Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2011., 15:39   #1
Preporuka za fiksni bežični telefon

Kao što naslov kaže, treba mi fiksni bežični telefon s dosegom od najmanje 100-200m, ako takvo što uopće postoji. Pa ako netko zna nešto o takvim modelima bio bih zahvalan
Mulelele is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:31   #2
Quote:
Mulelele kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, treba mi fiksni bežični telefon s dosegom od najmanje 100-200m, ako takvo što uopće postoji. Pa ako netko zna nešto o takvim modelima bio bih zahvalan
obavezno panasonic po mogućnosti što jednostavniji imaš ih od 150-200 kn ... uzmi si si ovaj model ako ga uspiješ ga još naći ... nepoderiv ....KX-TG1100FXT



mislim da ti je rang ovog telefona oko 100 metara onda počne prekidat ...bar ako sam ja dobro procijenio ... ovisi kakve udaljenosti otvorene ili zatvorene. Probaj progooglat možda nađeš neke specifikacije ja sam nešto pronašao kao da može 50 m unutarnje i 300 metara vanjske ali nemoj to uzimat kao mjerilo!
XPS-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 11:10   #3
Siemens je nudio i repeter za svoje bezicne telefone (ne znam da li radi sa ostalima) koji je povecava domet bezicnog telefona.

http://gigaset.com/hr/hr/product/GIGASETREPEATER.html

Naravno nisam siguran kolika je cijena, a za detalje gdje kupiti, pogledaj na ovom prethodnom linku.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 14:20   #4
Panasonic KX-TG1311 - molim pomoć

Imam navedeni bežični telefon i ne znam se ispetljati iz problema.
Na postavkama Setting H-5 - RINGER OPT- RINGER VOL stišala sam zvuk dolaznog poziva na RINGER OFF. Sada mi naravno telefon ne zvoni i na displayu imam oznaku R. No, nikako više ne mogu vratiti zvuk zvonjave pošto sam htjela da mi telefon ne zvoni samo ujutro kad je navala poziva iz kojekakvih osiguranja i prodaja i ne znam čega sve ne.

Zna li netko kako da vratim zvuk? Pokušala sam sve na SETTING ali ne mogu isključiti RINGER OFF

Hvala!
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 14:34   #5
Imam ovakav kao na slici gore, ali vjerojatno je isto...
Menu tipka> jednom prema dolje da dođeš na Setting HS (S- ne 5, kao HeadSet )> desno> dolje do Ringer Opt> desno do Ringer Vol> desno (sada piše Ringer Off)> i sada samo prema gore stišćeš dok ne namjestiš glasnoću koja ti odgovara.
A, kada stišavaš, isto tako- samo prema dolje (i kada dođeš do nule, tada piše Ringer Off).

Ali, lakše i brže je iskopčati bazu iz struje (ili žicu od telefona iz baze)- nego ovo namještati.
Iako nije elegantno kao ovo gore.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 14:53   #6
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Imam ovakav kao na slici gore, ali vjerojatno je isto...
Menu tipka> jednom prema dolje da dođeš na Setting HS (S- ne 5, kao HeadSet )> desno> dolje do Ringer Opt> desno do Ringer Vol> desno (sada piše Ringer Off)> i sada samo prema gore stišćeš dok ne namjestiš glasnoću koja ti odgovara.
A, kada stišavaš, isto tako- samo prema dolje (i kada dođeš do nule, tada piše Ringer Off).

Ali, lakše i brže je iskopčati bazu iz struje (ili žicu od telefona iz baze)- nego ovo namještati.
Iako nije elegantno kao ovo gore.
Hvala puno, uspjela sam sa stiskanjem prema gore
Sa iskopčavanjem baze i telefona nije bilo efekta.

Btw, meni je izgledalo kao da piše H5, a ne HS
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 01:39   #7
ljudi, zovite t-com, za produljenje HALO usluga se dijele bežićni telefoni! Ali se ne smiju nuditi , morate baš zatražiti Nova politika t-coma hehe!
plawusha852 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 18:33   #8
Quote:
plawusha852 kaže: Pogledaj post
ljudi, zovite t-com, za produljenje HALO usluga se dijele bežićni telefoni! Ali se ne smiju nuditi , morate baš zatražiti Nova politika t-coma hehe!
Je krasna ponuda, nema šta, i za 8000 bodova možeš uzeti bežični telefon od 200kn. Ako ćeš već pustiti da te t-com pljačka 2 godine, onda je po mom mišljenju bolje uzeti externi disk ili navigaciju.

Ja biram H1, mjesečno na internetu i telefonu u odnosu na tcom uštedim 150-200kn, i tu ušteđenu lovu mogu potrošiti na šta god oću
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje ghost : 19.06.2011. at 18:43.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 20:17   #9
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Je krasna ponuda, nema šta, i za 8000 bodova možeš uzeti bežični telefon od 200kn. Ako ćeš već pustiti da te t-com pljačka 2 godine, onda je po mom mišljenju bolje uzeti externi disk ili navigaciju.

Ja biram H1, mjesečno na internetu i telefonu u odnosu na tcom uštedim 150-200kn, i tu ušteđenu lovu mogu potrošiti na šta god oću
ok, jedna stvar, bežićni telefon je za produljenje HALO usluga, za to inače nema mi externog diska ni navigacije. a zašto bi trošili bodove na telefon kad ga možeš dobiti za 1kn? za 8000 bodova mozes 6 mj imati besplatan promet,15gb, to je konkretna ušteda od 50kn /mj.

Pljačkaju svi, neki više neki manje. Nemamo svi mogućnost drugih operatera, zato ću se zadovoljiti bežićnim telefonom,bolje išta nego ništa.
plawusha852 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 14:29   #10
jel ima koji dućan u zagrebu da nudi bežične panasonic ili philips telefone, al da su u srebrnoj boji?

većino sve šta vidim na netu su crne boje.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:31   #11
Ja san uzea u Technomarketu ovaj panasonic za 300kn. Nedugo nakon mu je cijena bila i porasla.



Moj je nekakve antracit boje i uživo baš izgleda lipo, otmjeno, ali ih ima i u crnoj i srebrnoj boji sa narančastin ili plavin osvjetljenjen, u svin kombinacijama.
https://www.google.hr/search?um=1&hl...1c.RTCsQozM2_E
Ima veliki ekran i veliki sat u standby modu pa dosta često zgodno posluži i za vidit koliko je sati. Baterija je dosta jaka, a uz to ga koristin u eco-modu. Manje zračenja i još duža baterija.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 11:29   #12
totalno sam zaboravila na technomarket, hvala na preporuci!

našla sam jedan srebrni philipsov koji jako sliči našem starom philipsu koji smo imali tako da ću danas ići pogledati imaju li ga u dućanu i kupiti.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 13:15   #13
Molim savjeet za bateriju u fiksnom telefonu...

Pozdrav,

Imam od nedavno bežični Panasonic. Tri - četiri puta sam ga punio i praznio do sada. Uskoro putujem na 2 tjedna pa me zanima da li da ga za to vrijeme ostavim stalno na punjaču ili da ga ostavim van punjača i da se ugasi sam od sebe za 7 dana (koliko mu traje baterija) i da je ostalih 7 dana sa baterijom na nuli.

Hvala vam na odgovorima.
Nepopravljivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:38   #14
Zar nebi bilo najpametnije napuniti ga noć uoči odlaska, te ujutro izvaditi baterije iz njega, a bazu iskopčati iz utičnice (nikad neznaš kako može doći do kratkog spoja ili čega).
Naposlijetku kada se vratiš kući, imaš gotovo pune baterije koje vratiš u uređaj i možeš ga odmah početi korisititi.

Edit: temu sam ti spojio sa ovom jer je nova tema sa pitanjem u vezi fiksne telefonije manje više nepotrebna, te samo stvara težu pretragu.

Zadnje uređivanje yucatan : 25.09.2012. at 14:48. Reason: dodatak
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:59   #15
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Zar nebi bilo najpametnije napuniti ga noć uoči odlaska, te ujutro izvaditi baterije iz njega, a bazu iskopčati iz utičnice (nikad neznaš kako može doći do kratkog spoja ili čega).
Naposlijetku kada se vratiš kući, imaš gotovo pune baterije koje vratiš u uređaj i možeš ga odmah početi korisititi.

Edit: temu sam ti spojio sa ovom jer je nova tema sa pitanjem u vezi fiksne telefonije manje više nepotrebna, te samo stvara težu pretragu.
Hvala na spajanju teme...

a što se tiče odgovora, ne znam, možda i nije loša ideja..

Ako ću isključiti bazu iz utičnice, onda niti ne moram vaditi baterije van. Znam da baterije za laptop vole stajati na 40% napunjenosti... no ove telefonske nisu iste.

Uglavnom, ideja ti je ok, tako da ću vjerovatno napraviti tako ako se ne javi neko drugi sa drugim objašnjenjem.
Nepopravljivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:15   #16
Neznam da li je moguće isključiti slušalicu bez vađenja baterija?
Ako je, tada se podrazumijeva da netreba vaditi. Ako nije, onda je nepoželjno ostaviti baterije u slušalici obzirom da gasiš bazu.
Naime, samo ćeš forsirati pražnjenje baterije jer će slušalica nonstop biti u "searching" modu, tj. u potrazi za signalom iz baze.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 10:10   #17
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Neznam da li je moguće isključiti slušalicu bez vađenja baterija?
Ako je, tada se podrazumijeva da netreba vaditi. Ako nije, onda je nepoželjno ostaviti baterije u slušalici obzirom da gasiš bazu.
Naime, samo ćeš forsirati pražnjenje baterije jer će slušalica nonstop biti u "searching" modu, tj. u potrazi za signalom iz baze.
Može se isključiti slušalica. Naime imam baš ovakav model kao na slici par postova iznad.

Uglavnom, napravit ću po tvom savjetu....
Nepopravljivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:31   #18
Eto i mene. Pomoć molim. Dakle, imam potrebe za bežičnim telefonom sa 2 slušalice. Ima dosta dostupnih modela ali nisam našao ono što meni treba a treba mi slijedeće: Postoji dolazni poziv. U tom trenutku zvone oba telefona. Onaj koji prvi "stisne" uspostavlja poziv sa korespodentom. Eeee sada mi treba da se onaj drugi bežični telefon nemože uključiti u razgovor dok mu ja, ako želim, ne preusmjerim taj poziv. Svi ovi, koje sam ja gledao i probao, nisu tako radili već su se s "podizanjem druge slušalice" svi lijepo uključili u konferencijsku vezu, pa dok se mi dogovorimo tko da spusti i tko je koga zvao - poludim.... eto, možda znate postoji li model koji radi meni po volji ??? hvala...
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 12:36   #19
Ja imam onaj obični KX-TGA110FX koji se dobivao od T-coma i jedini način na koji sam ovo postigao je da sam dvije slušalice prijavio na jednu bazu.
Drugačije nisam uspio- možda u nekim "naprednijim" postoji opcija da druga baza služi samo kao "repeater", ali ne znam...
Ovako mi sad jedna baza služi kao odašiljač, a druga samo kao punjač (iskopčao sam žicu za telefon iz nje ).

Sad, ja imam dvije identične slušalice, a čitao sam da je možda dovoljno samo da budu od istog proizvođača...

I, naravno, ovakvo spajanje omogućuje "zvanje" druge slušalice i kad nema poziva- što dobro dođe u nekim situacijama kad ti se ne da ići do druge slušalice
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 15:24   #20
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ja imam onaj obični...
Rješio problem. Postoji opcija "privacy" koja je prilikom isporuke telefona bila podešena obrnuto opisanim tvorničkim postavkama u pratećoj knjižici. Eto sve radi sada kako treba. Inače model je PANASONIC kx-tg1712fx. Niš spektakularno ali radi. Hvala na odgovoru. Ćao

Zadnje uređivanje freepepy : 04.12.2012. at 15:40.
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.