledaj post
meni se to isto događa
također...

jel to neko može ispitati ili dati neko objašnjenje
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:07   #2069
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
također...

jel to neko može ispitati ili dati neko objašnjenje

Evo, ovdje je objašnjeno. Izgleda da je normalna pojava.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:38   #2070
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
Evo, ovdje je objašnjeno. Izgleda da je normalna pojava.
je ali meni nije jasno kako se u stanu u kojem sam prije živio nije pojavljivalo...
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:57   #2071
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
je ali meni nije jasno kako se u stanu u kojem sam prije živio nije pojavljivalo...
Vjerojatno si imao drvenu stolariju koja "diše". Ja sam isto imao drvenu i doista se znalo osjetiti strujanje hladnog zraka kad staviš ruku oko spojeva prozorskog krila i "dovratnika" ili kako se već zove to kod prozora. Isto nisam imao kondenzaciju u tom starom stanu.
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:15   #2072
Malo sam iznenađen vašim računima za grijanje. Mislio sam da je vaše grijanje na toplanu dosta jeftinije nego plinsko etažno. Ja sam za veljaču imao 220 kuna plina, ali je stan 60m2, temperatura 21.5C stalno-Prečko Nivogradnja. Baš me zanima koliki će vam računi biti kad završi sezona grijanja-u ljetnom periodu.

Dajte i drugi napišite vaše cifre, čisto za usporedbu.

Inače ovo za PVC stolariju i nakupljanje vlage je normalna stvar. Treba luftati 3x dnevno po 10 minuta, ili kad je ovako hladno po 5 min.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:24   #2073
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Malo sam iznenađen vašim računima za grijanje. Mislio sam da je vaše grijanje na toplanu dosta jeftinije nego plinsko etažno. Ja sam za veljaču imao 220 kuna plina, ali je stan 60m2, temperatura 21.5C stalno-Prečko Nivogradnja. Baš me zanima koliki će vam računi biti kad završi sezona grijanja-u ljetnom periodu.

Dajte i drugi napišite vaše cifre, čisto za usporedbu.

Inače ovo za PVC stolariju i nakupljanje vlage je normalna stvar. Treba luftati 3x dnevno po 10 minuta, ili kad je ovako hladno po 5 min.
Ah, još jedna od naših priča. Sama potrošena energija je oko 90 kn a ostatak je nekakva naknada za zakupljenu snagu koja je vjerojatno uvedena da bi direktori u toplinarstvu mogli rasipat lovu na raznorazne načine i koju ćemo vjerojatno plaćati i ljeti i zimi. Kad se griješ na plin, pretpostavljam da na računima za plin nema te stavke za snagu?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 12:48   #2074
da tipična hrvatska priča...uvijek rođo nađe neku naknadu za naplatiti!

Vodili smo raspravu na jednom drugom topiku koje je grijanje najjeftinije pa su svi tvrdili da je ovakvo grijanje koje vi imate maltene duplo jeftinije od plinskog. Sigurno da je jeftinije jer vi nemate trošak servisiranja bojlera, ali ipak nije tolika ušteda.


Kad ne grijem (nego samo topla voda) meni dođe oko 80 kuna plina. I tu biseri su našli prostor za fiksnu naknadu - 20 kuna mjesečno.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:30   #2075
Quote:
prečko jug kaže: Pogledaj post
Malo sam iznenađen vašim računima za grijanje. Mislio sam da je vaše grijanje na toplanu dosta jeftinije nego plinsko etažno. Ja sam za veljaču imao 220 kuna plina, ali je stan 60m2, temperatura 21.5C stalno-Prečko Nivogradnja. Baš me zanima koliki će vam računi biti kad završi sezona grijanja-u ljetnom periodu.

Dajte i drugi napišite vaše cifre, čisto za usporedbu.

Inače ovo za PVC stolariju i nakupljanje vlage je normalna stvar. Treba luftati 3x dnevno po 10 minuta, ili kad je ovako hladno po 5 min.
Uh 220 kn plina je stvarno malo. Predpostavljam da je novogradnja. Ja trenutno stanujem u zgradi staroj 32god, 70m2 i plina sam dobio 1005 kn za prvi i drugi mjesec. Slične račune dobili i ostali susjedi. Prosjek plina je ljeti od 200 do 400 kn, zimi od 600 do 1000 kn tako da je ovih 220kn stvarno mala potrošnja. Još tome treba dodati godišnji servis bojlera oko 500kn pod uvjetom da nije nešto riknulo.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 13:56   #2076
Da, novogradnja, enrg. certifikat B - Nivogradnja Prečko. Servis bojlera je svake dvije godine 400 kuna, naravno ak nešto ne rikne prije.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:09   #2077
Napokon i kuhinja gotova






Fotke sa mobitela

Zadnje uređivanje pilots911 : 25.03.2013. at 14:18.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:19   #2078
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
Napokon i kuhinja gotova
Baš dobro da si postao slike. Lijepo se uklopila kuhinjica.

Mislim da smo u istoj vrsti stana. Mi smo uzeli samo donje kuhinjske elemente jer nismo sigurni kakve gornje da uzmemo - skroz do stropa, standardne ili možda samo police. Sad možemo vidjeti kako izgledaju standardni u ovom prostoru. Dobra pomoć
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:23   #2079
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
lijepa kuhinja, savjet od nas:

Plava naljepnica na frižideru, jako se pazite kad ju budete skidali, mi smo izgrebali frižider kad smo ju skidali jer smo još spužvicom strugali one ostatke bijele koji su ostali...

BTW jel zna netko kako se to najbolje skida??

Zadnje uređivanje City : 25.03.2013. at 16:56.
micko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:31   #2080
Quote:
micko83 kaže: Pogledaj post
lijepa kuhinja, savjet od nas:

Plava naljepnica na frižideru, jako se pazite kad ju budete skidali, mi smo izgrebali frižider kad smo ju skidali jer smo još spužvicom strugali one ostatke bijele koji su ostali...

BTW jel zna netko kako se to najbolje skida??
možete probat sa fenom ako već niste pustili frižider u uporabu (iako mu možda čak nebi ni smetalo samo bi malo više počeo htadit...a možda i ne...nisam sigurna)...uglavnom sve te naljepnice sa fenom dobro prosušiti da se ljepilo presuši i onda bi se bez problema trebalo dati skinuti jer ljepilo na taj način "stari" i gubi svoji funkciju
piperdgzxa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.