Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 22:18   #3001
Quote:
Sok od šargarep kaže: Pogledaj post
Više sam mislio na konkretne stvari, kao post dolje


Hvala na informacijama. A taj Principovac je u Iloku? Ili neko zasebno mjesto? I gdje je restoran na Dunavu, u Iloku? taj dio nisam baš pohvatao



A druga stvar koja me zanima, radi li sve to subotom, i do kad?
Probat cu ti preko google mapsa pojasniti ako nije kasno i vec nisi bio, no ako i nisi mozda nekome pomogne. Nisam bas nesto u objasnjavanju no valjda ces shvatiti.

Kad udjes u Ilok, samo prati glavnu cestu, prvo ces proci gornji grad pa dolnji grad i primijeti ces plocu Dunav, samo tamo skrenes i na kraju te ceste ti je Dunav, evo i slika

Skrenes tu gdje je strijelica

Ovdje se parkiras i tu ti je restoran Dunav, pogled koji vidis preko Dunava ti je mjesto Backa Palanka u Srbiji

Na Principovac stizes na sljedeci nacin, kada udjes u Ilok ovdje skrenes desno

Ovdje skreces desno

Ides skroz do kraja te ulice (prodjes semafor)

Dakle kod semafora samo nastavis ravno do kraja

I onda skrenes desno, vidit ces kruzni tok i ti ides samo ravno, kvadraticem sam ti oznacio Principovac

Kruzni tok

I to je, ovdje skrenes desno i na Principovcu si

Ovdje desno

Dvorac, Ilocke podrume i muzej ces najlakse naci ako ovdje skrenes lijevo. Ova zuta zgrada je gradska knjiznica, lako ces je zamijetiti.

Dakle ovdje lijevo.

Od restorana imas jos Ilocku kucu, Arku, Kapistran..no ne da mi se sad sve stavljati, ovo ti je najbitnije.

Imas u mjestu prije Iloka, Šarengrad, jedan dobar restoran, zove se Kapetanova kuca..

Ovdje skrenes lijevo, imas i tablu koji sam ti oznacio.

Eto kako rekoh ne znam bas objasnjavati no valjda ce nekome pomoci
__________________
VUKOVAR NIKADA NEĆE BITI BYKOBAP
Danube wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 22:20   #3002
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Na zalost mafijas je vlasnik, kao i onog objekta na Principovcu.
Nazalost da..no za Principovac nisam siguran, doduse ne znam kakvo je stanje vec par godina no znam da pocetku nije bio. Ma nije ni vazno..
__________________
VUKOVAR NIKADA NEĆE BITI BYKOBAP
Danube wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 20:16   #3003
Quote:
Danube wind kaže: Pogledaj post
Nazalost da..no za Principovac nisam siguran, doduse ne znam kakvo je stanje vec par godina no znam da pocetku nije bio. Ma nije ni vazno..
Sada je, no da ne upada baš u oči da je sve njegovo isturio je nekog na prvu liniju a on zapravo stoji iza svega.
dekameron2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 14:50   #3004
Nisam bio tada, odgođeno je zbog lošeg vremena tih dana. Hvala
__________________
"Unutarnja ljepota je ono što se krije ispod majice" (c) 8 simple rules for dating my teenage daughter
Sok od šargarep is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 22:56   #3005
Sta je sa muzejem vuced. kulture? Kad ce to biti otvoreno?

na internetu postoji jako malo podataka o toj kulturi , pa me zanima sta znadete o tome , jel ste ikad bili na nekom predavanju o toj temi?

Ovo je youtube video o najstarijem indoeur.kalendaru:
http://www.youtube.com/watch?v=YNAPGYUeUZc
racunajnamene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 09:25   #3006
Vikend je super prošao, osim sitnice zvane povratak natrag Dakle, u Principovcu, slušam konbara gdje je najbliži put za autocestu i završim na graničnom prijelazu Ok, onda sam natrag išao putem kojim sam i stigao, i u Vinkovcima pokušao pratiti putokaze, ali jedino kud me vodio je Županja/Zagreb, na autocestu Moja slobodna procjena je da mora postojati put i prema Mikanovcima, ako sam odandje došao Sve u svemu super
__________________
"Unutarnja ljepota je ono što se krije ispod majice" (c) 8 simple rules for dating my teenage daughter
Sok od šargarep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 17:16   #3007
izlasci

Gdje mladi izlaze u VU?
mlada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:34   #3008
Ima li se negdje u okolici Vukovara otići na večericu i tako to a da ima živa glazba...ono piče tamburaši...lete čaše i takav ugođaj...blago svatovski???
Imamo li mi išta takvoga u gradu ili okolici??
__________________
Ja sam blažen u neznanju.
brunox44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 19:12   #3009
Kad se točno ove godine ide na more? Ima li kakvih informacija? Detetu je ovo prvi put pa se već veseli,naučio je plivati i želi pokazati što zna u moru. Jedino se još ajkula boji,ali već će ga proći.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 10:46   #3010
ajd ako mi moze netko pomoci...dakle u subotu (negdje sam citao oko podneva) je bio incident u kaficu u Vu na trznici...akteri se neki razbjezali pa ih policija skupljala okolo...
U subotu dopodne je policija nekog trazila po B.naselju...pretrazivali zelj.kolodvor...bilo ih u cafe-cafe..nekoliko patrolnih automobila...sigurno jedno desetak policajaca u civilu..ocito su nekog trazili...
oko 15 do 12 se vozim ispred Dore u B.naselju i vidim nekog klinca kako trci ko lud i bjezi od policije...sa onog novog parkinga iza dore pored ona dva kioska pa preko igralista sa onim spravicama pa do ispred mesnice ravlic gdje je bio zaustavljen..savladan i vezan pa potom i odveden...
decko je imao obucenu majicu sa povelikom orlom i 4s na prednjoj strani...pa se ja sada pitam jeli to netko ko je sudjelovao u gradu u incidentu....ako jeste otkud je policija trazila po naselju i prije nego je bio incident u gradu..jer sam ih vidio ujutro kako pretrazuju...ili ta dva slucaja nisu uopce povezana???
necu uopce komentirati sami incident jer ne znam sto je i kako bilo i tko je koga...i tko je prvi...i tko je izazivao...ako je uopce izazivao...jer sam naucio da novinari cesto krivo napisu..ili iz neznanja ili radi neke senzacije...
ajd ako netko zna...
__________________
Ja sam blažen u neznanju.
brunox44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:28   #3011
Sramota da ovih 200tinjak ljudi koji su zbrinuti u B.Naselju smjeste u sportsku dvoranu i madrace im donesu iz samačkog kad je samački prazan, i spreman za prihvati. Pa kako mjerodavne nije sramota tako nešto napraviti. SVAŠTA!!!! PA dajte ljudima te sobe, neće hostel propasti majku mu!!!


Vukovarci, ukoliko možete, odite do B.naselja, odnjeti nešto prehrane, odjeće, higijene. Sigurno je potrebno!!
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:39   #3012
Mene zanima kako stoji Borovo sad? Plaće za VSS? Ako se netko želi tamo preseliti zbog tog posla - da bježi glavom bez obzira ili bi moglo biti ok? Imate "fore" za odgovoriti do sutra . Kasnije nije više bitno. Barem meni ne, možda će kome drugome biti.
limun-limunada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 23:09   #3013
napokon sam posjetio Adicu i mogu reći zaista predivan krajolik, sviđa mi se! može li mi netko dati koju crticu o povijesti Adice (kako je prije izgledala, kako se koristila površina) jer na netu ne nalazim apsolutno ništa?
miranos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 11:17   #3014
Pozdrav Vukovarci, da podignem temu.

Zanimaju me komunalna davanja u vašem gradu.
Netko od meni bliskih ima namjeru možda preseliti u VU.
Kakva su davanja, konkretno komunalna naknada, ono što se plaća tromjesečno valjda, kućica 40ak kvadrata? Cijena vode? Ima li još šta da se plaća mimo struje, telefona i plina?

Onako okvirno, hvala.
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 17:34   #3015
Quote:
marinkovic kaže: Pogledaj post
Pozdrav Vukovarci, da podignem temu.

Zanimaju me komunalna davanja u vašem gradu.
Netko od meni bliskih ima namjeru možda preseliti u VU.
Kakva su davanja, konkretno komunalna naknada, ono što se plaća tromjesečno valjda, kućica 40ak kvadrata? Cijena vode? Ima li još šta da se plaća mimo struje, telefona i plina?

Onako okvirno, hvala.
Kumunalna naknada je simbolicna, za sada. Voda je je desetak kuna po kubnom metru. Jedino je plin preskup. Ako ima mogucnost, jeftinije se grijati na drva. Kuce su prilicno jeftine u gradu, ali su u selima koja su par kilometara od grada jos jeftinije. Poznajem jednog prijatelja koji je kupio jednu takvu kucu za 9000 eura (oko 120 metara kvadratnih stambene povrsine) kuca gradjena pred rat.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 21:19   #3016
9k eura?
Sramotno, ovi gore se propinju na zadnje kad se spomene VU i istočna Slavonija, a situacija sve jadnija. Svi bježe iz tog jada pa valjda i cijene nikakve.

Možeš pojasniti za komunalno, koliko je to simbolično i kako se plaća, mjesčno, tromjesečno?

Da na drva će se grijati, a kuća je na sajmištu ako sam shvatio.
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 05:48   #3017
uvik emotivno doć u vukovar, ova zima i magla još dadu poseban osjećaj.grad je čak po meni najživlji bija u odnosu na osijek ili vinkovce, pa iako ja ne zalazin po kafićima il restoranima mogu reć da definitivno ko nije bija triba otić i ima šta vidit.ja san se radi fotografija penja i u hotel Dunav i smrza u biti kvalitetno ono vrime šta san proveja po gradu fotografirajući, ali vridilo je.još uvik stoji hajduk split natpis u samom centru kojeg san skužija još prije koju godinu kad san isto bija.klizalište je baš pogodak za oživit grad.ja iman gori i prijatelja pa mi je posjeta Vukovaru uvik pozitivno iskustvo.svakako za otić, nevezano za ovčaru koju triba također posjetit.
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:31   #3018
Nažalost, uz sve probleme koji postoje u Vukovaru imamo mi i one koji su davno trebali prestati...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pita...licama-1060471

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...e-teror-893826

Tužna je činjenica da o ovakvim stvarima postoji ili nezainteresiranost medija ili neki oblik cenzure jer Paljenja i traganja hrvatske zastave redovita su pojava nekoliko puta godišnje, provokacije od strane pripadnika pojedinih navijačkih skupina klubova iz Srbije redovita, pozivanje na Ovčaru i 91'...a mediji i dalje šute. I ne, ovdje nije riječ opcenito o pripadnicima srpske nacionalne manjine, koji sigurno u velikoj većini ne odobravaju ove dogadaje, ovdje je riječ o hrvatskom medijskom prostoru... Da je slučajno došlo do napada na pripadnika srpske manjine o tome bi brujali svi...za ne pričati sto bi se pisalo po beogradskim portalima o krvoločnim ustašama...

tuzno za grad koji ostatak Hrvatske naziva "Grad Heroj" , samo onog 18.11, u ostale dane bitno je ne pisati sto se ovdje događaj....tužno....

I sto se čeka, da li treba netko od roditelja te dijece (ujedno i branitelja, logoraša, silovanih i mučenih) da uzme pravdu u svoju ruku i ujedno uništi kako svoj život tako i život neke usijane glave....


Pozz iz Vukovara...
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:20   #3019
Quote:
t79 kaže: Pogledaj post
Nažalost, uz sve probleme koji postoje u Vukovaru imamo mi i one koji su davno trebali prestati...

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pita...licama-1060471

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...e-teror-893826

Tužna je činjenica da o ovakvim stvarima postoji ili nezainteresiranost medija ili neki oblik cenzure jer Paljenja i traganja hrvatske zastave redovita su pojava nekoliko puta godišnje, provokacije od strane pripadnika pojedinih navijačkih skupina klubova iz Srbije redovita, pozivanje na Ovčaru i 91'...a mediji i dalje šute. I ne, ovdje nije riječ opcenito o pripadnicima srpske nacionalne manjine, koji sigurno u velikoj većini ne odobravaju ove dogadaje, ovdje je riječ o hrvatskom medijskom prostoru... Da je slučajno došlo do napada na pripadnika srpske manjine o tome bi brujali svi...za ne pričati sto bi se pisalo po beogradskim portalima o krvoločnim ustašama...

tuzno za grad koji ostatak Hrvatske naziva "Grad Heroj" , samo onog 18.11, u ostale dane bitno je ne pisati sto se ovdje događaj....tužno....

I sto se čeka, da li treba netko od roditelja te dijece (ujedno i branitelja, logoraša, silovanih i mučenih) da uzme pravdu u svoju ruku i ujedno uništi kako svoj život tako i život neke usijane glave....


Pozz iz Vukovara...
Vrč ide na vodu dok se ne razbije.

Bojim se da ćemo morati uzeti stvar u svoje ruke jer ovo prelazi sve granice.

Sent from my E2303 using Tapatalk
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 18:02   #3020
To je tako kad ljudi nemaju posla pa im svakakve gluposti padaju na pamet.
To nije ništa drugačije od ovoga npr Uletjeli u kafić s: 'Gdje ste, četnici?' pa počeli tučnjavu
ili ovo Navijači su u Vukovaru razbili četiri automobila i 'Tri ruže'
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.