Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 19:21   #701
Hvala puno!
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:42   #702
Jel javni bilježnik šalje kopiju KPU-a u poreznu , znam da za nekretnine šalje ako slučajno hoćeš izbjeć porez a dali šalju ugovore u poreznu za aute.?
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 20:13   #703
Uopće ne!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:30   #704
Prijepis automobila (registracija)

pozdrav,

ovih dana trebam kupiti novi (rabljeni) auto. Auto ima registraciju iz druge županije. Vlasnik mi poklanja pločice, dakle nije žurba. Auto je registriran još 5 mjeseci.

Svoj stari automobil koji je registriran još 3 mjeseca planiram ako uspijem prodati a ako ne odjaviti. Na njemu su moje osobne pločice koje bi prenio na novi auto.

Znam da porez moram platiti u roku 15 dana i to nije problem. Zanima me mogu li se tako, samo sa ugovorom i plaćenim porezom voziti dok ne sredim situaciju sa mojim autom ili moram isto u nekom zakonskom roku registrirati auto na sebe i dobiti neku random tablicu svoje županije?

Također zanima ma kad prodam/odjavim svoj auto, vraćam pločice u MUP. Trebam li onda odjaviti i novi da bih mu mogao mijenjati pločice sa starog, ili kako?

Hvala vam na odgovorima

Ako je tema pogodnija za forum automobili molim moderatora da je prebaci tamo.
__________________
potpis.
Neugodnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:37   #705
Možeš se vozit 15 dana a onda napravit prometnu na svoje ime.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:14   #706
Quote:
*Adriatic* kaže: Pogledaj post
Da li znate da li u njemačkoj kod prodaje automobila kod javnog bilježnika moraju doći kupac i prodavać? jer kod nas je dovoljno da prodavač potpiše i ovjeri ugovor kod javnog bilježnika?
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Samo prodavatelj mora kod notara! I moram ti skrenuti pažnju da kad kupuješ auto od fizičke osobe vani, moraš isto platiti 5% poreza na vrijednost. Zato je u svakom slučaju bolje uzeti preko auto kuće jer ako nisi to znao, doživjeti ćeš šok na carinskom rješenju
Meni prijatelj iz DE prodaje auto. Ispunili smo ADAC šprancirani kupoprodajni ugovor. On tvrdi da njemu ne treba ovjera.
On je auto odjavio i imam sve papire.
Hoće li biti problema u HR na registraciji ako ugovor nije ovjeren ?
(Zasto bi placali 100€ ovjeru potpisa u Njemackoj)
iskusnjara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 00:00   #707
Zanima me da li je netko probao je li isplativo prilikom kupnje rabljenog automobila od fizičke osobe napraviti "vlakić", odosno između dvije fizičke osobe ubaciti tvrtku? Da li se porez na promet knjiži kao trošak? Uglavnom, nije prolazna stavka?
Hvala.
b0r15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 05:34   #708
Kupujem rabljeni auto od firme u kojoj radim i uvjeravaju me da moram platiti prijenos od 5% u poreznoj, odnosno da ce mi isporuciti racun bez obracunatog pdv-a.

Buduci da sam bio uvjeren da na aute kupljene od firmi nema dodatnih poreza (za mene barem), zanima me postoji li situacija u kojoj bi ovo gore bilo moguce? Firma je normalni d.o.o.
squizl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:22   #709
Quote:
squizl kaže: Pogledaj post
Kupujem rabljeni auto od firme u kojoj radim i uvjeravaju me da moram platiti prijenos od 5% u poreznoj, odnosno da ce mi isporuciti racun bez obracunatog pdv-a.

Buduci da sam bio uvjeren da na aute kupljene od firmi nema dodatnih poreza (za mene barem), zanima me postoji li situacija u kojoj bi ovo gore bilo moguce? Firma je normalni d.o.o.
Quoteam sam sebe jer ne mogu editirati.

PDV na računu je ipak iskazan i iznosi 0kn uz napomenu "Oslobođeno PDV-a temeljem čl.40.st.2. Zakona o PDV-u.

Nazvat ću kasnije poreznu, ali cijenio bih ako netko ovjde može objasniti što to konkretno znači za mene kao kupca.

Hvala!
squizl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:47   #710
Delete

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Zadnje uređivanje perich : 21.11.2016. at 12:48. Reason: Kriva tema
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:55   #711
Zanima me jedna tehnička stvar: Kako je HRT saznala da je neki tip kupio auto i da je u njemu radio, a da taj koji je kupio nema doma TV.
Jedino ako je vlasnik odjavio taj radio prilikom prodaje i proslijedio ugovor u kupoprodaji HRT ??
Drugi način ne vidim, da li možda porezna uprava ima obavezu obavještavanje kupnje auta s radijom u nemu ???
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...o-im-je-to-dao
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:47   #712
.....
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:55   #713
......

Zadnje uređivanje hypnosis : 11.01.2017. at 18:16.
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:09   #714
Bilježnik,porežna pa policija.
bilježnik 50 kn,porezna 5% od kataloške vrijednosti auta i oko 50-100 kn policija.treba provjerit ide li darovni ugovop sin-otac bez poreza.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:11   #715
----
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:17   #716
Kod bilježnika zajedno a on na poreznu i policiju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:17   #717
porez na motorna vozila

Pozdrav

Prije svega isprika ako ovakva tema,sa sličnim slučajevima postoji.....nisam našao....pa idemo ovako.


Dakle,situacija je da mi je žena dobila,iz porezne uprave prije dva dana,opomenu pred ovrhu,zbog ne plačanja poreza za motorna vozila....ili ti onaj porez na luxuz koji se plaća do 10 godina starosti automobila.

Porez je 600kn s kamatama,naravno.....jer....

Porez je za 2012.godinu.riječ je bila o tada autu iz 2003. godine,kojeg smo prodali 2014. godine.


Činjenica,da u tih 5 godina,nikad ništa nije dolazilo,po pitanju tog poreza,koji je plačen,na vrijeme,isto kao što plačamo sve obaveze na vrijeme.


Ali sad je problem taj,što mi naravno nemamo više dokaz o plačanju,jer ne čuvam odreske 5 godina....


Nazvavši poreznu upravu i pitavši,gdje su bili 5 godina da prije nisu poslali opomenu,ako nije plačeno?

Na to smo dobili odgovor da nisu oni dužni obavještavati dužnike o njihovim dugovima i da ako nemamo dokaz o plačanju,MORAMO platiti!


Iskreno,meni je ovo strašno,iz razloga,jer se tako mogu svakih 5,6,7...ili xx godina sjetit da nismo nešto platili.

Planiramo pisat žalbu,jer u zakonu o obveznim odnosima piše da nastupa zastara za 5 godina.....al ne znamo hoće li to bit dovoljno.


Uglavnom,ovdje pišem,da pitam ima li tko iskustva s ovakvim slučajem,jer sam frustriran ovom državom i takvim postupanjem....
Marcoone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:51   #718
https://burza.com.hr/portal/zastara-...a-vozila/10770
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:27   #719
Plaćanje poreza pri registraciji vozila

Molila bih vas za pojašnjenje ako netko zna više o ovome.
Od ove godine navodno porez na automobil plaćamo pri registraciji, ne više krajem godine kada stigne uplatnica na adresu.

Automobil je kupljen nov 2007.
Registracija je u 5.mjesecu.
Pošto je porez plaćen i nulte godine, 2007. za period od petog mjeseca nadalje, za pretpostaviti je da bi sada ove zadnje godine(to je 11-ta rata ako gledamo koliko je ukupno plaćeno), trebao iznos biti obračunat samo do 05.mjeseca?
Jer nakon toga auto prelazi u punih 11 godina starosti.

Za pretpostaviti je da će biti i manji iznos, samo za prvih pet mjeseci ove godine. I...da li se od ove godine porez plaća prilikom registracije, a ne više krajem godine preko uplatnice koja stiže na kućnu adresu?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:12   #720
Quote:
squizl kaže: Pogledaj post
Quoteam sam sebe jer ne mogu editirati.

PDV na računu je ipak iskazan i iznosi 0kn uz napomenu "Oslobođeno PDV-a temeljem čl.40.st.2. Zakona o PDV-u.

Nazvat ću kasnije poreznu, ali cijenio bih ako netko ovjde može objasniti što to konkretno znači za mene kao kupca.

Hvala!
Pozdrav, jesi li možda saznao odgovor na ovo pitanje u međuvremenu?
ropezzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.