Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2011., 13:59   #61
Quote:
markomikulcic kaže: Pogledaj post
Dali je tko imao ili znade nekoga da je imao aneurizmu u glavi,
kako je danas i kakve su posljedice ostale ako ih ima
imao moj tata...nismo znali dok nije pukla...i onda sra*a :/
ako te zanima u vezi rupturirane aneurizme na mozgu javi mi se na pp..
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 01:01   #62
Pomoć!

Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
dakle,aneurizma aorte je jedno ozbiljno stanje, no doktor ti je rekao da nije aneurizma prevelika i 2,5 cm nisu zastrašujuća no svakako je treba ozbiljno shvatiti
za sada treba raditi konzervativno liječenje no ja osobno bi se ipak odlučio za operaciju, od internističkog tipa liječenja svakako kontrola krvnog tlaka igra središnju ulogu,no taj tip aneurizme je posljedica gotovo uvijek teških aterosklerotskih promjena tako da svako treba kontrolirat i druge parametre,kolesterol i GUK prvenstveno...dakle liječenje statinima i kontrola šećera ako je eventualno poremećen. veliki rizik je za nju trauma trbuha koja može potaknut disekciju aorte što onda zahtjeva hitno kirurško zbrinjavanje,sa značajnim mortalitetom i sa pravovremenom intervencijom


Pozdrav, nova sam na forumu, ne snalazim se baš i ne znam način na koji sve ovo ide.. No da krenem: Moja rođakinja (56) prije točno dva tjedna je pala, udarila glavom i doživjela moždani, tj pukla joj je aneurizma koja je bila urođena. Prethodni dan je spavala duže nego obično. Svih ovih dana su vladale promjene raspoloženja(sreća, tuga, zabrinutost)Žalila se na bolove glave. Bilo je sve u redu i činilo se da će biti u redu sve do danas kad je aneurizma pukla ponovno! Doktori su iz ne znam kojeg razloga čekali 14 dana od dana prvog puknuća. Molim vas da mi kažete, barem iz prakse koliko je moguće, kolike su njene šanse da preživi jer čitajući literaturu, ne vjerujem baš u njezin oporavak i ostanak među nama
Hvala unaprijed na pomoći i razumijevanju, pozdrav.
boba1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 01:04   #63
Quote:
Victoria88 kaže: Pogledaj post
imao moj tata...nismo znali dok nije pukla...i onda sra*a :/
ako te zanima u vezi rupturirane aneurizme na mozgu javi mi se na pp..
Bok, nova sam na forumu pa se ni ne snalazim baš. Moja rođakinja je imala puknuće aneurizme u glavi i to drugi put u 14dana Koje su posljedice i šanse za opravak? Hvala unaprijed na razumijevanju, pozdrav
boba1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 23:19   #64
vjerojatno je imala više aneurizmi i dok se to lijekovima i mirovanjem stabilizira onda bu valjda operirana, pa ja sam na prošloj str pisala za svoju sestričnu
ona je operirana i još čeka jednu operaciju, nema nikakvih posljedica, osim kaj se mora čuvati kak joj je reko dr, bar je kod nje prošlo u redu e sad ko zna kakvo je stanje kod tvoje rodice dr sve objasni, pa razgovarajte s njim
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 13:23   #65
@boba1902: jel rodjakinja bila hospitalizirana nakon puknuca prve aneurizme? jer koliko je meni poznato nakon rupture aneurizme dolazi do izljevanja krvi u subarahnoidalni prostor te se mora to pocistiti i "zatvoriti" rupturirana aneurizma kako se nebi krv dalje izljevala u SAH prostor.....
posljedice i sanse za oporavak ovisi od osobe do osobe, netko prodje samo s glavoboljama nakon operacije...moj tata se vrlo dobro oporavio, relativno dobro funkcionira ali ima ostecenje prednjeg dijela mozga i steka (racimo to tako) u nekim stvarima (al on je i imao komplikacija nakon operacije)....
ajd napisi sta je doktor rekao i tako to...
edit: moja kuma je nakon rupturirane aneurizme pala u komu, nisu je mogli operirat zbog visokog tlaka...tlak se nije dao nikako spustiti i pretpostavi kako je zavrsilo, nazalost....
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 02:37   #66
Molim vas ako to saznate odite na operaciju ili bilo što da vam bude bolje. Moj otac je bio uvijek savršeno zdrav, nikad ga nije ništa boljelo, i nedavno iznenada mu je pukla aorta i preminuo je. Molim vas poduzmite nešto, ako vam je proširena.
__________________
I'm in my penthouse half naked, I cooked this meal for you naked, So where the hell you at? The bedroom’s my runway. Est-ce que tu aimes le sexe? Le sexe, je veux dire l'activité physique, le coït, tu aimes ça?- A ti me boliš tamo gdje bolilo dugo ništa nije. -
Cinderellamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 18:52   #67
Quote:
Cinderellamare kaže: Pogledaj post
Molim vas ako to saznate odite na operaciju ili bilo što da vam bude bolje. Moj otac je bio uvijek savršeno zdrav, nikad ga nije ništa boljelo, i nedavno iznenada mu je pukla aorta i preminuo je. Molim vas poduzmite nešto, ako vam je proširena.
Prvo da izrazim sućut tvog oca. Evo ovako ja sam dosta prosla s tom ANEURIZMOM, pisala sam na drugu temu no uglavnom zelim reci svim pacijentima koji imaju aneurizmu da slusaju doktore. Moja aneurizma torokalne aorte je bila 7 cm i onda sam isla na operaciju. Operacija je jako teska i neugodna, poslje operacije osječala sam kao da imam 100 g, a imala sam samo 27, no vrijeme kako je prolazilo ja sam se osječala sve bolje i bolje. Danas zivim normalno, nemam vecih problema, imam pacemaker. Optimistična sam, zivim, setam, izađem, kupam se, uglavnom radim sve sto skoro radi mladi. Zato dragi moji ne moj te se bojati ako doktor ili Vas kardiokirurg to napomene da morate na operaciju ne moj te čekati, jel u takvoj dijagnozi je biti ili ne biti. Ja se nadam koga čeka ova operacija da ce uspjeti kako je meni uspijela. Nadam se dam sam malo razjasnila sta se tice te "temirane bombe". Hvala
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 19:42   #68
Ok ovo je malo glupo ali meni pulsira u trbuhu oko pupka posebno kad legnem na leđa.Inače sam mršava i gastroenterolog mi je rekao da mi je želudac nisko i ja sam negdje pročitala da se može čuti lupanje u trbuhu i od toga.
Inače sam niskotlakaš i imam 20 godina.
Zanima me samo jeli je iako moguće da imam aneurizmu trbušne aorte?
chaverronni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 08:40   #69
Question

Ja bih samo da pitam, posto je mojoj mami tek pre nekoliko dana receno da bi mogla imati ovo obolenje, trbusne aorte, da li je moguce da neko boluje od toga punih 9 godina, d atrpi bolove u predelu stomaka? Mama je isla na sve moguce preglede, cak i na CT skener koji pokaze sve organe, i niko joj nikada nije rekao niti je video nesto na snimcima, da bo moglo biti to sto je ova zadnja doktorka predlozila. Ja se iskreno i nadam da nije to, ali nekako mi sve upucuje na to, ima visok pritisak, ima i neku trombocitozu, to je koliko znam zgrusavanje krvi... Dakle, da li je moguce da ona zivi sa tom bolesti 9 godina? I kako ta bolest nema neku da kazem kulminaciju, kako je moguce da onda svih 9 godina ima isti tip bolova, i da se taj bol nije razvio u nesto gore? Daj boze da nije to, jer mnogo mi je cudno da , ako jeste ta bolest, vec za ovih 9 godina nije doslo do te rupture. POz
mikely is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 18:07   #70
monaste, post ti je premješten na PDF Dječje zdravlje.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 00:32   #71
zdravo svima....imam jedno jako bitno pitanje u vezi operacije mozdane arterije....mama mi je operirana aneurizma arteria cerebbri 24.02 ove godine....bilo nam je receno da bi oporavak trebao trajat kratko te da nebi trebalo bit nikakvih posljedica,medutim ona je bila prvo u komi 3 dana...poslije toga se probudila ali desetak dana nije mogla pricat....a uz sve to cijela desna strana joj je ostala nepokretna pa su je poslali u krapinske toplice na oporavak....gdje su rekli da bi joj nakon cetiri tjedna trebalo bit bolje.....ali tek nakon 7 tjedana je pocela mrdat nogu,ali ne i ruku u kojoj dosta cesto osjeca jaku bol...tek prije tri dana je doktor rekao da postoji mogucnost da su joj tokom operacije ostetili zivac za ruku....dali mi netko moze reci ako je imao takvo iskustvo dali postoji ikakva mogucnost oporavka ako im se desila takva greska pri operaciji....ili opcenito dal netko ima iskustva s tim pa da mi malo sve pojasni jer ja vise stvarno neznam sta da mislim....molim vas za pomoc.....hvala.....
totalnozbunjen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 20:32   #72
Bok, molio bih vas pomoć u vezi s trbušnom aneurizmom. Imam 27 godina, aktivno se već duže vrijeme bavim fitnessom i odnedavno imam sve simptome trbušne aneurizme. Naručen sam na ultrazvuk bubrega i abdomena, al tek za dva mjeseca S tim da sam otišao po uputnicu jer sam imao bolove u donjem dijelu leđa, pa sam posumnjao na bubrege. U zadnjih desetak dana imam osjećaj nadutosti u želucu i na trenutke jako izraženo pulsiranje u tom predjelu. Pošto imam sve simptome aneurizme, a pregled tek za dva mjeseca, dal da smanjim sa fizičkom aktivnošću ili da prekinem, ili to ne bi trebalo imti veze ?
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 23:19   #73
Quote:
arubi kaže: Pogledaj post
Nakon koliko se provodi rehabilitacija, u pitanju je bio sah aneurizme, operacija prosla dobro, sve i dalje dobro..jedino oko zatvoreno i za to treba na regabilitaciju. U otpusnom
Pismu ne pise kada, samo: stacionirana terapija
Quote:
markomikulcic kaže: Pogledaj post
Dali je tko imao ili znade nekoga da je imao aneurizmu u glavi,
kako je danas i kakve su posljedice ostale ako ih ima
Moja mama je imala prije dvije godine kad sam ovo pisala, nakon tri mjeseca joj se oko otvorilo. Posljedice se osjete i zato doktori ne zele da ide raditi vec je svaki napisao da je za prijevremenu mirovinu i to sad ganjamo, no znate da je to ovdje u hr bez podmicivanja apsolutno nemoguce.

Nakon te aneurizme koja joj je pukla, imala je jos jednu, nakon godinu i tri mjeseca koju su rijesili endovaskularnim putem sto je bilo grozno buduci da je bila nekoliko trenutaka klinicki mrtva.
Nakon godinu dana, i manje, nasli su joj i trecu!!! Koju na proslim snimkama nisu vidjeli, ali eto, sad, kad gledaju ponovno, vide, na starim i novim. Ovo je prestrasno.

Obzirom da nije narasla u odnosu na lipanj prosle godine, rekli su da je to dobro i da ce mozda ONA morati donijeti odluku hoce li to operirati, rijesiti endovaskularnim putem ili ce samo cesce ici na kontrolu, mislim, wtf ??

No, jos se kao nisu skupili svi specijalisti i pogledali snimku najnoviju pa jos ne znamo. Ovome kao da nema kraja, najgore je to sto ce kao ona morati preuzeti odgovornost i odluciti sto s time ???
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 17:47   #74
Pozdrav svima,
dal je imao tko iskustva sa dr. Marinovićem u KB Dubrava?
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 14:29   #75
Pozdrav.
Pročitao sam temu, mene zanima koji su znaci, kako da prepoznam rupturu (puknuće) abdominalne aorte.
Kod oca (70g.) je utvrđena AAA promjera 6cm, trenutno je kod kuće.
Ima jake bolove u kuku, otečene obje noge ispod koljena i trombozu.
Zato me zanima kako da prepoznamo rupturu da bih ga odmah vozio za bolnicu.

jedino što sam na internetu našao je:
Prvi znak rupture (proboja ili prsnuća) je obično izrazito jaka bol u donjem dijelu trbuha i u leđima sa bolnom osjetljivošću trbuha iznad aneurizme. Ukoliko dođe do unutarnjeg krvarenja bolesnik vrlo brzo upada u šok. Prsnuće aneurizme trbušne aorte je vrlo često smrtonosno.

ima li još znakova?
Hvala
-Razz- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 16:30   #76
Nema tu puno filozofije već upravo to što je navedeno - dominantna izrazita bol i popratni znakovi hemoragijskog šoka koji se ubrzo razvija ( ubrzan puls, blijedilo, hladan znoj, uplašenost...)....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 15:58   #77
Pozdrav,prije 3 mj mi se rascjepila desna vertebralka,dijagnoza disekcija desne vertebralne arterije,doktori su se izjasnili da nemaju pojma zašto mi se to dogodilo...na google-u ima jako malo podataka o tome,da li je tko imao iskustva s time i ako mi može reći kolika je vjerojatnost da mi se to ponovno dogodi? Na DSA su mi otkrili aneurizmu promjera 2mm,na tom mjestu,je li to normalna pojava kod ove dijagnoze ili će mi još i ona prsnuti? Jedva sam izbjegla moždani,samo mi još to treba
kikiriki3009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:08   #78
Molim za info kako se može utvrditi stanje aorte? Može li na klasičnom kardiološkom pregledu, ultrazvukom, ili..?

Je li MSCT aorte jedini pouzdan način?
TulipCake is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 16:25   #79
Molim za info
Zbog ucestalih migrena, povremenog pulsiranja zile u glavi i osjecaja stezanja zila ( na mjestu gdje se nalaze bafe iliti zulufi) upuzili su me na nekoliko pretraga.
MR mozga- uredno
TCD - uredno
CD karotida i vert arterija- uredno i MSCT karotidnih i vertebralnih arterija - uredno.
Lijeva vert 4 mm, desna 2.7. Uredan prikaz bazilarne arterije.
Posto sam panicar po prirodi, zanima me da li je u ovom slucaju iskljucena prisutnost aneurizme na mozgu.
Posto tegobe s pritiskom kod sljepoocnice i nize i dalje traju (vec 4 mj)
Hvala na odgovoru
Zdravko12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 13:09   #80
Poboljšanom cirkulacijom i zdravom domaćom hranom bez masnoća životinjskog porijekla) rješiti ćeš se takovih tegoba
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.