Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2003., 12:03   #1
Filozofski fakultet - Zagreb

por favor, ljudovi pomozite. ja već sad (treći razred) imam neke vizije oko svog faxa. iz dubine duše svoje želim upisati filozofski u zagrebu. svi me straše da je to užasno teško upisati, da su pitanja nehumana i grozna. vi koji ste upisali...molim vas iscrpan izveštaj o pitanjima, upisivanju, pripremama, na šta moram obratiti posebnu pažnju ove dvi godine...pomagajte!!!!

Kao prvo, pozdrav novim korisnicima na ovom thread-u.
Kao drugo, nadam se da me forumašica propuh neće propucati kada vidi da sam joj editirao podt (sve je to u svrhu edukacije).
I kao treće i najbitnije (odnosno razlog editiranja) je ovo:

FAQ

Naime, pošto je nekim korisnicima ovog threada poprilično počelo ići na živce odgovranaje na konstanatna pitanja o upisu i studiju, naša kolegica Aby je složila mali FAQ za sve što vas je ikada zanimalo o filozofskom. Molim vas, da prije ikakvih upita skinete ovaj FAQ i pročitate ga. Ako nakon toga nešto nije jasno, želite čuti neka osobna iskustva ili ste jendostavno shrvani pritiskom nadolazećeg prijemnog, svkako se javite i na topic - zato smo tu.

Do slušanja.
__________________
vi prekrasni ljudi, sa vama mogu eventualno pola sataaa...

Zadnje uređivanje Duggy : 01.06.2008. at 16:43.
propuh is offline  
Old 16.09.2003., 13:49   #2
Re: filozofski

Quote:
propuh kaže:
svi me straše da je to užasno teško upisati, da su pitanja nehumana i grozna.
0) ne idem na filozofski (ali sam zavrsila PMF za koji isto neki vicu da je tezak)
1) ne slusaj ljude koji te hoce obeshrabriti
2) super da si vec odlucio sto zelis, nabavi sto prije literaturu i pitanja koje fax stampa za vjezbu i pocni barem listati i rjesavati ono sto znas
3) ponovo, NE odustaj od onoga sto zelis, samo zato sto ti neki slabici tako kazu
4) vi koji ste polagali na filofaxu, javite se covjeku da ga malo umirite

ps: ja sam cula da su pitanja bas ok
luca is offline  
Old 16.09.2003., 14:40   #3
da mi je znat kome su pitanja bila teska

ja sam na FF@ZGupal prošle godine bez imalo spremanja za prijemni(a da ne velim da su mi ocjene iz srednje bile koma)

aj se javi na pm pa ti odgovorim na sve kaj te zanima

e koji bi grupe
*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 16.09.2003., 16:39   #4
cekpi ne seri 100% si doma bubao 2 mj po 25 sati na dan za prijamni
__________________
._.
Blueealää is offline  
Old 16.09.2003., 16:53   #5
Quote:
Blueealää kaže:
cekpi ne seri 100% si doma bubao 2 mj po 25 sati na dan za prijamni
aha, provodil dane u lovu i ribolovu

a daj mi reci kaj sam to trebal bubat doma po 25 sati na dan

- hrvatski - gramatiku i ovak neznam pa nije bilo smisla
- književnost recimo da jako dobro znam
- opca kultura - smatram se relativno potkožen po tom pitanju
- opca informiranost - jebiga to kaj vas boli ***** kaj se događa u svijetu je samo vaš problem, ja volim procitat novine(pa i priloge: kultura, vrt, žena, poslovni svijet....)
- IQ test - kocka,kvadar,kocka,kvadar,kocka,kvadar............ ....trokut

mislim fakat *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 16.09.2003., 17:01   #6
ma samo serem
cendrav sam ko mala beba
pa pisem gluposti
__________________
._.
Blueealää is offline  
Old 16.09.2003., 17:08   #7
Quote:
Blueealää kaže:
ma samo serem
cendrav sam ko mala beba
pa pisem gluposti
zrelo pametno domišljato

Ps to kaj si se ti jebala s prijemnim ne znaci da su se svi jebali s prijemnim
*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 16.09.2003., 17:15   #8
Quote:
cekpi kaže:
- hrvatski - gramatiku i ovak neznam pa nije bilo smisla*
:klap: :klap:


__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 16.09.2003., 17:15   #9
ja SE NISAM(primjeti gramatiku, muski rod, takve stvari, nadam se da nisi na kroatistici, iako i tamo -ustvari na FF- svakakvi upadaju) previse mucio s prijemnim
__________________
._.
Blueealää is offline  
Old 16.09.2003., 17:16   #10
Quote:
Blueealää kaže:
ja SE NISAM(primjeti gramatiku, muski rod, takve stvari, nadam se da nisi na kroatistici, iako i tamo -ustvari na FF- svakakvi upadaju) previse mucio s prijemnim
"ja SE NISAM" moze reci i cura!!
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 16.09.2003., 17:19   #11
ok,ok, ali svejedno, ma boli me *****
nadam se da ovo razumijete
__________________
._.
Blueealää is offline  
Old 16.09.2003., 18:06   #12
Quote:
Blueealää kaže:
ok,ok, ali svejedno, ma boli me *****
nadam se da ovo razumijete
kaj te bole zvjezdice ili mi mislil na kurac, jer ako si mislil na kurac onda slobodno napišeš kurac a ne da stavljaš neakve zvjezdice.............ili tebe možda boli nešto drugo *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 16.09.2003., 18:08   #13
Quote:
wuk kaže:
:klap: :klap:


that's my point *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 17.09.2003., 16:59   #14
cekpi a koliko si imao bodova na testu?
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Old 17.09.2003., 20:04   #15
Quote:
Grejp kaže:
cekpi a koliko si imao bodova na testu?
praf da ti velim više ti i nemam pojma al sa svojim katastrofalnim ocjenama iz srednje bil sam negdi oko 620 mjesta *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 17.09.2003., 20:34   #16
Thumbs up oo,kako je ovaj topic chat free, pa ne mogu vjerovat.a o temi topica se priča pm-om

Quote:
cekpi kaže:

aj se javi na pm pa ti odgovorim na sve kaj te zanima
zašto, zašto pm? i mi bismo htjeli znat
misery- is offline  
Old 17.09.2003., 22:08   #17
bez brige uskoro cemo i teme postavljat i postat na njih preko pm-a

Quote:
Luđakinja kaže:
zašto, zašto pm? i mi bismo htjeli znat
da mogu barit maturantice

makni me s crne liste pa mi pošalji pm

no ako se kolegica forumašica slaže ja cu objevit djelove njezie privatne poruke(no samo ako se slaže) i ujedno odgovorit na sva vaša pitanja *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 17.09.2003., 22:29   #18
kolegica se nema zašto ne slagati. objavi šta god ti triba i prosvijeti mene i sve nas skupa!
__________________
vi prekrasni ljudi, sa vama mogu eventualno pola sataaa...
propuh is offline  
Old 17.09.2003., 22:49   #19
kao prvo par rijeci o FF@ZG
- "Filozofski, način života" to pakat piše na plakatima od faxa(+ možete kupit majce po 50 kn )
- jel vi fakat ocete tam(80% studenata je u krajnju ruku cudno-ljevicari, marksisti, antiglobalisti, cegevaristi i svi drugi ...-isti)
- na FF@ZG nikad niš necete obavit u pol sata

*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Old 17.09.2003., 23:09   #20
a sad ozbiljno:

Quote:
- Čula sam da se mogu kupit na Filozofskom pitanja od prošle godine? Jel to istina i koliko otprilike koštaju?
istina, pitanja su se mogla kupit, ne znam po kojoj cijeni i da li ih još ima no bilo ih je(ako nekom fakat trebaju a viš ih nema za kupit ja bih se možda i mogel potrudit da vam ih nabavim)

Quote:
Jel prejaka konkurencija (inače sam solidna četvorka, zaslužena u svakom pogledu) i koliko studenata upada bez plaćanja?
e sad što je to jaka konkurencija(i je i nije; mini su jaka konkurencija bile one osobe sa max brojem bodova na ocijenam -> znam da je neka treba imala max ocijene i isti broj bodova na prijemnom ko i ja i bila je 300 mjesta iznad mene, pa si sad ti misli)
kaj se tice placanja to ti ovisi sve o grupama koje uzimaš(obje ti moraju bit ili placanje ili potpora) i o navalama na iste

Quote:
Kad bi slučajno morala plaćat kolika je godišnja školarina (iako prema mom materijalnom stanju, studiranje uz plaćanje ne dolazi baš u obzir, al eto, čisto informativno)?
bila je 5000 sad je 6000(za one koji su upisali u ak.god. 03/04) al se sad navodno prica da bi se skolarine vracale kak su i bile(takve informacije ti nitko ne zna a studenti znaju još i manje)
a cuj uvijek ti ostaje bit 4 dana na moru sa curom/deckom i onda crncit preko 12 sati dnevno za jebenih 200 kn


Quote:
Kakva su pitanja i iz čega sve?
prijamni ti se sastoji od nekoliko grupa pitanja:
1. IQ test (nepotrebno objasnjavati)
2. opca kultura (stvari koje bi kakti svaki buduci akademski građanin trebao znat)
3. hrvatski jezik i književnost (70:30 u korist gramatike )
4. opca informiranost (JDS na upitniku, vecernji, jutarnji, hrvatsko slovo, glas koncila..........................)


Quote:
Kako se pripremati (stvarno sam zagrizla, pa gledam svaki Dnevnik koji stignem, i čitam neku knjigu o terorističkim organizacijama), jel mi treba neka specijalna literatura?
a cuj ja se fakat nisam niš pripremal al ak oces uzmi Klaica(dobro za opcu kulturu), novine(dnevne, tjedne.......), tv(dnevnik ali i neke posebne emisije(politicke, znanstvene, kvizovi.........)), i gledaj milijunca

Quote:
Na koje predmete (osim hrvatskog i povijesti) da obratim posebnu pažnju: likovni, glazbeni ili...?
a gle u biti na sve(jel ti mogu iz svakog predmeta budnut pitanje) no ipak se fokusiraj na neke društvene predmete

Quote:
Jel gramatika na prijemnom teška (inače mi književnost super ide...al gramatika....!!!)
a cuj imaš 5 recenica i ti trebaš oznacit krivu(točka, zarez, veliko/malo slovo......) i meni su sve izgledale krivo, isto tako imaš 5 recenica i ti trebaš oznacit tocnu al to kaj su meni sve izgledale tocno to je predmet neke druge rasprave;
PS ionak ste vidjeli moju gramatiku
i da imaš još neka pravila hrv jezika

to ti je zasad to, puno srece(i tebi i drugima) ak vas još nekaj zanima samo pitajte

PS - ovakav post od mene je fakat raritet

*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.