Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2004., 22:03   #1
Stilske vježbe 2

Predlažem, da oprobate umijeće prijevoda teksta priče Štefana Fučeka iz njegove knjige "Hištorije" (Zagreb 1735.) u stilu i na način današnjih izražajnih mogućnosti:

Vu Parme Varašu jeden Purgar v pamet vzemši, da je njegov bližnji sused vu jutro pred zorjum z doma odišel, vu tmice išel je vu njegvu hižu, kade suseda svoga ženu na postelje samu speč najde, i k njoj se na postelju postavi; ona nevolna štimajuči svojega zakonskoga muža, ne mu kratila sobum ležati, zadnič i nečisto z njum je pregrešil, onda odišel.
Kada nje pravi muž domom povernul se je, ova v pamet vzela je, da je od nekoga drugoga prekanjena, zbog česa kruto jako žalostna je postala.





KAJ, br. 1-2 /2004.
__________________
La vraie musique est entre les notes.
W.A Mozart
Otton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 23:41   #2
Re: Stilske vježbe 2

Quote:
Otton kaže:

Vu Parme Varašu jeden Purgar v pamet vzemši, da je njegov bližnji sused vu jutro pred zorjum z doma odišel, vu tmice išel je vu njegvu hižu, kade suseda svoga ženu na postelje samu speč najde, i k njoj se na postelju postavi; ona nevolna štimajuči svojega zakonskoga muža, ne mu kratila sobum ležati, zadnič i nečisto z njum je pregrešil, onda odišel.
Kada nje pravi muž domom povernul se je, ova v pamet vzela je, da je od nekoga drugoga prekanjena, zbog česa kruto jako žalostna je postala.
neki frajer iz Parme je vidio susjeda da je noću otišao od kuće, pa mu izjebo ženu.
Ona se sad cmizdri šta je trudna s drugim čovekom. onaj njen jebivjetar samo skita okolo, pije, jebe drolje, konobarce, ***** im se ogadio, dabogda sve ajids fasovale, daboga krepale, sunce im kurvinsko da im sunce kurvinsk...
uglavnom se raspametila od sreće da je kurca vidila i odma krenila na pušenje, nije gledala ufacu.
Kad je skontala da nije njen, jebiga, šta će, već je pljugala.. nastavila i dalje..
nije sad toliki bed šta je on nju pokarao, nego šta neće da rodi Purgera...



eh... moglo bi to i bolje..
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 01:50   #3
Vu Parme Varašu jeden Purgar v pamet vzemši, da je njegov bližnji sused vu jutro pred zorjum z doma odišel, vu tmice išel je vu njegvu hižu, kade suseda svoga ženu na postelje samu speč najde, i k njoj se na postelju postavi; ona nevolna štimajuči svojega zakonskoga muža, ne mu kratila sobum ležati, zadnič i nečisto z njum je pregrešil, onda odišel.
Kada nje pravi muž domom povernul se je, ova v pamet vzela je, da je od nekoga drugoga prekanjena, zbog česa kruto jako žalostna je postala.

U Parmi gradu lijepome je momče mlado, saznavši da mu je susjed rano zorom otišel, po mrklom mraku je ušao u kuću njegovu, i kad suprugu svoga susjeda nađe u postelji, leže na nju; ona ne želeći da pravi gužvu i dreku, bez obrane pristane da grešno obljubljena bude...On ode odmah posle koitusa.
Kad se njen pravi muž domu vratil, žena sa užasom shvati da je s nkim drugim trudna ostanula, pe sa jako rastužila...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 15:32   #4
Jebanje prije svitanja

U malome gradu, noć bez mjesečine...
ulicom lutam, san na oči ne ide.
odjednom vidim:
susjed u mraku iz vlastite kuće
ko lopov odlazi.

mislim si: jebeno mladu,
jebozovnu ženicu suhu ostavlja
ušuljam se poput tata
kroz odškrinuta vrata
legnem uz njene tople bokove
gurnem joj ga, stisnem,
proizvedem sokove

nije se otimala,
mala ko da je znala
da jebe je frajer, a ne njezina budala

hitro ga vadim, bježim u mrak
kad začas se vraća onaj njen bedak
sigurna je sada - nije je on karao
al kud se noću skitao?
mora da je i on nju varao?

sad hini da je žalosna, dobra i valjana
i da joj je čast ostala - neokaljana.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 12:40   #5
Stilske vježbe 2

Lijevo, desno (hik), nigdje moga stana...
evo ga, evo, moj broj kuće 9 u Ulici marcipana
samo još da nađem ključ (štuc)
ne otvara ni ovaj, pa ta brava štrajka
samo malo da se naslonim, nekako me to otključavanje umorilo
opa! otvorila se sama! koji sam ja frajer, sve popušta pred mojom personom ,ufff, malo mi se riga
sad još stube, ko da su španjolske u krasni nk se nose
puzat ću, neće mi biti prvi puta
a svjetla niotkud! nema veze, znam ja put
do svoga toplog kreveta,evo još malo,evo me!
(uaaaaaaah) pospan sam a i ova moja spava, hrče
skinut ću cipele sutra, ne da mi se petljat s vezicama

nego, toplih li guzova, majketi
pa ova moja nikad nije bila tako topla!
ajd, da ga stavim u nešto toplo barem jednom
uuuhhhhhh, ide ko podmazano
ohh, oahhh, ooooohhhhh, aaaaaaaaahhhhh

dobro je bilo stara, odlično
a što sam žedan od ove rabote, da vidimo,gdje je ono kuhinja?
ooops, pa to su vrata na ulicu? pa u našoj kući nema izlaza
iz spavaće direkt na ulicu? ček, ček, možda je kriva kuća?
pa to nije broj devet?

ma, ko ga jebe! o tome ću misliti sutra!
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.