Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2006., 16:17   #1
Krivi zubi i navlake

Zanima me dali je netko riješio problem krivih zubi navlakama, kako se kreću cijene takvih zahvata, i možete li mi preporučiti dobrog zubara - ortodonta u Rijeci, kojem bi se takav zadatak mogao povjeriti.
beppa is offline  
Old 28.03.2006., 17:48   #2
Moze netko UKRATKO napisat sta je to?

Posto i ja imam krivih
rossonero is offline  
Old 28.03.2006., 20:02   #3
Zubar tvoj zub stanji i onda na njega (njih) stavlja posebno izrađenu navlaku.
Tu ti je malo before & after pic. : http://www.drlarrystone.com/ls_veneers.asp - ajme meni, koji link

Zadnje uređivanje kemik : 30.03.2006. at 15:22.
beppa is offline  
Old 29.03.2006., 21:24   #4
ali ako ti je kriv zub kako kako ce njegovo tanjenje i stavljanje navlake pomoc?? ne kuzim? moze detaljnije molim
i link ne valja, daj malo bolje...
hana is offline  
Old 29.03.2006., 21:36   #5
e kad bi se bar javila forumska zubarica

meni kao seljaku za stomatologiju nekak se čini da bi bilo bolje zubeke prvo poravnati, pa onda ih kozmetički srediti sa ljuskicama ako treba
te navlake znaju biti jako ružne i kuže se za prednje zube
polly is offline  
Old 30.03.2006., 15:05   #6
Mislim da o tome kako izgledaju navlake i koliko dugo traju puno ovisi o korištenom materijalu i spretnosti zubara, pa sam zato htjela da mi netko ko ima iskustva s tim preporuči nekog dobrog.
Što se ravnjanja tiče mislim da bi fiksni aparatić u mom slučaju trebala nositi oko 3 godine.
Ja tu mogućnost nisam odbacila ali htjela bih i o navlakama čuti više.
Zapravo mi treba savjet dobrog zubara, Riječanke dajte koju preporuku.
Hana, mislim da će ova tri biti ok.

http://www.loosveltdds.com/

http://www.drmitchconditt.com/pages/...tant_ortho.htm

http://www.cent4dent.com/html/cosmet...nt_ortho1.html
beppa is offline  
Old 30.03.2006., 15:20   #7
http://www.cent4dent.com/html/cosmet...nt_ortho1.html

ali cek koliko ja kuzim oni ti naprave most ko sta rade ljudi bez nekih zubiju ili sta? zvuci bolnije od aparatica :/
hana is offline  
Old 30.03.2006., 16:02   #8
Da taj treći je zbilja malo ekstreman slučaj, meni zubi baš nisu u tolikom kokosu .
Protiv bola ima anestezija, kad bih znala da ću biti zadovoljna rezultatom i da će to potrajati barem deset godina bez nekih intervencija, radije bih potrpila tu neugodu nego tri godine onih željeza u ustima, što iz estetskih, što iz praktičnih razloga.
beppa is offline  
Old 30.03.2006., 22:25   #9
Quote:
beppa kaže:
Da taj treći je zbilja malo ekstreman slučaj, meni zubi baš nisu u tolikom kokosu .
Protiv bola ima anestezija, kad bih znala da ću biti zadovoljna rezultatom i da će to potrajati barem deset godina bez nekih intervencija, radije bih potrpila tu neugodu nego tri godine onih željeza u ustima, što iz estetskih, što iz praktičnih razloga.
moj slucaj je najblizi tom trecem - ekstremnom ubiti moji donji zubi su skoro pa pravilni a gore su mi dvojke na unutra jako i trojke malo pomjerene zbog dvojki...
medjutim meni je receno da bi za aparatic morala vadit zube cega je mene totalno frka! a cini mi se da ni ovaj tvoj postupak nije nista manje bolan

anyway ja sam bila kod ortodonta u strossmayerovoj ulici, na strani di je stanica od troleja pa prema hkd-u, ne sjecam se kako se zove ali nje nagluh/gluh - privatnik je i slovi kao bolji, a bila sam i kod jednog na obali, ne sjecam se tocno di....
hana is offline  
Old 31.03.2006., 08:40   #10
Quote:
hana kaže:
anyway ja sam bila kod ortodonta u strossmayerovoj ulici, na strani di je stanica od troleja pa prema hkd-u


to je bilo onda i pred više od trideset godina, otkad nema troleja
Lapulapu is offline  
Old 04.04.2006., 13:52   #11
Quote:
beppa kaže:
Da taj treći je zbilja malo ekstreman slučaj, meni zubi baš nisu u tolikom kokosu .
Protiv bola ima anestezija, kad bih znala da ću biti zadovoljna rezultatom i da će to potrajati barem deset godina bez nekih intervencija, radije bih potrpila tu neugodu nego tri godine onih željeza u ustima, što iz estetskih, što iz praktičnih razloga.
Ne nosi se aparatic toliko dugo, u prosjeku godinu i pol.
Blowne is offline  
Old 30.03.2006., 16:08   #12
Nisam bas dobro shvatila,trazis li ortodonta koji bi poravnao zube, ili nekog da ti stavi krunice gore?
Noemi is offline  
Old 30.03.2006., 16:34   #13
Tražim nekog sposobnog da me nakon pregleda savjetuje koja opcija je pametnija u mojem slučaju.
Zubarica mi bez problema daje uputnicu za socijalnog ortodonta ali samo na pregled se u Rijeci čeka dvije godine, pa sam htjela to obaviti privatno.
beppa is offline  
Old 30.03.2006., 22:27   #14
Hana,on godinama nema tamo ordinaciju,a nedavno je na zalost i umro.


Ovo zvuci kao jeftin vic
Noemi is offline  
Old 30.03.2006., 22:28   #15
@ Noemi
stvarno? pa ja sam bila negdje pred hmm... a da, kad promislim ima preko 5 godina uh... onda ne znam
hana is offline  
Old 30.03.2006., 22:30   #16
Bit ce i vise od 5 od kad nije u Strossmayerovoj Vrijeme leti
Noemi is offline  
Old 31.03.2006., 20:12   #17
Quote:
beppa kaže:
Zanima me dali je netko riješio problem krivih zubi navlakama, kako se kreću cijene takvih zahvata, i možete li mi preporučiti dobrog zubara - ortodonta u Rijeci, kojem bi se takav zadatak mogao povjeriti.
bolje aparatic nego navlake!!!
kad jednom izbrusis zub i metnes na njega navlaku, on vise nikad nije kao prije... to je ok ako je zub vec pokvaren, ali brusiti zdrav zub zbog estetike ako nije neophodno.... brrrrrrr... nikako! taj zub ce prije propast nego normalan zdravi zub... a i navlake bi se trebale mijenjat svakih 5 god, a to bome kosta...
joop is offline  
Old 31.03.2006., 20:14   #18
Zasto bi se navlake trebale mijenjati svakih 5 godina ?
Noemi is offline  
Old 05.04.2006., 11:32   #19
Quote:
Noemi kaže:
Zasto bi se navlake trebale mijenjati svakih 5 godina ?
kaze se - trebalo bi, ali nitko to ne radi.. ljudi nose navlake dok god izdrze..
a trebalo bi - zvog odrzanja zdravlja zubiju ispod navlake..
tako bar kazu zubari
joop is offline  
Old 03.04.2006., 13:23   #20
I za klasične protetske nadomjestke kažu da bi trebalo mijenjati za oko 5 godina ali mnogima traju puno duže tako da je to sve individualno a obično se moraju promijeniti iz estetskih, higijenskih, fizioloških i funkcijskih razloga.
Ja imam jedan klasičan most već desetak godina i ne mislim ga ubrzo mijenjati jer mi ne smeta a nije ni potamnio.

Zubni implantati su isto dugoročno rješenje a koliko će točno trajati to je opet individualno.
anya is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.